Keskerakonna esinumber Kagu-Eestis on Erki Savisaar

Nov 16

Eesti Keskerakonna esinumber tuleva aasta parlamendivalimistel on Võru-, Valga- ja Põlvamaal Riigikogu liige ning endine keskkonnaminister Erki Savisaar.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütleb, et keskkonnaküsimustele pööratakse globaalselt järjest rohkem tähelepanu ja ka Eestis tuleb seista keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. "Erki Savisaar on juhtinud Riigikogu keskkonnakomisjoni ja Balti Assamblee keskkonnakomisjoni ning töötanud Tallinna Linnavolikogu keskkonnakomisjonis. Saadud kogemustele tuginedes on Erki Savisaarel teadmisi, kuidas majandada metsa targalt, kaitsta viljakat põllumaad ja tagada puhta vee olemasolu. Samuti läheb Erki Savisaarele korda Eesti piirkondade tasakaalustatud areng ja kindlasti tuleb veelgi jõulisemalt panustada Kagu-Eesti tegevuskavasse," lausub Jüri Ratas.

Erki Savisaare sõnul ei tohi ülemaailmse rohepöörde juures ära unustada inimeste toimetulekut ja arvestada tuleb riiklike eripäradega. "Rohepööre ei ole ideeliselt uus algatus, mille tulemisel hakkame Eestis tegema hoopis teisi asju ja sootuks teistmoodi kui seni. Pööre seisneb selles, et tempot tuleb tõsta ning saavutada täielik energeetiline sõltumatus võimalikult kiiresti. Selles on oluline roll nii meie põlevkivil kui ka metsal," märgib ta.

Erki Savisaar on seisukohal, et Kagu-Eesti looduskaunist maastikku ja suuri metsamassiive tuleks veelgi paremini ära kasutada nii turismi kui ka puidutööstuse seisukohalt. "Puhas õhk ja vaikus läheb tänapäevases maailmas, kus inimesi on juba kaheksa miljardit, järjest rohkem hinda. Samuti annaks sporditurismile uue hoo Eesti esimese suusatunneli rajamine - on ju Kagu-Eesti talisportlaste hulgas hinnatud piirkond," märgib Erki Savisaar. "Veel seisan selle eest, et piirata toorpalgi väljavedu ja väärindada puitu Eestis. Niiviisi loome lisaväärtust ja saame inimestele kõrgemat palka maksta."

"Näen Kagu-Eestil suurt potentsiaali - piirkond peab muutuma tõmbekeskuseks, kus on parimad tingimused nii ettevõtluseks kui ka elamiseks. Riiklikul tasandil tähendab see eeskätt regionaalpoliitilisi otsuseid, mille tulemusena paraneb nii taristu kui ka teenused. Keskerakond toetab riiklike üürimajade programmi, paindlikumaid laenutingimusi äärealade elanikele, ülikiire interneti taristu rajamist, maanteede ehitust, kruusateede mustkatte alla viimist ning tasuta ühistransporti. Me peame rohkem väärtustama inimesi, kes edendavad elu ja ettevõtlust väljaspool suuri tõmbekeskuseid," lisab Erki Savisaar lõpetuseks.
 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela