Riigihalduse minister Jaak Aab on oma esimesel haldusreformi järgsel visiidil Läänemaal. Minister kohtub Haapsalu linnajuhtidega ning Lääne-Nigula vallajuhtidega. „Haldusterritoriaalne reform on tehtud ning uued omavalitsused koos uute juhtidega tööle asunud. 

Loe edasi

Valitsus otsustas eile alandada õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiiside veebruarikuist tõusu poole väiksemaks, et vähendada piirikaubandusega seotud riske. “Ühest küljest on meie selge soov alkoholi tarbimist ja sellega kaasnevaid tervisekahjusid vähendada ning alkoholi hind on siin üks väga oluline meede,” lausus peaminister Jüri Ratas. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas Andrus Ansipi kriitikale vastuseks, et valitsuse sammud on suunatud nendele inimestele, kellel oli enne häiriv ja jube. Simson sõnas, et Reformierakonna 17 aastat kestnud võim on olnud pikk aeg, millega oli Ansip kindlasti harjunud ning tema reaktsioon praegusele on seega mõistetav. 

Loe edasi

Postimees loobib täna karme hinnanguid. Tuleb tunnistada, et kõik pole vale, mis tänases lehes kirjas. Kuid seda kitsas mõõtkavas ja selgelt ideologiseeritult. Nõus, aasta tagasi teatepulga võtmine nõudis mitmekordseid pingutusi, peaministrierakonna sees oli vaja rivi sirgeks saada, reformierakonna 17 aastat mehitatud võimuaparaat oli kohkunud ning mitte kõik poliitika elluviimise ja kujundamise bürokraatiaaparaadis ei haakunud kohe uue poliitilise päevakorraga. 

Loe edasi

Aasta tagasi andsid peaminister Jüri Ratase valitsuse liikmed Riigikogu ees ametivande. Seoses sellega toimub täna valitsuse istungijärgne pressikonverents Stenbocki majas kell 12.00 Riigivanemate saalis. Valitsuse aasta võtavad kokku peaminister Jüri Ratas, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning justiitsminister Urmas Reinsalu.

Loe edasi

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas sotsiaalmaksuseaduse ja tulumaksuseaduse seaduse muutmise eelnõuga (499 SE) kiita heaks, eelkõige töötavaid pensionäre puudutava muudatusettepaneku. Muudatus puudutab peamiselt neid, kes lisaks pensionile saavad ka palgatulu ja kelle mõlemast kohast saadav tulu on väiksem kui 500 eurot. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretäri, endise linnaosavanema Mihhail Korbi sõnul võiksid erineva kaliibriga poliitikud, kes pildusid kriitikanooli noorte linnaosavanemate kohtadele kandideerijate suunas, esialgu vaadata end peeglist ning meenutada, kuidas nemad alustasid oma teekonda suurde poliitikasse. Korbi sõnul tasuks mõningatel poliitilise eliidi esindajatel meenutada head tava ning selle asemel, et põhjendamatult süüdistada noori kandidaate linnaosavalitsuste juhtide kohtadele, võiksid nad olla kannatlikud ning oodata ära nende töö esimesed tulemused. 

Loe edasi

Täna toimub Brüsselis Euroopa Parlamendi ja liikmesriikide parlamentide vaheline ühtekuuluvuspoliitika tuleviku seminar, kus arutatakse võimalusi, väljakutseid ja edasisi samme. Seminaril annab riigihalduse minister Jaak Aab eesistujana parlamendiliikmetele ülevaate möödunud nädalal toimunud ühtekuuluvuspoliitikale pühendatud üldasjade nõukogu tulemustest.

Loe edasi

Varasemalt Pirita ja Nõmme linnaosa vanema ametit pidanud Riigikogulane Tiit Terik sõnas, et eile Tallinna Nõukogus kinnitatud linnaosavanema kandidaadid seisavad kindlasti tugevalt piirkonna inimeste ja linnaosa arengu eest. Terik sõnas, et eile kinnitatud kandidaadid on kõik noored ja ärksad poliitikud. 

Loe edasi

Täna kogunes Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu. Tallinna nõukogu kinnitas Kesklinna, Pirita, Nõmme ja Kristiine linnaosa vanemate kandidaadid, seega on tänaseks selgunud kõigi linnaosade võimalikud tulevased juhid. Kesklinna linnaosavanema kandidaadiks nimetati Vladimir Svet, Nõmme linnaosa hakkaks juhtima Grete Šillis, Piritat Alina Tubli ja Kristiinet Jaanus Riibe.

Loe edasi

Mul on suur au Euroopa Liidu eesistujamaa Eesti peaministrina olla tänasel mälestuspäeval siin ajaloolises Berliinis ja Bundestagis.

Me elame õnnelikul ajal, mil valitseb rahu. Sellesse rahusse ja üksteisemõistmisesse on andnud väga olulise panuse just Euroopa Liit, mis on oma olemasoluga võimaldanud siinsetel riikidel ja rahvastel olla julged ning meie kõigi ühiseid vabadusi teostada. Peame seda endale ja teistele iga päev teadvustama ning hoidma ühiselt loodut, mis on erakordne ja kordumatu.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles eile Saksa rahva leinapäeval Bundestagis kõnega esinedes, et kuigi vahel tundub, et rahu peetakse iseenesestmõistetavaks, on see alati kõige olulisem ning rahu püsimise eest peavad hoolt kandma ja vastutama kõik iga oma mõtte, sõna ja teoga. 

Loe edasi

Keskerakonna täna kogunenud volikogu võttis vastu avalduse, milles sõnas, et Eestil on väga suur probleem vaesuse ja ebavõrdsusega ning riik peab töötama kriitikast hoolimata õiglasema ühiskonna jaoks. Järgmiseks suureks ülesandeks peab erakonna volikogu eakate inimeste heaolu parandamist riigis, sest pensionid on liiga väikesed ja eriti üksi elavatel pensionäridel on raske toime tulla. 

Loe edasi

Riigikogu valimiste eel plaanib Keskerakond uuel aastal teha üle riigi 101 rahvakohtumist, et valimisprogramm lähtuks Eestimaa inimeste tahtest. Tänasel Keskerakonna volikogul rõhutas erakonna esimees Jüri Ratas, et Keskerakond on alati seisnud koos inimestega ja töötanud eestimaalaste heaks ning seetõttu soovitakse ka programm teha üheskoos.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas pidas täna erakonna volikogu ees kõne, milles tõdes, et Reformierakond külvab alusetult paanikat, sest on alustanud Riigikogu valimiskampaaniat. Ratas sõnas, et nii nagu uus valitsus ei saanud 100 kriitikavaba päeva, pole ka praegu tulemas rahulikku tööaega. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas toonitas täna Göteborgis sotsiaaltippkohtumisel Euroopa Liidu riigipeadele ja valitsusjuhtidele, et üks oluline kasutamata võimalus Euroopas uute töökohtade loomiseks, inimeste heaolu tõstmiseks ja majanduse kasvatamiseks on digitaalse ühtse turu elluviimine.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni hinnangul ei ole imekspandav, et juhtivad reformierakondlased eesotsas Kaja Kallasega maksureformi lahmiva kriitikaga kostitavad. Kui Kallas väidab, et „maksumuudatustest ei võida suurt mitte keegi“, siis nimetab ta mitte kellekski ligikaudu 85% Eestis töötavatest inimestest. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul on kahju, et Kaja Kallas võitleb kogu oma energiaga väheste inimeste eest, kes peavad kuus maksimaalselt 36 eurot juurde maksma. Sarapuu sõnul on Kaja Kallasel Euroopa Parlamendi saadiku 8500 eurost palka teenides tõenäoliselt raske mõista, miks on vaja tulumaksuvaba miinimumi tõsta 500 euroni, sest maailmad, milles inimesed elavad, ongi erinevad. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütleb kommentaariks eurosaadik Kaja Kallase blogipostitusele, et maksumuudatused ei muuda tulumaksu arvutamist keerulisemaks. "Valitsuse maksupoliitika peamine eesmärk pole kohe kindlasti näilise lihtsuse taga ajamine. Valitsuse selge eesmärk on oluliselt parandada tööinimeste ja eakate elujärge," ütleb Ratas.

Loe edasi

Riigikogu kiitis heaks uue spordiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille tulemusel muutub olümpiavõitja riikliku toetuse valem. Seaduse jõustumisel hakatakse olümpiavõitjatele maksma riikliku toetust Statistikaameti poolt arvestatud eelneva aasta keskmise palgaga põhjal. Riigikogu liige Helmut Hallemaa sõnul oli olümpiavõitja riiklik toetus varasemalt ligikaudu poolteisekordse Eesti keskmise kuupalga suurune.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid imestab, et Postimehe arvamustoimetaja hirmutab Keskerakonna võimuga päev hiljem, kui kogu meedia räägib Reformierakonna valitsemisel toimunud seaduste ostmisest. Karilaiu sõnul on igaühel õigus oma arvamuseks ning inimestel ongi erinev mõttemaailm. 

Loe edasi

Täna kogunes Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu. Nõukogu esimehe Jüri Ratase ja Tallinna linnapea Taavi Aasa ettepanekul kinnitati täna kaheksast linnaosavanema kandidaadist neli – Mustamäe, Lasnamäe, Põhja-Tallinn ja Haabersti. 

Loe edasi

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel arutlusel valimisi puudutav seadus, mis muu hulgas tühistaks aktiivse agitatsiooni ajal kehtinud poliitilise välireklaami keelu. Riigikogu liige Tiit Terik leiab, et välireklaami keeld ei täida eesmärki ning uued keelud oleksid ebamõistlikud. Esimese lugemise läbinud Vabaerakonna eelnõus on põhiseaduskomisjoni liikme Tiit Teriku hinnangul mitmeid ebamõistlikke ettepanekuid, kuid toetamist väärib välireklaami piirangu kaotamine aktiivse agitatsiooni ajal. 

Loe edasi

Riigikogu liikmed toetasid täna õiguskantsleriettepanekut muutmaks sotsiaalhoolekande seadust nii, et kodus elaval või hoolekandeasutuses viibival inimesel ei teeks riik abivahendeid soetada aidates vahet. Sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul tõdes, et seni kehtis põhiseadusevastane olukord, kus hoolekandeasutuses viibivatel inimestel polnud võimalus riigi toel hankida vajalikke abivahendeid, näiteks käimisabivahendit, audiolugerit või isegi mähkmeid. 

Loe edasi

„Itaalia ja Malta on teinud kiiduväärset tööd. Eestile on tähtis toetada Lõuna-Euroopa riike rändesurve kontrolli alla saamisel. Euroopa peab ühte hoidma ja üksteist toetama, see ei ole ainult Lõuna-Euroopat mõjutav kriis, vaid igaüht meist ning on oluline, et kõik riigid panustavad. 

Loe edasi

11. novembril toimus Tallinnas Keskerakonna Noortekogu korraline kongress, kus Keskerakonna Noortekogu uueks esimeheks valiti Karine Oganesjan. Noortekogu juhatuse liikmeteks valiti Marta-Magdaleen Kuningas, Jan-Ander Kundla, Valentina Grišina, Aleksandra Pavlova, Kea Kruuse, Jass Juuremaa, Vadim Nekrjatš, Kirill Gussev. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on täna Maltal, kus kohtub homme ennelõunal kolleegi Joseph Muscatiga. Seejärel suundub peaminister edasi Itaaliasse, kus kohtub valitsusjuhi Paolo Gentiloniga. Mõlemal kohtumisel arutab peaminister kolleegidega Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise hetkeseisu ning tulitavaid teemasid nagu kaitse- ja julgeolekupoliitika ja ränne, kus 28 riigi kokkulepeteni viimine nõuab jõupingutusi. Lisaks on kõne all eesistumise järgmise kahe kuu jooksul toimuvad tippkohtumised.

Täna toimub Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskuses Eesti Keskerakonna Noortekogu XIV kongress, kus valitakse organisatsioonile uus esimees ja juhatus. Noori käis sõnavõtuga tervitamas ka Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas, kes tänas noori seni tehtu eest ning kutsus üles minema üheskoos erakonnaga vastu 2019. aasta suurele eesmärgile, milleks on Riigikogu valimiste võit. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja riigihalduse minister Jaak Aab külastasid täna Patarei hoonetekompleksi, mille tulevikku puudutavaid ettepanekuid hakkab valitsuskabinet lähiajal arutama. Ratase sõnul on oluline, et riigile tähtis, suure ajaloolise ja kultuurilise väärtusega kompleks ei jääks lagunema, vaid saaks korda. "Kaalume valitsuskabinetis kõik ettepanekud väga tõsiselt läbi ning loodame leida avalikku huvi ja riigi võimalusi arvestava lahenduse," ütles ta. 

Loe edasi

Tänasel Tallinna Linnavolikogu istungil valiti revisjonikomisjoni esimeheks sotsiaaldemokraat Helve Särgava. Keskerakonna fraktsiooni esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et revisjonikomisjoni esimehe koht sooviti kindlasti jätta opositsioonile. 

Loe edasi

Täna toimunud linnavolikogu uue koosseisu teisel istungil valiti Tallinna linnapeaks Taavi Aas. Aasa linnapeaks seadmise poolt andis hääle 40 linnavolikogu liiget, vastu oli 33. Tallinna linnapea ametisse seatud Taavi Aas tänas kõiki tallinlasi, kes läksid nendel valimistel valima ning kõiki Tallinna linna heaks töötavaid inimesi, kelle pühendumuseta ei saaks see linn toimida.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kutsus täna Lissabonis maailma ühel suurimal tehnoloogiakonverentsil Web Summit suurettevõtjaid, idufirmasid ja investoreid üles nägema Eestit kui viljakat katsekeskkonda uute ideede elluviimiseks. „Nutikas ja uuendusmeelne Eesti katsetab rõõmuga uusi ideid ja tehnoloogiaid. Eestis on selleks vajalik paindlik õigusruum ja võimekas arenduskogukond. 

Loe edasi

Täna rääkisid Poska majas Tallinna abilinnapeakandidaadid oma võimalikest valdkondadest. Linnaplaneerimise eest hakkaks vastutama Andrei Novikov, sotsiaal- ja tervishoiu eest Tõnis Mölder. Linnavara valdkond jääks kureerida pikaajalise kogemusega Eha Võrgule, kommunaavaldkonna juhina jätkaks Kalle Klandorf. Spordi, hariduse ja kultuuriküsimuste eest hakkaks vastutatama Vadim Belobrovtsev. Ettevõtlus ja innovatsioon jääks ettevõtja Aivar Riisalu õlgadele. 

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu nimetas täna Tallinna abilinnapeade kandidaadid. Ettevõtluse ja innovatsiooni eest hakkaks abilinnapeana vastutama Aivar Riisalu. Ettepaneku Riisalule abilinnapea kohale asumiseks tegi Keskerakonna esimees Jüri Ratas. See oli Riisalu sõnul ka üks oluline põhjus, miks ta pakkumisega nõus oli, kuid argumente selleks oli teisigi.

Loe edasi

Täna kogunes Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu, kus kinnitati esimehe Jüri Ratase ettepanekul Tallinna abilinnapeakandidaadid. Kandidaatideks nimetati Eha Võrk, Kalle Klandorf, Andrei Novikov, Vadim Belobrovtsev, Tõnis Mölder ja Aivar Riisalu. 

Loe edasi

5. novembril 2016 valisid Keskerakonna kongressil Paides 654 delegaati Jüri Ratase erakonna uueks esimeheks. 

Loe edasi

Endine IT-ettevõtja, Riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar sõnab, et sõnumeid ID-kaardi osas on olnud mitmeid, sest keerulise olukorra lahendus nõuab aega ning selles on oma süü Reformierakonnal. Riigikogulane Erki Savisaar sõnas reformierakondlasele Valdo Randperele vastates, et ID-kaardi ümber toimuv ongi keeruline, kuid olukorrast on räägitud ausalt ning selleks on andnud oma panuse nii valitsus kui vastavad ametid. 

Loe edasi

Täna toimus Tallinna Linnavolikogu esimene istung pärast 15. oktoobril 2017 toimunud kohalike omavalitsuste valimisi. Tallinna Linnavolikogu esimeseks aseesimeheks valiti 43 poolthäälega varasemalt Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtinud kogenud poliitik Toivo Tootsen. 

Loe edasi

Täna kogunes esimest korda Tallinna linnavolikogu uus koosseis. Volikogu esimeheks valiti 41 häälega Keskerakonna kandidaat Mihhail Kõlvart. Volikogu esimees ja ühtlasi Keskerakonna fraktsiooni juht Mihhail Kõlvart tänas volinikke toetuse eest ning sõnas, et volikogu esimehe amet on talle suureks auks ja võimaldab linnaelanike huvide eest seista parimal moel.

Loe edasi

Keskerakond ja Erakond Eestimaa Rohelised allkirjastasid täna Tallinna Botaanikaaias koalitsioonilepingu Tallinna juhtimiseks aastatel 2017-2021. Tallinna tegevlinnapea ja Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aasa sõnul jäi neile silma roheliste konstruktiivsus debattidel ja sellenädalastel kohtumistel leitud suur ühisosa.

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu otsustas toetada koalitsioonilepingu allkirjastamist erakonna Eestimaa Rohelistega. Eestimaa Rohelistele hakkaks kuuluma üks abilinnapea koht linnavalitsuses. 

Loe edasi

Täna otsustas Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kinnitada erakonna esimehe Jüri Ratase ettepanekul kandidaadid linnapea, linnavolikogu esimehe ja aseesimehe ning Keskerakonna volikogu fraktsiooni juhtkonna kohtadele. 

Loe edasi

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas kiidab Tallinna politseid kriitilise juhtumi operatiivsel lahendamisel, mis leidis aset täna ennelõunal Vabaduse väljaku piirkonnas. Aasa sõnul jääb turvalisus Tallinnas linnavalitsuse prioriteediks ka edaspidi. „Mul on hea meel, et tallinlased võivad ennast tunda turvaliselt, kuna meie politsei suudab tegutseda kiirelt ja otsustavalt. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Günther Oettingeriga Euroopa Liidu järgmise mitmeaastase eelarve ettevalmistusi. „Euroopa Liidu mitmeaastase eelarve eesmärk peab olema ühtsema ja tugevama Euroopa loomine. Paremini toimiv siseturg kasvataks nii Euroopa inimeste heaolu kui ka ettevõtete kasumit. 

Loe edasi

30. oktoobril toimus Maaeluministeeriumis põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu istung, kus teiste teemade seas anti istungil osalejatele ülevaade taimekasvatussektori olukorrast ja olukorra leevendamiseks kavandatavatest tegevustest. Samuti andsid sektori esindajad olukorrale omapoolse hinnangu. 

Loe edasi

Eesti võtab tõsiselt Euroopa Komisjoni majandussoovitusi, kinnitas peaminister Jüri Ratas tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskisele ning tunnustas komisjoni üha põhjalikumat tööd ja analüüsi liikmesriikide majanduste jälgimisel. 

Loe edasi

Täna kohtusid Poska majas Erakond Eestimaa Rohelised ja Eesti Keskerakonna esindajad, et arutada koostööd Tallinna linna juhtimisel. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul annab koostöö rohelistega Tallinnale paremad võimalused Euroopa Roheliseks Pealinnaks kandideerimisel. „Laiapõhjaline linna valitsemise põhimõte on Keskerakonnale jätkuvalt sümpaatne ja Erakond Eestimaa Rohelistel on olnud heaks dialoogi partneriks“, sõnas Taavi Aas. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart lükkab ümber meedias kõlanud väiteid, justkui oleks koalitsiooniläbirääkimisteni jõudmine takerdanud tema soovi taha saada volikogu esimeheks. Kõlvarti sõnul püütakse hetkel jätta meedias kõlama valeväidet, et Keskerakond ei soovinud läbirääkimisi alustada, sest ta nõudis endale volikogu esimehe kohta. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas viibib täna Hiiumaal, kus kohtub omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega. Ratase sõnul on valimistulemuste väljakuulutamisel jõustunud ühinemistega astutud esimene samm, et Eestis tekiksid võimekamad omavalitsused, kes suudavad piirkonna arengut terviklikumalt planeerida ning pakkuda elanikele kvaliteetseid avalikke teenuseid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas tänasel kohtumisel Bosnia ja Hertsegoviina presidentuuri eesistujale Dragan Čovićile, et Eesti toetab jätkuvalt Euroopa Liidu laienemispoliitikat ja Lääne-Balkani lähendamist EL-ile. „Riigid, kes on teinud edusamme Euroopa Liitu pürgimisel, peaksid saama liitumisprotsessis edasi liikuda. 

Loe edasi

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise tööturuteenuste ja -toetuste seaduse muutmise seaduse eelnõu, mille kohaselt äriühingute juhatuse liikmed ning füüsilisest isikust ettevõtjad saavad end Töötukassas arvele võtta. Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Dmitri Dmitrijevi sõnul on muudatused mõeldud ühtlustamaks töötute õigusi. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et koalitsiooni loomine ei takerdanud ühegi keskerakondlase soovi taha saada linnavolikogu esimeheks, sest positsioone linnavolikogus ega linnavalitsus pole Keskerakond jõudnud veel arutada. Korb selgitas, et Keskerakond pole jõudnud arutada ega kinnitada linnavolikogu esimehe kandidaati ega linnavalitsuse koosseisu, sest eesmärgid on olnud teised. 

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu leidis, et Tallinna elanikud on andnud selge toetuse Keskerakonnale Tallinna linna juhtimiseks. Koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et valijatelt saadud 40 mandaati 79-st näitab, et pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut.

Loe edasi

Endine riigihalduse minister Mihhail Korb, kes ministrina Arsenali müügi osas RKASi auditi algatas, leidis, et auditi tulemused näitavad selgelt, et riigile tehti kahju. Korb algatas auditi pärast seda, kui selgus, et Riigi Kinnisvara AS (RKAS) müüs Tallinnas Arsenali kinnistud maha ettevõttele, mille omanike ringi kuulus varjatult Reformierakonnaga seotud Rain Rosimannus. RKASi nõukogu esimees oli samal ajal reformierakondlane Taavi Rõivas. 

Loe edasi

Täna läbis esimese lugemise välismaalase rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise eelnõu, mis seaduse jõustumisel võimaldaks kehtetuks tunnistada pagulasseisundi nendel, kes on süüdi mõistetud eriti raske kuriteo eest. Riigikogu õiguskomisjoni esimees, keskerakondlane Jaanus Karilaid selgitas, et praegu võimaldab seadus tunnistada pagulasseisund kehtetuks vaid esimese astme kuriteo puhul, mis hõlmab endas vähemalt viie aastast vanglakaristust. 

Loe edasi

„Euroopa Liidu liidrid seadsid möödunud aastal Bratislava tippkohtumisel üksmeelselt eesmärgiks pakkuda noorele põlvkonnale parimaid võimalusi, võidelda liikmesriikides noorte tööpuudusega ning tõhustada neile suunatud programme. Me peame hoidma noorte jaoks olulised algatused tähelepanu keskmes, et neil oleks tähtis koht Euroopa Liidu strateegiadokumentides ja tulevastes finantsraamistikes,“ ütles peaminister Jüri Ratas täna Kultuurikatlas toimuva Euroopa Liidu noortekonverentsi avakõnes. 

Loe edasi

Riigikogu XIII koosseis valis täna erandkorras uued aseesimehed. Kandidaatidena seati üles praegune I aseesimees Enn Eesmaa, Eesti Vabaerakonna fraktsioon esitas oma kandidaadina Riigikogu liikme Krista Aru ja Eesti Reformierakonna fraktsiooni Hanno Pevkuri.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas eile kohalike teede investeeringutoetuse määruse, mille alusel eraldatakse omavalitsustele kahe aasta jooksul 15 miljonit eurot. Transiitteede programmi eesmärk on toetada omavalitsusi, kelle teede lõikudel esineb täiendav olulise mõjuga liikluskoormus lisaks kohalikule liiklusele.

Loe edasi

Euroopa Liidu valitsus- ja riigijuhid arutasid eile, Euroopa Ülemkogu esimesel päeval, pikemalt Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumiselt välja kasvanud eesmärke ning kinnitasid soovi hoogsalt edasi liikuda digitaalse Euroopa arendamisega. 

Loe edasi

Täna kinnitas valitsus Eesti energiamajanduse arengukava aastani 2030 (ENMAK), mille põhiline eesmärk on tagada tarbijatele energiavarustuse kättesaadavus ja võimalikult soodne hind. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles, et järjest enam peame keskenduma keskkonnasäästlikule tootmisele ja tarbimisele. „Taastuvenergia kasvab aastast aastasse ja on täna ligi 30 protsenti lõpptarbimisest,“ lausus minister. 

Loe edasi

Majandus- ja Taristuminister Kadri Simson esitles eile valitsusele Eesti merenduspoliitika rakendusplaani 2020. aastani, mis aitab merendusvaldkondi arendada erinevate sektorite koostoimes nii, et Eesti oleks mereriigina võimalikult edukas. „Merendusest sõltub suur osa Eesti majandusest, kuna umbes 60% Eesti ekspordist ja impordist toimub meritsi. 

Loe edasi

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise 2018. aasta riigieelarve. Rahanduskomisjoni esimehe, keskerakondlase Mihhail Stalnuhhini sõnul ületab riigieelarve esimest korda 10 miljardi taseme ning lisaraha saavad kõik valdkonnad – haridusest põllumajanduseni. Stalnuhhin sõnas, et 2018. aasta eelarve peegeldab esmakordselt Keskerakonna juhitud koalitsiooni nägu, mille eesmärk on tõsta Eesti inimeste elukvaliteeti. 

Loe edasi

Poliitika on töö oma ideede ja programmi teostamiseks, mis saab toimuda vaid Eestimaa inimeste toetusel. Meie kapital selle töö tegemiseks on usaldus, mida me ei tohi ühelgi juhul kuritarvitada, sest muidu ei maksa ka meie ideed ja programm midagi. Täna pidas kaitsepolitsei kinni kaks Tartu abilinnapead, kellele esitati tõsised korruptsioonikahtlustused. Üks neist on Keskerakonna liige. 

Loe edasi

Sel nädalal kohtuvad maailma tsiviillennunduse võtmeisikud Tallinnas, et arutada, kuidas tagada lennuohutus kiiresti arenevas ja pidevalt uusi väljakutseid pakkuvas maailmas. „Kahtlemata pakub maailm täna lennundusvaldkonna ohutusjuhtimisele võrreldamatult rohkem väljakutseid kui kunagi varem ajaloos, ning me peame neile väljakutsetele proaktiivselt vastama.

Loe edasi

9. oktoobril väikese Morgani vanemateks saanud Riigikogu liikmed Siret Kotka-Repinski ja Martin Repinski on tänasest mõlemad Riigikogus, võttes osa istungist ning jätkates oma riigikogulase tööd. Rahvastikukriisi komisjoni juht Siret Kotka-Repinski sõnas, et tema soov on töö ja pereelu ühendada ning väike Morgan hakkab olema ema kõrval Riigikogus. 

Loe edasi

Täna kohtusid Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond, et vahetada mõtteid ning arutada omavahel võimalikke kokkupuutepunkte. Mõlemad pooled rõhutasid, et tegemist oli esialgse konsultatsiooniga, mitte läbirääkimistega. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et tegemist oli konstruktiivse aruteluga. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et korruptsioonil ei ole Keskerakonnas kohta ning esitatud korruptsioonikahtlustust Tartu abilinnapea Artjom Suvorovile võetakse väga tõsiselt. „Ootame Suvorovilt kiiremas korras selgitusi,“ rõhutas Korb. Ta lisas, et esitatud kahtlustuste tõttu ei saa Suvorov abilinnapea kohustusi kindlasti edasi täita. Samuti koguneb Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus, et arutada Suvorovi volituste peatamist piirkonna juhatuses.

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna hommikul Brüsselisse, et osaleda sotsiaaltippkohtumisel, kus Euroopa Liidu institutsioonide juhid ning Euroopa tööandjate ja töötajate esindajad arutavad, kuidas üheskoos majandust ja sotsiaalvaldkonda tugevdades kujundada Euroopa tulevikku. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat, tegevlinnapea Taavi Aas sõnas, et IRLi otsus loobuda kohtumisest näitab, et kampaaniaretoorikast hoitakse kramplikult, kuid sama edutult kinni kui valimistel. Aasa sõnul on Raivo Aegi põhjendus korruptsiooni sallimise osas otsitud vabandus ning valijad peaksid küsima, miks keeldub IRL oma valimisprogrammi täitmise võimalust pealinnas isegi arutamast.

Loe edasi

Eile õhtul kohtunud Reformierakonna, IRL-i ja Keskerakonna esindajad leppisid kokku, et alustatakse läbirääkimisi koalitsiooni moodustamiseks Viljandi linnas. 

Loe edasi

Keskerakonna delegatsioon kohtus täna Nordic Hotel Forumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajatega, et kaardistada erakondade puutepunktid ja arutada ideid Tallinna linna arengu osas. Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et eelkõige oli tegemist kohtumisega, kus tutvustati teineteisele vaateid Tallinna edasises arengus ning arutati võimalikke omavahelisi puutepunkte. 

Loe edasi

– Peaminister Jüri Ratas märkis täna Rootsi ettevõtlus- ja innovatsiooniminister Mikael Dambergiga kohtudes, et Eesti ja Rootsi võiksid juba lähitulevikus tihendada e-teenuste koostööd. „Eestil on Rootsiga väga head suhted. Rootsi on Eesti üks olulisimaid kaubanduspartnereid, oleme tihedalt seotud panganduse kaudu. 

Loe edasi

Eesti Keskerakond tänab kõiki oma toetajad üle kogu Eesti. Tänu teile, 159118 toetajale, võitsime kohalike omavalitsuse valimised kogu Eestis ning saavutasime taaskord absoluutse enamuse Tallinnas. 

Vaata Keskerakonna esimehe Jüri Ratase võidukõnet: http://m.delfi.ee/kov2017/article.php?id=79839384 

Keskerakonna fraktsiooni initsiatiivil toimus täna Riigikogus olulise tähtsusega küsimuse arutelu Ida-Virumaa arenguperspektiivide üle. Ida-Virumaa toetusgrupi esimees, keskerakondlae Dmitri Dmitrijev sõnas, et tänane debatt oli vajalik ning veelgi olulisem on jõuda sõnadelt tegudeni. Dmitrijev sõnas, et Keskerakond on valitsust juhtides andnud selge signaali, et Ida-Virumaa on valitsuse tegevuses tugevalt fookuses. 

Loe edasi

12. oktoobril 1991 panid 204 tublit meest ja naist aluse poliitilisele ühendusele Eesti Keskerakond. 26 aastat hiljem oleme kasvanud Eesti suurimaks parteiks, kes on võimul riigis, pealinnas ja mitmel pool üle kogu Eesti. Me saame kõik olla uhked, et kuulume just Keskerakonna võimsasse meeskonda.

Täna on meie pidupäev, täna tähistame oma erakonna sünnipäeva. Palju õnne meie meeskonnale!

Palju õnne Eesti Keskerakonnale!

Jüri Ratas
Keskerakonna esimees

Riigihalduse minister Jaak Aab andis riigikogule ülevaate Ida-Virumaa programmist, mis sisaldab vajalikke investeeringuid infrastruktuuri ja inimeste elukvaliteedi parandamiseks. Programmi rahaline maht on kokku üle 200 miljoni euro. „Ida-Virumaa on kiireima rahvaarvu kahanemisega piirkond Eestis. Sealses rahvastikus on kogu riigi väikseim laste ja noorte osatähtsus.

Loe edasi

Kaljuvee: Ida-Virumaal on rohkelt kasutamata potentsiaali Ettevõtja Lembit Kaljuvee sõnas täha Riigikogus riiklikult tähtsa küsimuse arutelul, et Ida-Virumaal tuleb enam tähelepanu pöörata seal elavatele inimestele ja ressursitasude õiglasemale jaotamisele. Samuti tuleb Ida-Virumaa asukohta enam positiivsemalt kasutada. Kaljuvee rõhutas, et kõige tähtsam on maakonnas rahvas ehk pea 150 000 inimest, kes seal elavad. 

Loe edasi

Riigikogu lõpetas täna sotsiaalkindlustuse seaduse ja matusehüvitise taastamise esimese lugemise. Keskerakonna fraktsiooni ja Riigikogu sotsiaalkomisoni liige Marika Tuus-Laul sõnas, et 250-eurone matusetoetus on oluline abi emotsionaalselt raskel ajal. Marika Tuus-Laul sõnas, et Keskerakond on aastaid rõhutanud matusetoetuse olulisust ning soovinud selle taastamist, kuid Reformierakonna jaoks polnud see paraku kunagi prioriteediks.

Loe edasi

Tallinna Asunduse lasteaia muutmine sotsiaaldemokraatide valimiskampaania tandriks on lubamatu ja manipuleeriv, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. Aas osutas, et nädalavahetusel sattus Tallinna Asunduse lasteaed sotsiaaldemokraatide valimisvideo võttepaigaks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Rootsi äriauhindade jagamisel, et ettevõtlus on majandusliku edu, majanduskasvu ja töökohtade loomise ning sissetulekute ebavõrdsuse vähendamise võti. "Ettevõtjad on need, kes kujundavad tulevikuvisiooni ning muudavad ebatõenäolise hädavajalikuks," ütles Ratas ning lisas, et seepärast on oluline innustada inimesi ettevõtlusega tegelema. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Tallinna linna volikogu eelhääletamisel oma kodulinnaosas, Pirita linnaosa valitsuses kell 12.20. Kõigis jaoskondades on võimalik eelhääletada veel täna ja homme kell 12-20. „See on esimene kord, kui valimised toimuvad uute piiridega omavalitsustes. Need kohalikud valimised viivad lõpuni haldusreformi ja Eesti inimeste aktiivne osavõtt on erakordselt tähtis. Mul on hea meel, et valimisaktiivsus püsib eelhääletamisel tublil tasemel. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas andis täna parimate ettevõtete auhinnagalal Hekotekile üle konkurentsivõimelisima mikro-, väike- ja keskettevõtte ning Tallinkile konkurentsivõimelisima suurettevõtte auhinna. Ratase sõnul on Eesti metsarikas riik ja seepärast võiks võtta iseenesestmõistetavana, et meil on omad puidutöötlemise tehnoloogiat arendavad ettevõtted. 

Loe edasi

Alates 2017. aasta sügisest mõnevõrra paraneb üksinda elavate pensionäride olukord, kehtima hakkab üksi elava pensionäri ühekordne toetus. Toetuse eesmärk on suurendada pensionäri sissetulekut tema majandusliku iseseisvuse parandamiseks ja vaesuse riski vähendamiseks. Uuringute kohaselt on vanaduspensioni saajate sissetulekute ebavõrdsus võrreldes teiste elanikega suhteliselt suur ning üksi elavate vanaduspensioniealiste olukord teistega võrreldes oluliselt halvem. Toetuse aastane suurus saab 2017. aastal olema 115 eurot, ning see makstakse välja 5. oktoobril, nö enne kütteperioodi algust.

Loe edasi

Täna allkirjastavad majandus- ja taristuminister Kadri Simson, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout koostööleppe Pärnu lennujaama rekonstrueerimiseks. „Pärnu lennujaama uuendamise peamine eesmärk on taastada võimalus rahvusvahelisteks tellimuslendudeks, mis toob tulu kohalikele ettevõtjatele ja inimestele,“ ütles minister Kadri Simson. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas jätkab täna piirkondade külastamist ringsõiduga Võrumaal. Ratas ütles, et valitsusele on oluline tugevdada kohalikke omavalitsusi, kes suudaksid terviklikult suunata oma piirkonna arengut, ning toetada ka regionaalset ettevõtlust.

Loe edasi

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid avaldab lootust, et tänane EKRE meeleavaldus Kultuurikatla juures oli esimene ja viimane kord, kus natsisümboolika tuuakse Põhja-Tallinna tänavatele ja kutsub kohalikesse volikogudesse kandideerivaid poliitilisi jõude mitte õhutama valimisedu nimel ühiskonnas pingeid ja jääma väärikaks nii teineteise kui Eesti väliskülaliste ja liitlaste suhtes. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et on positiivne, et Tallinna Sadamas toimunud räige korruptsioon kohtu ette jõuab ning loodetavasti saab selgeks ka Reformierakonna roll toimunus. Karilaid avaldas lootust, et kohtumenetluse käigus saavad Eesti inimesed teada ka selgemalt nelja sidruni ehk nelja miljoni euro suuruse altkäemaksu küsimise loo.

Loe edasi

„Euroopa Liidu juhtide eilne õhtusöök andis hea tõuke tänasele digitaalvaldkonna tippkohtumisele. Tundsin kolleegide toetust ja huvi digiteemade vastu, aga ka tugevat soovi säilitada ühtsus Euroopas,“ märkis Ratas ning lisas, et koosviibimine möödus avatud ja usalduslikus õhkkonnas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas alustas oma ettekannet 18. Äriplaani konverentsil tänusõnadega Eesti ettevõtjatele: „Ettevõtja olla tähendab igapäevaselt riskide võtmist, ebakindlusega silmitsi seismist ning jäägitut tööle pühendumist. Samas on ettevõtjatel meie ühiskonnas oluline roll, vastutades paljude inimeste käekäigu eest ning ühiskond peab õppima meie ettevõtjaid ja ettevõtlikkust enam väärtustama.“

Loe edasi

Keskerakond taunib Reformierakonna valimiste eelset reklaami, milles inimestele valetatakse Keskerakonna kohta, et neid Reformierakonna poolt hääletama meelitada. Keskerakonna kampaania ühe juhi ning juhatuse liikme Raimond Kaljulaidi sõnul on Reformierakond avaldanud reklaami, milles on mitmeid otseseid valeväiteid.

Loe edasi

Valitsus esitas täna Riigikogule 2018. aasta riigieelarve, mis on esimene, mille täielikult kokku pannud Keskerakonna juhitud koalitsioon. 10-miljardilises eelarves on prioriteedid inimeste sissetulekute tõus ja parem tervishoid. Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et riigieelarve puudutab eelkõige mitmeid seniseid valukohti, millega eelmine valitsus ei tegelenud.

Loe edasi

Eesti Keskerakonna Noortekogu kutsub Reformierakonda üles lõpetama erakonna poolt aetavat Tallinna muukeelset elanikkonda diskrimineerivat kampaaniat, mis ei kuulu normaalse ja tulevikku vaatava ühiskonna juurde. Reformierakonna Tallinna Facebooki lehekülg postitas üleeile sotsiaalmeediasse pildi, milles väidetakse, et Reformierakond on eestlaste ülekaalukas esimene valik ja muukeelne valija eelistab Keskerakonda. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige, rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin sõnas 2018. aasta riigieelarvet kommenteerides, et tegemist on unistuste eelarvega. Stalnuhhin sõnas, et eelkõige on riigieelarve positiivne, sest annab viimaks ka reaalselt inimestele märku, et majanduskriis on tõepoolest läbi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna riigikogus, et valitsus annab järgmise aasta riigieelarvega oma panuse inimeste elukeskkonna parandamiseks, ühiskondliku võrdsuse suurendamiseks, majanduse pikaajalise ja jätkusuutliku kasvu tagamiseks ning julgeoleku kindlustamiseks. Ratas ütles riigieelarve eelnõu algatamisel, et valitsuse eelarvepoliitika on tugev ja vastutustundlik, valitsussektori võlakoormus langeb, maksukoormus ei suurene ning valitsussektori eelarvepositsioon on praeguse prognoosi järgi tasakaalulähedane.

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas leiab, et Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide viimase aja kampaania paneb kahtlema, kas kandidaadid ikka teavad, et tuleb olla kõigi linnapea. Aas viitas eelkõige sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaadile Rainer Vakrale ja Reformierakonna linnapeakandidaadile Kristen Michalile, kes pühenduvad kogu oma energia vaid kindla sihtrühma püüdmisele. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Dmitri Dmitrijev tunnustas valitsust, kes lõpetas Eestis elavate Tšernobõli katastroofi likvideerijate diskrimineerimise passi järgi. Dmitriev ütles, et opositsioonis on Keskerakond korduvalt esitatud eelnõu, et kõik Eestimaal elavad veteranid, kes osalesid 1986. aastal tuumakatastroofi likvideerimisel, peaksid Eesti riigilt saama toetust.

Loe edasi

Valitsus kiitis täna heaks ja saadab parlamendile arutamiseks sotsiaalhoolekande seaduse muudatuse, millega kehtestatakse Tšernobõli katastroofi likvideerijate 230-eurone sotsiaaltoetus mittekodanikele. Samuti tõstetakse okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isiku seaduse muudatusega represseeritu toetust 192-lt eurolt 230 euroni. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb avaldas imestust, et end tulevikulinna rajajana reklaamiv Reformierakond lahterdab oma sotsiaalmeediareklaamis uhkusega eestlased ja muukeelsed valijad ning viitab seejuures eestimeelsusele. Korb sõnas, et retoorikaga, kus teisest rahvusest inimesed Eestis pole Reformierakonna arvates kindlasti eestimeelsed, ei saa mingil moel ehitada tulevikulinna ja -riiki. 

Loe edasi

Valitsus kiitis oma tänasel istungil heaks 2018. aasta riigieelarve eelnõu, mis toetab valitsuse pikaajalisi eesmärke edendada majanduskasvu, toetada rahvaarvu, tugevdada julgeolekut ja suurendada heaolu. 2018. aasta riigieelarve seaduse eelnõu järgi on eelarve kulude ja investeeringute maht 10,58 miljardit eurot ja tulude maht 10,33 miljardit eurot. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tiit Terik sõnas, et loomadele pole omane sõita rattal või hüpata läbi tule ning sellist muljet ei pea lastele loomade kiusamise teel ka jätma. Täna võttis Riigikogu vastu seaduse, mis keelab loomade kasutamise tsirkuses, kellele pole trikkide tegemine loomuomane käitumine. 

Loe edasi

Ülekaalukas liidripositsioon linnapeakandidaadina Turu-Uuringute ASi arvamusuuringus annab Taavi Aasa sõnul märku, et inimesed tahavad rohkem positiivset lähenemist. Eesti Rahvusringhääling avaldas täna Turu-Uuringute ASi arvamusküsitluse, mis näitas Taavi Aasale 36-protsendist toetust, mis oli kaks ja pool korda kõrgem järgmisest konkurendist.

Loe edasi

Tallinna linnavolikogu suurimad puudujad opositsioonist peaks volikogutöö eest saadud raha tagasi maksma, leiab Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. „IRLi ja Reformierakonna saadikute puudumine volikogu istungitelt on olnud massiline ja pidev,“ sõnas Taavi Aas. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas EPLi lugu kommenteerides, et spetsialistide kandideerimist tuleks tervitada, mitte neid ja erakonda seepärast süüdistada. Täna kirjutas Eesti Päevaleht, et 38% Keskerakonna nimekirjas kandideerivatest inimestest olevat linnavalitsuse või linna allasutustega seotud. 

Loe edasi

Keskerakonna kampaaniaga tegelev juhatuse liige Raimond Kaljulaid kinnitas, et erakonna venekeelsed reklaamid, milles hoiatatakse Reformierakonna ja EKRE võimule tulemise eest Tallinnas, räägivad asjadest nii, nagu on.

Loe edasi