Erki Savisaar astus keskkonnaministri ametisse

Nov 18

President Alar Karis nimetas täna hommikul keskkonnaministri ametisse Erki Savisaare, kes seejärel Riigikogus ametivande andis.


Erki Savisaar: "Metsanduse arengukava koostamisel on tehtud head tööd ja loodan, et see jõuab lähiajal konstruktiivse dokumendini, mida saab huvigruppidega arutama hakata. Teine küsimus, mis vajab kindlasti kiiret arutamist ja lahendust, on seotud jäätmekäitlusega. Eesti on võtnud mitmeid ringmajandusega seonduvaid eesmärke, mille täitmisest oleme suhteliselt kaugel. Jäätmekäitlus tuleks anda nende kätte, kes saavad ja tahavad sellega tegelda. Täna on väga haruldane olukord, kus neile, kellel see võimekus on, on see keelatud, ja need, kellele lubatud on, ei ole viimase enam kui kümne aasta jooksul suutnud selles suunas liikuda, nagu riiklikult oleme soovinud.


Kui me vaatame ülejäänud Euroopa riike, siis kõigis riikides on omavalitsustel mingisugune roll jäätmete kokku korjamisel ja ka ringlusse saatmisel või taaskasutusse saatmisel. Eestis omavalitsustel sellist võimalust ei ole. Omavalitsused tohivad korraldada ühe hanke, millesse nad ei tohi väga palju tingimusi kirjutada ja see on ka kõik. Neil puudub täielikult ülevaade, kust kui palju jäätmeid tekib ja kuhu need edasi lähevad."