Laupäeval, 17. novembril toimub Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses (Retke tee 1) traditsiooniline iga-aastane elamumajanduskonverents.

„Seekord on konverentsi põhirõhk arutelul linna tasakaalustatud arengu ja kõigiga arvestava elukeskkonna teemal,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. 

Konverentsi avab linnapea Taavi Aas ning tervituskõne peab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Konverents algab kell 12, registreerimine kell 11.30.

Loe edasi

Andrei Korobeinik ja Imre Sooäär kandideerivad 2019. aasta Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas. Meeste sõnul on peaministrierakonnal läbimõeldud valimisplatvorm, mis panustab riigi kestlikule arengule ja innovatsioonile.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kaitseliidu 100. aastapäeval, et vabatahtlikest koosnev organisatsioon annab üle maa laiuva turvavõrgustikuna hindamatu panuse Eesti julgeoleku tagamisse. 

Loe edasi

Keskerakonna põhilubadused riigihalduses näevad ette bürokraatia vähendamist, mugavamat suhtlemist riigiga ja teenuste kättesaadavuse parandamist, regionaaltoetuste suurendamist ning riigipalgaliste töökohtade viimist pealinnast välja.

Loe edasi

Endine telesaatejuht ja produtsent Kristiina Heinmets-Aigro soovib, et meil oleks ühtehoidev Eesti, kus naised ja pered on väärtustatud. Selleks kandideerib ta Keskerakonna nimekirjas Harju- ja Raplamaal Riigikogusse.

Loe edasi

Valitsuskabinet otsustas puidurafineerimistehase kavandamiseks algatatud riigi eriplaneeringu ülekaaluka avaliku huvi tõttu lõpetada. Peaminister Jüri Ratase sõnul saavad ettevõtjad uurida tehase rajamise võimalusi teistes piirkondades, kui kohalikel omavalitsustel on selleks huvi ja valmisolek.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakond on nii maja müügil kui ka erakonna uue kontori üürimisel olnud läbipaistev ning avalikustanud ajakirjanduses tehingute üksikasjad juba varasemalt. 

Loe edasi

Eesti Keskerakonna juhatus arutas täna erakonna põhilubadusi Riigikogu valimisteks 2019. aastal. Keskerakonna esimees Jüri Ratas tõdes, et kahe suurema Eesti erakonna ambitsioonikuse tase on sihte võrreldes täiesti erinev.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar ütles, et seadusemuudatuste eesmärk on suurendada Eesti lipu all sõitvat laevastikku ja kasvatada kaldal asuvat laevandussektorit. „Selle tulemusena suureneb Eesti laevastik, mis aitab kaasa Eesti majanduse kasvule ja kaldasektori tekkele,“ ütles Savisaar.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvustas täna enam kui paarikümnele Norra ettevõtjale ja ettevõtlusorganisatsiooni esindajale Eestit kui tugeva pangandussektori ja eelarvepoliitika ning lihtsa ärikeskkonnaga riiki, kuhu investeerida. Samas soovis peaminister kuulda välisinvestorite kogemusi Eesti turule sisenemisel.

Loe edasi

Keskerakonna põhieesmärk sotsiaalvaldkonnas eelseisvateks Riigikogu valimisteks näeb ette koos erakorralise tõusuga pensionitõusu 100 euro võrra 2020. aastal. Lisaks seistakse lesepensioni ja õenduskodude loomise ning koduõendus teenuse kättesaadavuse eest.

Loe edasi

Keskerakonna üheks eesmärgiks saab lesepensioni sisseviimine, mille puhul tõstetaks abikaasa surma puhul lese pension võrdväärseks lahkunu pensioniga. Endine sotsiaalminister Jaak Aab selgitas, et abikaasa surma puhul tuleb silmitsi seista mitte ainult emotsionaalselt raske ajaga, vaid ka elukvaliteedi langusega.

Loe edasi

Riigireformi sihtasustuse ettepanekuid kommenteerides sõnas varasem riigihalduse minister Mihhail Korb, et Keskerakond lähtub valitsuskulude kokku tõmbamisel teenuste kättesaadavusest ja kvaliteedist, mitte vaid ametnike arvust. 

Loe edasi

Keskerakonna põhilubadused regionaalpoliitikas näevad ette kohalike omavalitsuste otsustusõiguse ning tulubaasi suurendamist. Samuti on keskseks teemaks teede seisukorra parandamine ja teenuste parem kättesaadavus kohalikul tasandil.

Loe edasi

Ekspertide töörühm, kuhu kuulusid Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei, riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed, Tallinna linnaarhiivi juhataja Küllo Arjakas ja linnavolikogu istungite saali kujundusprojekti autor arhitekt Siiri Nõva, leidis, et ilma põhjaliku ümberehituseta ei ole piisavalt ruumi eesmärgipäraselt tavasuuruses Eesti, Euroopa Liidu ja Tallinna lippu saalis kasutada. 

Loe edasi

Kas mäletate, kui meie meeli ülendas rattur Lance Armstrong - läbi aegade üks edukamaid oma alal, aga kuigi ta maine oli ülihea, võeti ta siiski vahele. Skandinaavia suusatajaid on avalikkust raputanud kasvuhormooni tarvitamisega ning ühiskond selle tulemusena veendunud kaitsjateks ja pettunud kriitikuteks kahte leeri jagunes. Rattasõidust me ei räägi ega isegi mitte suusatamisest. Me räägime Eesti pangandusest.

Loe edasi

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart teatas täna volikogu ees kõnet pidades, et kutsus piinlikuks muutuva lipu-teema lahendamiseks kokku ekspertidest koosneva töörühma. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas täna hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et erakonna pooleteise aasta kõrgeima reitingu on toonud õiglase riigi ehitamine ning erakonna kindel toetus solidaarse tervishoiu ja pensionisüsteemi säilitamisele ning tasuta ühistranspordi laiendamisele.

Loe edasi

Olukord, kus Ardo Ojasalu hakkab sisuliselt esindama ERJKs juba kolmandat erakonda, nimelt EKREt, naeruvääristab kahjuks kogu erakondade rahastamise järelevalve tööd, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Riigikogus läheb täna esimesele lugemisele 2019. aasta riigieelarve. Kuigi opositsioonipoliitikud püüavad tõenäoliselt eelarvele kahe käega vastu olla, seisab koalitsioon ühiselt vajalike eesmärkide täitumise eest. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Brüsselisse, kus arutab Euroopa Ülemkogul teiste Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega rände-, sisejulgeoleku- ja Euroopa Liidu välispoliitikat, Suurbritannia lahkumisläbirääkimiste seisu ning euroala arengut. Ülemkogule järgneb Aasia ja Euroopa kohtumine.

Loe edasi

Toila vallavanem, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu esimees Eve East ja Eesti Piirivalve endine peadirektor, Toila vallavolikogu esimees Roland Peets liituvad Keskerakonnaga. 

Loe edasi

Keskerakonna laupäeval valitud juhatus otsustas kinnitada erakonna peasekretäriks Mihhail Korbi, kelle põhieesmärk on läbi viia edukas valimiskampaania ja töötada Riigikogu valimiste võidu nimel. 

Loe edasi

Pärnus toimunud Keskerakonna kongressil valiti erakonna esimeheks tagasi 984 poolt- ja 20 vastuhäälega Jüri Ratas.

Erakonna juhatusse valiti Raimond Kaljulaid (488), Kadri Simson(461), Mailis Reps (450), Mihhail Kõlvart (450), Jaak Aab (442), Taavi Aas (431), Enn Eesmaa (409), Jaanus Karilaid (384), Aadu Must (345), Yana Toom (306), Vadim Belobrovtsev (258), Kalev Kallo (255), Toomas Vitsut (253) ja Janek Mäggi (243). Ratas nimetas aseesimeeste kandidaatideks Mailis Repsi, Kadri Simsoni, Jaanus Karilaiu ja Mihhail Kõlvarti.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas kongressi kõnes, et valijad hindavad erakonna tööd valitsuses ning tugeva erakonnaga soovitakse liituda. Erakonda astumisest andis teada ka Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimehe, majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Reformierakonna pikaaegse esimehe Andrus Ansipi tänane väljahõige Eesti väidetava maksukaose kohta lihtsalt tavapärane opositsiooni jutt. Kui siseriiklikult võiks sellist tegevust pidada arusaadavaks, siis Eesti eurovolinikul tuleks vältida taolistel teemadel sekkumist, sest sellega kahjustab Ansip vaid Eesti mainet Euroopas.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson andis täna valitsuskabinetile ülevaate Tallinna Sadama aktsiate noteerimisest Tallinna börsil. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tutvustas täna erakonna Riigikogu 2019 valimiste juhtlauset „Õiglane riik kõigile!“. Ratas tõdes erakonna büroos toimunud hüüdlause esitlusel, et oleme ühisel pingutusel arenenud viimastel aastakümnetel oluliselt jõukamaks ning edukamaks riigiks. Paraku pole mitmed varasemad valitsused piisavalt seisnud Eesti inimeste heaolu eest, mistõttu süvenes piirkondlik, majanduslik ja sotsiaalne ebavõrdsus.

Loe edasi

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kaos või kaalutlus“ arutelu kohta, et tegemist oli Reformierakonna valimiseelse miitinguga. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid ütles, et ootab endist rahandusministrit Jürgen Ligi Danske panga rahapesu juhtumis selle nädala neljapäeval komisjoni selgitusi jagama. 

Loe edasi

Täna valiti Keskerakonna noortekogule uus juhatus. Lisaks valimisteks valmistumisele võtab värske juhtkond eesmärgiks ka noorpoliitikute maine parandamise. 

Loe edasi

Eestile on oluline toetada Mali inimesi, et neil oleks kodumaal turvaline elukeskkond ja väljavaated paremaks eluks, kinnitas peaminister Jüri Ratas Mali president Ibrahim Boubacar Keïtale.

Loe edasi

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil jätkus poleemika Eesti riigilipu volikogu saali toomise ümber. „On kurb vaadata, kuidas reformierakondlasest kolleeg Kristen Michal püüab poliitilistel kaalutlustel vastandada Kõlvartit ja Eesti lippu,“ ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Strasbourgi, kus arutab homme toimuval Euroopa Parlamendi täiskogul saadikutega Euroopa tulevikku. Peaminister Jüri Ratas kõneleb oma sõnavõtus Euroopa Liidu ühtsuse olulisusest ja liidu mõjust maailmamajandusele, vajadusest parandada sise- ja välisjulgeolekut ning populismivastasest võitlusest.

Loe edasi

Haigekassa jagab eratervishoiu asutustele iga nelja aasta tagant riigihanke korras vastuvõtuaegu. Esmaspäevast lõppesid eelmise Haigekassa hanke tulemusel sõlmitud lepingud, mis tähendab, et lasnamäelastel on raskendatud eriarsti juurde aja saamine oma linnaosas.

Loe edasi

Eesti omavalitsused on aastaga muutunud tugevamaks, kuid neile on siiski rohkem jõudu juurde vaja, ütles Tallinna linnapea ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu esimees Taavi Aas tänase omavalitsuspäeva puhul. Taavi Aas osutas, et kohalik omavalitsus pole mitte vabariigi valitsuse käepikendus, vaid iseseisev ja inimesele kõige lähedasem võimutasand.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna ettevõtlusseminaril Valgas, et ettevõtlus on riigi arengu mootoriks ning valitsus peab toetama sellega alustamist ning juba asutatud firmade kasvamist. Ratase sõnul mängib ettevõtluse areng ülitähtsat rolli valitsusliidu peamiste eesmärkide eesmärkide saavutamises, milleks on elanike arvu kasv, sissetulekute ebavõrdsuse vähendamine ning majanduse elavdamine ja majanduskasvu viimine kõigi Eesti inimesteni.

Loe edasi

Riigihalduse minister Janek Mäggi ning tema haldusala ametnikud töötavad oktoobri esimesel nädalal Kagu-Eestis. Kolm päeva on minister Valgas ning järgnevad päevad Võrus ja Põlvas.

Loe edasi

Keskerakonna volikogu võttis täna vastu otsuse, mille kohaselt peab Eesti inimeste poolt järjest enam kasutatav e-hääletamise võimalus säilima ja arenema, kuid muutuma turvalisemaks ning võtma kasutusele topeltserverid.

Loe edasi

Keskerakonna volikogu, mis on erakonna kõrgeim organ kongressivahelisel ajal, juhtidena jätkavad senine esimees Kersti Sarapuu ning aseesimehed Marika Tuus-Laul ja Mihhail Korb. Nii otsustasid volinikud tänasel hääletusel. 

Loe edasi

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kinnitusel läheb erakond valimistele kaitsma seni saavutatut ning küsima praegusest suuremat mandaati uute ideede elluviimiseks. Ratase sõnul soovib Keskerakond tuua Eestimaa inimesed senisest enam reaalselt riigijuhtimise juurde, seadustada presidendi otsevalimised ning laiendada rahvaalgatuse ja rahvahääletuse võimalusi. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tõi erakonna volikogu kõnes välja, et õhus on tugevat valimiste hõngu ning sisulist debatti ei tohi asendada lahmivad lubadused ja provokatsioonid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul andis valitsus täna riigikogule üle vastutustundliku ning jätkusuutlikku eelarvepoliitikat toetava riigieelarve, mis annab positiivse tõuke kogu Eestimaa terviklikule arengule. "Enam kui 11 miljardi eurose mahuga riigieelarve võlgneme me kõigile tublidele ettevõtjatele ja inimestele, kes on sel aastal ning varasemate aastakümnete jooksul meie riigi ehitamisse panustanud," ütles Ratas riigieelarve eelnõu algatamisel.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna valitsuses kinnituse saanud tuleva aasta eelarvet kommenteerides, et tegemist on plaaniga, mis panustab ennekõike inimestesse, pidades siinkohal silmas nii õpetajate, politseinike, päästjate kui ka piirivalvurite palgatõusu. Samal ajal peab majandusminister tähtsaks, et unustatud ei ole ka majanduskasvu soodustamist.

Loe edasi

Täna võõrustas peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajaid, kes andsid valitsusjuhile üle valitsuskomisjoni ning omavalitsusliitude koostöökogu riigieelarve läbirääkimiste lõpp-protokolli. Kohtumisel, milles osales ka riigihalduse minister Janek Mäggi, arutati omavalitsuste ees seisvaid suuremaid rahalisi väljakutseid, sealhulgas teede hooldust ning lasteaiatöötajate palgaküsimust. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni saadik Oudekki Loone sõnas, et Eesti kodakondsuse regulatsioonis on palju probleeme, kuid Reformierakonna esitatud eelnõu oli läbimõtlemata soov teha erakondlikku poliitikat, mitte lahendada murekohti. Loone tõdes, et põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse vahel on tõepoolest vastuolu. „Me mõnedele inimestele justkui anname põhiseadusliku õiguse omada mitut kodakondsust ja teistele ei anna. 

Loe edasi

"Vastupidiselt Eestis levinud müüdile ei arva Euroopa Parlamendi haridus- ja kultuurikomisjon, et vähemuskeelne haridus on segregatsioon," nõnda kommenteeris Euroopa Parlamendi liige Yana Toom komisjoni arvamust "Vähemuste õiguste miinimumstandardid" (Minimum Standards for Minorities) raportist, mis võeti vastu esmaspäeval, 24. septembril.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna New Yorgi Eesti Majas kohaliku eestlaskonnaga, et vestelda nendega eestluse hoidmisest ja tulevikust, vabariigi juubeliaasta tähistamisest ning Eesti üha kasvavast rollist ja vastutusest maailmas. New Yorgis on eestlaskonna pidepunktiks ja eestluse hoidjaks olnud aastakümneid Eesti Majas tegutsev kool, mis on üks vanimaid eesti täienduskoole maailmas.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Sven Mikser suunduvad täna Ameerika Ühendriikidesse New Yorki, et osaleda koos teiste maailma riigi- ja valitsusjuhtide, ministrite ning rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega ÜRO peaassamblee 73. istungjärgu avanädala sündmustel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on täna ringkäigul Hiiumaal, kus ta kohtub omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja kohalike elanikega, külastab Kaitseliidu Hiiu malevkonda ja Kärdla kirikut ning annab külalistunni Hiiumaa Gümnaasiumis. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni juht Kersti Sarapuu sõnas reitinguid kommenteerides, et aktiivne töö valitsuse otsuste selgitamisel ning välja pakutud uued ideed on erakonna toetust tõstmas. Sarapuu sõnas, et Turu-Uuringute vastne uuring näitab selle aasta kõrgeimat toetust ning ta tänas kõiki, kelle eelistus on sidusam ja solidaarsem ühiskond.

Loe edasi

Valitsus jõudis tänasel kabinetiarutelul põhimõttelisele kokkuleppele 2019. aasta riigieelarves, mille maht ületab 11 miljardit eurot. Eelnõu on plaanis järgmisel nädalal valitsuse istungil heaks kiita. Peaminister Jüri Ratase sõnul panustab järgmise aasta eelarve eelkõige inimestesse, avalikesse teenustesse ja maapiirkondade arengusse. 

Loe edasi

Riigikogu läbis täna esimese lugemise seaduseelnõu, mis näeb ette jätta erisoodustuse alt välja kulutused, mida tööandja teeb hüvitamaks töötajatele nende tööl käimisega seotud ühistranspordi kulude katmisel. 

Loe edasi

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder sõnas, et iga inimese tervis peab olema kaitstud sõltumata tema rahakoti paksusest. 

Loe edasi

Üleriiklik tasuta ühistransport on osutunud üle ootuste edukaks, sest sõitjate arv on jõudsalt kasvanud, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas kommenteerides augustikuiseid andmeid. Üleriiklik tasuta ühistransport käivitus 1. juulil ja Aasa sõnul viitavad viimase kuu andmed, et sõitjate arv on kasvanud üle Eesti keskmiselt 33 protsenti, mis osutab väga suurele nõudlusele.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul seisab Keskerakond ka tulevikus tasuta ühistranspordi säilimise eest ning kavatseb ühistranspordi süsteemi veelgi edasi arendada. Seesuguse avalduse tegi Simson vastusena Reformierakonna esimehe Kaja Kallase intervjuule, milles Kallas sõnas, et Reformierakond lõpetaks valitsusse pääsedes tasuta bussisõidu ära. 

Loe edasi

Keskerakonna eakad soovivad erakonna esimehe, peaminister Jüri Ratase jätkamist, sest senine juht arvestab eakate muredega. Samuti on Ratase juhitud valitsus viinud ellu mitu Eestimaa eakate eluolu parandavat otsust. Keskerakonna Seenioride kogu juht Elmar-Johannes Truu sõnas, et Jüri Ratas on oma tööga näidanud, et mõistab erakonna esimehena ja peaministrina, et elukogenud inimeste muresid ja ettepanekuid tuleb kuulata.

Loe edasi

Keskerakonnaga liitus endine regionaalminister, varasemalt Riigikogu saadikuna ja Tartu abilinnapeana töötanud Jaan Õunapuu. Riigikogu valimistel kandideerib endine minister Jõgeva- ja Tartumaa ringkonnas.

Loe edasi

Puhas elukeskkond ei saa olla teene järeltulevatele põlvedele, vaid see on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele tagama, ütles peaminister Jüri Ratas täna esimesel Maailmakoristuspäeval osaledes. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Janek Mäggi on täna visiidil Läänemaal, kus kohtub maakonna omavalitsusjuhtidega ning külastab erinevaid ettevõtteid ja asutusi. Ministri sõnul võiks maakonnast saada võimalusi ära kasutades arvestatav turismipiirkond. „Kuigi Läänemaa kaotas haldusreformiga kõige rohkem pindala ning 17 protsenti rahvastikust, siis sellegipoolest võiks maakond turistide meelitamises konkureerida Pärnuga.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundub täna Leetu Vilniusesse, kus kohtub Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga. Ratas ja Merkel räägivad Eesti ja Saksamaa digikoostööst ning kuidas jõuda konkreetsete ja praktiliste ühisprojektideni. Lisaks on kõne all kaitse- ja julgeolekupoliitika ning koostöö arendamine idapartnerluse riikidega. „Rahvusvahelistes suhetes on kõige väärtuslikum vara usaldus.

Loe edasi

Keskerakondlasest endine sotsiaalminister Jaak Aab leiab, et Reformierakonna tähelepanu eakatele ja pensionitõusu lubadus tuleneb valimistest ning on vastuolus reformierakondlaste äsjase kriitikaga Keskerakonna suunal, kes pensionitõusust rääkinud juba aasta algusest. Aab sõnas, et Reformierakonna tähelepanu eakatele on positiivne.Paraku ei tundu pensionide tõstmise soov Kaja Kallase poolt siiras, sest kuni eilseni on suurim opositsioonierakond seda plaani tugevalt kritiseeritud.

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid tõdes, et endise rahandusministri ja Finantsinspektsiooni nõukogu esimehe Jürgen Ligi valulik reaktsioon oli etteaimatav, kuid ei vähenda vajadust uurida ligi 150-miljardi väärtuses kahtlaseid tehinguid või ka VEB-fondi. 

Loe edasi

On väga kahju, et sotsiaaldemokraadid seisavad linnavolikogus vastu bussi- ja trammijuhtide kolmeprotsendisele palgatõusule, kommenteeris linnapea Taavi Aas Tallinna tänavuse lisaeelarve arutelusid. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar sõnas, et Peeter Ernitsa otsus liituda EKREga on kahetsusväärne ning riigimehelik oleks lahkuda Riigikogust ja saada valituks juba uue erakonna ridades. Savisaar sõnas, et on väga kahju, et fraktsioonikaaslased pidid lugema Peeter Ernitsa otsusest erakonnast lahkuda meediast.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm tervitas endise sumomaadleja Kaido Höövelsoni liitumist Keskerakonnaga ning sõnas, et Höövelsoni ideed maaelu ja ekspordi valdkonnas on oodatud. Tamm sõnas, et tal on väga hea meel, et Keskerakonnaga liitus tubli inimene, kes armastab sporti ja maaelu ning soovib ühiskonnas olulistel teemadel kaasa rääkida. 

Loe edasi

Endine tippsportlane ja ettevõtja Kaido Höövelson on otsustanud liituda Keskerakonnaga ning kandideerib erakonna ridades ka Riigikokku. Otsus liituda just Keskerakonnaga oli Höövelsoni sõnul kerge, sest ta jagab erakonna maailmavaadet, mille kohaselt peab elu edenema terves Eestis.

Loe edasi

Keskerakonna Noortekogu volikogu esimehe Jaan Männiku hinnangul on EKRE noorteliikumise eilne üleskutse, mille kohaselt peaksid kaitsevägi ja riigi jõustruktuurid suhtuma kriitiliselt riigisaladusega töötavate ohvitseride mitte-eesti päritolusse, põhjendusega, et “veri on paksem kui vesi”, küüniline ja absurdne. Seesuguse avaldusega taotlevad noored konservatiivid justkui etnilist puhastust Eesti ühiskonnas.

Loe edasi

Täna avati Ida-Virumaal Eesti Energia tütarettevõttele Enefit Energiatootmine kuuluv Auvere elektrijaam. Põlevkivist ja taastuvatest allikatest elektrit tootev jaam on suuteline katma üle veerandi Eesti elektritarbimisest. 

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar leidis, et reformierakondlane Aivar Sõerd katsub inimesi eksitades teha teed Reformierakonna põhilubadusele, mis toob raha eelkõige jõukamatele. Savisaar sõnas, et Aivar Sõerd toob ise oma loos välja, et 75% Eesti inimestest on maksureformist eelmise aasta tuludeklaratsioone vaadeldes tegelikult võitnud. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et valijate toetuse märkimisväärne tõus peaminister Jüri Ratasele näitab inimeste hinnangut töökusele ja heale suhtlemisoskusele.

Sarapuu tõdes, et kuigi Eesti Päevalehes väljatoodud maratoni näide on õige ja tippvorm tuleb ajastada valimisteks, on Keskerakonna esimees töötamas temale täiesti tavapärases tempos nii suvel kui ka talvel. „Ratas on sisuliselt väsimatult spurtinud 2016. aasta novembrist, mil värskelt valitud erakonna esimehest sai peaminister. 

Loe edasi

Majandus-ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul näitavad tänased peaministrikandidaatide toetusnumbrid, et peaminister Jüri Ratas on teinud head tööd ning tema tegevus jõuab inimesteni. Aktiivne peaminister on olnud Keskerakonna aseesimehe sõnul nähtav nii sisepoliitiliste küsimuste lahendamises kui ka välispoliitikas ning see tõestab, et just tema on sobivaim mees jätkama antud positsioonil ka pärast 2019. aasta valimisi.

Loe edasi

Kui homme toimuksid Riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 27 protsenti valijatest, selgus ERRi tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlustest. 

Loe edasi

Keskerakonna Harjumaa, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa piirkonnad toetavad erakonna esimehe Jüri Ratase jätkamist ka pärast 13. oktoobril toimuvat kongressi. Oma ettepanekud tehti ka juhatusse. Harjumaa piirkonna juht Toomas Vitsut sõnas Jüri Ratas on Harjumaa piirkonna liikmete hinnangul näidanud end riigi lähiajaloo tegusaima peaministrina ja tema jätkamine tooks kasu nii Keskerakonna toetajatele kui ka kogu Eestile.

Loe edasi

Täna õhtul tutvusid linnajuhid eesotsas linnapea Taavi Aasaga olukorraga Kanuti aias. Linnapea sõnul tehti täna Kesklinna valitsusele ülesandeks korraldada Tallinna kesklinnas elanikkonna turvalisuse ja avaliku korra tagamiseks turvateenuse tellimine esialgselt kümneks päevaks.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on viimastel nädalatel olnud huvitav jälgida, milliste sõnumitega läheb esmakordselt üle pika aja opositsioonis olev Reformierakond vastu eelseisvatele riigikogu valimistele. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas kinnitas 25. augustil, et kandideerib erakonna esimeheks ning Keskerakonna eesmärk Riigikogu valimistel on vähemalt 30 kohta. Erakonna esimees Jüri Ratas soovis suvepäevalistele hoogsat ning meeleolukat pidu. Ta avaldas lootust, et Nelijärve kaunis loodus annab energiat sügiseks ja peatselt algavaks väga töiseks perioodiks. 

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu sügishooaja avaistungil kutsus Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart oma kõnes üles volikogu liikmeid kaaluma võimalust lisada 2,8 miljonit eurot linnakassasse linna arendamiseks.„Turism on Tallinna jaoks oluline majandusharu,“ ütles linnavolikogu esimees Kõlvart.

Loe edasi

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Tiit Terik tõdes, et euroskeptilise Reformierakonna saadiku Igor Gräzini väljaütlemised võivad Euroopa Liidu partnerites tekitada küsimusi Eesti võimalikus välispoliitilises tulevikusuunas.

Loe edasi

Keskerakonna saadik Tallinna Linnavolikogus Tiit Terik sõnas, et Eesti lipule tuleb volikogus leida väärikas asukoht, kuid opositsioon püüdis riigilippu pigem kohatult kasutada Tallinna Linnavolikogus poliitika tegemiseks. 

Loe edasi

Tartu linna piirkonna ja Valgamaa piirkonna juhatused näevad esimehe Jüri Ratase jätkamist erakonna eesotsas. Juhatusse pakuvad piirkonnad aga erinevaid nimesid erakonna tipp-poliitikutest. 

Loe edasi

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni soov paigutada linnavolikogu istungitesaali riigilipp leidis linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti vastuses tunnustust, kuid esimehe sõnul saab riigilipu linnavolikogu saalis panna vaid väärikale kohale.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni juhitav Keskerakonna Pärnu piirkond ning maaeluminister Tarmo Tamme juhitud Põlvamaa piirkond esitasid Jüri Ratase esimehe kandidaadiks oktoobris toimuvaks kongressiks. Oma valiku on ära teinud ka Pärnumaa.

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid andis parlamendis sisse arupärimise justiitsminister Urmas Reinsalule, uurides kelle vastutusel sai võimalikuks Danske panga kaudu toimunud võimalik suurim rahapesu Euroopas ning milline roll oli finantsinspektsiooni nõukogu esimehel Jürgen Ligil. 

Loe edasi

Kesknoorte volikogu esimehe Jaan Männiku sõnul toetavad noored peaminister Jüri Ratase poolt arvamusfestivalil välja käidud ideed, mille kohaselt võiks riik toetada noori esmase kodu ostmisel senisest enam. 

Loe edasi

Keskerakonna Läänemaa ja Võrumaa piirkonnad esitasid oktoobris kogunevale erakonna kongressil esimehe kandidaadiks Jüri Ratase. Läänemaa piirkonna esimees Jaanus Karilaid ütles, et Ratase valitsuse juhtimisel on Eesti riik senisest enam panustanud julgeolekusse, kohalikud omavalitsused on muutunud elujõulisemaks ning majandus on elavnenud. 

Loe edasi

Meist kõigist sõltub, millise kodumaa ja keskkonna pärivad meie järeltulijad, ütles peaminister Jüri Ratas oma avasõnavõtus täna Vargamäel Tammsaare majamuuseumis Eesti looduse päeva väljakuulutamisel ning lisas, et meil kõigil tuleb hoida ja väärtustada Eesti erakordset ning ainulaadset looduskeskkonda. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul näitavad tänavuse aasta juulikuu ühistranspordi numbrid eelnevate aastatega võrreldes selget kasvu ning hüppeline kasutajate mahu suurenemine teeb vaieldamatult rõõmu. Tasuta ühistranspordi plaani õnnestumisest saab aga rääkida pikema perioodi numbreid kõrvutades ning lisaks kasutajate mahule tuleb hinnata ka ühistranspordisüsteemi üleüldist arengut.

Loe edasi

Riigihalduse minister, keskerakondlane Janek Mäggi rõhutas oma vastuses Eesti Panga juhi Ardo Hanssonile, et Keskerakonna lubadus pole mitte laenu, vaid oma kodu saamise lihtsamaks muutmine. Mäggi rõhutas, et noortel on kinnisvarahindade kasvamisel järjest keerulisem oma kodu soetamine ning see toob endaga kaasa noorte väljarände ning perelisa edasilükkamise.

Loe edasi

Keskerakonna esindaja erakondade rahastamise järelevalve komisjonis Tõnis Mölder leiab, et Ardo Ojasalu ei saa ilmses huvide konfliktis komisjoni juhina jätkata. Samuti tuleb lähemalt uurida, milliste teenuste ja teenete eest sai Ojasalu Vabaerakonnalt märkimisväärset toetust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas väisas täna Kihnu saart, kus kohtus omavalitsusjuhtide ja kohaliku elu edendajatega ning külastas tulevast päästejaama asukohta, renoveerimisel olevat tuletorni ja Metsamaa pärimustalu. 

Loe edasi

Keskerakond avas erakonna büroo Tallinnas, aadressil Narva mnt 31. Vaata oma silmadega, millised näevad välja Eesti suurima ja vanima erakonna tööruumid!

VAATA VIRTUAALTUURI SIIT!

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi eile Paide Arvamusfestivalil toimunud debatil välja mitu konkreetset ettepanekut Eesti perede toetamiseks ning rahvatervise parandamiseks. Täna kinnitas erakonna esimees, et need ettepanekud jõuavad ka Keskerakonna Riigikogu valimisplatvormi. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatus arutas täna Narva volikogu liikmetele esitatud kahtlusi ning otsustas, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest. 

Loe edasi

Valitsus toetab kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides iga-aastase suve- ja talveajale ülemineku lõpetamist. Kellakeeramise lõpetamise korral toetatakse ühtlustatud, kuid vöönditel põhinevat lähenemist. Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on varasemalt kellakeeramist toetanud argumentide asjakohasus aja jooksul ja tehnoloogia arenedes muutunud. 

Loe edasi

Reformierakonna plaan – 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile, tähendab 100 lisaeurot üle 2100 euro teenivale inimestele. Sama suurt tõusu pensionäridele, kes peavad hakkama saama keskmiselt 400 euroga, peab Reformierakond aga populismiks. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul on reformistide valimislubadus - 500 euro maksuvaba miinimumi maksmine kõigile - suunatud vaid rikastele elanikerühmadele. Korb märkis, et Reformierakond seisab endiselt eelkõige eliidi ja rikaste toetamise eest. "Siin ei ole mingit solidaarsuse põhimõtet,“ ütles Korb.

Loe edasi

„Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti. Mitte ükski sent Narva maksumaksja raha ei tohi teenida kellegi erahuve. Toetan igati õiguskaitseorganeid korruptsioonikahtluste kontrollimisel nii kohalikes omavalitsustes kui riigis tervikuna.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni sõnul on Reformierakonna juhatuse eile väljahõigatud maksurahu tühine valimislubadus, mis reaalsuses midagi ei tähenda. Simsoni sõnul tuleks Reformierakonnal maksudest rääkides anda ka lubadus, et nad ei plaani tõsta käibemaksu ja kütuseaktsiisi, mis mõjutab kõiki eluvaldkondi ja inimesi.

Loe edasi

Jõgevamaa ja Kohtla-Järve ja piirkonnad esitasid oktoobris kogunevale erakonna kongressil esimehe kandidaadiks Jüri Ratase.

Lisaks esimehele andis Jõgevamaa piirkond teada ka oma toetusest erakonna juhatusse kandideerijatele. Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna esimees Valeri Korb ütles, et Ratas on hästi hakkama saanud nii peaministri kui ka erakonna esimehe ametis. „Jüri Ratas on kindlalt juhtinud erakonna uuele kursile, mille tulemusena saab Keskerakond kaasa rääkida ja võtta vastutuse Eesti riigi juhtimisel," ütles Korb. „Seega oleks loomulik Ratase jätkamine erakonna esimehena." 

Loe edasi

Saaremaa piirkond esitab oktoobris Pärnus toimuval Keskerakonna kongressil esimehe kandidaadiks Jüri Ratase. Lisaks esimehele andis piirkond teada ka oma toetusest erakonna juhatusse kandideerijatele.

Saaremaa on teine piirkond, mille reedel, 27. juulil kogunenud juhatus tegi otsuse esitada sügisel Keskerakonna kongressil esimehe kandidaadiks praeguse esimehe, peaminister Jüri Ratase. Piirkonna juht Mihkel Undrest põhjendas, et tänane valitsus on Jüri Ratase juhtimisel tähelepanu pööranud kogu Eestile ning võtnud väga tõsiselt saareelanike murekohti. 

Loe edasi

Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhatus otsustas eile, et erakonna esimehe kandidaadiks esitatakse oktoobris toimuval kongressil praegune erakonna juht, peaminister Jüri Ratas. Keskerakonna Järvamaa piirkond on esimene, mis avaldas esimehe kandidaadi eelistuse Pärnus 13. oktoobril toimuvaks kongressiks. Järvamaa piirkonna juht, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ütles, et Ratas on esimehena ja peaministrina näidanud üles head ja kaasavat juhtimisoskust, töötahet ning tohutut energiat. „Raske on ette kujutada teist inimest, kes vastutusega juhtida riiki ja Eesti suurimat erakonda saaks samaväärselt hakkama," ütles Sarapuu. 

Loe edasi

Homme, 27. juulil viibib peaminister Jüri Ratas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Austria liidukantsleri Sebastian Kurzi kutsel Salzburgis, kus on kavas kohtumised ka Tšehhi ametikaaslase Andrej Babiši ning Ühendkuningriigi peaministri Theresa Mayga. 

Loe edasi