Nov 26

Eesti Keskerakond teeb riigikaitse eesmärkide saavutamiseks koostööd kõikide erakondadega ja pooldab erakondade ülese kokkuleppe sõlmimist, seisab parlamendivalimiste kaitsepoliitika peatükis.

Loe edasi
Nov 26

Järgmise aasta parlamendivalimistel on Järva- ja Viljandimaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige Jaak Aab. Mitmekordne minister rõhutab, et maakondades elu edendamiseks on oluline omavalitsuste ja piirkondade arengu toetamine riiklike toetuste ja meetmetega.

Loe edasi
Nov 25

Tallinna abilinnapea Tanel Kiik on tuleva aasta Riigikogu valimistel Eesti Keskerakonna esinumber Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine valimisringkonnas. Kahekordne minister peab esmatähtsaks, et riik toetaks inimesi ja ettevõtteid mitme samaaegse kriisiga toimetulekul ning tagaks oma elanikele vajalike teenuste kättesaadavuse.

Loe edasi
Nov 23

Eelseisvatel parlamendivalimistel juhib Hiiu-, Saare- ja Läänemaal Eesti Keskerakonna nimekirja Riigikogu fraktsiooni esimees ning Haapsalu Linnavolikogu esimees Jaanus Karilaid, kelle sõnul on Reformierakonna juhitav Vabariigi Valitsus regionaalpoliitikale selja keeranud ja inimesed inflatsioonitormi kätte jätnud.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas iseloomustab Jaanus Karilaidi kui sihikindlat ja suure töövõimega poliitikut. "Rohuküla raudtee taastamise osas on Jaanus tegutsenud muljetavaldava järjekindlusega ja olen kindel, et lähiaastatel kannab tema pingutus ka vilja. Kahetsusväärsel kombel seisab rongiühenduse taastamise eest tõsiselt vaid Keskerakond, kuid Lääne-Eesti inimesed väärivad kiiret ja kaasaegset ühendust pealinnaga," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 20

Riigikogu valimistel on Ida-Virumaa ringkonnas Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ja endine tippsportlane Kaido Höövelson, kelle sõnul piirkonna näol tegemist Eesti energiatagala ja riik peab hea seisma selle eest, et põlevkivi kasutamine jätkuks ning sealsetele inimestele oleks tagatud toimetulek.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna meeskonna lipukiri tulevastel Riigikogu valimistel on "Julgelt inimeste heaks!", mis annab edasi nii erakonna seni tehtu kui ka uued suured eesmärgid, nagu pensioni tõstmine erakorraliselt 1000 euroni ja inimeste parem toimetulek ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et just Keskerakond on nii opositsioonis kui ka koalitsioonis seisnud otsuste eest, mida tihtipeale ei ole oponentide poolt peetud võimalikuks ega vajalikuks. "Kui Keskerakond 2016. aastal valitsusse tuli, ei pidanud hoopis meie võimalikuks jätkata peenhäälestusega, vaid teha vajalikke, aga ka julgeid otsuseid inimeste heaks. Täna on julgeid otsuseid vaja veelgi enam," rõhutas Ratas. 

Loe edasi
Nov 17

2023. aasta parlamendivalimistel on Tartu- ja Jõgevamaal Eesti Keskerakonna esinumber Riigikogu liige ning endine majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

"Taavi Aas on teinud oma valdkonnas tõsist tööd. Majandusministriks oleku ajal seisis Taavi Aas selle eest, et Eestis oleks kättesaadav vähemalt 1000 MW juhitavat tootmisvõimsust. Selle võimaluseta maksaksime täna elektri eest oluliselt kõrgemat hinda," ütleb Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Kui Taavi Aas kandis ministrivastutust, kehtis soomlastega kokkulepe, et LNG-laev tuleb Eestisse. Tänane Vabariigi Valitsus loovutas selle aga põhjanaabritele, seades ühtlasi ohtu Eesti energiajulgeoleku. Taavi Aasal on lisaks valitsuskogemusele ette näidata ka tulemuslik töö Tallinna linnapeana ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhina, omades seega head ülevaadet omavalitsuste käekäigust."

Loe edasi
Nov 16

Eesti Keskerakonna esinumber tuleva aasta parlamendivalimistel on Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikogu liige ning endine keskkonnaminister Erki Savisaar.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütleb, et keskkonnaküsimustele pööratakse globaalselt järjest rohkem tähelepanu ja ka Eestis tuleb seista keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. "Erki Savisaar on juhtinud Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Balti Assamblee keskkonnakomisjoni ning töötanud Tallinna Linnavolikogu keskkonnakomisjonis. Saadud kogemustele tuginedes on Erki Savisaarel teadmisi, kuidas majandada metsa targalt, kaitsta viljakat põllumaad ja tagada puhta vee olemasolu. Samuti läheb Erki Savisaarele korda Eesti piirkondade tasakaalustatud areng ja kindlasti tuleb veelgi jõulisemalt panustada Kagu-Eesti tegevuskavasse," lausub Jüri Ratas.

Loe edasi
Nov 15

Narva linnavolikogu liige ja endine Narva linnapea Aleksei Jevgrafov kandideerib parlamendivalmistel Ida-Virumaa ringkonnas Keskerakonna nimekirjas. Aleksei Jevgrafovi sõnul on just Keskerakond ajalooliselt Ida-Virumaale palju tähelepanu pööranud ning eelseisvatele valimistele läheb tema hinnangul vastu tugev meeskond, kellega koos on võimalus piirkonna arengusse reaalselt panustada.

Loe edasi
Nov 13

Kui tahad Eesti arengus kaasa rääkida ja oma tegevusega panustada, siis liitu Keskerakonnaga. Meil on rohkem kui 14 000 liiget, kes peavad muuhulgas oluliseks, et kõik Eestimaal elavad inimesed oleksid hoitud ning täisväärtuslik elu oleks võimalik igas linnas ja vallas.


Täida liitumisavaldus mugavalt SIIN.
 

Nov 12

Tuleva aasta parlamendivalimistel kandideerib Võru-, Valga- ja Põlvamaal Eesti Keskerakonna nimekirjas endine tippsuusataja Anti Saarepuu. Torino olümpial kaheksanda koha pälvinud Saarepuu seisab selle eest, et tõuseks tervena elatud aastad ja Eestisse rajataks esimene suusatunnel.

Loe edasi
Nov 11

Keskerakonna aseesimees, Euroopa parlamendi liige Yana Toom kandideerib eelolevatel valimistel Ida-Virumaal. Toomi sõnul on lisaks sotsiaalmajanduslikule olukorrale vaja vaadata sisse ka ühiskonnas tekkinud lõhedele.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tervitas Toomi otsust ning sõnas, et Yana lisandumine teeb Keskerakonna nimekirja ringkonnas tugevaimaks. "Yana Toomi teatakse kui väga tugeva sotsiaalse närviga julget poliitikut ja endist ajakirjanikku. Ka Euroopa Parlamendis töötades on Toom rääkinud kaasa ühiskonna murekohtadel ja seisnud selle eest, et inimesi koheldaks võrdselt ning et kõik tunneksid Eestis end väärtustatuna," sõnas Ratas. 

Loe edasi
Nov 09

Soovime ja eeldame, et saame Eestis hakkama riigikeelega. Asjaolu, et see alati nii ei ole, tekitab kahtlemata ühiskonnas küsimusi, pahameelt ja ootust, et olukord muutuks. Kõrge ootus toob lauale aga toored lahendused, mille taga on küll tugev emotsioon, aga nõrk faktoloogia.


Parlamendis arutluse all oleva põhikooli ja gümnaasiumi seaduse muutmise eelnõu puhul on küsimusi rohkem kui vastuseid ning väitega, et «aeg on küps» eesti keelele ülemineku murekohti paraku ei lahenda ka siis, kui seda väga soovida.

Loe edasi
Nov 07

Riiklikku pensionikindlustuse seadust tuleb muuta nii, et lisaks indekseerimisele tõstetaks pensioni baasosa ja rahvapensionimäära neljal järjestikusel aastal 50 euro võrra. Selle tulemusel suureneb keskmine vanaduspension vähemalt 1000 euroni, ütleb täna vastavasisulise eelnõu üle andnud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaak Aab.

Loe edasi
Nov 02

Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu 102 uut liiget, teiste seas liitus Eesti suurima ja vanima erakonnaga Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.


"Olen siseturvalisuse teemadega igapäevaselt tegelenud üle kahekümne aasta. Nii riigi kui Tallinna tasandil on viimastel aastatel tehtud Keskerakonna juhtimisel palju olulisi arenguid nii valdkonda sissepoole kui ühiskonnas laiemalt," lausub Kaido Saarniit. "Seda peab tunnustama. Samas on pikk tee veel minna, et siseturvalisuse teemad oleks õiglaselt väärtustatud ja ühtemoodi mõistetud. Keskerakonnaga liitusin, kuna julgeoleku vaatest on oluline, et me ei liigitaks oma elanikke paremateks ja halvemateks, vaid seisaksime kõigi eest. Keskerakond seda teeb ning soovin ka oma panuse selle kaitseks ja arenguks anda."

Loe edasi
Nov 01

Kandideerin Riigikokku Lääne-, Hiiu- ja Saaremaal, sest tahan, et Eestit valitsevad väärtused, mis toetavad iga Eesti inimest. Eesti Keskerakond on olnud minu koduerakond peagi 5 aastat, kui peaminister Jüri Ratas mind 2018. aasta aprillis oma valitsuse riigihalduse ministriks kutsus.

Loe edasi
Okt 27

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski valiti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni esimesel istungil arutleti Keskerakonna poliitilist visiooni seoses kodakondsuspoliitika ja rahvusvähemustega.

Loe edasi
Okt 21

Endise Kaitseväe peastaabi ülema, kindralmajor Neeme Väli arvamuslugu


Ma tegin linna maatasa, purustasin majad alusmüürist katuseni ja põletasin maha. Ma lammutasin ja vedasin minema sisemised ja välimised linnamüürid, tellistest ehitatud templid ja tsirkuraadid ning puistasin rämpsu Arahuti kanalisse. Ja kui ma olin Babüloni ja selle jumalad purustanud ning linna elanikud tapnud siis koorisin ma linna-aluse maapinna ja viskasin Eufrati, et jõgi kannaks selle merre. 

Loe edasi
Okt 16

Keskerakonna noortekogu kongressil valiti uueks esimeheks Valentina Bortnovski, aseesimeesteks said Ismail Mirzojev ja Eingard Tops.

Juhatusse kuuluvad veel Dmitriy Fadin, Anna Lugenberg, Artur Komissarov, Aleksandr Iro, Makar Navitski ja German Levenets. Revisjonikomisjoni liikmeteks said Milana Marmazinskaja, Georg Villenberg ja Aleks Vain.

Edu Keskerakonna noortele!
 

Okt 15


Täna 20 aastat tagasi liitus Tarmo Tamm Eesti Keskerakonnaga. Kaks kümnendit Eesti vanimas ja suurimas erakonnas on möödunud äärmiselt tegusalt.


Tarmo on edendanud Põlvat nii linnapea kui ka vallavanemana ning võtnud kogemused kaasa Tallinna, kus ta on saanud elutarkust rakendada maaeluministri ametis ning panustanud maaelu arengusse Riigikogu liikmena. Põlvamaa on olnud parlamendis väärikalt esindatud!


Aitäh, Tarmo, selle panuse eest!

Okt 14


Eesti energiajulgeoleku seisukohast lähtuvalt oli LNG-laeva Eestisse jõudmine kriitilise tähtsusega küsimus ja seetõttu on väheusutav, et Riina Sikkut loovutas strateegiliselt niivõrd olulise objekti põhjanaabritele hetkeemotsiooni ajel. Olen veendunud, et otsus oli eelnevalt peaministriga kooskõlastatud. Isamaa erakonna ministrid jäeti targu otsustusprotsessist kõrvale, sest teati, et sealtpoolt ei oleks jah-sõna tulnud.

Loe edasi
Sept 10

Eesti Keskerakond kutsub 12. septembril kl 14 Toompea lossi ees meeleavaldusele hinnatõusude vastu. Ootame osalema kõiki inimesi, kes ei ole rahul peaminister Kaja Kallase tegevusetusega ja kelle hinnangul tuleks kiiremas korras välja töötada lahendused inimeste ja ettevõtete toetamiseks.

Loe edasi
Sept 10

Sügis on koputamas uksele ning uue aastaajaga kaasnevad mitmed väljakutsed. Juba sel esmaspäeval, 12. septembril kell 14 korraldab Eesti Keskerakond meeleavalduse Toompeal, Eesti Vabariigi parlamendihoone ees, et tuletada valitsusele ja parlamendisaadikutele alanud istungjärgul meelde – talv on tulemas. Ka meie siin, aga ka erakonna fookus laiemalt ja valimisplatvorm keskendub just inimeste toimetulekule ja energiahindadele. Muudmoodi ei saakski see olla.

Loe edasi
Aug 25

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon tuleb appi valitsusele, kes ei ole suutnud leida tõhusaid lahendusi energiakriisi lahendamiseks ja korraldab esmaspäeval inimeste toimetuleku parandamise nimel avaliku seminari, ütleb fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Aug 19

Eesti Keskerakonna turundusjuhina alustas tööd Kätlin Pääro, kelle peamine vastutusvaldkond on erakonna kaubamärgi tuntuse suurendamine ja valimiskampaaniaga seonduvad tegevused.

Eelnevalt on Kätlin Pääro töötanud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni sekretariaadijuhatajana, peaministribüroo asejuhina ning tervise- ja tööminister Tanel Kiige nõunikuna. Kätlin Pääro kuulub Keskerakonda alates 2015. aastast ja on Ida-Virumaa piirkonna juhatuse liige.
 

Aug 19

Alutaguse vallavolikogu valis uueks esimeheks Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhi Marek Kullamäe, kes asub ametisse 1. septembril.

Marek Kullamägi: "Viis aastat tagasi omavalitsuste haldusreformi käigus moodustatud Alutaguse vald on kasvuraskused ületanud ja volikogus tunnetan üksmeelt piirkonna käekäigu eest hea seista. Alutaguse on kõige ürgsema metsaga piirkond Eestis ja kindlasti tuleb meil üheskoos pingutada selle säilimise eest. Viimastel aastatel on tehtud märkimisväärseid investeeringuid Peipsi järve põhjakaldale, millest on kujunemas nõutud turismipiirkond. Leian, et Alutaguse vallal on palju potentsiaali, mida tuleks veelgi paremini ära kasutada.

Loe edasi
Aug 14

Eesti Keskerakonna uus juhatus otsustas esimehe Jüri Ratase ettepanekul pikendada lepingut peasekretär Andre Hanimäega.

"Tänan juhatust usalduse ja büroo töötajaid senise eduka koostöö eest. Töö Eesti suurima ja vanima erakonna peasekretärina on pakkunud kohati ületamatuna näivaid väljakutseid, kuid üheskoos pingutades oleme ka kõige keerulisemad olukorrad lahendanud. See annab kinnitust, et Keskerakonda kuulub rohkem kui 14 000 ühtehoidvat liiget," lausub Andre Hanimägi.

Loe edasi
Aug 13

Tartus toimunud Eesti Keskerakonna XIX kongressil valiti erakonna esimeheks tagasi Jüri Ratas. Alates 2016. aastast Keskerakonda juhtiv Jüri Ratas pälvis 470 delegaadi toetuse. Vastaskandidaat Jaan Toots kogus 201 häält.

Loe edasi
Aug 13

Miks alustan ajast, mil saime peaministri erakonnaks? Leian, et pärast pikka valitsusperioodi on paslik teha kokkuvõtteid ja vaadata, kas ning mil moel täitis Keskerakond oma programmi ja lubadusi, oma valijate ning liikmete ootusi. Pea kuus aastat ei ole sugugi lühikene aeg ning selle perioodi sisse on mahtunud päris palju. Kindlasti ei jõua ma kõike välja tuua, kuid mõned põhilisemad punktid väärivad äramärkimist.

Loe edasi
Aug 13

Keskerakond ja Eesti Ametiühingute Keskliit sõlmisid koostööleppe töötamaks ühiselt selle nimel, et Eestist saaks parim paik elamiseks, õppimiseks ja töötamiseks. Ühiselt toetatakse inimeste sissetulekute ühtlast ja elukallidusest kiiremat tõusu. 

Loe edasi
Aug 13

Eesti panustab tervisevaldkonda oluliselt vähem raha kui enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Meil on küll efektiivne tervishoiusüsteem, kus häid ravitulemusi saavutatakse madalate kuludega, kuid tervishoiuteenuste kättesaadavus on ebapiisav ja ebavõrdne nii rahaliselt kui regionaalselt. Liiga pikad ootejärjekorrad, kõrge omaosalus, hambaravi kättesaamatus, tervishoiutöötajate nappus, süvenev perearstikriis ning amortiseerunud haiglahooned on olnud murekohaks juba aastakümneid.  

Loe edasi
Aug 13

Keskerakonna valitsuste ajal on vanaduspension tõusnud enam kui 200 euro võrra ning kerkib järgmisel aastal prognooside kohaselt üle 650 euro, aga selleks, et me eakad saaksid hakkama, peab keskmine vanaduspension tõusma järgmise valimistsükli jooksul 1000 euroni ning moodustama edaspidi vähemalt 40% Eesti keskmisest palgast, ütles Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna kongressil peetud kõnes.

Loe edasi
Jul 21

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei saa Vabariigi Valitsus erakordselt kõrge inflatsiooni tingimustes piirduda vaid energiatoetuste meetmetega ning kavandatava peretoetuste tõstmise kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka eakatele.

Loe edasi
Jul 20

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb Vabariigi Valitsusele ettepaneku töötada välja tegevusava, kuidas rahastada juba kohustusena võetud Tallinna Haigla ehitust, soetada hädavajalikud meditsiinikopterid ja rajada Rohuküla raudtee Turba–Risti vaheline lõik.

Loe edasi
Jul 19

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis üle eelnõu langetada toiduainete käibemaks üheksale protsendile. Riigikogu liikme Tõnis Mölderi sõnul on erakordselt kõrge ja inimeste toimetulekut mõjutava inflatsiooni tingimustes riigi kohustus oma inimestele erinevate meetmetega appi tulla.

Loe edasi
Jun 17

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis erakorralisel istungil üle otsuse eelnõu Vabariigi Valitsusele tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade hüvitamiseks eesootavaks kütteperioodiks alates 2022. aasta septembrist kuni 2023. aasta maini nii kodutarbijatele kui juriidilistele isikutele.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kõne Salme kultuurikeskuses toimunud erakonna volikogu istungil.

Loe edasi
Jun 11

Eesti Keskerakonna volikogu istungil valiti esimeheks tagasi Riigikogu liige Tõnis Mölder, kelle sõnul on peamised eesmärgid anda oma panus 2023. aasta parlamendivalimiste valimisplatvormi koostamisse ja olla kiiresti muutuval ajal erakonna poliitika kujundajaks.

Loe edasi
Jun 08

Keskerakonna prioriteetideks poliitilistel konsultatsioonidel on inimeste toimetuleku eest seismine, sealhulgas energia- ja kütusehindade kiire tõusu leevendamine, kinnitavad läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Jaak Aab.

Loe edasi
Jun 03

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas täna konsensuslikult teha ettepanek Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale ja Isamaa Erakonnale alustada poliitilisi konsultatsioone võimaliku koalitsiooni moodustamiseks.

Loe edasi
Mai 22


Jõhvis toimunud Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Marek Kullamägi. Aseesimeesteks nimetati Eevi Paasmäe ja Alevtina Jermakova. Juhatusse kuuluvad veel Kätlin Pääro, Johannes Neiland, Vitali Sevtšenko, Aleksei Naumkin, Dmitri Lett, Vladimir Võssotski, Vladislav Lazarevitš ja Valeri Abramovitš.

Loe edasi
Mai 14

Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Võru linnavolikogu liige Andres Visnapuu, aseesimeesteks nimetati Võru valla osakonna esimees Arno Kirsimägi ja Setomaa osakonna esimees Jüri Saar. Juhatuse liikmeteks valiti Alla Traagel, Viljar Kavant, Randu Raudvassar, Külli Land ja Vampula Oper.

Loe edasi
Mai 13


Täna toimus Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimehe ja juhatuse valimine, kus osalesid ning tervitasid piirkonna liikmeid erakonna esimees Jüri Ratas, riigihalduse minister Jaak Aab ja Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimeheks valiti Andrei Korobeinik, aseesimeesteks nimetati Varje Tipp ja Hillar Talvik. 

Loe edasi
Mai 12

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis üle laste- ja peretoetuse seaduseelnõu, mille eesmärk on toetada Eesti lastega perede toimetulekut. Eelnõu kohaselt suureneb lapsetoetus 100 euroni iga lapse eest, lisatakse 700 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last ning lisatakse 900 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Loe edasi
Mai 09

Keskerakonna Valgamaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Alar Nääme, aseesimeesteks nimetati Ester Karuse ja Endel Uppin. Juhatusse kuuluvad veel Anastasija Kikkas, Vilju Arna, Ruth Jürgens, Arne Nõmmik, Ülle Juht, Uuno Laul, Eddi Tsirkov, Toomas Peterson, Igor Jallai ja Kermo Küün.

"Peaeesmärk on koostada Riigikogu valimisteks tugev nimekiri ja teha parim tulemus. Oleme valmis tegema koostööd kõikide poliitiliste jõududega, kellele läheb korda Valgamaa areng," ütles Valga vallavolikogu liige Alar Nääme.

Mai 01

Keskerakonna Tartumaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik Igor Gräzin, kes võtab juhi kohustused üle Marika Tuus-Laulilt.

"Otsustasin juba mõni aeg tagasi, et ei kandideeri tuleval aastal parlamendivalimistel. Pidasin oma kohuseks tagada Tartumaa piirkonnale tugeva ja aktiivse liidri näol järjepidevus ning usaldan piirkonna esimehe ülesanded Igor Gräzinile rahuliku südamega," lausus kaks kümnendit Riigikogu liikmena valijaid esindanud Marika Tuus-Laul. "Igor Gräzin on korduvalt Tartumaal Riigikogusse kandideerinud ning tunneb piirkonda läbi ja lõhki. Varasemalt oleme olnud suured konkurendid, nüüd on mul aga hea meel temaga koostööd teha."

Loe edasi
Apr 29

Eesti Keskerakonna Roheliste kogu esimeheks valiti Eesti Kalastajate Seltsi juhatuse liige Erki Tammleht, aseesimeheks nimetati keskkonnaminister Erki Savisaar. Juhatusse kuuluvad veel Gerttu Blank, Andres Kollist, Helmut Hallemaa, Ronald Ross, Jüri Martin, Kristjan Mark, Kristjan Tõnismäe, Arvo Käärd, Kalev Kask ja Andres Jaadla.

Loe edasi
Apr 28

Eesti Keskerakonna Seenioride kogu aastakoosolekul valiti uueks juhiks Aadu Jõgiaas, aseesimeesteks nimetati Maire Kurmet ja Olev Raju. Juhatusse valiti veel Tiit Merisalu, Vladimir Šokman, Lylian Altmäe, Toomas Väinaste, Heli Jazõkova, Sirje Nõmm, Aavo Vään, Karl Õmblus, Heikki Sool, Harry Paasmäe, Svetlana Skorobogatova ja Elmar-Johannes Truu.

Loe edasi
Apr 28

Keskerakonna Nõmme piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi kultuuriminister Tiit Terik, aseesimeesteks nimetati Risto Kask ja Grete Šillis. Juhatusse valiti veel Marko Männikov, Peeter Mardna, Irina Kevel, Peeter Muska, Marianne Avik, Raik Saart ja Ando Leps. 

Loe edasi
Apr 27

Keskerakonna Viljandimaa piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi erakonna juhatuse liige ja riigihalduse minister Jaak Aab. Juhatusse valiti veel Peeter Rahnel, Priit Toobal, Priit Pramann, Helmut Hallemaa, Heino Luik, Valli Veigel, Karl Õmblus, Priit Kaup, Katrin Linkov, Mare Mihkelson, Imre Jugomäe, Katrin Kivistik, Hannes Männik ja Voldemar Nikolajev.

Aseesimeesteks nimetati: Peeter Rahnel, Karl Õmblus ja Priit Pramann. Erakonna volikogu liikmeteks valiti Peeter Rahnel, Priit Pramann, Priit Toobal, Helmut Hallemaa, Karl Õmblus ja Mare Mihkelson.

Loe edasi
Apr 23

Lugupeetud Keskerakonna volikogu liikmed, head Eesti inimesed


Kaks kuud tagasi oli 23. veebruari õhtu veel vaikne ning elasime Eesti Vabariigi 104. sünnipäeva ootuses. Öösel vastu 24-ndat veebruari maailm muutus aga tundmatuseni. Putini väed alustasid täiemahulist sõda Ukraina riigi vastu. Homme on Ukraina rahvas kannatanud juba 60 päeva pommide all, vägivalla tõttu, millel ei ole ühtegi õigustust. Mälestame kõiki, kes on selles sõjas oma elu kaotanud ning toetame neid, kes on kaotanud oma kodu, oma lähedase, oma ligimese.

Loe edasi
Apr 21

Keskerakond korraldas reedel, 22. aprillil veebipõhise arutelu "Tsiviilkaitse arendamine Eestis". Arutelu saate järelevaadata SIIT.


Vabariigi Valitsuses põhimõttelise heakskiidu saanud lisaeelarves on Siseministeeriumi valitsemisalale ette nähtud üle 90 miljoni euro elanikkonnakaitse ja sisejulgeoleku tõhustamiseks. Arutelu raames keskendume tsiviilkaitse arendamisele Eestis, lisaeelarves sel teemal ette nähtule, kavandatud tegevustele ja sellele, millele tulevikus veelgi rõhku panna. Samuti räägime viimastest arengutest Ukrainas.

Loe edasi
Apr 19


Täna sai valitsuskabineti poolt põhimõttelise heakskiidu riigi lisaeelarve kogumahuga üle 730 miljoni euro. See tagab Eesti elanikele kiire hinnakasvu tingimustes parema toimetuleku, kindlustab energia varustuskindluse ja tugevdab elanikkonnakaitset, ütleb Keskerakonna valitsusdelegatsiooni juht, riigihalduse minister Jaak Aab.

Lisaeelarve näeb ette toimetulekutoetuse piiri tõstmise 150 eurolt 200 euroni esimese leibkonnaliikme kohta, edaspidi saab majandusraskustesse sattunud pere toetust ka eluasemelaenuga seotud kulude katmiseks. Kokku eraldatakse toimetulekutoetuse tõstmiseks lisaeelarves 29 miljonit eurot.

Loe edasi
Apr 18

Täna lahkus pärast pikka ja rasket haigust 83-aastasena endine Riigikogu liige ja bioloog Rein Ratas.

Rein Ratas oli Eesti Kongressi liige ja XI Riigikogu liige aastatel 2007 kuni 2011. Rein Ratas kuulus ka mitmesse Tallinna linnavolikogu koosseisu ja oli alates 1999. aastast Keskerakonna liige.

Loe edasi
Apr 16

Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna konverentsil valiti piirkonna esimeheks tagasi Andres Vään.

Juhatuse liikmeteks valiti Riho Laanes, Vello Lukk, Taavi Aas, Väino Ling, Peep Põdder, Heli Raevald, Kalev Pikver, Angela Saksing, Heiki Post, Tarmo Tomson, Aivar Altmäe ja Aivar Võime.

Loe edasi
Apr 13

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkond esitab augustis kogunevale erakonna kongressile esimehe kandidaadiks Riigikogu esimehe Jüri Ratase. Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka ütles, et Jüri Ratas on end tõestanud võimeka juhina nii peaministri kui ka Riigikogu esimehe ametit pidades ning samal ajal kandnud hoolt Keskerakonna käekäigu eest.

Loe edasi
Apr 10

Eesti Keskerakonna XIX kongress toimub käesoleva aasta 13. augustil Tartus Vanemuise teatrimajas. Kongressi päevakorras saab olema muu hulgas erakonna esimehe ja juhatuse liikmete valimine.

Loe edasi
Apr 09

Elame pöördelisel ajastul ning esile kerkinud küsimuste lahendamiseks on vaja avarat pilku ja rahvusvahelist tunnetust, ütleb Eesti Keskerakonna Tartumaa piirkonnaga liitunud Igor Gräzin, kes on mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik.

Loe edasi
Apr 05

Töötan selle nimel, et Kohtla-Järve linnaelanike elukvaliteet tõuseks ning inimesed leiaksid nii õpingute kui ka töökohtade näol sobivaid väljakutseid kodu lähedal, ütleb Eesti Keskerakonnaga liitunud Kohtla-Järve Linnavolikogu esimees Tiit Lillemets.


"Kandideerisin Keskerakonna nimekirjas kahtedel viimastel kohalike omavalitsuste valimistel ja erakonnaga liitumine on asjade loogiline jätk. Poliitikas saab iseseisvalt tegutsedes suuri sõnu teha, otsuste elluviimisel on erakondlik tugi äärmiselt oluline. Keskerakonna jaoks on Ida-Virumaa olnud ajalooliselt oluline piirkond ja mul on hea meel, et saan Kohtla-Järve arengusse oma panuse anda," räägib Tiit Lillemets.

Loe edasi
Apr 02

Täna toimus Eesti Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolek, kus valiti Keskerakonna ühe suurema piirkonna esimehena jätkama Maardu linnapea Vladimir Arhipov. 


"Hindan kõrgelt Vladimiri pühendumust ja senist aktiivsust piirkonna eestvedamisel. Tema toel on Keskerakond Harjumaal oma tegevustega kindlameelselt näidanud tugevat teotahet kodukandi arengusse panustamisel ja töötanud alati selle nimel, et Keskerakond oleks üha rohkem näoga inimese poole," ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Loe edasi
Mär 26

Eesti Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna aastakonverentsil valiti uus piirkonna juhatus. Piirkonna esimeheks sai Ivetta Sakkart-Linnard, kes on endine Kohtla-Järve Linnavolikogu Kantselei juhataja ning töötab praegu tervishoiuasutuse juhina.

"Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna juhtimine on minu jaoks uus väljakutse, millega saan hakkama ainult koos meie tugeva ja üksmeelse meeskonnaga. Elame väga kiiresti muutuval ajal ning peame samuti kiiresti leidma sobivamaid lahendusi ning võimalusi, et meie kodulinn areneks,” ütles Ivetta Sakkart-Linnard.

Loe edasi
Mär 25

Kersti Sarapuu jätkab Keskerakonna Järvamaa piirkonna juhina, aastakoosolekul valiti juhatusse veel Peeter Saldre, Valeri Ivanov, Kai Kimmel, Priit Seire, Getter Klaas, Ain Petrov, Karl Jakobson, Toomas Tammik, Elena Sapp, Tiit Merisalu, Vallo Pleesi, Toomas Hirbaum, Hannes Martjak, Alari Teppan ja Aadu Oherd.

Loe edasi
Mär 24

Eesti Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakonverentsil valiti uus piirkonna juhatus. Piirkonna esimehena jätkab Tallinna abilinnapea, Keskerakonna juhatuse liige Vadim Belobrovtsev.


"Põhja-Tallinn on väga oluline piirkond, kus Keskerakonna positsioonid on traditsiooniliselt olnud hästi tugevad. Viimaste valimiste tulemused näitasid aga, et peame aktiivsemalt oma valijate huvide eest seisma ja nende ootustele vastama," ütles Belobrovtsev. "Võttes arvesse, et Riigikogu valimised toimuvad juba vähem kui aasta pärast, tuleb selle aja jooksul teha väga palju tööd. Seega on minu jaoks piirkonna esimehe positsioon ühtviisi nii suureks auks kui ka suureks vastutuseks."

Loe edasi
Mär 23

Keskerakonna Kristiine piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna uueks esimeheks linnaosa vanem Jaanus Riibe, kes ütles oma kõnes, et prioriteediks on seista linnaosa arengu ja kohalike inimeste heaolu eest.

Loe edasi
Mär 21

Keskerakonna Hiiumaa piirkonna esimeheks valiti tagasi Antti Leigri. Aseesimeheks kinnitati põllumajandusettevõtja Toomas Remmelkoor, juhatusse valiti veel Katre Pinte, Ants Vahtras, Tarmo Rajang ja Kalev Kask. 

Loe edasi
Mär 19

Tunnustame erinevaid asjassepuutuvaid osapooli, kes on muutunud julgeolekuolukorras arvestanud Keskerakonna ettepanekutega tugevdada otsustaval määral riigikaitset ja teha muuhulgas täiendavaid investeeringuid Kaitseliitu, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Mär 09

Eesti Linnade ja Valdade Liidu üldkoosolekul valiti juhatuse esimeheks Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi
Mär 05

Eesti Keskerakonna eesmärk on majandusliku ja sotsiaalse kihistumise ohjamine, ebavõrdsuse vähendamine ning sidusa ühiskonna ehitamine. Riigi majandusnäitajad on aastaid paranenud, kuid see ei saa olla siht omaette, seda peab tundma iga Eestimaa pere. Inimeste heaolu ja sotsiaalse turvatunde toetamine on veelgi olulisem kriisiajal. 

Loe edasi
Mär 05

Eesti Keskerakonna volikogu kinnitas üksmeelselt üle, et 2004. aastal sõlmitud koostööprotokoll erakonnaga Ühtne Venemaa on raugenud. Otsuse poolt oli 103 volinikku, erapooletuid ja vastuhääletajaid ei olnud.

Loe edasi
Mär 05

Seisame praegu silmitsi mitme kriisiga, millest kõige ohtlikum ja kohutavaim on sõda Ukrainas. Meie vaba riigi aastapäeva varahommikul alanud Venemaa Föderatsiooni jõhker ja täieulatuslik sõda Ukraina vastu on muutnud julgeolekuolukorda kogu maailmas. See on meie kõigi ühine võitlus demokraatia eest. Kaotatud inimelusid, katki rebitud perekondi ja linnade purustamisi ei õigusta miski. Minu süda ja mõtted on Ukraina rahva ja kõigi sõjas kannatanutega.

Loe edasi
Mär 02

Laupäeval toimuva Eesti Keskerakonna volikogu istungi üheks päevakorrapunktiks on kehtivate koostöösuhete ülekinnitamine. Ühtlasi kinnitab volikogu, et koostööprotokoll Eesti Keskerakonna ja Ühtne Venemaa vahel ei kehti, toona kirja pandud ühised huvid pole täitunud ning erakondade vahel ei ole kontakte.

Loe edasi
Veebr 27

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas abistada sõjas kannatanud Ukraina inimesi 10 000 euroga, mis annetatakse Eesti Punasele Ristile. 


Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et inimestel ja organisatsioonidel kogu maailmas tuleb toetada Ukraina riiki ja rahvast. “Ukraina elanikud on sõjas väga palju kannatada saanud ning vajavad kahtlemata meie kõigi abi ja toetust. Seetõttu otsustas Eesti Keskerakond anda omalt poolt täiendava panuse, et näidata erakonna ja Eesti jätkuvat toetust Ukraina rahvale sel raskel hetkel,” ütles Ratas. “Kogu maailm peab ühiselt pingutama Venemaa juhtkonna algatatud sõjategevuse lõpetamiseks ja püsiva rahu saavutamiseks.”

Loe edasi
Veebr 25

Eesti Keskerakonna fraktsioon mõistab otsustavalt ja üksmeelselt hukka Vene Föderatsiooni sõjalise agressiooni Ukraina Vabariigi vastu, mis on karmis vastuolus rahvusvahelise õigusega ning õõnestab mitte ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa ning maailma julgeolekut.


Venemaa riigijuhtide avaldused ei jäta enam ruumi arvamusele, et enne sõjalist rünnakut toimunud suhtlust paljude maailma riikide liidritega peeti siiralt pingetele rahumeelsete ja diplomaatiliste lahenduste otsimise eesmärgil.

Loe edasi
Veebr 23

Keskerakonna Pirita piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks linnaosavanem Tõnis Liinat. Juhatuse liikmeteks valiti Enno Tamm, Toomas Loo, Miroslav Berezovski, Naum Muhhin, Jyri Danilov, Svetlana Sladkova, Jekaterina Laidinen, Tiit Kosula ja Tiit Ollin.

Loe edasi
Veebr 17

Täna toimus Keskerakonna Rakvere linna osakonna aastakoosolek. Osakonna esimees Triin Varek tegi 2021. a kokkuvõtte, kinnitati revisjoni komisjoni eelmise aasta aruanne. Sõnavõtuga esines Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka.

Triin Varek tänas erakonnakaaslasi toetuse ning abi eest 2021. aastal, eriti seoses valimistega. Samuti tänas ta aktiivseid juhatuse liikmeid, kellega kohtuti 12 kuu jooksul 9 korda, et erakonna ning valimistega seotud tegevusi arutada.

Loe edasi
Veebr 16

Keskerakonna Tartu piirkonna aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi Jaan Toots. Uues 13-liikmelises juhatuses on Tanel Kiik, Vladimir Šokman, Markus Meier, Ismail Mirzojev, Ly Michelson, Igor Abarenkov, Nikolai Põdramägi, Mirje Kikkas, Olev Raju, Andro Roos, Kirill Avdejev, Irina Panova ja Väino Land.

Loe edasi
Veebr 09

Reedel, 11. veebruaril kell 9.30 toimub Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni avalik koosolek "RMK majandussuhete läbipaistvusest". Teiste hulgas osalevad RMK juhatuse esimees Aigar Kallas ja keskkonnaminister Erki Savisaar.

Loe edasi
Veebr 09

Kõrghariduse valdkond on tugevalt alarahastatud ja asjaosaliste pahameel igati õigustatud, rahvusvahelises võrdluses on mahajäämus eriti nutune, rõhutas Riigikogu kultuurikomisjoni liige Marko Šorin täiskogu istungil peetud arutelul, mis puudutas haridusvaldkonna strateegilisi arenguid.

Loe edasi
Veebr 02

Mul on hea meel, et koalitsioon jõudis üksmeelele Keskerakonna välja käidud ettepanekutes piirangute järk-järgulises leevendamises ning koroonapassi kaotamises. Leppisime kokku, et 7. veebruaril loobutakse haridusasutustes lähikontaktsete tervete laste eneseisolatsiooni nõudest. 14. veebruaril kaob alaealistele COVID-tõendi nõue ning kui viiruse olukord ja haiglate koormus on jätkuvalt stabiilne, kaotame koroonapassi 21. veebruarist kõigile. 

Loe edasi
Veebr 01

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas toetada Julianna Jurtšenko kandidatuuri Lasnamäe linnaosa vanema ametisse. Jurtšenko on endine Põhja-Tallinna linnaosa vanema asetäitja ning töötanud linnasüsteemi erinevatel ametikohtadel enam kui üheksa aastat.

Loe edasi
Jan 30

Täna kogunenud Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ja ministrid leidsid, et elanikkonna vaktsineerituse ja läbipõdemise tase, aga ka koroonaviiruse omikroni tüve tulek, on loonud olukorra, mis võimaldab avada Eesti ühiskonna kõigile. Keskerakond teeb ettepaneku kaotada alates 7. veebruarist COVID tõendi nõue, mis ei täida enam siseriiklikult oma eesmärki ning liikuda edasi kõigi piirangute leevendamisega. 

Loe edasi
Jan 27

Keskerakonnal on neli konkreetset ettepanekut, kuidas peaksime liikuma piirangute kaotamise ja ühiskonna avamise poole, lausus Riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid pärast avalikku koosolekut õiguskantsleri nõuniku Martin Kadaiga.

Loe edasi
Jan 25

Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega luuakse patsiendikindlustuse ja vaktsiinikahjude hüvitamise süsteemid. Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka ütleb, et vaktsiinikindlustuse eesmärk on lihtsustatud korras hüvitada inimestele vaktsineerimise tagajärjel tekkinud raske tervisekahjustus.

Loe edasi
Jan 23

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Tarmo Tamm kirjutab, et käimasolev energiahindade kasv paneb kodumaised põllumehed ja toidutootjad väga suure surve alla. Kui valitsus neile konkreetsete abimeetmetega võimalikult kiiresti appi ei tule, siis ähvardab nimetatud sektori ettevõtteid pankrotilaine. Tagajärjeks on poed, mis on üle ujutatud küsitava väärtusega välismaise toidukaubaga. Ohtu saab seatud riiklik toidujulgeolek ja kodumaise toidu varustuskindlus.

Loe edasi
Jan 22

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kl 16 avaliku arutelu teemal "Miks tuua kiirtestid võimalikult kiiresti tagasi?" Aruteluga liitub ka endine teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar.

Loe edasi
Jan 18

Elektrihinna märkimisväärse tõusu põhjusteks on nimetatud näiteks ebasoodsaid ilmastikuolusid, ebapiisavat ühendust naaberriikidega ning muidugi seda, et Venemaa on oma gaasikraanid kinni keeranud ja Euroopa mahutid on tühjad. Oma osa mängib praeguses kriisis paraku ka rohepööre, millega ehk liiga rutakalt on kaasa mindud ning mille mõju ettevõtluse konkurentsivõimele ja energia varustuskindlusele on veel teadmata.

Loe edasi
Jan 18

8. jaanuari Järva Teataja vahendas statistikat selle kohta, et elanike arv Järvamaal jätkab kahanemist. 1. jaanuari seisuga elab rahvastikuregistri andmetel Järvamaal 29 599 inimest, mida on 246 inimest vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Mida teha, et seda kurvakstegevat tendentsi kahanemiselt kasvu suunda pöörata?

Loe edasi
Jan 11

Keskerakonna juhtkonna ja fraktsiooni tänaõhtusel koosolekul otsustati tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele.


"Elektri hinnatõus on juba jõudnud toiduainete hindadesse ning hakkab õige pea peegelduma vastu tarbekaupade ja teenuste hinnasiltidelt. Riigil on olemas võimalused elanikele abikäsi ulatada, seda nii lühiajaliste meetmete kui ka pikaajaliste lahenduste osas. Elekter ei saa olla luksuskaup. On vastutustundetu käed rüpes pealt vaadata, kuidas paljudel inimestel tuleb valida kommunaalkulude tasumise ja igapäevase toidukorvi vahel," lausus Riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Jan 10

Tervete inimeste eemal hoidmine söögikohtadest, meelelahutusasutustest ja spordiklubidest ei ole praeguses ajalises kontekstis mõistlik ning seetõttu tuleks jaanuarikuu lõpus uuesti arvestama hakata kiirtestide tulemusi, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.


"Eestis on COVID-19 haiguse vastu tasuta vaktsineerimine tagatud kõikidele soovijatele ja ka tõhustusdoosi võimalust on kasutanud rohkem kui 300 000 inimest. Oleme jätkuvalt seisukohal, et vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse, kuid oluline on kaasata ühiskonnaellu ka need inimesed, kes mingil põhjusel ei ole lasknud end vaktsineerida. Sidusa ja õmblusteta ühiskonna huvides peame arvestama kõikide Eestimaal elavate inimestega," lausub Jaanus Karilaid.

Loe edasi
Dets 31

Jõgeva vallavanem Angela Saksing ning Räpina abivallavanem Riho Luht liitusid Keskerakonnaga. Pärast valimisi on keskerakondlastest linnapea või vallavanema ametis kümme inimest ning abilinnapeasid või abivallavanemaid 20.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Saksingu ning Luhti liitumine erakonnaga on rõõmustav ja tegemist on tublide inimestega, kes on aktiivselt panustanud kogukonda ka väljaspool poliitikat. “Angela Saksing on töötanud aastaid haridusvaldkonnas nii õpetaja kui ka Sadala kooli direktorina ning seisnud hariduse, kultuuri ja spordi valdkonna eest abivallavanemana. Riho Luht on pälvinud eelmisel aastal tähtsa tiitli – Põlvamaa aasta isa ning panustanud oma kodupaiga käekäiku nii kogukonnaaktivisti kui ka abivallavanemana,” tõi Ratas välja.

Loe edasi
Dets 23

Armsad erakonnakaaslased!

Kätte on jõudnud aeg, mida paljud meist pikisilmi oodanud on – jõulurahu. Igaüks meist ootab sellest midagi erilist. Jõuluootusega kaasneb erinevaid soove - kes ootab kingitusi, kes pidulikku jõululauda või oma lähedastega koosolemist.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu kiitis heaks 2022. aasta riigieelarve, mille tulude maht on 13,132 miljardit eurot, kulude maht 13,633 miljardit eurot ja investeeringute maht 724 miljonit eurot.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogu võttis vastu eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate isikute sihtrühma registreeritud töötute ja toimetulekutoetust saavate isikutega.

Loe edasi
Dets 08

Riigikogus läbis esimese lugemise 45 saadiku algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette seadustada Vabariigi Presidendi otsevalimine. Eelnõu kaitsnud Marko Šorini sõnul vastab presidendi otsevalimine ühiskonna ootustele ning annab rahvale täiendava võimaluse osaleda riigi jaoks oluliste otsuste langetamisel, lähendades sellega rahvast riigile.

Loe edasi
Dets 07

Maailmas tuntakse Eestit digiriigina, kuid tuleb tunnistada, et suuresti põhineb meie edu mineviku saavutustel ning seetõttu ongi praegu õige aeg meie e-riigi arengule uut hoogu anda, rõhutas Andrei Korobeinik Riigikogu suures saalis toimunud arutelul, mis käsitles Eesti digiühiskonna arengukava aastani 2030.

Loe edasi
Dets 07

Riigikogu võttis vastu meresõiduohutuse seaduse täiendamise seaduse eelnõu, millega toetatakse rahvusvahelist meretransporti Eesti sadamate kaudu ning motiveeritakse kaubasaatjaid suunama oma kaubavoogusid läbi siinsete sadamate. Eelnõuga vähendatakse 2022. aasta jaanuari kuni detsembri eest tasumisele kuuluvat veeteetasu 50 protsendi võrra.

Loe edasi
Dets 02

Valitsus toetas täna tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekuid kõiki Eestis kasutatavaid vaktsiine hõlmava vaktsiinikindlustuse loomiseks. Vastav eelnõu on plaanis koos patsiendikindlustuse süsteemiga Riigikogu saata veel tänavu.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakonna volikogu võttis vastu majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poolt ette kantud avalduse "Toetame lisamiljonitega elu vee peal ja sadamates". Uhke mereriigina peab Keskerakond oluliseks toetada sõnas ja teos elu vee peal ning sadamates sini-must-valge lipu all.

Loe edasi
Nov 27

Eesti Keskerakond võitis kohalike omavalitsuste valimised, kuid 15 kuu pärast ootab meid juba uus katsumus ja selleks tuleb juba praegu hakata valmistuma, ütles erakonna esimees Jüri Ratas volikogu istungil peetud kõnes.

Loe edasi
Nov 19

Keskerakonna Jõhvi osakonna üldkoosolekul valiti esimeheks Aleksei Naumkin, senine juht Martin Repinski ei kandideerinud. Juhatusse kuuluvad Naumkini kõrval veel Jevgeni Fedorenko, Natalia Abel, Andrei Raudanen ja Andrei Luškin.

Loe edasi
Nov 18

President Alar Karis nimetas täna hommikul keskkonnaministri ametisse Erki Savisaare, kes seejärel Riigikogus ametivande andis.

Loe edasi
Nov 18

Lüganuse vallavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks Riigikogu liige ja Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev. Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Keskerakonna, Isamaa ja valimisliidu "Oma Rahva Eest" esindajad ning kolmel osapoolel on 19-liikmelises volikogus 11 kohta.

Loe edasi
Nov 17

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teavitas täna Eesti Keskerakonna juhatust ja Riigikogu fraktsiooni otsusest omal soovil ametist tagasi astuda.


"Tänan Keskerakonda ja erakonna esimeest Jüri Ratast usalduse ja võimaluse eest olla minister! Samuti tänan peaminister Kaja Kallast ja Reformierakonda tugeva partnerina valitsuse koostöö eest - mitmed olulised keskkonnateemad on saanud tänu heale üksteisemõistmisele valitsustasemel lahenduse," lausus Tõnis Mölder.

Loe edasi
Nov 16

Pärnu Linnavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti esimeheks Keskerakonna Pärnumaa piirkonna juht Andrei Korobeinik ning aseesimeesteks Jane Mets (Reformierakond) ja Helle Kullerkupp (EKRE).

Loe edasi
Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela