Jan 22

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kl 16 avaliku arutelu teemal "Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?" Aruteluga liitub ka endine teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar.

Loe edasi
Jan 18

Elektrihinna märkimisväärse tõusu põhjusteks on nimetatud näiteks ebasoodsaid ilmastikuolusid, ebapiisavat ühendust naaberriikidega ning muidugi seda, et Venemaa on oma gaasikraanid kinni keeranud ja Euroopa mahutid on tühjad. Oma osa mängib praeguses kriisis paraku ka rohepööre, millega ehk liiga rutakalt on kaasa mindud ning mille mõju ettevõtluse konkurentsivõimele ja energia varustuskindlusele on veel teadmata.

Loe edasi
Jan 18

8. jaanuari Järva Teataja vahendas statistikat selle kohta, et elanike arv Järvamaal jätkab kahanemist. 1. jaanuari seisuga elab rahvastikuregistri andmetel Järvamaal 29 599 inimest, mida on 246 inimest vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Mida teha, et seda kurvakstegevat tendentsi kahanemiselt kasvu suunda pöörata?

Loe edasi
Jan 11

Keskerakonna juhtkonna ja fraktsiooni tänaõhtusel koosolekul otsustati tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele.


"Elektri hinnatõus on juba jõudnud toiduainete hindadesse ning hakkab õige pea peegelduma vastu tarbekaupade ja teenuste hinnasiltidelt. Riigil on olemas võimalused elanikele abikäsi ulatada, seda nii lühiajaliste meetmete kui ka pikaajaliste lahenduste osas. Elekter ei saa olla luksuskaup. On vastutustundetu käed rüpes pealt vaadata, kuidas paljudel inimestel tuleb valida kommunaalkulude tasumise ja igapäevase toidukorvi vahel," lausus Riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Jan 10

Tervete inimeste eemal hoidmine söögikohtadest, meelelahutusasutustest ja spordiklubidest ei ole praeguses ajalises kontekstis mõistlik ning seetõttu tuleks jaanuarikuu lõpus uuesti arvestama hakata kiirtestide tulemusi, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.


"Eestis on COVID-19 haiguse vastu tasuta vaktsineerimine tagatud kõikidele soovijatele ja ka tõhustusdoosi võimalust on kasutanud rohkem kui 300 000 inimest. Oleme jätkuvalt seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse, kuid oluline on kaasata ühiskonnaellu ka need inimesed, kes mingil põhjusel ei ole lasknud end vaktsineerida. Sidusa ja õmblusteta ühiskonna huvides peame arvestama kõikide Eestimaal elavate inimestega," lausub Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Dets 31

Jõgeva vallavanem Angela Saksing ning Räpina abivallavanem Riho Luht liitusid Keskerakonnaga. Pärast valimisi on keskerakondlastest linnapea või vallavanema ametis kümme inimest ning abilinnapeasid või abivallavanemaid 20.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Saksingu ning Luhti liitumine erakonnaga on rõõmustav ja tegemist on tublide inimestega, kes on aktiivselt panustanud kogukonda ka väljaspool poliitikat. “Angela Saksing on töötanud aastaid haridusvaldkonnas nii õpetaja kui ka Sadala kooli direktorina ning seisnud hariduse, kultuuri ja spordi valdkonna eest abivallavanemana. Riho Luht on pälvinud eelmisel aastal tähtsa tiitli – Põlvamaa aasta isa ning panustanud oma kodupaiga käekäiku nii kogukonnaaktivisti kui ka abivallavanemana,” tõi Ratas välja.

Loe edasi
Dets 23

Armsad erakonnakaaslased!

Kätte on jõudnud aeg, mida paljud meist pikisilmi oodanud on – jõulurahu. Igaüks meist ootab sellest midagi erilist. Jõuluootusega kaasneb erinevaid soove - kes ootab kingitusi, kes pidulikku jõululauda või oma lähedastega koosolemist.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu kiitis heaks 2022. aasta riigieelarve, mille tulude maht on 13,132 miljardit eurot, kulude maht 13,633 miljardit eurot ja investeeringute maht 724 miljonit eurot.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu võttis vastu eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate isikute sihtrühma registreeritud töötute ja toimetulekutoetust saavate isikutega.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogus läbis esimese lugemise 45 saadiku algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette seadustada Vabariigi Presidendi otsevalimine. Eelnõu kaitsnud Marko Šorini sõnul vastab presidendi otsevalimine ühiskonna ootustele ning annab rahvale täiendava võimaluse osaleda riigi jaoks oluliste otsuste langetamisel, lähendades sellega rahvast riigile.

Loe edasi
Dets 07

Maailmas tuntakse Eestit digiriigina, kuid tuleb tunnistada, et suuresti põhineb meie edu mineviku saavutustel ning seetõttu ongi praegu õige aeg meie e-riigi arengule uut hoogu anda, rõhutas Andrei Korobeinik Riigikogu suures saalis toimunud arutelul, mis käsitles Eesti digiühiskonna arengukava aastani 2030.

Loe edasi
Dets 07

Riigikogu võttis vastu meresõiduohutuse seaduse täiendamise seaduse eelnõu, millega toetatakse rahvusvahelist meretransporti Eesti sadamate kaudu ning motiveeritakse kaubasaatjaid suunama oma kaubavoogusid läbi siinsete sadamate. Eelnõuga vähendatakse 2022. aasta jaanuari kuni detsembri eest tasumisele kuuluvat veeteetasu 50 protsendi võrra.

Loe edasi
Dets 02

Valitsus toetas täna tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekuid kõiki Eestis kasutatavaid vaktsiine hõlmava vaktsiinikindlustuse loomiseks. Vastav eelnõu on plaanis koos patsiendikindlustuse süsteemiga Riigikogu saata veel tänavu.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakonna volikogu võttis vastu majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poolt ette kantud avalduse "Toetame lisamiljonitega elu vee peal ja sadamates". Uhke mereriigina peab Keskerakond oluliseks toetada sõnas ja teos elu vee peal ning sadamates sini-must-valge lipu all.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakond võitis kohalike omavalitsuste valimised, kuid 15 kuu pärast ootab meid juba uus katsumus ja selleks tuleb juba praegu hakata valmistuma, ütles erakonna esimees Jüri Ratas volikogu istungil peetud kõnes.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna Jõhvi osakonna üldkoosolekul valiti esimeheks Aleksei Naumkin, senine juht Martin Repinski ei kandideerinud. Juhatusse kuuluvad Naumkini kõrval veel Jevgeni Fedorenko, Natalia Abel, Andrei Raudanen ja Andrei Luškin.

Loe edasi
Nov 18

President Alar Karis nimetas täna hommikul keskkonnaministri ametisse Erki Savisaare, kes seejärel Riigikogus ametivande andis.

Loe edasi
Nov 18

Lüganuse vallavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks Riigikogu liige ja Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev. Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Keskerakonna, Isamaa ja valimisliidu "Oma Rahva Eest" esindajad ning kolmel osapoolel on 19-liikmelises volikogus 11 kohta.

Loe edasi
Nov 17

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teavitas täna Eesti Keskerakonna juhatust ja Riigikogu fraktsiooni otsusest omal soovil ametist tagasi astuda.


"Tänan Keskerakonda ja erakonna esimeest Jüri Ratast usalduse ja võimaluse eest olla minister! Samuti tänan peaminister Kaja Kallast ja Reformierakonda tugeva partnerina valitsuse koostöö eest - mitmed olulised keskkonnateemad on saanud tänu heale üksteisemõistmisele valitsustasemel lahenduse," lausus Tõnis Mölder.

Loe edasi
Nov 16

Pärnu Linnavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti esimeheks Keskerakonna Pärnumaa piirkonna juht Andrei Korobeinik ning aseesimeesteks Jane Mets (Reformierakond) ja Helle Kullerkupp (EKRE).

Loe edasi
Nov 16

Eesti Keskerakond sõlmis Lääneranna vallas koalitsioonilepingu Isamaa ja Lääneranna valimisliiduga. Lääneranna volikogus on uuel koalitsioonil 16 saadikukohta 21-st.

Loe edasi
Nov 09

Loe Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna vahel sõlmitud koalitsioonilepingut Tallinna linna juhtimiseks.

Loe edasi
Nov 07

Elva vallas moodustasid uue võimukoalitsiooni Keskerakond, Isamaa ja EKRE, volikogu aseesimeheks saab Peeter Laasik. Keskerakonna esinumber Peeter Laasik rõhutab, et koalitsioonilepingus on kirjas Elva osakonna kolm põhilubadust.

Loe edasi
Nov 05

Paljud vanad mõisted on ammu saanud uue sisu. Kuid siiski, millised on olnud Jüri viisaastaku rajajooned? Aastal 2016 oli ta 38-aastane ja kuulus juba siis Eesti tipp-poliitikute hulka. Jüri Ratase ametiaega Tallinna linnapeana meenutatakse kui tegusat ja töökat.

Hästi istusid talle ka Riigikogu aseesimehe kohustused. Ta polnud bürokraatlik ega kuhugi poole kreenis, mõnigi kord tuli ta keerulisest olukorrast välja parajal, kuid alati õigel määral huumorit kasutades. Kõik, kes Jürit tunnevad, teavad, et tegemist on viisaka härrasmehega, kes harva mõnd sünnipäeva või töist tähtpäeva unustab.

Loe edasi
Nov 04

Eesti Keskerakonna, valimisliidu Omad Inimesed ja Eesti Reformierakonna esindajad allkirjastasid koalitsioonilepingu ühiste kavatsuste elluviimiseks Jõgeva vallas aastatel 2021–2025.

Loe edasi
Nov 04

Väike-Maarja vallas kirjutasid koalitsioonilepingule alla Keskerakond, Reformierakond, Isamaa ja valimisliit Pandivere. Koalitsioonilepingu järgi kuulub vallavanema koht Reformierakonnale, volikogu hakkab aga juhtima Keskerakonda kuuluv kohalik suurpõllumees Hans Kruusamägi.

Loe edasi
Nov 03

Täna õhtul kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu otsuse esitada kultuuriministri kandidaadiks Tallinna Linnavolikogu esimehe ning Eesti Linnade ja Valdade Liitu juhatuse esimehe Tiit Teriku. Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul räägib Tiit Teriku kasuks pikaajaline juhtimiskogemus ja oskus leida ühisosa ning näha lahendusi.

Loe edasi
Nov 02

Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Reformierakond allkirjastasid Võru linnas koalitsioonileppe. Koalitsioonileppes, mis kannab pealkirja „Ühtsuses peitub jõud ja võlu – see on meie Võru!" seisab, et osapooled ühendavad aastatel 2021–2025 jõud, et maksimaalselt kõiki võimalusi ära kasutades panustada Võru linna arengusse ja Võru elanike heaolusse.

Loe edasi
Okt 29

Viljandi linnas allkirjastati koalitsioonileping, mille kohaselt võtavad järgnevaks neljaks aastaks valitsemisvastutuse Valimisliit Südamega Viljandis, Eesti Reformierakond ning Eesti Keskerakond. Moodustavaval koalitsioonil on 27-liikmelises volikogus 17 kohta.

Loe edasi
Okt 28

Pärnu linnas kirjutasid koalitsioonileppele alla Keskerakond, Reformierakond ja valimisliit "Pärnu Ühendab". Linnapea koht jäi endiselt valimisliidule ja volikogu esimehe koht Keskerakonnale. Pärnu volikogus on uuel koalitsioonil 24 saadikut 39-st.


Pärnu Linnavolikogu esimehe Andrei Korobeiniku sõnul on koalitsioonilepingu prioriteedid uue silla ehitamine, isesõitvad bussid, Munamäe pargi rekonstrueerimine, vabaajakeskuse ehitamine vana Koidula kooli ujula kohale, jäähall, rannapromenaadi uuendamise järgmine etapp, liinibusside piletihindade võrdsustamine ja valveapteek kesklinnas.

Loe edasi
Okt 23

Laupäeva õhtul lõppesid edukalt Valimisliidu Ühine Tee, EKRE, Keskerakonna, Isamaa ja Eesti 200 vahel peetud läbirääkimised. Neli delegatsiooni, kuhu kuulusid volikokku valitud, alustasid koalitsiooniläbirääkimisi käesoleva nädala esmaspäeval. Teisipäeval liitusid Isamaa saadikud. Koalitsioonile kuulub 21 liikmelises volikogus 13 kohta. Nädala jooksul räägiti läbi sotsiaal-, haridus-, kultuuri-, majandus-, kogukonna-, keskkonna- ja teiste valdkondade tegevused.

Loe edasi
Okt 22

Täna sõlmisid koostöökokkuleppe Rõuge valla juhtimiseks järgneval neljaks aastaks valimisliit Loome Koos, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Eesti Keskerakond. Täname kõiki meie toetajad, kes valimistel toetasid Keskerakonna kandidaate.


Keskerakond sai valimistel volikokku ühe koha ja meie esindaja on Aigar Kalk.
 

Okt 20

Rakvere linnas sõlmisid koalitsioonilepingu Isamaa ja Keskerakond, kes olid linnajuhtimisse kaasatud ka kahel eelneval aastal. Koalitsioonilepingu kohaselt täidab Isamaa erakond volikogu esimehe ja kaks abilinnapea kohta ning mittekoosseisulise linnavalitsuse liikme koha. Keskerakond täidab linnapea ja abilinnapea koha ning volikogu aseesimehe koha.

Loe edasi
Okt 16

Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsuvad kõiki inimesi kindlasti valimistest osa võtma, mitte laskma end mõjutada kummalistest probleemidest valimiste korraldamisel. 


"Kutsume kõiki valijaid laupäeval ja pühapäeval aktiivselt valimistest osa võtma ning oma häält andma. Ainult nii näitavad kohalikud valimised pealinnas ja kogu Eestis inimeste tegelikku tahet," rõhutavad Jüri Ratas ja Mihhail Kõlvart. "Kummalised probleemid valimiste korraldamisel ei tohi mõjutada valimistulemusi."

Loe edasi
Okt 12

„Minu arvates on praegu ikkagi põhiline küsimus, millest tuleb lähtuda ja mis tuleb üles tõsta – see on rahvarinde loomise küsimus, ... (mõttepaus) perestroika toetuseks“ (Edgar Savisaar 13. aprillil 1988. aastal Eesti Televisiooni saates „Mõtleme veel“). Minu kümnenda sünnipäevani jäid siis veel mõned kuud. Sedaviisi tuleb päris alguse aegadest kirjutades toetuda  Keskerakonna asutajate poolt kirjapandule ja nende käest kuuldule. 


Rahvarinne oli Eesti suurim ja Eesti vabanemisel üks otsustavat rolli mänginud rahvaliikumine. Keskerakond on väljakasvanud Rahvarindest. Keskerakonnas elavad edasi Rahvarinde ideed ja mille seos Rahvarindega on ilmne.

Loe edasi
Okt 06

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb majandus- ja taristuministrile ning keskkonnaministrile ettepaneku kiirendatud korras viia Vabariigi Valitsuse istungile ning töötada ühiselt välja leevendusmeetmed elektri- ja gaasihinna tõusu osas. Energiakulud on meie perekondadele ja ettevõtetele vältimatud – inimesed ei saa loobuda pesu pesemisest, toidu valmistamisest ja hoonete kütmisest. Leiame, et suurenenud rohe-eesmärkide saavutamine ei tohi toimuda tavatarbijate arvelt.

Loe edasi
Sept 30

Valdav osa Eestimaa inimestest on saanud COVID-19 haiguse vastu esmase kaitse. Peame vaktsineerimisega hõlmatust veel veidi tõstma, et saaksime viiruse tõkestamise meetmeid leevendama hakata, ütlesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Kuidas jõuda piirangutevaba Eestini?" arutelul.

Loe edasi
Sept 29

Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis Riigikogule üle eelnõu "Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seadus Vabariigi Presidendi valimiskorra muutmiseks", mis annab võimaluse Eesti inimestel presidenti otse valida.

Loe edasi
Sept 24

Keskmine vanaduspension on praegu 552 eurot. 2022. aasta 1. aprillil tõuseb see indekseerimise tulemusel 38,6 euro võrra 591 euroni.


Arvestades erakorralist 20-eurost pensionitõusu 1. jaanuaril 2023 ja 43-eurost indekseerimist 1. aprillil 2023 tõuseb prognoosi kohaselt keskmine pension 654 euroni.

Loe edasi
Sept 19

Keskerakond ehitab Tallinna, mitte ei lõhu pealinna, nagu seda teised erakonnad teevad, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinna valimisprogrammi esitlusel.


Keskerakonna esimees sõnas Tallinna valimisplatvormi esitlusel, et oponendid plaanivad mitmekesi tulla ühe kallale, kuid tänavu 12. oktoobril oma 30. juubelit tähistavat Keskerakonda see ei heiduta.

Loe edasi
Sept 19

Ehitame Tallinna Haigla valmis igal juhul, ühendame pargid nii, et pealinnast kujuneks üks suur Euroopa Rohelise pealinna vääriline roheala ning toome ühistranspordi arendamiseks tänavatele metroobussi, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pealinna valimisprogrammi esitlusel.


"Tallinna Haigla on lähima 10-20 aasta kõige eksistentsiaalsem projekt pealinnas: sellest kujuneb Baltimaade moodsaim meditsiinilinnak. Oleme arvestanud, et Tallinna Haigla avab uksed 2027. aastal," lausus Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Sept 16

Vaevalt, et meist paljud peavad koroonapandeemiat inimkonnale kasulikuks. Miljonid said surma, kümned kui mitte sajad miljonid kaotasid tööd... Kuid igast kriisist peame enda jaoks kasulikke õpetunde otsima. Näeme juba praegu, et üht-teist positiivset oli tänases pandeemias ka. Mõttetuid koosolekuid on nüüd palju vähem, töötajate tootlikkus on selgelt tõusmas. Inimesed reisivad harvem ja jätavad raha koju.


Paljude üllatuseks (ja mina pole erand) jäi suuremat sorti majanduskriis ära ja kiire majanduse langus asendus kiirema kasvuga. Tundub, et tegemist on struktuursete muutustega, mis omavad pikaajalist mõju ja on loota, et juba keskmises perspektiivis tõstab pandeemia keskmise Maa elaniku elutaset, mitte ei langeta seda.

Loe edasi
Sept 15

COVID-19 vastu on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud või selle läbi põdenud kokku 71 protsenti täiskasvanutest. Kui jõuame 70% tasemele kogu elanikkonnas ja 85%-ni riskirühmade seas, saame hakata ühiskonda avama, kinnitasid Riigikogu esimees Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik Keskerakonna fraktsiooni korraldatud seminaril "Piirangutevaba Eesti - kuidas selleni jõuda?".

Loe edasi
Sept 13

Riigikogu esimees Jüri Ratas ütles tänasel sügisistungjärgu avaistungil ametikaaslaste poole pöördudes, et Riigikogu peab kandma edasi, arendama, aga ka hoidma ja kaitsma neid demokraatliku ja parlamentaarse riigi alustalasid, mida sätestab põhiseadus.

Loe edasi
Sept 06

Oktoobrikuistel kohalikel valimistel on Keskerakonna esinumber Lasnamäel, Tallinna suurimas valimisringkonnas, linnapea Mihhail Kõlvart. Keskerakonna aseesimees rõhutas, et valimistele minnakse vastu tugeva toetuse ning suurte plaanidega, uue meetmena pakutakse välja koolialguse toetuseks kuni 100 eurot igale Tallinna kooliõpilasele.

Loe edasi
Sept 05

Eesti Keskerakond kinnitas sel nädalavahetusel oma Põhja-Tallinna valimisnimekirja, mille esikolmiku moodustavad Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.


Keskerakonna aseesimees, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütleb, et Keskerakonna juhtimisel on pealinn väga palju arenenud ning just tervise- ja sotsiaalvaldkonda panustanud. "Riigi ja linna koostöös tuleb edasi liikuda selle sajandi olulisema terviseprojekti ehk Tallinna Haigla rajamisega ning ühtlasi tagada kodulähedane esmatasandi arstiabi kõigis linnaosades," lausub Tanel Kiik. "Sama oluline on pakkuda vajalikke sotsiaalteenuseid ja -toetusi abivajajatele ning jätkata eakate täiendavat toetamist."

Loe edasi
Sept 04

Eesti Keskerakonna esinumber Mustamäe valimisringkonnas on erakonna esimees ja Riigikogu esimees Jüri Ratas.

"Keskerakonnale on tallinlaste poolt absoluutne enamus volikogus usaldatud juba viiel järjestikusel korral. Oleme seda usaldust õigustanud ning mõistagi läheme küsima sama tugevat toetust ka nüüd,“ ütleb Jüri Ratas. "Praeguse Tallinna linnavolikogu volituste perioodil on Tallinna juhtinud kaks meeri, Taavi Aas ja Mihhail Kõlvart. Mõlemad on teinud oma tööd väga hästi, on teinud seda südamega. Tallinna edukas areng on silmaga näha, pealinnas on hea elada."

Loe edasi
Sept 04

Keskerakond on avalikustas Kesklinna valimisringkonna esinumbrid, kelleks osutusid majandus- ja taristuminister Taavi Aas, tuntud arst ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov ning Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 


Kesklinna valimisringkonna esinumbri, aastatel 2015-2019 Tallinna linnapeana ja enne seda alates 2005. aastast Tallinna abilinnapea töötanud Taavi Aasa sõnul koosneb Kesklinna valimisnimekiri tugevatest ekspertidest ja kogenud poliitikutest. “Kesklinn oma oma olemuselt unikaalne linnaosa - see on Tallinna visiitkaart, kuid väga paljude tallinlaste kodu. Kesklinn vajab erinevaid teadmisi ja oskusi, mida meie nimekiri ka pakub,” lausub Taavi Aas.

Loe edasi
Sept 03

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Pirita valimisringkonnas keskkonnaminister Tõnis Mölder. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti kinnitusel on Tõnis Mölder toonud kaasa positiivseid muutuseid nii Pirita linnaosa vanema, abilinnapea, Riigikogu liikme kui keskkonnaministri ametikohal.


„Tõnis Mölder tõestas Pirita linnaosa vanemana töötades, et ta hoolib oma kodukoha elukeskkonnast ja inimeste heaolust. Usun, et Tõnis Mölder viib koos Keskerakonna Pirita piirkonna meeskonnaga ellu linnaosa elu edendavad ideed,“ ütles Kõlvart.

Loe edasi
Sept 02

Keskerakonna nimekirjas kandideerib oktoobrikuistel valimistel Tallinna Linnavolikogusse tuntud arst, Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov. 


“Minu jaoks on see esimene kord valimistel kandidaadina kaasa lüüa ning ootan saabuvat teatava põnevusega. Kohaliku omavalitsuse asjades osalemine on justkui mõnevõrra kodanikukohus, sest kes siis ei tahaks, et tema kodulinnal hästi läheb,” ütles Arkadi Popov. 

Loe edasi
Sept 01

Korteriühistute Liidu juhatuse liige ja õigusosakonna juht Urmas Mardi kandideerib Tallinna Linnavolikogusse Keskerakonna nimekirjas.


„Viimastel aastatel olen teinud väga meeldivat ja tõhusat koostööd Tallinna linnaga ning hindan väga linnapea Mihhail Kõlvarti tegutsemist,“ ütles Urmas Mardi, „näen, et pealinnas on kujunenud selge visioon, kuidas kortermaju ja ühistuid pidevalt edasi arendada ning soovin sellele omalt poolt veelgi kaasa aidata.“

Loe edasi
Aug 31

Tuntud poliitik ja õigusteadlane, vikaardiakon Igor Gräzin on otsustanud kandideerida Tallinna Linnavolikogusse Keskerakonna valimisnimekirjas. 

„Mul jagub energiat poliitikas kaasa lüüa ning ega ma ei varja, et miski kisub ikka poliitika poole tagasi. Keskerakonna nimekirjas kandideerin olles veendunud, et Mihhail Kõlvart on Tallinnale parim linnapea ja tema töö peab jätkuma,” ütles Gräzin. “Ajad ei ole hetkel kõige lihtsamad ning pealinn vajab juhti, kel on tulevikust selge nägemus ning julgus otsuseid langetada.” 

Loe edasi
Aug 30

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon alustas allkirjade kogumist Vabariigi Presidendi otsevalimiste seaduseelnõule. Eelnõu kohaselt on presidendikandidaadi ülesseadmise õigus vähemalt kümnel tuhandel hääleõiguslikul Eesti Vabariigi kodanikul.

Loe edasi
Aug 29

Eesti Keskerakonna Kadrina osakond, erakonna Isamaa Kadrina osakond ja valimisliit Koduvald jõudsid Kadrina valla tuleviku üle arutades seisukohale, et üheskoos on Kadrina inimeste huvide eest seismine tulemuslikum ning otsustasid osaleda valimistel ühise nimekirjaga. Ühiste eesmärkide kinnituseks kirjutasid osapoolte esindajad täna alla koostöökokkuleppe.

Loe edasi
Aug 22

Eesti Keskerakond on aastaid seisnud presidendi otsevalimiste eest. Sellist soovi on käimasolev kohati arusaamatu ja pikaleveninud valimisprotsess ainult võimendanud. Inimesed saavad aru, et jutt "rahva presidendist" pole täna veel piisavalt veenev. Muudatust on vaja, et erakonnad Riigikogus, fraktsioonid ja saadikud arvestaksid tulevikus just eelkõige rahva soovi. Presidendi otsevalimised sunnivad poliitikuid rohkem väljuma erakondlikust egoismist.

Loe edasi
Aug 22

Eesti Keskerakonna volikogu toetab presidendikandidaadina endist riigikontrolöri ja tänast Eesti Rahva Muuseumi direktorit Alar Karist. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles volikogu istungil peetud kõnes, et nii Alar Karis kui ka Tarmo Soomere on mõlemad väärikad ja tugevate kogemuste ning teadmistega kandidaadid, kuid laiapindsem ühisosa tundub täna olevat Karisel.

Loe edasi
Aug 22

Tänavustel kohalike omavalitsuste valimistel kandideerib Keskerakonna nimekirjas Rakvere Linnavolikogusse teiste seas ka Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimees Sivar Irval.

Loe edasi
Aug 20

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi endine ajakirjanik ja praegune Riigikogu liige Enn Eesmaa.

Loe edasi
Aug 18

Euroopa Olümpiakomiteede Euroopa Liidu komisjoni juht, kahekordne olümpiapronks ja endine riigikogulane Jüri Tamm kandideerib oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas Tallinna Linnavolikogusse.

Loe edasi
Aug 18

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Kristiine linnaosas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Andrei Novikov end tõestanud võimeka juhi ja meeskonnamängijana. "Andrei Novikov vastutab linna transpordi ja planeerimise eest ning oma töös on ta alati saavutanud paremaid tulemusi, kui temalt oodatakse. Andrei Novikov on kompetentne ning teda võib usaldada linna juhtimisel," lausub Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Aug 17

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi majandusteadlane ja poliitik Ivar Raig.

Loe edasi
Aug 14

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Nõmme linnaosas Tallinna Linnavolikogu esimees Tiit Terik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tiit Terik lisaks edukale tööle linnaosavanemana näidanud, et suudab volikogu esimehena head koostööd teha kõikide poliitiliste jõududega ning tal on olnud laiem visioon nii Nõmme kui ka Tallinna arengu osas.

Loe edasi
Aug 12

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi toona piirikomissarina tegutsenud Rein Kork.

Loe edasi
Aug 12

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Haabersti piirkonnas Riigikogu liige ja ettevõtja Marek Jürgenson. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Marek Jürgenson end tõestanud võimeka juhi ja meeskonnamängijana.


"Marek Jürgensoniga on meil olnud hea koostöö. Tema eestvedamisel läbis Haabersti Päevakeskus tervikrenoveerimise ja sama hoone teises tiivas avatakse lähiajal uus noortekeskus," lausub Mihhail Kõlvart. "Samuti on Marek Jürgensoni jaoks väga oluline kogukonna kaasamine otsuste langetamisse. Ta tahab ja julgeb vastutust võtta."

Loe edasi
Aug 11

Eesti Keskerakond korraldab 24. augustil esindusliku majanduskonverentsi "Meie valik - millist Eestit tahame?", mis keskendub viiele olulisele teemale: milline on majanduslikult edukas riik, maksupoliitilised probleemid ja lahendused Eesti majanduses, Eestimaa elu väljaspool Tallinna ja Tartut, energeetika ja rohepöörde uued sammud ning uue majanduse väljakutsed.

Loe edasi
Aug 09


Keskerakonna Viimsi osakond kinnitas valimisprogrammi “Viimsikeskne”, mis seab sihid ja sõnastab tegevused järgnevaks neljaks valitsemisaastaks. Erakonna pikk plaan on luua loodussõbralik Viimsi, kus hea haridus, turvaline kodu ja vääriline töökoht on kättesaadavad kõigile viimsilastele. Programm on valminud koostöös valdkonna asjatundjatega ja kogukonna soove arvesse võttes.

Loe edasi
Aug 06

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski.

Loe edasi
Aug 04


Keskerakonna Narva piirkonna juhatus tegi valiku 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste esinumbrite suhtes ning linnapeakandidaadiks on Riigikogu saadik Mihhail Stalnuhhin ja linnavolikogu esimehe kandidaadiks Tatjana Stolfat.

Mihhail Stalnuhhin on olnud Narva Linnavolikogu liige aastatel 1994–1995 ja 1999–2003 ning 2003–2011 oli ta volikogu esimees. Ta on olnud mitme Riigikogu koosseisu liige, praegu on ta majanduskomisjoni liige. Mihhail Stalnuhhin ütleb, et Narva arengule tuleb kasuks stabiilne linnavõim, mida on suutnud pakkuda ainult Keskerakond.

Loe edasi
Aug 03

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi Rakvere linnapea Triin Varek.

Loe edasi
Aug 02

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Keila linnas Jevgeni Tamme. Brüsselis Euroopa Parlamendis nõunikuna töötanud ja praegu Keskkonnaministeeriumis nõuniku ametit pidav Jevgeni Tamme ütleb, et kasvava elanikkonnaga linn vajab hoolivamat ning inimkesksemat juhtimist.

Loe edasi
Aug 01

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi kolm kümnendit tagasi Sakalamaa Rahvarinde ridades tegutsenud Valli Veigel.

Loe edasi
Jul 28

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi aastatel 1982-2018 Tartu linnavolikogu liikmena tegutsenud Olev Raju.

Loe edasi
Jul 27

Keskerakonna liige Irina Embrich krooniti koos Katrina Lehise, Erika Kirpu ja Julia Beljajevaga epeevehklemise naiskonnavõistluses Tokyo olümpiavõitjaks! Irina Embrich andis äärmiselt pingelises finaalmatšis Lõuna-Korea vastu suurepäraselt veheldes oma panuse.

Tiitlivõistlustel 13. medali võitnud Irina Embrich kerkis selles arvestuses ühtlasi Eesti kõige edukamaks olümpiaalade sportlasteks. Tema auhinnakapis on igat karva medaleid nii maailma- kui ka Euroopa meistrivõistlustelt.

Loe edasi
Jul 26

Keskerakonna fraktsioon on seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse koroonaviiruse erinevate tüvede vastu. Paneme kõikidele vaktsineerimata Eestimaa inimestele südamele lasta endale esimesel võimalusel kaitsesüst teha. Võimalusi selleks on erinevaid. Alates eelmisest nädalast saab vaktsineerida ka kaheksas apteegis ning see võimalus laieneb peatselt kokku 45 apteegini üheksas maakonnas. Eelnevalt soovitame aga perearstiga nõu pidada.

Loe edasi
Jul 26

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Jaanus Kariliaidi, aseesimeestena jätkavad Kersti Sarapuu ja Andrei Korobeinik.

"Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usaluse eest!" lausus Jaanus Karilaid. "Õiguskomisjoni esimehe tööst on küll kurb loobuda, aga kui erakonna juhtkond on teinud ettepaneku fraktsiooni juhtida, tuleb väljakutse vastu võtta! Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usalduse eest!"

Soovime Jaanusele uues ametis jõudu!

Jul 20

Täna kuu aja pärast tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Otsa teeb lahti Aadu Jõgiaas, kes juhtis 1991. aasta suvel valitsuse salajast raadioside töögruppi.

Loe edasi
Jul 12

Kui saame omavalitsused paati, võib oodata juba lähiajal mugavamaid ja kiiremaid ühistranspordiühendusi! Selle aasta teises pooles algavad läbirääkimised Tallinna, Harju- ja Põhja-Raplamaa ühiseks transpordikorralduseks. Eesmärk on jõuda kokkulepeteni, kuidas piirkonna ühistransporti rahastada ning luua regiooniülene ühistranspordikeskus.

Loe edasi
Jul 09

„Liiga palju on tasuta asju,“ kurtis üks reformierakondlane kümmekond päeva tagasi Delfis, tehes ettepaneku tasuta maakondliku ühistranspordi kaotamiseks. Tema enda erakonna suur ja kandev idee eelseisvaks sügiseks Tallinnas on aga tasuta lasteaiakohad. Loogika umbes selline, et kui mina pakun tasuta asju, on see hea. Kui sina, siis halb.

Loe edasi
Jul 08

Mai viimastel päevadel käis valitsuskabinetis arutelu sundüürnikele olulisel teemal, milleks oli omandireformi sotsiaalsete ja õiguslike mõjude kohta koostatud teadusuuring. Teadupärast ei ole 30 aasta tagune omandireform veel lõppenud, sest lahenduseta on paljude nende inimeste mured, kel puudus õigus oma eluruumi erastada. Nüüdseks koostatud registri andmeil ootavad lahendust kümned tuhanded sundüürnikud ligi 22 000 eluruumi kohta.

Loe edasi
Jul 05

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna Väike-Maarja vallavanema kandidaat Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ning vallavolikogu esimehe kandidaat kohalik suurpõllumees Hans Kruusamägi.


Vallavanema kandidaadi Siret Kotka sõnul on ta otsustanud kandideerida oma koduvallas, sest kohaliku elanikuna on ta väga hästi kursis Väike-Maarja peamiste murede ja vajadustega ning toetanud järjepidevalt piirkonna arengut.

Loe edasi
Jul 05


Keskerakonna auhinnamängu peaauhinna, Hotell L'Embitu 500€ kinkekaardi võitis Valentina Ljutenko Kehrast. Auhinna andis õnnelikule võitjale üle Keskerakonna Anija osakonna juht ja Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev.

Keskerakond soovib Valentina Ljutenkole mõnusat puhkust Tallinna kõige uuemas hotellis!
 

Jun 21

Eesti riigi julgeolek on Keskerakonna jaoks olnud alati üheks olulisemaks prioriteediks, millest rääkides ei tohi unustada riigi energiajulgeolekut. Eesti on Euroopas tuntud rikkalike põlevkivivarude tõttu, mis on aastakümnete jooksul hoidnud üleval riigi elektrienergia varustuskindlust, kuid põlevkivisektor on miljardite eurodega panustanud ka Eesti SKT kasvu, kindlustanud inimestele töökohti ja heaolu, toonud lisavahendeid põlevkivipiirkondade omavalitsuste eelarvetesse ning võimaldanud arendada paremaid avalikke teenuseid ja ettevõtluskeskkonda.

Loe edasi
Jun 19

Avaldame täismahus Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Tallinna Lauluväljaku klaassaalis peetud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 19

Täna kogunenud Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas lisaks toimuvate kohalike omavalitsuste valimiste valimisplatvormile ka erakonna hüüdlause, milleks on "Õige käik!".


Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et erakonna valimisloosung võtab kokku Keskerakonna tehtu Eestimaa omavalitsustes, Riigikogus ja valitsuses, aga ka tulevased eesmärgid ning annab ühtlasi edasi sõnumi, et valima minek on õige käik, sest igaühe hääl võib muuta palju. 

Loe edasi
Jun 14

Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimehena tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Aseesimeesteks nimetati Annika Vaikla, Jaanus Kalev ja Eingard Tops.


Juhatusse valiti veel Jevgeni Tamme, Ilja Schor, Raimo Tann, Hannes Pikkel, Robert Antropov, Jaan Mölder, Anu Leeduks, Oleg Tsubarov, Raivo Kokser, Leho Rehemäe, Riina Lepp ja Ailar Lyra.

Loe edasi
Jun 13

Põltsamaal Kuningamäe kardiraja saalis toimunud Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeseks ka seninini organisatsiooni juhtinud Põltsamaa vallavanem Andres Vään. Tema ettepanekul kinnitati erakonna aseesimeesteks Põltsamaal elav majandus-ja tarvitusminister Taavi Aas ning Jõgeva vallavolikogu esimees ja SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder.

Loe edasi
Jun 12

Rõngu Rahvamajas toimunud Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Riigikogu liige Marika Tuus-Laul. Aseesimeesteks nimetati Peeter Laasik ja Holar Sepp.


Juhatusse valiti veel August Õunap, Roland-Rafael Linde, Priit Roosve, Tiiu Sarv, Kersti Ernits, Pille Linde, Heli Jazõkova, Marie Pent, Kaare Schults ja Jaanus Lauri. Volinikeks valiti Priit Roosve, Kaare Schults, Jaanus Lauri, Peeter Laasik ja Kersti Ernits.
 

Jun 12

Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimehena valiti tagasi ettevõtja ja Saaremaa vallavolikogu liige Mihkel Undrest. Juhatusse valiti Maire Käärid, Liina Jürisson, Aivar Aru, Nalmond Meri, Jaan Leivetegija, Mart Mäeker, Helle Sulg ja Boris Lehtjärv.

Volinikeks valiti Aivar Aru, Mart Mäeker ja Jaan Leivategija.

Jun 10

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Juhatusse valiti Jaanus Riibe, Viktoria Nikolajeva, Oksana Jaakson, Urmo Saareoja, Helmut Koidla, Roland A. Rand, Nikolai Korb, Svetlana Baltina ja Natalja Gromovaja.


Volinikeks valiti Jaanus Riibe, Svetlana Baltina ja Urmo Saareoja.

Jun 09

Keskerakonna juhatus kinnitas välisminister Eva-Maria Liimetsa ning siseminister Kristian Jaani avaldused liitumaks Keskerakonnaga. Ministrite soovitajateks erakonda on Jüri Ratas, Tanel Kiik ja Jaak Aab.


Erakonna esimees Jüri Ratas avaldas heameelt, et erakonda on ministrite näol lisandunud veelgi tugevat kompetentsi nii sisejulgeoleku kui ka välispoliitika küsimustes. "Ma tänan mõlemat ministrit, et nad võtsid vastu väljakutse ja vastutuse minna valitsusse. Kahtlemata oli see suur samm, kuid ka otsus liituda erakonnaga näitab, et mõlemad ministrid soovivad poliitikas kaasa lüüa ning toetada Eesti arengut just Keskerakonna ridades," rääkis Ratas.

Loe edasi
Jun 07

Keskerakonna Järvamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeheks tagasi Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu. Juhatuse liikmeteks valiti Valeri Ivanov, Getter Klaas, Kai Kimmel, Peeter Saldre, Toomas Hirbaum, Priit Seire, Anneli Tumanski, Toomas Tammik, Aivar Tubli, Aado Oherd, Tiit Merisalu, Pille Reinsalu, Margus Lääts ja Signe Roos.

Loe edasi
Jun 05

Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks Ester Tuiksoo, kelle ettepanekul nimetati aseesimeesteks Koit Nook, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann. Juhatusse kuuluvad veel Kalle Laht, Inge Hirmo, Anne Nook, Georg Pelisaar, Ants Väärsi, Andre Laine ja Andu Hanson.

Volikogu liikmeteks valiti Georg Pelisaar, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann ning revisjonikomisjoni moodustavad Maiken Meensalu, Malle Ladva ja Mati Luhamaa.

Loe edasi
Jun 03

Keskerakonna Narva piirkond pidas oma aastakonverentsi Narva linnuse õuel. Sõnavõttudega tervitasid osalejaid Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Mihhail Stalnuhhin ja Mihhail Korb. Video teel osales konverentsil erakonna esimees Jüri Ratas, kes kinnitas, et Keskerakond on Ida-Virumaa eest väljas ning lisas, et kohalikele valimistele minnakse võidumõtetega nii Narvas kui ka terves Eestis ja ta on isiklikult valmis sellele kaasa aitama.

Loe edasi
Jun 02

Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakonverentsil valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Aseesimeesteks valiti Julia Timerbulatova, Jevgenija Kukk ja Peeter Järvelaid.

Loe edasi
Jun 01

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama riigihalduse minister Jaak Aab. Aseesimeesteks kinnitati Viljandi linnavalitsuse liige Karl Õmblus ja Riigikogu liige Peeter Rahnel.

Juhatusse valiti veel Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Mare Mihkelson, Katrin Linkov, Valli Veigel, Heino Luik, Marju Grünbaum, Sirje Taalmaa, Katrin Kivistik, Tiiu Nõmm ja Priit Kaup.

Loe edasi
Mai 31

Keskerakonna Lasnamäe piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks linnaosa vanem Vladimir Svet. Rohkem kui kolm aastat Tallinna linna suurimat piirkonda juhtinud Mihhail Kõlvart ütleb, et Lasnamäe piirkonna juhtimine oli talle au, aga ka suur vastutus.


"Iga viimase kolme aasta jooksul langetatud suurem või väiksem otsus vajas kaalumist, mis tihti tähendas keerulisi valikuid. Samas lähtusime alati tallinlaste huvidest ning iga inimese ootustest ja vajadustest," lausub Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mai 29

Keskerakonna Hiiumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks tagasi Antti Leigri. "Tänan piirkonna liikmeid üksmeelse usalduse eest. Keskerakond on Hiiumaal viimastel aastatel näidanud, et isegi vallavolikogus opositsioonis olles, suudame tuua Hiiumaale investeeringuid, mida saarelisel vallal on väga vaja," lausus Antti Leigri.

Loe edasi
Mai 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna Linnavolikogu esimees ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik. Aseesimeesteks kinnitati Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja riigihalduse ministri Jaak Aabi nõunik Risto Kask.


Juhatusse valiti veel Peeter Mardna, Valeri Lõõnik, Raik Saart, Nikita Groznov, Ando Leps, Peeter Muska ja Kairi Jakobson. Volinikeks valiti Risto Kask, Grete Šillis ja Ülo Kotkas.
 

Mai 27

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Riigikogu liige Siret Kotka. "Tänan piirkonna liikmeid usalduse eest. Keskerakond hoiab Lääne-Virumaal tugevat positsiooni ja läheme kohalike omavalitsuste valimistele vastu kõrgeimate eesmärkidega," lausus Keskerakonna juhatusse kuuluv Siret Kotka.


Lääne-Virumaa piirkonna aseesimeesteks kinnitati Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butsenkov ja Riigikogu liige Kaido Höövelson. Juhatusse valiti veel Triin Varek, Maidu Aimse, Jelena Fjodorova, Jaan Meerits, Rauno Võrno ja Arvo Roosipuu.

Loe edasi
Mai 26

"Põlevkivi on Eesti üks peamisi maavarasid. Tuleb mõelda, kuidas saame seda meie inimeste heaks edasi kasutada. Aastaid on põlevkivi taganud meie kodudesse elektrit ja soojust ning üle maailma kütust laevadele. Nüüdseks on nii riik kui valdkonna ettevõtted jõudnud selge vajaduseni leida uusi viise ja tehnoloogiaid põlevkivi kasutamiseks," ütles Ida-Virumaal põlevkivitööstuse töötajate, ametiühingute ja ettevõtetega kohtunud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Mai 25

Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhatus otsustas, et kohalike omavalitsuste valimistel on Haapsalu linnapeakandidaat koolijuht Malle Õiglas. Haapsalu Linna Algkooli direktor ja volikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ütleb, et neli aastat koalitsioonis on olnud väga töised.

Loe edasi
Mai 23

Keskerakonna Pärnumaa piirkonna aastakonverents toimus pühapäeval Nooruse majas. Erakonnal on Pärnumaal 759 liiget, aastakonverentsil osales 62 inimest.

Piirkonna esimeheks kandideerisid Andrei Korobeinik ja Marko Šorin, valituks osutus Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik. Juhatusse pääsesid Hillar Talvik, Ants Lopsik, Merike Tuhkanen, Varje Tipp, Avo Keel, Marko Šorin, Vladimir Zemljannikov, Indrek Alekõrs, Margus Must, Anneli Uustalu, Andres Annast ja Anne Betker. Piirkonna uus juht määras aseesimeesteks Varje Tipu ja Avo Keele.

Loe edasi
Mai 11

Keskerakond käivitas auhinnamängu, mille raames on neljal järjestikusel nädalal võimalus võita 200€ kinkekaart Eestimaa spaadesse. Peaauhinnaks on aga L'Embitu Hoteli 500€ kinkekaart.

Kampaanias osalemiseks tuleb esmalt hankida voldik "Keskerakond seisab iga Eesti inimese eest", mida Eestimaa erinevates piirkondades jaotatakse. Seejärel on vaja täita veebilehel keskerakond.ee/kampaania vajalikud väljad ning registreerida enda e-posti aadress, märkides ära osaleja ees- ja perekonnanime, telefoni, osaleja asukoha ning voldiku numbri.

Loe edasi
Mai 09

On kõigi Euroopa Liidu kodanike huvides, et EL-i väärtusruum ulatuks kaugemale praegustest piiridest, nii on tulevikus paremini tagatud ka meie enda julgeolek, kirjutab välisminister Eva-Maria Liimets Euroopa päeva puhul.

9. mail tähistame Euroopas rahu ja ühtsuse päeva, Euroopa päeva. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma ajaloolise kõne, milles tegi ettepaneku uut liiki poliitiliseks ja majanduslikuks koostööks, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Loe edasi