Riigikogu Keskerakonna fraktsioon viibib neljapäeval ja reedel Järvamaal, kus parlamendiliikmed osalevad rahvakohtumistel, külastavad koole ja lasteaedu ning tutvuvad kohapealse ettevõtlusega.

Kahepäevasel külaskäigul Järvamaale osalevad Keskfraktsiooni esimees ja Keskerakonna Järvamaa piirkonna juht Kersti Sarapuu, aseesimees Siret Kotka ning Riigikogu liikmed Anneli Ott, Peeter Rahnel, Enn Eesmaa, Tarmo Tamm, Tõnis Mölder, Marika Tuus-Laul, Marko Šorin, Dmitri Dmitrijev, Oudekki Loone, Natalia Malleus ja Igor Kravtšenko.

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aabi kommentaar maade hindamise ja maamaksu võimaliku tõusu teemal.

Juhul, kui valitsus otsustab alustada järgmisel aastal maade hindamisega, ei tõuse maamaks selle järel enam kui 10 kuni 15%, kinnitab riigihalduse minister Jaak Aab. Maamaks laekub kohaliku omavalitsuse eelarvesse ning selle abil saab pakkuda paremaid kohalikke teenuseid, sh maaomanditele lisaväärtust andvaid taristu arendusi (teed, tänavad, valgustus, trassid jne).

Loe edasi

Reformierakond üritab lükata enda tegemata asju pealinna kraesse, ütleb Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kommenteerides täna Tallinna Linnavolikogus arutlusele tulevat ettepanekut minna üle eestikeelsele ja kohatasuta haridussüsteemile.

„Opositsioonis olles on lihtne populistlikke ideid välja pakkuda. Reformierakonna poliitikud teavad väga hästi, et järsult eestikeelsele haridussüsteemile üleminekuks on vaja suurt hulka uusi õpetajaid. Samal ajal on üldteada fakt, et Eestis napib nii eesti kui ka vene keelt rääkivaid pedagooge. Reformierakond oli 17 aastat riigis võimul. Huvitav, miks nad oma ettepanekuid ellu ei viinud?" küsib Belobrovtsev.

Loe edasi

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on 18. veebruaril kell 16 taas otse-eetris, et vastata teie küsimustele. Jüri Ratas ootab Facebook LIVE raames küsimusi kuni 13. veebruarini postituse kommentaaridesse SIIN.

See on ainulaadne võimalus uurida kas kohaliku elu või siis globaalsete teemade kohta.

Jüri Ratas on jätkuvalt populaarseim peaministrikandidaat. Jaanuaris soovis Keskerakonna esimeest valitsusjuhi kohal näha 35% küsitletud valimisealisi kodanikke, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest. Reformierakonna liider Kaja Kallas jääb maha rohkem kui 10 protsendiga. Jüri Ratase toetus on alates septembrikuust olnud vähemalt 33 protsenti!

Loe edasi

Keskerakonna volikogu väliskomisjoni koosolekul valiti esimeheks Andres Jaadla ja aseesimeheks Marko Šorin. Andres Jaadla on tugeva ja aktiivse välissuhtluse taustaga, omades kogemust nii Euroopa Liidu kui ka ÜRO intsitutsioonides. Ta on Euroopa Regioonide Komitee liige ja  lööb kaasa ÜRO Euroopa Majanduskomitee Läänemere Linnade Liidu tegevuses.

Lisaks on Andres Jaadla Euroopa Linnapeade pakti eestvedaja Eestis ja pakti suursaadik Euroopas. Linnapeade pakt on maailma suurim linnade liikumine, mille fookuses on kohalikud kliima- ja energiaalased meetmed. EL-i Linnapeade pakt kliima ja energia alal ühendab tuhandeid kohalikke omavalitsusi, kes on vabatahtlikult võtnud kohustuse rakendada ühenduse eesmärke.

Loe edasi

Keskerakonna Naiskogu KENA aastakoosolekul valiti presidendina jätkama Tallinna abilinnapea ja Keskerakonna juhatuse liige Eha Võrk. Aasta KENA tiitli pälvis Valgamaa kohaliku elu edendaja ja presidendi Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler Ülle Juht.

KENA juhatusse valiti veel Mailis Reps, Anneli Kööba-Orlov, Marina Riisalu, Lilian Altmäe, Merike Tuhkanen, Ülle Juht, Ester Tuiksoo, Heli Raevald, Siret Kotka, Kersti Männik, Anneli Tumanski, Gert Üprus, Erna Podanjova, Reet Trei, Yana Toom, Teresa Kipper, Greta Silberg-Käärik, Lemmi Vaher ja Signe Tiitsoo.

Loe edasi

Inimesed tahavad reaalseid tegusid, mitte plakatitega vehkimist, ütles Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb värsket erakondade toetusnumbreid kommenteerides. ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluses on Keskerakonna toetus nelja kuu jooksul kasvanud kolme protsendi võrra 24%-le, Reformierakonna toetus seevastu on alates augustikuust kukkunud koguni üheksa protsenti 25%-le.

“Inimesed hindavad valitsuskoalitsiooni suuri tegusid,” lausus Korb. “Sel nädalal võttis Riigikogu vastu kaks märgilist seadust. Esmalt leidis toetust seadus, millega luuakse võimalus taotleda lihtsustatud korras kodakondsust Eestis sündinud alaealistele. Seejärel sai teoks teise samba pensionireform, mis annab inimestele võimaluse ise oma säästude üle otsustada. Valitsuse ühtsust näitas ka sel nädalal toimunud usaldushääletus.”

Loe edasi

Väike-Maarja vallavolikogu istungil valiti volikogu uueks esimeheks Keskerakonna liige Hans Kruusamägi. Senine volikogu aseesimees Kruusamägi peab oluliseks tegutseda kohaliku kogukonna huvides.

"Pikalt ettevõtluses tegutsedes olen aru saanud, et suurim vara on inimkapital," lausus põllumajandusettevõtte Simuna Ivax omanik Kruusamägi. "Vallavalitsus ja vallavolikogu peavad tegutsema eelkõige kohalike elanike huve silmas pidades. Olgu selleks siis lasteaedade renoveerimine, tee-ehitus, panustamine sotsiaalhoolekandesse või ühisürituste korraldamine. Väga tähtsaks pean ka mõnusa ja kaasaegse elukeskkonna loomist, et noored pered tuleksid Väike-Maarja valda lapsi kasvatama."

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid kirjutas arvamusloo teise samba pensionireformi teemal.

Keskerakond hindab kõrgelt eelnõu sidumist valitsuse usaldushääletusega järgmistel põhjustel. Kõigepealt tuletame meelde ja rõhutame investoriõiguste ühenduse Better Finance analüüsi, mis üllatuslikult avalikustati ka Eesti portaalides. Ülevaatest selgub, et inflatsiooni ja tasude järgne tootlus on pikki aastaid sügavas miinuses.

Loe edasi

Riigikogus võeti vastu seadus, mille tulemusel muutuvad Eesti kodakondsuse saamise tingimused senisest paindlikumaks.

Senimaani lubas kehtiv seadus sarnasel põhimõttel Eesti kodakondsust lastele vaid juhul, kui mõlemad tema vanemad on halli passi omanikud. Seadusmuudatuste jõustumise järel on võimalus saada kodakondsus ka lastel, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ja elas Eestis alates 1991. aasta 20. augustist, mil Eesti riik kuulutati taas iseseisvaks. 

Loe edasi

Lääne-Virumaa Keskerakonna naiskogu KENA kogunes täna, et valida uus juhatus ja teha plaane tulevikuks. Juhatusse valiti seitse tegusat naist: Triin Varek, Siret Kotka, Ülle Teska, Margit Raja, Enely Rosenbaum, Kätlin Egors ja Helgi Kreek. Juhatuse esimeheks valiti Triin Varek, aseesimeheks Siret Kotka.

Loe edasi

Keskerakonna toetus on kasvanud poole aasta jooksul 29 protsenti. Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati küsitlus näitab, et augusti alguses oli Keskerakonna toetus 17,8 protsenti, värskete andmete kohaselt on see tõusnud 23 protsendile.

Keskerakonna ja Reformierakonna toetuse vahe on alates augustikuust märkimisväärselt vähenenud. Kui augusti alguses oli vahe rohkem kui 20 protsendipunkti, siis täna avaldatud reitingutes on vahe alla 10 protsendipunkti.

Loe edasi

Kauaaegne Harju Maakohtu kohtunik ja esimees ning Tallinna Linnavolikogu liige Helve Särgava allkirjastas täna liitumisavalduse Keskerakonnaga. Helve Särgava ütles, et ta soovib poliitikas aktiivselt osaleda ja tahab Tallinna linna arengusse panustada.

Loe edasi

Keskerakonna liikmed on oodatud liituma Roheliste kogu Facebooki grupiga. Tegemist on Keskerakonna Roheliste kogu Facebooki grupiga, kus on võimalus arutleda kogule olulistel teemadel.

Keskerakonna Roheliste kogu ühendab keskkonnateemade vastu huvi tundvaid keskerakondlaseid. Grupis toimunud arutelud ei väljenda Keskerakonna ametlikke seisukohti. Grupi administraatoritel on õigus kustutada viha õhutavad, laimavad ja muud pahatahtlikud kommentaarid. Rikkumise kordumisel on õigus liige grupist eemaldada.
 

Pensionireformist tuleb rääkida. Ja seda tuleb teha ausalt, ilma krokodillipisarateta, kirjutab Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja Mulgi vallavolikogu liige Peeter Rahnel ajalehes Sakala ilmunud arvamusloos. Peeter Rahnel toob välja, et kui hooldekodu koht maksab kahe või enamagi pensioni jagu, on midagi väga viltu.

"Asi ei ole selles, et hooldeteenuse hind on liiga kõrge, vaid ikka selleks, et pensionid on häbiväärselt väikesed," lisab Rahnel. "Nüüd, kui valitsuskoalitsioon soovib pensionisüsteemi muuta ja alustada pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmist, on nende hulgas, kes paarkümmend aastat on lasknud pensionifonde ja fondide haldureid hallata inimeste ja tööandjate fondidesse pandud raha, meeletu nutt ja hala."

Loe edasi

Riigikogus läbis teise lugemise kodakondsuse seadust muutev eelnõu, mille eesmärk on muuta Eesti kodakondsuse saamise tingimused senisest paindlikumaks.

Kehtiv seadus lubab sarnasel põhimõttel Eesti kodakondsust lastele vaid juhul, kui mõlemad tema vanemad on halli passi omanikud. Seadusmuudatuste jõustumise järel on võimalus saada kodakondsus ka lastel, kelle üks vanematest või esivanematest omab halli passi ja elas Eestis alates 1991. aasta 20. augustist, mil Eesti riik kuulutati taas iseseisvaks.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed käis uue poliitaasta eel Narva-Jõesuus mõtteid vahetamas ja meeskonnatunnet tugevdamas. Ministrid andsid ülevaate olulisematest algatustest ja väljakutsetest ning kohalike omavalitsuste esindajad rääkisid sellest, millist tuge nad riigilt ootavad.

Loe edasi

Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu direktor Andres Kollist pälvis Eesti Teaduste Akadeemia medali ulatusliku panuse eest akadeemia nähtavuse suurendamisel. Eesti Teaduste Akadeemia medal on Akadeemia kõrgeim autasu, mida antakse üksikisikutele suurte teenete eest Eesti teaduse arendamisel või selle arendamisele kaasaaitamisel, samuti teenete eest Eesti Teaduste Akadeemia ülesannete täitmisel.

Loe edasi

Mida toovad Keskerakonna juhitava valitsuse rohkem kui kaheksa kuu jooksul tehtud otsused 2020. aastaks?

Loe edasi

Keskerakonna liikmed jätkasid eelmisel aastal alanud algatust ning viisid üle Eesti haiglatesse, päästekomandodesse, politseijaoskondadesse ja mujalegi mitusada kringlit, et tänada neid inimesi, kes töötavad pühade ajal.

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et jõulud on eelkõige aeg, mil olla koos pere ja lähedastega, kuid kõigil sellist võimalust paraku pole. Ta sõnas, et Eestis on tuhandeid inimesi, kes on jõulupühade ajal tööl, seistes muu hulgas meie turvalisuse ja tervise eest.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõnas selle aasta viimase valitsuse istungi järel, et peatselt 102-aastaseks saaval Eestil läheb hästi ning oleme tuleviku väljakutseteks valmis.

„Unistasime iseseisvust taastades, et meie ühiskond oleks demokraatlik, kodu turvaline ja riik eeskujuks teistele – seda kõike me ka oleme. Meil on häid eeskujusid kogu maailmale – olgu selleks e-riik, absoluutsel tipptasemel põhiharidus, kiireim rallimeeskond, enim esitatud nüüdishelilooja Arvo Pärt või ka väike, kuid elujõuline eesti keel,“ sõnas Ratas.

Loe edasi

Mihhail Kõlvartit toetab Tallinna linnapeana ligi 50% valijatest. Värske küsitluse järgi on valimisealiste pealinna elanike seas vaieldamatult populaarseim linnapeakandidaat Keskerakonda kuuluv Mihhail Kõlvart – teda toetab praeguse seisuga 48% valijaid. Nii selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest. Koguni 80% Keskerakonna Tallinna valijaid toetab Mihhail Kõlvartit. Tema toetus on suurim nii meeste kui ka naiste hulgas.

Loe edasi

Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, mille tulemusel kehtestatakse inimestele mitmed maksusoodustused. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhi Kersti Sarapuu sõnul luuakse neljandas kvartalis sünnitus- või koondamishüvitise saanutele võimalus lükata osa oma hüvitisest maksustamise mõttes järgmisesse aastasse, et kasutada oma maksuvaba tulu senisel tasemel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on endiselt suure edumaaga kõige eelistatum parteijuht valitsust juhtima. Ratast peab parimaks valitsusjuhiks 37% valimisõiguslikke küsitletuid, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud igakuisest eelistatava peaministrikandidaadi kohta tehtud küsitlusest.

Võrreldes novembriga on Jüri Ratase edu Reformierakonna juhi Kaja Kallase ees suurenenud 12 protsendile. Toetus Jüri Ratasele tähendab ühtlasi toetust praeguse valitsuskoalitsiooni esimesele riigieelarvele.

Loe edasi

Riigikogus vastu võetud 2020. aasta riigieelarves on ette nähtud kuus miljonit eurot multifunktsionaalsete aastaringselt kasutatavate jalgpalli sisehallide rajamiseks. Tegemist on pilootprojektiga Keskerakonna valimisprogrammist, mis näeb ette jalgpallihallide ehitamise suurematesse Eesti omavalitsustesse.

Järgmisel aastal alustatakse Kultuuriministeeriumi ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös praeguste plaanide kohaselt sisehallide ehitamist Tartus, Haapsalus, Viljandis ja Raplas. Riigikogu liige ja Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid ütleb, et halli valmimist on Läänemaal kaua oodatud.

Loe edasi

Riigikogu võttis vastu 2020. aasta riigieelarve eelnõu, mille kulude maht on 11,6 ning tulude maht 11,8 miljardit eurot. Võrreldes tänavusega kasvavad kulud ligikaudu 240 miljonit eurot ja tulud 760 miljonit eurot. Riigieelarve lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Loe edasi

Riigikogu kiitis istungil heaks seadusemuudatused, millega tühistatakse valimisagitatsiooni piirang valimispäeval ja poliitilise välireklaami keeld. Valimisrahu peab olema jätkuvalt tagatud hääletusruumides.

Seadus jõustub üldises korras ehk kümnendal päeval pärast Riigi Teatajas avaldamist. Seaduse jõustumist kavandades peeti silmas vajadust teha seda nii kiiresti kui võimalik, sest valimisseaduste muudatused peavad olema vastu võetud aegsasti enne valimisi. Lepingud valimisreklaami tellimiseks sõlmitakse pikaks ajaks ette ja seetõttu peab muudatus olema vastu võetud piisava ajavaruga. Järgmised valimised on kohaliku omavalitsuse volikogude valimised, mis toimuvad 2021. aastal. 

Loe edasi

Keskerakonna volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni ning õpetajate kogu ühisel koosolekul valiti komisjoni esimeheks Ülle Juht ja aseesimeesteks Kairi Jakobson ning Eevi Paasmäe.

Ülle Juht on Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse direktor ning Valga Vallavolikogu kultuuri-, spordi- ja noorsootöö komisjoni liige. Samuti Keskerakonna volikogu liige. Kairi Jakobson on Tallinna Rahumäe Põhikooli direktor ja Keskerakonna volikogu liige. Eevi Paasmäe on Keskerakonna volikogu liige.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Dmitri Dmitrijev käis parlamendis toimunud arutelul, mis puudutas spordipoliitika põhialuseid aastani 2030, välja uue ja suure eesmärgi – et Eestis elaksid maailma kõige sportlikumad ja tervemad inimesed.

Loe edasi

Riigikogus läbis teise lugemise seaduseelnõu, mille kohaselt suurendatakse väiketootja õlle tootmismahu piiri 0,6 miljonilt liitrilt 1,5 miljoni liitrini aastas. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Erki Savisaare sõnul on seadusemuudatuse eesmärk  suurendada väikeõlletootjate konkurentsivõimet suurtootjatega.

Loe edasi

Keskerakonna Raplamaa piirkond on astunud suure sammu edasi. Rapla kesklinnas, aadressil Tallinna mnt 12 avas uksed uus büroo! Pidulikku sündmust austasid kohaolekuga sotsiaalminister Tanel Kiik ja riigihalduse minister Jaak Aab, kes vastasid pärast ka kohalike elanike küsimustele.

Raplamaa piirkonna koordinaator Annika Rannamets on näinud tublisti vaeva, et büroo oleks soe ja hubane kooskäimiskoht.

Eestikeelsesse kõrgharidusse suhtumise pendel pahatihti liiga hoogsalt ja liiga laia amplituudiga lehvinud ning tark on hoiduda läbimõtlematust ülipüüdlikkusest ja liigsest lihtsustamisest”, ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must riikliku küsimuse „Eestikeelse kõrghariduse tulevikust“ arutelu käigus.

Loe edasi

Eesti kolmanda kvartali 4,2% suurune majanduskasv näitab, et Eesti on odavast allhankeriigist liikumas järjest rohkem kõrgemat lisandväärtust pakkuvate majandusharude suunas ja seeläbi väheneb vahe kõrge elatustasemega riikidega, lausus Riigikogu majanduskomisjoni liige Mihhail Korb.

"Teist kvartalit järjest oli majanduskasvu enim panustanud tegevusala info ja side. Meie IKT-ettevõtted tegutsevad globaalsel turul ja on valdkonna liidriteks," rääkis Keskerakonna peasekretär Korb. "Riik saab sektori arengule omaltpoolt kaasa aidata läbi kõrghariduse riikliku koolitustellimuse ning usaldusväärse ja atraktiivse ettevõtluskeskkonna loomise. Koos majanduskasvuga on paranenud inimeste ostujõud ja sissetulekud, keskmine brutokuupalk tõusis koguni üle kaheksa protsendi."

Loe edasi

Täna ilmus Kesknoorte esimene podcast! Ühtlasi see peaks olema Eesti esimene poliitnoorte podcast.

Millised on tehnoloogiaga seotud probleemid? Mida toob tulevik? Kas tehisintellekt varastab inimestelt töö? Neile ja teistele küsimustele vastab Kesknoorte esimees Kea Kohv. Episoodi modereerib Kesknoorte peasekretär Gerttu Blank.

Loe edasi

Austatud volikogu liikmed!
Lugupeetud erakonnakaaslased!
Head külalised!

Täpselt kolm aastat tagasi, 23. novembril 2016 astus ametisse Eesti Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valitsus. See tähendas, et pärast kümneaastast tööd opositsioonis sai meie erakond taas võimaluse valitsuse tasemel oma programmi ellu viia ning esindada oma valijate ning kõigi Eestimaa inimeste huve. Esimesest ja enne seda ka viimasest korrast peaministrivastutust kanda oli Keskerakonna jaoks selleks ajaks möödas juba pea veerand sajandit.

Loe edasi

Pärast tänavu kevadel toimunud Riigikogu valimisi astus 29. aprillil ametisse 50. Vabariigi Valitsus, mille Eesti Keskerakond moodustas koos Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonnaga. 

Tänaseks 209 päeva ametis olnud valitsus leppis kokku, et tegeleme peresõbraliku Eesti arendamise, sidusa ühiskonna loomise, teadmistepõhise majanduse edendamise, tõhusalt valitsetud ning vaba ja kaitstud riigi edasi viimisega, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas Tallinnas volikogu istungi avakõnes.

Loe edasi

Riigikogus peetud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Maksusüsteem – kuidas edasi?“ arutelul ütles ettevõtja Indrek Neivelt, et tänane maksusüsteem on rahuldav, kuid mitte väga hea. „Maailm on muutunud ja muutuma peab ka Eesti maksusüsteem,“ lausus Neivelt "Eesti maksusüsteem on kinni 90-ndates. Siis ei olnud rikkust ega kapitali. Praegu töötab korralikult Maksu- ja Tolliamet ning inimestel on hea maksedistsipliin. Maailmas on kapitali ülejääk ja liiga suur rikkuse kontsentratsioon. Muutunud on ka inimeste käitumine."

Loe edasi

Viimased paarkümmend aastat oleme Eesti ühiskonnas ja poliitikas vaadanud maksuküsimusi üsna ühekülgselt. Üleminekuaastatel võeti suund majanduskasvule, mis edendas kiiresti meie ühiskondlikku jõukust. Samas jäid sellest edust maha paljud meie inimesed ja ühiskonnagrupid. Seepärast ei ole üllatav, et näeme oma ühiskonnas lõhesid, mida nüüd tuleb tasandada, rääkis peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas täna hommikul toimunud maksuteemalisel arutelul.

Loe edasi


Keskerakonna volikogu riigikaitsekaitsekomisjoni koosolekul valiti esimeheks Jaan Toots ning aseesimeesteks Jaak Haud ja Valeri Lõõnik.

Praegu ettevõtja ja Keskerakonna Tartu piirkonna esimehena tegutsev Jaan Toots on töötanud Eesti Vabariigi eriteenistuse peadirektorina, Politseiameti peadirektori I asetäitja ja peadirektori kohusetäitjana ning Siseministeeriumi kantslerina.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul näitas Reformierakonna esimees Kaja Kallas peaministrit Jüri Ratast riigireetmise valmiduses süüdistades oma tõelist palet.

Loe edasi

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas koos huvigruppidega kollektiivset pöördumist „Eesti vajab kanepireformi“, millega kutsutakse üles kanepiturgu reguleerima.
Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder märkis, et narkootikumide tarvitamine on Eestis jätkuvalt suur probleem ja üledoosi tõttu sureb igal aastal keskmiselt 120 inimest.

Loe edasi

Millegipärast otsustatakse noorte eest võrdlemisi palju. Justkui noor ise poleks suuteline mõtlema, arvamust kujundama ja otsustama. Kuidas oleks, kui räägiks koos noortega, mitte noorte eest? Neil on otsesem kokkepuude nendega seotud probleemidega ning seetõttu võivad olla ka ekspertidele head koostööpartnerid, märgib Keskerakonna noortekogu juht Kea Kohv Eesti Päevalehes avaldatud arvamusloos.

Loe edasi

Tallinnas toimunud Keskerakonna noortekogu kongressil valiti uueks juhiks Kea Kohv, kes töötab riigihalduse ministri Jaak Aabi nõunikuna. Aseesimeesteks on Valentina Bortnovski ja Jan-Ander Kundla. Juhatusse kuuluvad veel Ilja Schor, Jass Juuremaa, Krismar Rosin, Karl-Mattias Sepp ja Ester Karuse.

Keskerakonna noortekogu senine juht Jaan Männik hakkab tööle Euroopa Komisjoni energiavoliniku Kadri Simsoni büroos.

Paides peetud Keskerakonna omavalitsuskogu V infopäeval kinnitas Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, et riik võtab varasemast rohkem kuulda kohalike omavalitsuste muresid ja ettepanekuid. "Praegu toimib riigi ja kohalike omavalitsuste koostöö väga hästi," lausus Luhalaid. "Oluliselt konstruktiivsemalt sujub suhtlus ka ministeeriumite ametnikega. Julgen kinnitada, et omavalitsused on valitsuse tasandil head ja oodatud partnerid."

Loe edasi

Reedel Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuva Keskerakonna omavalitsuskogu V infopäeva fookuses on 2020. aasta riigieelarve prioriteedid ja maksudebati arutelu. Keskerakonna omavalitsuskogu esimees Anneli Ott ütleb, et omavalitsuste tulubaasi suurendamine on olnud Keskerakonna üks prioriteetidest. Järgmisel aastal kasvavad omavalitsuste tulud rohkem 2,3 miljardi euroni, mida on ligi kaks korda rohkem kui 2010. aastal.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas alustab homme Ameerika Ühendriikides visiiti, mille peaeesmärk on tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd. Peaminister kohtub visiidil koos haridus- ja teadusminister USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati väliskomisjoni esimehe James Rischiga ning koos haridus- ja teadusministriga ÜRO peasekretär António Guterresega. Visiidil on kaasas ka äridelegatsioon, kellega koos külastatakse kaubanduskodasid ja ettevõtteid. 

Loe edasi

Keskerakondlased Andrei Korobeinik ja Erki Savisaar tegid kriitilise avalduse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) suunal, märkides, et Eesti IT-sektor ei pea poliitikute ebakompetentsuse tõttu kannatama.

“Väliskaubanduse ja IT-ministri koht, mis esmakordselt ilmus Taavi Rõivase valitsusesse, tundus väga asjakohane ja oleks võinud tuua Eestile palju kasu. Kuid ainukese oma ameti sisu mõistva ministri sellel ametipostil võib leida eelmisest valitsuskoalitsioonist.

Loe edasi

"Eesti investeerib täna elaniku kohta nii palju, et oleme Euroopa tipus. Kui investeeringud maha võtta, siis näeme, et kulude mõttes oleme Euroopa paljudest riikidest paarkümmend protsenti maas. Aga samal ajal soovime siin samasugust elu nagu Soomes või Rootsis. Sellise maksukoormusega ei suuda me pakkuda sarnaseid teenuseid edasi. Arvan, et see kõik on järgmiste valimiste teema," ütles peaminister Jüri Ratas ERR-ile antud pikas intervjuus.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Mihhail Korbi sõnul pöörab Riigikogus esimese lugemise läbinud 2020. aasta riigieelarve suurt tähelepanu Eesti-siseste ühenduste parandamisele. Narva, Tartu ja Pärnu suunal alustatakse uute neljarajaliste teelõikude projektide ettevalmistamist, mille jaoks on eraldatud neli miljonit eurot.

Loe edasi

Riigikogus läheb täna esimesele lugemisele 2020. aasta riigieelarve. Enam kui 11 miljardi eurosest riigieelarvest panustatakse õpetajate, päästjate, politseinike ja teiste palgafondi, viiakse ellu erakorraline pensionitõus, tõstetakse toetusi ja tehakse uusi investeeringuid.

Loe edasi

Keskerakonna juhatusest taandusid Kadri Simson, Janek Mäggi ja Toomas Vitsut ning neid asendavad vastavalt Eha Võrk, Erki Savisaar ja Anneli Ott.

Euroopa Komisjoni energiavolinikuks siirdunud Kadri Simsonit asendab Tallinna abilinnapeana töötav Eha Võrk. Omal soovil taandunud ettevõtja Janek Mäggi asemel liitus juhatusega riigikogu liige Erki Savisaar. Samuti omal soovil juhatuse kohast loobunud Toomas Vitsutit asendab Riigikogu liige Anneli Ott.

Loe edasi

Jüri Ratas väljendas oma Facebooki kontol pahameelt rünnakute vastu sotsiaalministri Tanel Kiige vastu: 

“Koos valitsemine on meeskonnatöö. See tähendab, et võimalikud eriarvamused räägitakse omavahel läbi ning võimalusel lepitakse neis küsimustes kokku ühised seisukohad. Iga minister teeb oma valitsemisalas tööd vastavalt neile ühistele kokkulepetele, koalitsioonilepingule, valitsuse tegevusprogrammile ning oma paremale äranägemisele.

Loe edasi

„Peame ühiskonnas laiemalt arutama, mis on hoolekandes meie jaoks kõige olulisem ja kuidas peaks tulevikus toimima hoolekande korraldus,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna eakate hoolduse teemalisel konverentsil „Väärika vananemise võimalikkusest. Kuhu küll lõpeb rändaja tee? (G.Suits)“.

„Meie rahvastik väheneb ja vananeb, seetõttu peame tõsiselt kaaluma kõiki võimalikke lahendusi ja hindama nende jätkusuutlikkust. Ühelt poolt peame parandama hoolekandeteenuste kättesaadavust, sealhulgas suurendama teenuste mahtusid ja laiendama saajate ringi.

Loe edasi

Keskerakonna Raplamaa konverentsil valiti piirkonna juhina jätkama Mailis Reps.

“Tänan südamest oma erakonnakaaslasi selle suure usalduse eest ja luban, et töötan meie eesmärkide täitumise nimel vankumatult edasi,” lausus Reps. “Raplamaa toredaid inimesi ühendab suur soov ühiskonnaelus kaasa rääkida. Nad on valmis panustama ja üheskoos töötama selle nimel, et Eesti areng ja jõukus jõuaks kõikidesse piirkondadesse.

Loe edasi

Laias laastus on opositsioonisaadikutel kaks valikut – kas teha sisulist tööd või klähvides faktidega meelevaldselt mängida. Paraku erakondliku kuuluvuseta Raimond Kaljulaid on otsustanud teise valiku kasuks, kirjutab keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles esinedes 21. konverentsil Äriplaan, et Eesti majandus on võimeline kiiremini kasvama, kuid selleks peavad nii ettevõtjad kui valitsussektor pingutama oma efektiivsuse suurendamise nimel.

Ratase sõnul ootab meie majandust ees mõningane jahtumine, mis on seotud globaalsete tendentsidega ning kitsenevate ekspordivõimalustega, kuid Eesti edu sõltub eelkõige meist endist. “Kiiremaks kasvuks ning meie võimekuse ära kasutamiseks peavad Eesti ettevõtjad panustama tootlikkuse tõusu, suurendades oma konkurentsivõimet, laiendades sihtturgudel tegevust, müües rohkem ja suurema raha eest.

Loe edasi

2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension 45 eurot, mis toob aastas eakatele 540 eurot juurde. Erakorraline pensionitõus on sel aastal kõigest esimene samm eakate heaolu tõstmisel.

1) Keskerakonna juhitud valitsus toob 12 aasta suurima pensionitõusu.
2) 2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension +45 eurot. Aastas toob see eakatele 540 eurot juurde.
3) Keskerakonna valitsused tõstsid 2017-2020 vanaduspensioni 132 eurot ehk keskmiselt 33 eurot.

Loe edasi

Keskerakonna toetus on tõusnud valimiste aegsele tasemele, kuid ülekaaluka liidrina jätkab ikkagi Reformierakond, näitab Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimatine Norstati uuring. 

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 13. augustist 9. septembrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku. Reformierakonda toetab 34,5 protsenti vastajatest ning eelmise nädalaga võrreldes toetus praktiliselt muutunud ei ole.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus Eestil visiidil oleva Namiibia asepresidendi Nangolo Mbumba ning teda saatva valitsus- ja äridelegatsiooniga, et arutada koostööd infotehnoloogia, hariduse ning teistes valdkondades.

„Namiibia on esimene Aafrika riik, kellega Eesti e-riigi alast koostööd alustas ja tänane kohtumine annab tunnistust meie järjest tihedamatest sidemetest. Digitaalne areng on Eesti edusse väga palju panustanud ning Namiibial on samuti kõik eeldused enda edenemises neid võimalusi ära kasutada.

Loe edasi

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas, et Kadri Simson saab tema kabinetis energiavoliniku portfelli.

Juba möödunud nädalal jõudis väljaandesse Politico volinike ametikohtade jaotus, kus Simsonit soovitakse energeetikavoliniku positsioonile.

Loe edasi

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib kooliaasta alguse puhul, et iga kool Eestimaal oleks turvaline, sõbralik ja toetav ning uus aasta tooks kaasa palju uusi ja huvitavaid teadmisi. Vaata ministri videotervitust siit.

Minister Mailis Repsi tervituse täistekst:

Loe edasi

Lugupeetud Riigikogu esimees!
Väga austatud Riigikogu liikmed!
Head ametikaaslased, ajakirjanikud!
Armsad Eestimaa inimesed!

17. aprillil alustasin siin samas kõnetoolis auväärse Riigikogu ees oma ettekannet uue valitsuse moodustamise alustest tsitaadiga president Lennart Meri 1994. aasta uusaastaläkitusest. Täna kasutan ma samuti tema mõtet ning sellest samast kõnest. Mitte omaenda laiskuse pärast, vaid tema sõnade headuse pärast.

Loe edasi

Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ütles täna umbusaldushääletusel peetud kõnes, et mõne nädala tagustes sündmustes oli just peaminister Jüri Ratas see, kes õigusriigi eest vankumatult ja kõhklusteta seisis.

„Opositsioon väitel oleks peaminister Jüri Ratas justkui politseijuhi tagandamist pealt vaadanud ning läinud vastuollu õigusriigi põhimõtetega. Tegelikult ei seisa ükski kirjapandud seadusetäht ise enda eest ning selles kriisis oli just peaminister see, kes õigusriigi mõtte ilma vilesid puhumata ja tulesid vilgutamata otsekohe kehtestas,“  sõnas Simson.

Loe edasi

Stenbocki maja, 20. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus meie iseseisvuse taastamise päeval Eestis visiidil viibiva Leedu presidendi Gitanas Nausėdaga, kellega arutati riikidevahelisi suhteid ja regionaalseid koostööprojekte.

„Täna 28 aastat tagasi taastas Eesti oma iseseisvuse ja alustasime koos heade sõpradega Leedust ja Lätist teekonda demokraatia ja Euroopaga lõimumise suunas,“ sõnas Ratas. „Nüüdseks saame koos tulevikku vaadata end maailmas tõestanud riikidena, kes mõistavad vabaduse väärtust. Mul on hea meel, et Eesti ja Leedu suhted on selle ajaga muutunud vaid tihedamaks ja soojemaks,“ ütles peaminister.

Loe edasi

Riigi lisatoetus on aidanud kohalikel omavalitsustel paremini noori kaasata ning laiendada noorte huvihariduse ja –tegevuse võimalusi, selgus täna avaldatud noortevaldkonna riikliku lisatoetuse kasutamise tulemustest. 20 miljoni eurose toetuse eest viidi pea pooleteise aasta jooksul ellu 1800 erinevat tegevust, millest sai osa 59 tuhat noort.

Loe edasi

Keskerakonna traditsioonilised SUVEPÄEVAD toimuvad sel aastal 17.–18. augustil VAREMURRU puhkekeskuses.

Varemurru puhkekeskus asub Pärnumaal Lääneranna vallas Matsi külas – Pärnust 60 km ja Tallinnast 160 km kaugusel: https://www.puhkaeestis.ee/et/matsi-rand#

Loe edasi

Pärast 2017. aasta haldusreformi ühinemise etappi on Eestis 79 kohalikku omavalitsust, mida on kolm korda vähem kui enne reformi ja mis on keskmiselt kolm korda suuremad. Viimased aastad on omavalitsuste jaoks möödunud muutuste keerises ning nüüd on vaja rahulikku tööperioodi, et uuenenud oludega kohaneda ja oma töö ümber korraldada.

Loe edasi

„Kolmepoolne koostöö formaat annab võimaluse ühiselt arutada tööturu väljakutseid, otsida kompromisse ja aitab muuta ka riigi panust maksimaalselt efektiivseks. Seetõttu kavatseb ka uus valitsus kaks-kolm korda aastas vahetada mõtteid tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Loe edasi

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas täna Kadriorus toimunud vastuvõtul parimaid koolilõpetajaid. “Olete palju saavutanud, kuid veel rohkem seisab ees. Õpime ju kogu elu,” ütles Reps. “Tundke saavutatust rõõmu, aga ka tähelepanust, mida edukas õppetöö ja sotsiaalne aktiivsus kaasa toovad.”

Minister Mailis Reps märkis, et paljud filosoofid on pidanud haridust kõige võimsamaks vahendiks, millega maailma muuta. “Eestis on kõikidel aegadel osatud haridust väärtustada,” sõnas Reps. “Teadmistel põhinev ning sidus ühiskond on see, mis suudab kindlustada eesti keele, kultuuri ja omariikluse järjepidevuse.”

Loe edasi

Riiklikult kõrgele viidud alkoholiaktsiis oli liialt järsk ega arvestanud piirikaubandusega. Samas saab kõrge alkoholiaktsiisi poliitika mõjusid rahva tervisele hinnata alles mõne aja pärast ning kiiruga tehtud maksumäära langetamise otsused võivad tuua pikema aja jooksul enam kahju kui kasu.

Loe edasi

Laupäeval peetud Keskerakonna volikogul kõnelnud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et tugevat kriitikat uute valitsuskoalitsioonide kohta on tehtud varemgi, kuid Keskerakond ei kavatse selle surve pärast loobuda oma põhilistest valimislubadustest, millest üheks tähtsamaks on erakorraline pensionitõus.

Loe edasi

Alates aprillist Tallinna volikogu juhtiv Tiit Terik räägib oma ametist ning koostööst opositsiooniga. Samas teab ta, et tuleb vahetult suhelda ka linlastega, sest mida rohkem poliitik viibib väljaspool kabinetti, seda paremaid otsuseid võib temalt oodata.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul töötab valitsus Ida-Virumaa tööturuprobleemidele nii lühiajalise kui pikema lahenduse leidmise nimel, samas tõdes peaminister, et põlevkivist elektritootmise konkurentsivõime on vähenemas.

Ratase sõnul on sõnumid, mis Eesti Energiast on ühiskonda jõudnud, väga murettekitavad. “Kuid ma kinnitan teile, et valitsus töötab täie tõsidusega lahenduste leidmise osas. Ma soovin seda öelda nii teile kui ka teistele Ida-Virumaa inimestele, et valitsus seisab selle eest, et kedagi ei jäeta üle öö tööta, ei saadeta tänavale ning ei jäeta iseenda ja saatuse hooleks,” ütles Ratas riigikogu infotunnis.

Loe edasi

Riigieelarve strateegia läbirääkimised kolme koalitsioonierakonna vahel on lõppenud ning esmane versioon valitsuse poolt ka kinnitatud. Kahtlemata jäävad selja taha väga keerulised läbirääkimised, sest kõigil kolmel erakonnal on soovkohti rohkem kui riigil rahalisi vahendeid. Siiski on kokku lepitud mitmeid põhimõttelisi otsuseid, mis peaksid ühel või teisel viisil puudutama kõiki Eestimaal elavaid inimesi.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia 2020-2023 osas. Muu hulgas tõstetakse maksuvaba tulu pensionäridele 50 euro võrra ning teise pensionisamba vabatahtlikuks muutumisel suunatakse vabanevaid vahendeid erakorraliseks pensionitõusuks.

Loe edasi

Keskerakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Yana Toom analüüsib 17. mai Postimehes tööd Europarlamendis ning kirjutab, et sellel, kes kõik ühekorraga käsile võtab, ei tule välja midagi.

„Ma jälgin hämmeldusega neid kandidaate, kes lubavad ajada Brüsselis Eesti asja ning on valimiseelses retoorikas oponentide (mitte ainult minu) suhtes lausa halastamatud. Kardan, et siin on tegemist kogemuste puudumisega. Olin ka ise viis aastat tagasi selline. Vigadest aga õpitakse ja ma olen võtnud endale reegliks Eesti teistest eurosaadikutest mitte halba rääkida,“ märgib Toom.

Loe edasi

Riiklikul regionaalpoliitikal on täita väga oluline roll piirkondliku arengu edendamisel ja piirkondlike arenguerinevuste vähendamisel. Valdkonnad, kus riik saab oma abikäe ulatada, on kohalike omavalitsuste tugevdamine, kohaliku ettevõtluskeskkonna toetamine, teede korrashoid, kiire internetiühenduse ja avalike teenuste kättesaadavuse tagamine.

Loe edasi

Valitsus kiitis täna heaks oma saja päeva plaani, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Loe edasi

Tallinna päeval toimuvale traditsioonilisele etteütlusele eelnevad veel kaks ettevalmistavat tundi, kus 2. mail osaleb ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Varssavis peetud sõnavõtus, et Euroopa Liidu tuleviku tagatis on ühtsus ning ühised jõupingutused oma väärtuste ja huvide eest seismisel. ELi laienemise aastapäeva tähistamisele pühendatud kohtumisel Poolas osalesid 2004. aastal ning hiljem Euroopa Liitu astunud 13 liikmesriigi juhid.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase juhitav valitsus astus täna riigikogu ees ametivande andmisega ametisse.

Loe edasi

Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja tänane Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat, Riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonna liikmeks.

Loe edasi

Tallinna-Helsingi koostöös on meie järgmiseks prioriteediks ühine turismialane turundus, ütlesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori täna Tallinna linnavalitsuses peetud ühisel kohtumisel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Asutava Kogu avaistungi 100. aastapäeval kõigi parlamendikoosseisude panust Eesti arengusse.

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kogunes täna, et arutada kandidaate Tallinna abilinnapeade ametikohtadele. Linnavalitsus muutub võrreldes varasemaga kuueliikmeliseks ning vahetub sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea.

Loe edasi

Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonna esindajad kohtusid täna merendusekspertidega, et arutada Eesti merenduse tugevdamist ja vajalikke meetmeid sektori arenguks.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tutvustas täna erakonna volikogule koalitsioonilepingu põhimõtteid ning rõhutas, et loodav valitsusliit seisab nii Eesti arengu kui ka Keskerakonnale oluliste väärtuste ja põhimõtete eest.

Loe edasi

Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond seadsid konsultatsioonidel eesmärgiks parandada inimeste heaolu igas Eestimaa piirkonnas. Mitme nädala jooksul on kokku lepitud ühised põhimõtted tervishoiu, hariduse ja kultuuri, välis- ning julgeolekupoliitika, maaelu, regionaalpoliitika ja muudes olulistes valdkondades.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas peatus volikogu ees kõneldes nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi valimistel ning Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonikõnelustel. Samuti võttis erakonna volikogu vastu avalduse, milles tunnustatakse ühisosa leidmist kolme erakonna vahel.

Loe edasi

Täna 70 aastat tagasi toimunud märtsiküüditamine on hoiatavaks näiteks, et ükski ideoloogia ei tohi kunagi inimlikkust varjutada, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna juhatus ei nõustunud Reformierakonna ettepanekuga alustada ametlikke koalitsioonikõnelusi, kuna nende poolt juba enne läbirääkimisi maha pandud punased jooned ei võimalda erakonnal oma valijate eest seista.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna eesmärk on ehitada õiglast riiki, mis seisab iga inimese eest ning järgmist valitsust moodustades sellest põhimõttest ei taganeta.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas esines täna Araabia Ühendemiraatides Dubais valitsustevahelisel tippkohtumisel (World Government Summit) avakõnega Eesti digiedusammudest ja avaliku sektori teenuste arendamise tulevikuvõimalustest. Eesti on sel aastal kõrgetasemelise konverentsi ametlik külalisriik.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnab, et Jüri Ratase ja Kaja Kallase toetuse pea kahekordne erinevus tuleneb sellest, et Ratas teeb igapäevaselt pikki tööpäevi. Reformierakond peaks aga mõtlema, kuidas oma asju teha paremini.

Loe edasi

Täna tähistame tänu meie julgete esivanemate ennastohverdavale panusele Tartu rahu 99. aastapäeva. Tartu rahulepingu roll meie omariikluse loos on hindamatu. 2. veebruaril 1920 Tartus alla kirjutatud rahulepinguga lõppes Vabadussõda. Sümboolselt kestab Eesti Vabariik 100 programm just 2. veebruarini 2020, mil möödub sajand Tartu rahulepingu allkirjastamisest. Keskerakond õnnitleb tervet Eesti riiki ja rahvast!

Keskerakonna seenioride kogu valis uue juhatuse ja esimehe. Aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi  Elmar-Johannes Truu. Samuti võttis kogu vastu avalduse, milles rõhutatakse, et väga suur osa eakatest elab vaesuses ning ära on vajalik teha erakorraline pensionitõus.

Loe edasi

Ajakirja The Parliament Magazine välja antava Euroopa Parlamendi liikme preemia (MEP Award) erinevate nominatsioonide short-listidesse valiti kaks parlamendiliiget Eestist: Yana Toom ja Urmas Paet.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on maksuvaba tulu reform valitsuse kõige olulisem ja põhimõttelisem maksupoliitiline otsus, mis praegustel andmetel on ennast õigustanud, sest on tõstnud enamiku tulusaajate sissetulekuid.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas ERRi tellitud Turu-Uuringute ASi toetusnumbreid kommenteerides, et valimistel otsustatakse, kas Eesti läheb või tagasi.

Loe edasi

Keskerakonna Viljandimaa liikmed kogunesid eile erakorraliselt, et valida piirkonnale uus juht ja juhatus. Piirkonna esimeheks valiti Keskerakonna juhatuse liige, Järva- ja Viljandimaa esinumber riigikogu valimistel Jaak Aab.

Loe edasi