Riigikogu Eesti Keskerakonna fraktsiooni avaldus

Veebr 25

Eesti Keskerakonna fraktsioon mõistab otsustavalt ja üksmeelselt hukka Vene Föderatsiooni sõjalise agressiooni Ukraina Vabariigi vastu, mis on karmis vastuolus rahvusvahelise õigusega ning õõnestab mitte ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa ning maailma julgeolekut.


Venemaa riigijuhtide avaldused ei jäta enam ruumi arvamusele, et enne sõjalist rünnakut toimunud suhtlust paljude maailma riikide liidritega peeti siiralt pingetele rahumeelsete ja diplomaatiliste lahenduste otsimise eesmärgil.


President Vladimir Putini julm ja pretsedenditu kõne oli salvestatud ajal, mil paljud veel lootsid pingete vähendamisele läbirääkimiste teel. Pea kõiki relvaliike kasutades mitmest suunast Ukraina riigi ja rahva massiivne ründamine, linnade, sealhulgas pealinn Kiievi pommitamine on uskumatu ja pikalt planeeritud agressiivsus, mille peab kogu maailm hukka mõistma. Rahvusvahelistel kohtutel tuleb anda oma ekspertarvamus nendele koletutele sündmustele. Juba nüüd on sadu rünnakuis hukkunuid ja lahinguis langenuid. Paraku ei ole sõjategevuse lõppu näha ning ohvrite arv ja inimlikud kannatused kasvavad. 


Toetame Ukraina rahvast nende otsustavuses oma riiklikku iseseisvust ja territoriaalset terviklikkust kõigi vahenditega kaitsta. Näeme, et ka Venemaal kasvab nende hulk, kes oma riigi juhtkonna agressiivse poliitika hukka mõistavad. Tunnustame rahumeelseid inimesi ja kodanikuühendusi, kes on oma sõjavastase seisukoha selgelt välja öelnud ja rahu nimel pingutavad.


Keskerakond peab oluliseks, et vaatamata keerulistele aegadele, hoiame Eestimaa inimeste ühtsust, seda sõltumata rahvusest või emakeelest. See on meie iseseisvuse üheks tugevamaks garantiiks.


Toetame Euroopa Liidu ja NATO avaldusi, tuge Ukrainale ning sanktsioone Venemaa juhtkonna agressiivse tegevuse peatamiseks. Praegu on aeg ühiselt ja otsustavalt tegutseda, sest Euroopa südames käib suur ja verine sõda. Peame osutama igakülgset abi tsiviilelanikele kogu Ukrainas ning ühiselt pingutama rahu taastamise nimel.

 

Vastu võetud konsensuslikult Eesti Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni poolt 25.02.2022

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela