Aug 02

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna esinumber Keila linnas Jevgeni Tamme. Brüsselis Euroopa Parlamendis nõunikuna töötanud ja praegu Keskkonnaministeeriumis nõuniku ametit pidav Jevgeni Tamme ütleb, et kasvava elanikkonnaga linn vajab hoolivamat ning inimkesksemat juhtimist.

Loe edasi
Aug 01

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi kolm kümnendit tagasi Sakalamaa Rahvarinde ridades tegutsenud Valli Veigel.

Loe edasi
Jul 28

20. augustil tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Seekord jagab mälestusi aastatel 1982-2018 Tartu linnavolikogu liikmena tegutsenud Olev Raju.

Loe edasi
Jul 27

Keskerakonna liige Irina Embrich krooniti koos Katrina Lehise, Erika Kirpu ja Julia Beljajevaga epeevehklemise naiskonnavõistluses Tokyo olümpiavõitjaks! Irina Embrich andis äärmiselt pingelises finaalmatšis Lõuna-Korea vastu suurepäraselt veheldes oma panuse.

Tiitlivõistlustel 13. medali võitnud Irina Embrich kerkis selles arvestuses ühtlasi Eesti kõige edukamaks olümpiaalade sportlasteks. Tema auhinnakapis on igat karva medaleid nii maailma- kui ka Euroopa meistrivõistlustelt.

Loe edasi
Jul 26

Keskerakonna fraktsioon on seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse koroonaviiruse erinevate tüvede vastu. Paneme kõikidele vaktsineerimata Eestimaa inimestele südamele lasta endale esimesel võimalusel kaitsesüst teha. Võimalusi selleks on erinevaid. Alates eelmisest nädalast saab vaktsineerida ka kaheksas apteegis ning see võimalus laieneb peatselt kokku 45 apteegini üheksas maakonnas. Eelnevalt soovitame aga perearstiga nõu pidada.

Loe edasi
Jul 26

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon valis esimeheks Jaanus Kariliaidi, aseesimeestena jätkavad Kersti Sarapuu ja Andrei Korobeinik.

"Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usaluse eest!" lausus Jaanus Karilaid. "Õiguskomisjoni esimehe tööst on küll kurb loobuda, aga kui erakonna juhtkond on teinud ettepaneku fraktsiooni juhtida, tuleb väljakutse vastu võtta! Tänan nii juhatust kui fraktsiooni usalduse eest!"

Soovime Jaanusele uues ametis jõudu!

Jul 20

Täna kuu aja pärast tähistame Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Keskerakonnale on laekunud mitmeid meenutusi toonastest pöördelistest sündmustest, mida järjepanu avaldame. Otsa teeb lahti Aadu Jõgiaas, kes juhtis 1991. aasta suvel valitsuse salajast raadioside töögruppi.

Loe edasi
Jul 12

Kui saame omavalitsused paati, võib oodata juba lähiajal mugavamaid ja kiiremaid ühistranspordiühendusi! Selle aasta teises pooles algavad läbirääkimised Tallinna, Harju- ja Põhja-Raplamaa ühiseks transpordikorralduseks. Eesmärk on jõuda kokkulepeteni, kuidas piirkonna ühistransporti rahastada ning luua regiooniülene ühistranspordikeskus.

Loe edasi
Jul 09

„Liiga palju on tasuta asju,“ kurtis üks reformierakondlane kümmekond päeva tagasi Delfis, tehes ettepaneku tasuta maakondliku ühistranspordi kaotamiseks. Tema enda erakonna suur ja kandev idee eelseisvaks sügiseks Tallinnas on aga tasuta lasteaiakohad. Loogika umbes selline, et kui mina pakun tasuta asju, on see hea. Kui sina, siis halb.

Loe edasi
Jul 07

Mai viimastel päevadel käis valitsuskabinetis arutelu sundüürnikele olulisel teemal, milleks oli omandireformi sotsiaalsete ja õiguslike mõjude kohta koostatud teadusuuring. Teadupärast ei ole 30 aasta tagune omandireform veel lõppenud, sest lahenduseta on paljude nende inimeste mured, kel puudus õigus oma eluruumi erastada. Nüüdseks koostatud registri andmeil ootavad lahendust kümned tuhanded sundüürnikud ligi 22 000 eluruumi kohta.

Loe edasi
Jul 05

Kohalike omavalitsuste valimistel on Keskerakonna Väike-Maarja vallavanema kandidaat Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ning vallavolikogu esimehe kandidaat kohalik suurpõllumees Hans Kruusamägi.


Vallavanema kandidaadi Siret Kotka sõnul on ta otsustanud kandideerida oma koduvallas, sest kohaliku elanikuna on ta väga hästi kursis Väike-Maarja peamiste murede ja vajadustega ning toetanud järjepidevalt piirkonna arengut.

Loe edasi
Jul 04


Keskerakonna auhinnamängu peaauhinna, Hotell L'Embitu 500€ kinkekaardi võitis Valentina Ljutenko Kehrast. Auhinna andis õnnelikule võitjale üle Keskerakonna Anija osakonna juht ja Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev.

Keskerakond soovib Valentina Ljutenkole mõnusat puhkust Tallinna kõige uuemas hotellis!
 

Jun 21

Eesti riigi julgeolek on Keskerakonna jaoks olnud alati üheks olulisemaks prioriteediks, millest rääkides ei tohi unustada riigi energiajulgeolekut. Eesti on Euroopas tuntud rikkalike põlevkivivarude tõttu, mis on aastakümnete jooksul hoidnud üleval riigi elektrienergia varustuskindlust, kuid põlevkivisektor on miljardite eurodega panustanud ka Eesti SKT kasvu, kindlustanud inimestele töökohti ja heaolu, toonud lisavahendeid põlevkivipiirkondade omavalitsuste eelarvetesse ning võimaldanud arendada paremaid avalikke teenuseid ja ettevõtluskeskkonda.

Loe edasi
Jun 19

Avaldame täismahus Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Tallinna Lauluväljaku klaassaalis peetud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 19

Täna kogunenud Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas lisaks toimuvate kohalike omavalitsuste valimiste valimisplatvormile ka erakonna hüüdlause, milleks on "Õige käik!".


Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et erakonna valimisloosung võtab kokku Keskerakonna tehtu Eestimaa omavalitsustes, Riigikogus ja valitsuses, aga ka tulevased eesmärgid ning annab ühtlasi edasi sõnumi, et valima minek on õige käik, sest igaühe hääl võib muuta palju. 

Loe edasi
Jun 13

Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimehena tagasi Maardu linnapea Vladimir Arhipov. Aseesimeesteks nimetati Annika Vaikla, Jaanus Kalev ja Eingard Tops.


Juhatusse valiti veel Jevgeni Tamme, Ilja Schor, Raimo Tann, Hannes Pikkel, Robert Antropov, Jaan Mölder, Anu Leeduks, Oleg Tsubarov, Raivo Kokser, Leho Rehemäe, Riina Lepp ja Ailar Lyra.

Loe edasi
Jun 13

Põltsamaal Kuningamäe kardiraja saalis toimunud Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeseks ka seninini organisatsiooni juhtinud Põltsamaa vallavanem Andres Vään. Tema ettepanekul kinnitati erakonna aseesimeesteks Põltsamaal elav majandus-ja tarvitusminister Taavi Aas ning Jõgeva vallavolikogu esimees ja SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder.

Loe edasi
Jun 12

Rõngu Rahvamajas toimunud Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Riigikogu liige Marika Tuus-Laul. Aseesimeesteks nimetati Peeter Laasik ja Holar Sepp.


Juhatusse valiti veel August Õunap, Roland-Rafael Linde, Priit Roosve, Tiiu Sarv, Kersti Ernits, Pille Linde, Heli Jazõkova, Marie Pent, Kaare Schults ja Jaanus Lauri. Volinikeks valiti Priit Roosve, Kaare Schults, Jaanus Lauri, Peeter Laasik ja Kersti Ernits.
 

Jun 11

Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimehena valiti tagasi ettevõtja ja Saaremaa vallavolikogu liige Mihkel Undrest. Juhatusse valiti Maire Käärid, Liina Jürisson, Aivar Aru, Nalmond Meri, Jaan Leivetegija, Mart Mäeker, Helle Sulg ja Boris Lehtjärv.

Volinikeks valiti Aivar Aru, Mart Mäeker ja Jaan Leivategija.

Jun 09

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. Juhatusse valiti Jaanus Riibe, Viktoria Nikolajeva, Oksana Jaakson, Urmo Saareoja, Helmut Koidla, Roland A. Rand, Nikolai Korb, Svetlana Baltina ja Natalja Gromovaja.


Volinikeks valiti Jaanus Riibe, Svetlana Baltina ja Urmo Saareoja.

Jun 09

Keskerakonna juhatus kinnitas välisminister Eva-Maria Liimetsa ning siseminister Kristian Jaani avaldused liitumaks Keskerakonnaga. Ministrite soovitajateks erakonda on Jüri Ratas, Tanel Kiik ja Jaak Aab.


Erakonna esimees Jüri Ratas avaldas heameelt, et erakonda on ministrite näol lisandunud veelgi tugevat kompetentsi nii sisejulgeoleku kui ka välispoliitika küsimustes. "Ma tänan mõlemat ministrit, et nad võtsid vastu väljakutse ja vastutuse minna valitsusse. Kahtlemata oli see suur samm, kuid ka otsus liituda erakonnaga näitab, et mõlemad ministrid soovivad poliitikas kaasa lüüa ning toetada Eesti arengut just Keskerakonna ridades," rääkis Ratas.

Loe edasi
Jun 07

Keskerakonna Järvamaa piirkonna aastakonverentsil valiti esimeheks tagasi Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Kersti Sarapuu. Juhatuse liikmeteks valiti Valeri Ivanov, Getter Klaas, Kai Kimmel, Peeter Saldre, Toomas Hirbaum, Priit Seire, Anneli Tumanski, Toomas Tammik, Aivar Tubli, Aado Oherd, Tiit Merisalu, Pille Reinsalu, Margus Lääts ja Signe Roos.

Loe edasi
Jun 05

Keskerakonna Põlvamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks Ester Tuiksoo, kelle ettepanekul nimetati aseesimeesteks Koit Nook, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann. Juhatusse kuuluvad veel Kalle Laht, Inge Hirmo, Anne Nook, Georg Pelisaar, Ants Väärsi, Andre Laine ja Andu Hanson.

Volikogu liikmeteks valiti Georg Pelisaar, Mait Meensalu ja Heli Peetsmann ning revisjonikomisjoni moodustavad Maiken Meensalu, Malle Ladva ja Mati Luhamaa.

Loe edasi
Jun 03

Keskerakonna Narva piirkond pidas oma aastakonverentsi Narva linnuse õuel. Sõnavõttudega tervitasid osalejaid Keskerakonna aseesimees Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Mihhail Stalnuhhin ja Mihhail Korb. Video teel osales konverentsil erakonna esimees Jüri Ratas, kes kinnitas, et Keskerakond on Ida-Virumaa eest väljas ning lisas, et kohalikele valimistele minnakse võidumõtetega nii Narvas kui ka terves Eestis ja ta on isiklikult valmis sellele kaasa aitama.

Loe edasi
Jun 02

Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakonverentsil valiti juhina jätkama erakonna juhatuse liige ja Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. Aseesimeesteks valiti Julia Timerbulatova, Jevgenija Kukk ja Peeter Järvelaid.

Loe edasi
Jun 01

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama riigihalduse minister Jaak Aab. Aseesimeesteks kinnitati Viljandi linnavalitsuse liige Karl Õmblus ja Riigikogu liige Peeter Rahnel.

Juhatusse valiti veel Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Mare Mihkelson, Katrin Linkov, Valli Veigel, Heino Luik, Marju Grünbaum, Sirje Taalmaa, Katrin Kivistik, Tiiu Nõmm ja Priit Kaup.

Loe edasi
Mai 31

Keskerakonna Lasnamäe piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks linnaosa vanem Vladimir Svet. Rohkem kui kolm aastat Tallinna linna suurimat piirkonda juhtinud Mihhail Kõlvart ütleb, et Lasnamäe piirkonna juhtimine oli talle au, aga ka suur vastutus.


"Iga viimase kolme aasta jooksul langetatud suurem või väiksem otsus vajas kaalumist, mis tihti tähendas keerulisi valikuid. Samas lähtusime alati tallinlaste huvidest ning iga inimese ootustest ja vajadustest," lausub Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mai 29

Keskerakonna Hiiumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks tagasi Antti Leigri. "Tänan piirkonna liikmeid üksmeelse usalduse eest. Keskerakond on Hiiumaal viimastel aastatel näidanud, et isegi vallavolikogus opositsioonis olles, suudame tuua Hiiumaale investeeringuid, mida saarelisel vallal on väga vaja," lausus Antti Leigri.

Loe edasi
Mai 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Tallinna Linnavolikogu esimees ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik. Aseesimeesteks kinnitati Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ja riigihalduse ministri Jaak Aabi nõunik Risto Kask.


Juhatusse valiti veel Peeter Mardna, Valeri Lõõnik, Raik Saart, Nikita Groznov, Ando Leps, Peeter Muska ja Kairi Jakobson. Volinikeks valiti Risto Kask, Grete Šillis ja Ülo Kotkas.
 

Mai 27

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti juhina jätkama Riigikogu liige Siret Kotka. "Tänan piirkonna liikmeid usalduse eest. Keskerakond hoiab Lääne-Virumaal tugevat positsiooni ja läheme kohalike omavalitsuste valimistele vastu kõrgeimate eesmärkidega," lausus Keskerakonna juhatusse kuuluv Siret Kotka.


Lääne-Virumaa piirkonna aseesimeesteks kinnitati Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butsenkov ja Riigikogu liige Kaido Höövelson. Juhatusse valiti veel Triin Varek, Maidu Aimse, Jelena Fjodorova, Jaan Meerits, Rauno Võrno ja Arvo Roosipuu.

Loe edasi
Mai 26

"Põlevkivi on Eesti üks peamisi maavarasid. Tuleb mõelda, kuidas saame seda meie inimeste heaks edasi kasutada. Aastaid on põlevkivi taganud meie kodudesse elektrit ja soojust ning üle maailma kütust laevadele. Nüüdseks on nii riik kui valdkonna ettevõtted jõudnud selge vajaduseni leida uusi viise ja tehnoloogiaid põlevkivi kasutamiseks," ütles Ida-Virumaal põlevkivitööstuse töötajate, ametiühingute ja ettevõtetega kohtunud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Mai 25

Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhatus otsustas, et kohalike omavalitsuste valimistel on Haapsalu linnapeakandidaat koolijuht Malle Õiglas. Haapsalu Linna Algkooli direktor ja volikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ütleb, et neli aastat koalitsioonis on olnud väga töised.

Loe edasi
Mai 23

Keskerakonna Pärnumaa piirkonna aastakonverents toimus pühapäeval Nooruse majas. Erakonnal on Pärnumaal 759 liiget, aastakonverentsil osales 62 inimest.

Piirkonna esimeheks kandideerisid Andrei Korobeinik ja Marko Šorin, valituks osutus Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik. Juhatusse pääsesid Hillar Talvik, Ants Lopsik, Merike Tuhkanen, Varje Tipp, Avo Keel, Marko Šorin, Vladimir Zemljannikov, Indrek Alekõrs, Margus Must, Anneli Uustalu, Andres Annast ja Anne Betker. Piirkonna uus juht määras aseesimeesteks Varje Tipu ja Avo Keele.

Loe edasi
Mai 11

Keskerakond käivitas auhinnamängu, mille raames on neljal järjestikusel nädalal võimalus võita 200€ kinkekaart Eestimaa spaadesse. Peaauhinnaks on aga L'Embitu Hoteli 500€ kinkekaart.

Kampaanias osalemiseks tuleb esmalt hankida voldik "Keskerakond seisab iga Eesti inimese eest", mida Eestimaa erinevates piirkondades jaotatakse. Seejärel on vaja täita veebilehel keskerakond.ee/kampaania vajalikud väljad ning registreerida enda e-posti aadress, märkides ära osaleja ees- ja perekonnanime, telefoni, osaleja asukoha ning voldiku numbri.

Loe edasi
Mai 09

On kõigi Euroopa Liidu kodanike huvides, et EL-i väärtusruum ulatuks kaugemale praegustest piiridest, nii on tulevikus paremini tagatud ka meie enda julgeolek, kirjutab välisminister Eva-Maria Liimets Euroopa päeva puhul.

9. mail tähistame Euroopas rahu ja ühtsuse päeva, Euroopa päeva. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma ajaloolise kõne, milles tegi ettepaneku uut liiki poliitiliseks ja majanduslikuks koostööks, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Loe edasi
Mai 06

Kaugtöö ja videosuhtlus on paljudele meist uus normaalsus ja seda juba üle aasta. Pole kahtlustki, et seda võimaldavad platvormid on tulnud, et jääda. Sellised suurtegijad nagu Microsoft Teams või Zoom Meetings said mullu miljoneid uusi kasutajaid ning kuigi virtuaalne ei asenda kunagi täielikult inimkontakti, kasvab nende arv veelgi.

Tõsi, Eestist tuule tiibadesse saanud ükssarvik ja sama valdkonna pioneer Skype hakkab Microsofti valduses oma sära kaotama, ent samal ajal on Eestil ka uues võidujooksus oma edulugusid. Näiteks võitis Eesti firma Global Virtual Solutions mõni kuu tagasi ÜRO rahvusvahelise virtuaalkonverentside hanke.

Loe edasi
Mai 05

Veebruari lõpus korraldatud ja laialdast vastukaja leidnud ajakirjanduslik eksperiment nörritas paljusid Eesti inimesi, kes siiani olid korralikult pakendeid kogunud. Õigustatult tekkis küsimus, kuidas selline korralagedus üldse toimuda saab?

Aastaid on ju räägitud jäätmetest kui toorainest, mida tuleb järjest enam tagasi tootmisesse suunata. See on mõistlik seisukoht, mida jätkuvalt toetan, kuid vaja on muuta suhtumist, luua motivatsioonisüsteem ja selgelt paika panna, kes korraldab ja vastutab. 

Loe edasi
Mai 03

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas teha täiskogule ettepaneku nimetada järgmisteks Kultuurkapitali vahenditest toetatavateks riiklikult tähtsateks kultuuriehitisteks vastavalt pingereale Tartu südalinna kultuurikeskus, Narva Kreenholmi kultuurikvartal „Manufaktuur“, Arvo Pärdi nimeline muusikamaja ning Rahvusooperi praeguse hoone juurdeehitus.

Loe edasi
Mai 03

Riigikogus läbis teise lugemise Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) eelnõu. “Tulime vastu ühiskonna ootustele ja täpsustasime vastakaid arvamusi tekitanud punkte, millega muutsime eelnõu inimlikumaks ja lihtsamini mõistetavaks. Keerulisi seadusi tuleb paremini selgitada,” lausus Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka.

Loe edasi
Apr 30

Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti vastu 71 uut liiget, kellest 49 kuuluvad Narva piirkonda. Teiste hulgas liitus Keskerakonnaga endine tippsõudja Leonid Gulov, kes on teeninud Ateena olümpial neljanda koha ja võitnud maailmameistrivõistlustel pronksi.

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi sõnas, et viimasel ajal on mitmed erakonnad Ida-Virumaal ja Narvas soovinud kanda kinnitada ning see on aktiviseerinud ühtlasi ka erakonna toetajaid. "Keskerakond ei ole Ida-Virumaal hooajakaup, vaid on alati seda maakonda ja Narvat oluliseks pidanud. Usun, et narvakad ka hindavad seda," ütles Andre Hanimägi. Ta tunnustas kohalikku piirkonda ja lisas, et Keskerakond on muutumas Narvas järjest tugevamaks ja see tagab ka hea valimistulemuse ja stabiilse ja edasi viiva linnajuhtimise.

Loe edasi
Apr 30

Meie seast on lahkunud ALDE president Johannes Cornelis "Hans" van Baalen. Keskerakond avaldab kaastunnet van Baaleni lähedastele ning kogu ALDE perekonnale.

Loe edasi
Apr 29

Riik jätkab panustamist töökohtadesse, pensionitõusu, töötasudesse ja võtab hoole alla metsad, tõstab Keskerakonna esimees Jüri Ratas esile olulisemaid punkte riigi eelarvestrateegiast aastateks 2022-2025.

"Järgmise aasta aprillis saavad praegused ja tulevased eakad arvestada indekseerimisest tuleneva pensionitõusuga. Alates 1. jaanuarist 2023 suureneb nende sissetulek veelgi tänu erakorralisele pensionitõusule ja keskmise pensioni tulumaksust vabastamisele. Summad sõltuvad majandustulemustest," ütleb Jüri Ratas. "Keskerakonna prioriteediks on alati olnud eakate heaolu ja väärikas toimetulek ning meie eestvedamisel on ellu viidud kaks erakorralist pensionitõusu. Jätkame seda suunda ka tulevikus."

Loe edasi
Apr 27

Tartus ja Elvas teadlaste ning ettevõtjatega kohtunud Riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul oleme kriisist võitnud ammusoovitud teaduspõhisuse. "Ühelt poolt muutus teadus argielu osaks. Näiteks Eestimaa teadlastest koosneva teadusnõukoja toel saime selgeks, kuidas saame ennast ja teisi maailma vallutanud uue nakkuse eest kaitsta. Teisalt said ettevõtted uue tõuke teaduspõhiseks arenguks.

Loe edasi
Apr 23

Omavalitsustele on riigipoolne tugi kriisiolukorras suureks abiks, et olla raskustesse sattunud elanikele vajalikul määral toeks ja tagada läbi investeeringute tööd Eestimaa inimestele, tõdes täna Lääne-Virumaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Apr 21

"Pidime saavutama jäätmete 50% taaskasutuse taseme möödunud aastal. Jah, saavutasime selle, raamatupidamislikult, mitte sisuliselt. Teist korda me ainult paberil oma eesmärki täita ei saa. Vaja on päriselt midagi ära teha. Päriselt jäätmed uuesti kasutusele võtta!" rõhutab Erki Savisaar, kommenteerides Riigikogus kolmanda lugemise läbinud Jäätmeseaduse ja pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõu.

Loe edasi
Apr 15

Keskkonnaminister Tõnis Mölderi kõne Riigikogus keskkonnakomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035?" arutelul.

Loe edasi
Apr 12

Maakondlike ja linnaliinide bussiteenust tuleb osutada nii tihe- kui hajaasustuses, mistõttu peab tulemuslikkust vaatama vastavaid erisusi arvestades. Riik ja omavalitsused peavad tagama eluks vajalike teenuste kättesaadavuse üle Eesti kõigi piirkonna elanikele.

Samuti ei peaks riik viirusega võitlemisel otsima kohti, kust kokku hoida. Oleme jätkanud maakondliku bussiliikluse korraldusel juba arvestatud kuludega. Kohati isegi suunasime lisabusse Ida-Virumaale, et võimaldada inimestel tühjemates bussides sõita.

Loe edasi
Apr 10

Meil ja Eestimaa külalistel võib tekkida sellel kümnendil võimalus taas rongiga Tallinnast Rohukülla sõita. Rongiühendus pealinnaga aitab Lääne-Eestis elu hoida, kinnitas reedel Läänemaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

"Veerand sajandit tagasi lõpetatud rongiliikluse taastamine tänapäevasel moel innustaks inimesi elama väljaspool tõmbekeskusi ja looma siin töökohti,“ rõhutas Riigikogu esimees. „Turba ja Risti vahelisel lõigul peaksime saama sõita ülejärgmisel aastal. Kui otsustame investeerida tuleval viiel aastal veel 67 miljonit eurot, siis muutub reaalseks ka raudteeühendus Tallinna ja Haapsalu vahel."

Loe edasi
Apr 08

Keskerakond on valmis alates aprilli lõpust leevendama piiranguid, kui COVID-19 nakatunute arv ja koroonapatsientide arv haiglas langeb alla kriitilise piiri ning näitab püsivat langustrendi, ütleb Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar.

Loe edasi
Apr 06

Eesti Keskerakonna juhtkond ja Riigikogu fraktsioon on korduvalt arutanud seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmist ning toetavad ettepanekut kehtestada uueks normiks 16 eluaastat, ütlevad Keskerakonna juhatuse liikmed Anneli Ott ja Tanel Kiik.

2020. aastal justiitsministeeriumi tellitud uuringust selgus, et elu jooksul on seksuaalse ahistamise või seksuaalvägivalla ohvriks internetis või väljaspool internetti langenud 45% 16–26-aastastest Eesti noortest. Kultuuriminister Anneli Oti sõnul aitab seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmine vähendada riski, et meie lapsi ja noori ähvardab oht täiskasvanute ebaterve käitumise poolt.

Loe edasi
Mär 27

Riigikogu esimehena esimese visiidi Narva teinud Jüri Ratas ütles, et kohtumiste keskmes olid lahendused, mis aitavad tervisekriisis toime tulla ja seda ületada. Mõnda aega ülirohked haigestumised suuruselt kolmandas linnas Eestis on pakkunud kuhjaga põhjuseid muretsemiseks. Nüüd nähtu-kuuldu andis kindlust, et nakatumisi jääb aina vähemaks. Enamgi veel - käib töö, et linn, kus Eestis tõuseb päike, täismääral edasi elaks. 

Loe edasi
Mär 26

Keskerakonna välissekretär Enn Eesmaa õnnitleb Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendust ALDE asutamise 45. aastapäeva puhul.

Loe edasi
Mär 25

Keskerakonna Rakvere osakonna juhatus kinnitas 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste linnapeakandidaadiks Triin Vareki. Varasemalt abilinnapeana töötanud ja alates 2019. aastast linnapea ametis Triin Varek ütleb, et mitmed koalitsioonilepingus kajastatud projektid on valminud või lõppjärgus.

“Vallimäe arendus, Pika tänava rekonstrueerimistööde esimene etapp, tänavavalgustuse kaasajastamine, tasuta hommikusöök lasteaedades, koolimööbli hange, erinevad projektid sotsiaalvaldkonnas,” loetleb Triin Varek, kes oli Rakveres Keskerakonna esinumber ka eelmistel valimistel.

Loe edasi
Mär 25

Teisipäeval, 30. märtsil kell 17.30 on Zoomi vahendusel võimalus osa võtta virtuaalsest kohtumisest Euroopa Komisjoni voliniku Kadri Simsoniga. Teemaks on Euroopa olud, töö komisjonis ning vaade kaugemalt Eesti sisepoliitikale. Palume anda oma osavõtust teada hiljemalt 30. märtsi lõunaks aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi
Mär 23

Eesti inimeste toetus Jüri Ratasele on kõrge - Keskerakonna esimeest soovib peaministrina näha 32% valimisealistest kodanikest, selgub Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud küsitlusest.


Jüri Ratas on eelistatuim peaministrikandidaat nii eestlaste kui ka muu rahvuse esindajate ning samuti meeste ja naiste hulgas. Värskete andmete põhjal juhib Jüri Ratas kõigis valijate eagruppides ja kõikides piirkondade kaupa võrreldud tulemustes.

Loe edasi
Mär 18

Valitsus kinnitas täna pensioni 2021. aasta indeksi väärtuseks 1,016, mis tõstab 1. aprillist pensione keskmiselt 8,4 euro võrra. Koos eelmises valitsuses otsustatud erakorralise pensionitõusuga kasvab 44-aastase staažiga inimese vanaduspension 24,29 eurot (552,38 euroni), millele lisandub täiendava pensionilisa tõus +3,6 eurot iga lapse kasvatamise eest. Samuti arvutatakse ümber töövõimetoetused.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas rõhutas, et Keskerakonna prioriteediks on alati olnud eakate heaolu ning väärikas toimetulek.

Loe edasi
Mär 18

Riigikogu esimehe valimistel sai Riigikogu esimeheks Jüri Ratas. Keskerakonna esimehe poolt hääletas 63 Riigikogu liiget, vastaskandidaat Henn Põlluaas sai 20 häält. Kokku osales esimehe valimistel 98 Riigikogu liiget. 15 hääletussedelit oli kehtetud. Jüri Ratase kandidatuuri seadis üles Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees Mailis Reps.

Loe edasi
Mär 14

Keskerakonnaga on liitunud Narva Transi jalgpallimeeskonna omanik, Narva Linnavolikogu liige ja Narva Auto AS-i direktor Nikolai Burdakov. Valgevenest pärit, kuid 17-aastaselt Narva kolinud Burdakovi nimi ei vaja piirilinna elanikele ja jalgpallirahvale lähemalt tutvustamist. Tegemist on mehega, kes elab ja hingab jalgpalli.

Loe edasi
Mär 10

Keskerakonnaga liitus Narva Linnavolikogu esimees ja Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat, kelle sõnul on praegu peaeesmärgiks COVID-19 kriisi lahendamine, kuid samal ajal tuleb otsustavalt tegeleda ka tulevikuküsimustega.

Loe edasi
Mär 06

Viimastel nädalatel on meedia ja avalikkuse teravdatud tähelepanu osaks saanud pakendijäätmete kogumise süsteem. Ühiskonna mure efektiivse jäätmemajanduse üle on asjakohane ning õhku visati suur hulk küsimusi, mis peavad saama põhjendatud vastuse. Probleem on, kokkulepet pole.

Loe edasi
Mär 04

Valitsus kinnitas täna Eesti seisukohad Euroopa Liidu transpordi kümne aasta tegevuskava ettepanekutele, mis seab eesmärgid digitaliseeritud ja keskkonnasäästlikule transpordile. Eesti jaoks on tähtis üleminek alternatiivsetele kütustele ning vastava taristu arendamine.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on EL-i ettepanekud suuresti mõistlikud, kuid seoses uute bensiini- ja diiselmootoritega sõidukite heitmenormide ülevaatamisega tasub olla ettevaatlik võimalike sammudega uute sisepõlemismootoritega sõidukite müügi piiramiseks. Sealjuures ei tohiks ministri sõnutsi piirata kasutatud sõidukite edasist kasutamist ja müüki.

Loe edasi
Mär 03

Keskerakonna juhatuse liige, riigihalduse minister Jaak Aab rõhutab, et Ida-Virumaa õiglase ülemineku protsess peab looma uusi töökohti ja suurendama sissetulekute taset maakonnas. Lisaks ümberõppele ja uutele töökohtadele tuleb vajadusel läbi töötada palgatoetus nendele, kes sektori ümberkorralduste tõttu senist tööd jätkata ei saa.

Loe edasi
Veebr 27

Vabariigi Valitsuse tegevuskava aastateks 2021-2023 seab tervisevaldkonnas eesmärgiks COVID-19 pandeemiast väljumise, Eesti inimeste tervena elatud eluea tõstmise ning ebavõrdsuse vähendamise tervises, ütleb tervise- ja tööminister Tanel Kiik. COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks pikendatakse haigushüvitise maksmist alates teisest haiguspäevast kuni 2021. aasta lõpuni ning kavas on võimaldada maist alates tasuta kodulähedast COVID-19 vastast vaktsineerimist kõigile Eesti inimestele.

Loe edasi
Veebr 23

President Kersti Kaljulaid tunnustab Riigivapi II klassi teenetemärgiga aastatel 2016–2021 Eesti Vabariigi peaministri ametit pidanud Jüri Ratast.

Jüri Ratase juhtimisel seisis valitsus erakorralise pensionitõusu eest, parandas arstiabi kättesaadavust, tõstis õpetajate töötasu ning teadus- ja arendustegevuse riigipoolse rahastuse 1% SKP-st. Samuti tegi valitsus teoks maksureformi, suurendas kohalike omavalitsuste tulubaasi ning eraldas lisaraha maaelu arenguks.

Loe edasi
Veebr 19

Sel aastal tõusevad pensionid oodatust rohkem. Koos täiendava pensionilisaga laste kasvatamise eest tõuseb vanaduspensionäride sissetulek alates 1. aprillist keskmiselt ligi 29 eurot.


44-aastase pensioniõigusliku staažiga inimesel on keskmine pension praegu 528 eurot, aprillikuust on see aga 552 eurot ning lisaks kasvab pensionilisa iga lapse kasvatamise eest ca 3,5 euro võrra. Taoline kasv on võimalik tänu erakorralisele pensionitõusule ning sotsiaalmaksu oodatust paremale laekumisele. Seda toetasid meie mullused ühispingutused – hoida majandus võimalikult avatuna ja pakkuda riigi kriisiabi raskustesse sattunud inimestele ning ettevõtetele.

Loe edasi
Veebr 16

Austatud Riigikogu liikmed, head kuulajad!

Eesti tegutseb välispoliitikas suveräänse riigina, et meie huvid oleksid esindatud, julgeolek kindel ning meie inimeste elujärg paraneks. Tänavu tähistame meie iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva ja täitub sada aastat diplomaatiliste suhete sõlmimisest paljude meie liitlaste ja partneritega, kes on seisnud meie kõrval heas, aga toetanud meid ka rasketel hetkedel. Kuulume koos väärtusruumi, kus lähtutakse demokraatiast, õigusriigi põhimõtetest, vabaturumajandusest, inimväärikusest, kõigi rahvaste kultuuride, identiteedi ja tavade mitmekesisusest, sõnavabadusest ning inimõiguste järgimisest.

Loe edasi
Veebr 11

Keskerakonna Rakvere linna osakonna esimeheks valiti Triin Varek ja aseesimeheks Andres Jaadla. Juhatusse kuuluvad veel Liidia Bobkova, Viivika Roostar, Jaak Vettik, Meelis Kari, Marko Känd ja Urmas Tamm.

Loe edasi
Veebr 10

Jüri Ratase otsus astuda peaministri kohalt tagasi eesmärgiga viia Eesti poliitiline kultuur uuele tasemele on pööranud kogu poliitilise olukorra riigis pea peale. Lahkunud valitsust kriitiliste seisukohtadega tulistanud meedia jättis aga tagaplaanile need positiivsed momendid, mida valitsus on tegelikult suutnud saavutada. Neid oli üksjagu palju.

Esimene Ida-Virumaa tegevuskava oli koostatud siseminister Marko Pomerantsi eestvedamisel juba 2009. aastal. Uued mõtted tekitasid juba tookord palju elevust ja suuri lootusi, kuid paljude eesmärkide saavutamiseks ei nähtud tol korral riigieelarves ette sentigi.

Loe edasi
Veebr 08

Keskerakonna juhatus võttis täna peetud koosolekul vastu 45 uut liiget, kelle seas on ka Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos. Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ütles, et ootab majandusteaduses doktorikraadi omavalt Andro Roosilt suurt panust eelkõige rahandusvaldkonnas.

Loe edasi
Veebr 08

Tänasest alustas tööd Keskerakonna peasekretäri ametis senine Haabersti linnaosa vanem ning erakonna endine avalike suhete juht Andre Hanimägi. 

"Keskerakond on valitsuserakond ja meie juhtida on mitmed omavalitsused, sealhulgas ka pealinn, mistõttu meie vastutus oma valijate ja kogu Eesti inimeste ees on eriti suur. Soovin peasekretärina esmajärjekorras kasvatada usaldust erakonda nii meie valijate kui ka kõigi teiste seas, parandada suhtlust erakonnaliikmete vahel ning loomulikult viia erakond oktoobris kohalike omavalitsuste valimistele tugeva ja eduka jõuna,“ sõnas Hanimägi.

Veebr 05

Eesti positsiooni maailmas saab endiselt kõige paremini kindlustada liitlassuhete ja rahvusvahelise koostöö kaudu, kirjutab välisminister Eva-Maria Liimets Postimehes avaldatud arvamusloos.

Loe edasi
Veebr 02

Valitsuskoalitsioon on kokku leppinud, et õiglase ülemineku fondi kasutuse sihtpiirkonda ei laiendata. Sihtpiirkonnaks jääb Ida-Viru maakond ning lähiajal keskendutakse üleminekuks vajalike meetmete ja tegevuste ettevalmistamisele, mis võimaldaks anda piirkonnale arengutõuke.

Loe edasi
Jan 26

Tänasel Riigikogu istungil astus ametivande andmisega ametisse uus valitsus. Keskerakonna ministritest astusid ametisse keskkonnaminister Tõnis Mölder, kultuuriminister Anneli Ott, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, riigihalduse minister Jaak Aab, siseminister Kristian Jaani, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning välisminister Eva-Maria Liimets.

Loe edasi
Jan 25

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas allkirjastasid koalitsioonilepingu aastateks 2021-2023. Koalitsioonileping sisaldab mitmeid Keskerakonna jaoks olulisi punkte.

Loe edasi
Jan 24

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas loodava võimuliidu ministrikandidaadid. Keskerakond saab endale keskkonnaministri, kultuuriministri, majandus- ja taristuministri, riigihaldusministri, siseministri, tervise- ja tööministri ning välisministri portfellid. Ministrikandidaatideks on vastavalt Tõnis Mölder, Anneli Ott, Taavi Aas, Jaak Aab, Kristian Jaani, Tanel Kiik ja Eva-Maria Liimets.

Loe edasi
Jan 24

Austatud volikogu liikmed!
Lugupeetud erakonnakaaslased!
Kõik vaatajad ja kuulajad!


Alustan oma tänast sõnavõttu suure ja südamest tuleva tänuga kõigile Eestimaa inimestele. Algaval nädalal lõppevad minu volitused Eesti Vabariigi peaministrina ning ametisse astub 51. Vabariigi Valitsus. Mul on olnud väga suur au tänaseks nelja aasta, kahe kuu ja ühe päeva jooksul kahe järjestikuse valitsuse juhina Eesti rahvast ja riiki teenida. Aitäh teile kõigile selle aja ja koostöö eest.

Loe edasi
Jan 24

Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond moodustavad valitsuse, mis jätkab tulemusliku COVID-19 kriisi lahendamisega, hoiab Eesti edasivaatavana ning arendab meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades.

Loe edasi
Jan 24

Keskerakonna juhatus kinnitas täna, et erakonna uueks peasekretäriks saab senine Haabersti linnaosa vanem ning erakonna endine avalike suhete juht Andre Hanimägi. 

Loe edasi
Jan 18

Jõgeva vallavolikogu esimeheks valiti Keskerakonna fraktsiooni liige, SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder. Uueks vallavanemaks valiti samuti Keskerakonda kuuluv Aare Olgo.

Loe edasi
Jan 14

Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond alustavad täna koalitsiooniläbirääkimisi eesmärgiga panna kokku valitsus, mis jätkab COVID-19 kriisi tulemusliku lahendamisega, hoiab Eesti edasivaatavana ning arendab meie riiki kõigis selle valdkondades ja piirkondades.

Loe edasi
Jan 01

Keskerakond soovib kõikidele Eestimaa inimestele ilusat ja tegusat 2021. aastat! Hoolivus liidab!

Keskerakonna esimees Jüri Ratas: "Soovin südamest, et eelseisva aastavahetuse paiku leiab igaüks meist midagi, millele möödunud aasta puhul tänutundega tagasi mõelda. Samuti loodan, et meil kõigil on häid soove ja usku uue aasta suhtes."

Dets 31

Eesti Perearstide Selts tunnustas sotsiaalminister Tanel Kiike Mesilasemärgiga, mis on ühingu ülim tunnustus, mida antakse vaid oma inimlikke võimeid ja tavakohustusi märkimisväärselt ületanud koostööpartneritele.

Loe edasi
Dets 30

Narva linna uue koalitsiooni eesmärk on langetada ühiseid otsuseid, lähtudes linnaelanike huvidest, mitte isikliku heaolu tagamisest, ütleb Narva Linnavolikogu esimeheks valitud Keskerakonna fraktsiooni liige Tatjana Stolfat.


"Keskerakonna ja valimisliidu Meie Narva koalitsiooni töö põhineb austusel, vastastikusel mõistmisel ja küsimuste avatud arutelul, võttes arvesse iga meeskonnaliikme arvamust. Igaühel on võimalus olla ära kuulatud ja valimistel esitletud programmi ellu viia," rõhutab Tatjana Stolfat, lisades, et tegevuses lähtutakse novembri lõpus sõlmitud koalitsioonilepingust.

Loe edasi
Dets 16

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski taasvaliti Eesti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni istungil arutleti järgmise aasta töökava üle, milles on peegeldatud meie ühiskonna kõige päevakajalisemad teemad.


"Koroonapandeemia on Eestis tugevasti mõjutanud tuhandete perede elu nii majanduslikult kui ka psühholoogiliselt. Sagenenud on perevägivalla juhtumid. Mõistagi kannatavad perevägivalla all kõige rohkem naised ja lapsed. Komisjoni tasemel kavatseme koostada ettepanekuid valitsusele, mis on suunatud probleemi lahendamisele," lausus Jufereva-Skuratovski. 

Loe edasi
Dets 10

Riigikogus oli täna Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Rohepööre – nii väljakutse kui võimalus Eesti jaoks“ arutelu.
Ettekande tegid keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar, Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson ning Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu õiglase ülemineku platvormi koordinaator Hardi Murula.


Erki Savisaare sõnul on rohepööre Eestile suur väljakutse, kuid ka ainulaadne võimalus vabaneda vanadest sõltuvustest ning saavutada täielik energeetiline sõltumatus. „Oma sisult on rohepööre strateegia majanduse ja ühiskonnakorralduse struktuurseks muutmiseks,“ rääkis ta. „See strateegia peaks muutma Euroopa energeetiliselt sõltumatuks ning keskkonnaalaselt säästvaks.“

Loe edasi
Dets 09

Riigikogu võttis vastu 2021. aasta riigieelarve, mille kulutuste maht on 13,1 ning tulude maht 11,2 miljardit eurot. 2021. aasta riigieelarvel on neli peamist suurt sihti: aidata rahval terve püsida, panustades tervishoidu, aidata enim abi vajajaid sotsiaalkaitse kaudu, kiirendada nutikat arendust teaduse toel ja jätkata investeeringuid tulevikku rohe- ja digipöördega.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu võttsis vastu seaduseelnõu, mille tulemusel kasvab keskmine vanaduspension erakorraliselt järgmise aasta aprillis rohkem kui 20 eurot. Tegemist on Keskerakonna ühe olulisema valimislubadusega. 

Eelnõu kohaselt suurendatakse riikliku I samba pensioni baasosa täiendavalt 1. aprillil 2021. aastal 16 euro võrra ning samal ajal suurendatakse pensionilisa laste kasvatamise eest ühelt aastahindelt 1,5 aastahindeni, mis lisab pensionile 3,55 eurot ühe lapse kohta ühele vanemale. Samuti suureneb rahvapensioni määr 30 euro võrra, mis puudutab veidi enam kui 3000 inimest.

Loe edasi
Dets 04

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 levik Eestis on kriitiliselt kõrge ning tervishoiusüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ning viia nakatunute arv langustrendi tagades samal ajal ühiskonna maksimaalne toimimine. Selleks peavad pingutama valitsus ja riigiasutused, kohalikud omavalitsused, erasektor ning kõik Eestimaa elanikud. COVID-19 viirushaiguse pidurdamisel kasutame tõendus- ja teaduspõhiseid meetmeid – riik on otsuste langetamisel arvestanud ekspertide, teadlaste ja teadusnõukoja prognooside ning ettepanekutega.

Loe edasi
Dets 04

Soovin tänase pöördumise sissejuhatuseks veelkord õnne möödunud korral valitud Eesti Keskerakonna volikogu uuele juhtkonnale. Loomulikult tänan südamest ka Kerstit, Marikat ja Mihhaili, kes seni volikogu juhtimisse ja töösse tublisti panustasid ning teevad seda teistes rollides iseenesestmõistetavalt ka edaspidi. 

Loe edasi
Dets 02

Keskerakonna volikogu maaelukomisjon valis juhiks Ester Tuiksoo ning aseesimeesteks põllumajandusettevõtja Kristjan Roosve ja Riigikogu maaelukomisjoni liikme Kaido Höövelsoni.

Ester Tuiksool on pikaajaline kogemus põllumajanduse valdkonnas. Aastatel 2004-2007 oli Ester Tuiksoo kahes valitsuses põllumajandusminister ning ta on kuulunud Riigikogu XI ja XII koosseisu. Lisaks on Ester Tuiksoo töötanud Põllumajandus-Kaubanduskojas juhatuse esimehe ja aseesimehena. Praegu teostab ta end Paldiski Ettevõtjate Liidu tegevjuhina.

Loe edasi
Nov 27

Keskerakond, valimisliit Meie Narva ja Narva Linnavolikogu saadik Mihhail Stalnuhhin (Keskerakond) allkirjastasid 25 punktist koosneva koalitsioonilepingu, mille prioriteetideks on töökohtade loomine ning lastele kaasaegse elukeskkonna ning kvaliteetse hariduse kindlustamine.

Loe edasi
Nov 25

President Kersti Kaljulaid nimetas peaministri ettepanekul uueks haridus- ja teadusministriks Jaak Aabi ning riigihalduse ministriks Anneli Oti.

Jaak Aab märgib, et koroonaviiruse levikust tingitud keerulisel perioodil tuleb tagada hariduasutuste sujuv töökorraldus, et õpetajate töökoormus jääks mõistlikule tasemele ja õppetöö sujuks võimalikult hästi.

Loe edasi
Nov 23

Täna neli aastat tagasi hakkas Keskerakond kandma valitsusvastutust ja Jüri Ratasest sai peaminister. Keskerakond on selle aja jooksul koos heade partneritega suutnud palju ära teha.


Oleme seisnud erakorralise pensionitõusu ja tervishoiu rahastuse reformi eest, tõstnud õpetajate töötasu ning teadus- ja arendustegevuse riigipoolse rahastuse 1% SKP-st, viinud ellu maksureformi, suurendanud kohalike omavalitsuste tulubaasi ning eraldanud lisaraha maaelu arenguks.

Loe edasi
Nov 14

Pärnus toimunud põllumeeste ja talunike tänusündmusel tunnustati Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja aumärgiga „EestiMAA Heaks“ inimesi, kes on oma silmapaistva tegevusega andnud olulise panuse Eesti maamajanduse edendamisse.


Koja aumärk anti pidulikult üle Eesti Vabariigi peaministrile Jüri Ratasele, keda tunnustati järjepideva ja väga eduka töö eest Eesti põllumajanduse ja maaelu eest seismisel 🇪🇺 Euroopa Liidu pikaajalise eelarve läbirääkimistel aastateks 2021-2027.

Loe edasi
Nov 11

Narva Linnavolikogu liikme Tarmo Tammiste kommentaar seoses Narva linnapea ja linnavolikogu esimehe umbusaldamisega.

Loe edasi
Nov 06

Balti Assamblee virtuaalsel 39. istungjärgul pälvisid medali sotsiaalminister Tanel Kiik ja Eesti Haigekassa peaspetsialist Eveli Bauer. Tanel Kiigele omistati Toompea lossi Valges saalis autasu pühendumise ja teaduspõhise lähenemisviisi eest teravate tervishoiu- ja sotsiaalküsimuste lahendamisel ning suutmise eest tulla toime viimaste aastakümnete suurima tervishoiukriisiga (COVID-19) koostöös oma Balti kolleegidega.

Loe edasi
Nov 06

Täna on väärikas tähtpäev Keskerakonna volikogu liikmel Ando Lepsil. Võib kindlalt öelda, et üle 20 aasta Keskerakonda kuulunud endine Riigikogu liige Ando Leps on erakonna üks tunnustatumaid õiguseksperte.
Ta on olnud Eesti Vabariigi põhiseaduse ühe eelnõu autor ning osalenud paljude seaduseelnõude koostamisel. Põhjalikult uurinud ja arendanud kuritegevuse võrdlevat käsitlust. Uurinud Eesti, Balti riikide, endise NSV Liidu, Euroopa, eri maailmajagude ja kogu maailma kuritegevust.

Loe edasi
Nov 05

Palju õnne Jüri Ratasele ning kõigile Eesti Keskerakonna liikmetele ja toetajatele! Täna möödub neli aastat Keskerakonna XVI kongressist, mil valiti erakonnale uus esimees ja uus suund. Toona ennustasid konkurendid meile kiiret langust ja erakonna lõhenemist.

Midagi sellist pole juhtunud! Tegelikult oleme pea neli aastat juhtinud edukalt riiki, Tallinna linna ja kümneid omavalitsusi, võitnud veenvalt kohalikud valimised 2017. aastal ning teinud tugeva tulemuse Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel 2019. aastal. Samuti on selgelt paranenud erakonna majanduslik olukord ning tugevnenud sisemine kaasatus ja demokraatia.

Loe edasi
Okt 31

Keskerakonna Roheliste kogu aastakoosolekul valiti esimeheks kasvatusteaduste doktor ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus.


"Keskkonna ning jätkusuutlikkusega seotud küsimused on juba muutunud ja muutuvad tulevikus veelgi olulisemaks filtriks läbi mille hinnata ja suunata ühiskonna arenguid ning plaane. Vajadus jätkusuutlikku tulevikku luua on kriitiline, toetudes nii maailma kui Eesti teadlaste uuringutele ja suurele hulgale rahvusvahelistele strateegiatele. Potentsiaal selliseks tulevikukujunduseks on Keskerakonnas olemas, koostöö teeb sellest reaalsuse," ütleb Rea Raus, rõhutades vajadust suurema koostöö järele nii erakonnasiseselt kui laiemalt ühiskonnas, et leida vastuseid keerukatele küsimustele üleminekul kestlikuma ühiskonnakorralduse poole.

Loe edasi
Okt 29

Äsja lõppenud parlamendivalimised tõestasid ilmekalt, et leedulased tahavad muudatusi oma riigi poliitikas. Kui nimetada valimiste võitjaid, siis ennekõike peab märkima liberaalsete vaadete edu.


On ju valimiste suurvõtja Gabrielius Landsbergise juhitav Isamaaliit-Kristlikud demokraadid viimasel ajal tuntavalt omi kunagisi jäiku seisukohti liberaalsemaks muutnud. Nende valimisnimekirja esinumber ja tõenäoline Leedu tulevane peaminister Ingrida Šimonyte on õppinud mitmes välisriigis, liberaalne Rootsi teiste seas. Ta on majanduse ja rahanduse asjatundja, töötanud mõned aastad Leedu panga asejuhi ning Leedu rahandusministrina. Eelmises Seimis oli Šimonyte revisjonikomisjoni esinaine. Peab ütlema, et Šimonyte on tervenisti pühendunud oma karjäärile, ta pole abielus ega laste ema.

Loe edasi
Okt 28

Vabariigi valitsuse riigikogule esitatud 2021. aasta riigieelarve on oma fookuselt eelnevatest erinev. Eelarve koostamisel on lähtutud eelkõige tervishoiusüsteemi tugevdamise eesmärgist ja kriisidega toimetulekust laiemalt. Kriisist tingitud erandeid arvestades ning vajadusega teha investeeringuid majanduse kasvu taastamisse on kulutuste maht 13,1 miljardi eurot. Seda on ligikaudu miljard rohkem kui tänavu.

Maailmas toimuv ei loo just kerget alust riigieelarve kokkupanekuks, kuid praegune Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuskoalitsioon on näidatud väga tugevat tahet leida kompromisse ning arvestada võimalikult paljude huvigruppide soovidega.

Loe edasi
Okt 27

Siin ja seal Eestis ringi sõites ei jää märkamata meile nõukogude ajast pärandatud paneelmajad, mis oma elu sisuliselt ära elanud. Massehituse ajastust pärit elamud pole küll ümber kukkumas, kuid pudenev fassaad ja sammaldunud eterniitkatused annavad märku, et ehitiste "parim enne" on möödas või lähenevas hirmuäratava kiirusega.

Elamufondi kasin seis ei ole jäänud märkamatuks riigivalitsejate jaoks, kes mõistavad väga hästi, et see on kui tiksuv pomm. Kui probleemi eirata või edasi lükata, siis kasvab see kergesti üle pea.

Loe edasi
Okt 24

Tulevik on meie laual. Valitsus esitas Riigikogule riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“, mis hakkab suunama riigi järgmise 15 aasta otsuseid. Me teame, kuhu tahame jõuda. Soovime elada riigis, kus inimesed on tegusad, ühiskond hooliv ja elukeskkond kõigi vajadusi arvestav ning majandus uuendusmeelne ja riigivalitsemine inimesekeskne.

Arengustrateegia peamisteks sihiks on meie inimeste tervis, valmisolek muutusteks ja suhe elukeskkonnaga. Strateegia hakkab suunama kogu Eesti ühiskonna arengut ja suuremaid muudatusi lähima paarikümne aasta jooksul. See on tihedalt seotud riigieelarve protsessiga ning aluseks järgmise perioodi eurorahade planeerimisel.

Loe edasi
Okt 22

Eesti Vabariigi põhiseaduse § 12 sätestab, et kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu. 

Eesti Vabariigi põhiseaduse § 45 kohaselt on igaühel õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. See õigus lõpeb seal, kus algavad teiste inimeste õigused ja vabadused, nende tervis, au ning hea nimi.

Loe edasi