Riigikogu liige Martin Repinski leiab, et Hanno Pevkuril tuleks vaadata enne teisi süüdistavaid avaldusi enda erakonna suunas ning teha asjad endale ka päriselt selgeks. Repinski sõnas, et loodetavasti võttis Refomierakonna esimees enne klassikalist süüdistuslaviini Keskerakonna aadressil Jürgen Ligilt kaagutamisloa, sest muudmoodi ei saa olukorda nimetada.

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et PRIA ekspertkomisjoni eilne ettepanek toetada uue piimatööstuse rajamisel E-Piima Tootmise projekti on suur samm piimatootjate ühistegevuse kaudu Eesti majanduse elavdamiseks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osales NATO valitsusjuhtide ja riigipeade kohtumisel Brüsselis. Peaministri sõnul kinnitas kohtumine tugevat atlandiülest sidet ja samameelsust. Kohtumisel osalesid esmakordselt ka äsja valitud Prantsusmaa ja USA presidendid. 

Loe edasi

See on minu esimene NATO-kohtumine ning ootan seda põnevusega. NATO on Atlandi-ülese julgeolekukoostöö nurgakivi. Eesti on veendunud, et president Trumpi valitsus jätkab kindlameelselt NATO juhtimist. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid vastas Hanno Pevkuri ülekutsele peaministril tagasi astuda, et erakond ei peida end murekohtade ega selle liikmed vastutuse eest nii, nagu seda on teinud Reformierakond ning Pevkuril tasuks vaadata tõsiselt otsa oma erakonnas toimuvale, enne üleskutse esitamist peaministrile. 

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ning Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas kinnitasid ühisavalduses, et täna kahtlustatavana kinni peetud abilinnapea Arvo Sarapuu ei saa abilinnapea ametis jätkata. Taavi Aasa sõnul näitab juhtunu, et Tallinna Linnavalitsus langetas eile ainuõige otsuse lõpetada ettevõtte BWM teenuste kasutamine jäätmeturul.

Keskerakonna juhatuse liige, Riigikogu asespiiker Enn Eesmaa sõnas, et Mihhail Korbi otsus lahkuda ministriametist oli riigimehelik samm, mis näitas tugevat poliitilist kultuuri. Eesmaa sõnas, et riigihalduse minister Mihhail Korbi valitsemisala on keeruline ning käimas on mitmed olulised reformid, mille juhtimisega sai minister edukalt hakkama. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus pärastlõunal Latitude 59 start-up konverentsil osalevate välisinvestoritega ning kutsus neid arendama mugavust ja efektiivsust suurendavat digitaalset ühiskonda. Peaminister Ratase sõnul on Eestil oma väiksuse tõttu vajadus olla efektiivne. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Mihhail Korb kinnitas, et toetab Eesti julgeolekupoliitika aluspõhimõtteid. Korbi sõnul peab Eesti olema NATO aktiivne liige ning panustama alliansi töösse, sest ühtne ja tugev liit on Eesti kaitsevõime oluliseks aluseks.

Loe edasi

Täna avaldas Keskerakond kohalike omavalitsuste valimiste hüüdlause, mis kõlab: „Teised lubavad, meie teeme“. Hüüdlauset hakatakse kasutama erakonna kampaanias kõikjal üle Eesti. Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et erakonna hüüdlauses väljendub just erakonna suur kogemus omavalitsuste juhtimisel. 

Loe edasi

Linnapeakandidaat Taavi Aas ütles tänasel Keskerakonna programmi tutvustaval üritusel, et Keskerakond ehitab Tallinnas merepromenaadi, mis ulatub katkematult Piritast kuni Haaberstini ning Tallinn korraldab sellel tulevikus rahvusvahelise maratoni, mille trass kulgeb mööda mereäärt. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avaldab kaastunnet Suurbritanniale Manchesteris toimunud terrorirünnaku järel. “See on rünnak meie kõigi – nii meie eluviisi kui ka ühiste väärtuste vastu. Sellist rünnakut ei ole võimalik õigustada,” ütles peaminister Ratas.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees ja rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu ütles vastuseks Aivar Sõerdile, et opositsiooni valulik käitumine on mõistetav, kuid süüdistus valetamises on kaugelt üle piiri. 

Loe edasi

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas tutvustas täna Lindakivi kultuurikeskuses erakonna valimisprogrammi lubadust suurendada vene lasteaedades eesti keele õpetamise mahtu. Keskerakonna programm näeb ühtlasi ette tagada linnaasutustes linnakodanike ja külaliste teenindamine lisaks eesti keelele ka inglise ning vene keeles.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Bratislavas oma Slovakkia kolleegi Robert Ficoga, et tutvustada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete ning kuulata vahetult kolleegilt Slovakkia seisukohti Euroopa Liidu jaoks olulisemates küsimustes. Kohtumisel arutati ka Eesti ja Slovakkia kahepoolseid suhteid ning EL-i tulevikku. 

Loe edasi

25. mail kell 17.00 toimub Lasnamäe Pae gümnaasiumi aulas tasuta konverents „Turvaline Lasnamäe“, kus sõna võtavad nii politsei, päästeameti kui ka turvafirma esindajad. Konverentsi peakorraldaja, Riigikogu õiguskomisjoni liige Olga Ivanova sõnas, et suurima linnaosa jaoks on turvalisus kahtlemata alati aktuaalne. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas alustab täna Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ette valmistavate välisvisiitidega. Peaminister külastab 22. - 24. mail Slovakkiat, Ungarit, Tšehhit, Sloveeniat ja Rumeeniat. 

Loe edasi

Keskerakonna poliitikud tutvustasid täna Mustamäel Männi pargis erakonna valimislubadust tagada igale lapsele tasuta huviring enda kooli juures. “Kõigile lastele tuleb tagada huvitegevuse kättesaadavusel võrdsed võimalused,” ütles Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas, “kõige kurvem saab olla see kui laps leiab huviringi, mis talle meeldib, kuid seal käimine jääb katki, sest perel pole piisavalt raha. 

Loe edasi

Täna hommikul Haabersti Tervisekeskust külastanud Tallinna abilinnapead Taavi Aas ja Merike Martinson andsid lubaduse, et südamearstide ravijärjekordade vähendamiseks antakse Tallinna haiglatele lisaraha.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa arvates vähendavad Euroopa Komisjoni asepresidendi lausungid välisinvestorite huvi Eesti vastu. Eesmaa sõnul peaks niivõrd kõrgel kohal olev Ansip hoiduma sisepoliitilistest küsimustest, sest tema sõnavõtud võivad tugevalt mõjutada ka seda, kuidas välisinvestorid Eestisse suhtuvad. 

Loe edasi

Täna, 19. mail kell 10 avab maaeluminister Tarmo Tamm Türi lillelaada esimesel päeval toimuva noortalunike mitmevõistluse, kus võtavad mõõtu põllumajanduskoolides õppivad noored. 

Loe edasi

Tänasel rahvakohtumisel Kesklinna sotsiaalkeskuses andis Taavi Aas lubaduse tõsta Tallinnas pensionilisa 100 euroni. “Keskerakond on poliitilise jõuna alati seisnud selle eest, et riik ja kohalikud omavalitsused ulataksid eakatele abikäe,” ütles Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat, “just seetõttu oleme otsustanud, et pealinnas makstav pensionilisa peab Eesti Vabariigi 100. juubeliks kasvama 100 euroni.” 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu selgitas, et seadusemuudatus sisetehingute lubamiseks on vastutulek omavalitsustele, kes on seaduse vastuvõtmisest saadik rõhutanud absurdset olukorda prügiveos. 

Loe edasi

Riigikogus läbis esimese lugemise kirgi kütnud eelnõu, millega maksustatakse magustatud joogid, mille suhkru sisaldus ületab 5 grammi 100 milliliitri kohta. Riigikogu liikme Tiit Teriku sõnul on seaduse eesmärk suunata inimesi mõtlema tervislikumatele alternatiividele.

Loe edasi

Riigikogus läbis esimese lugemise eelnõu, millega loobutakse Presidendi puhkusest ning selle hüvitamisest. Riigikogu liikme Anneli Oti sõnul ei sobi riigipea puhkus kokku Presidendi staatusega ning pole seetõttu üheselt mõistetav. 

Loe edasi

Täna öösel arutati Riigikogus kolme Balti riigi valitsuse lepet Rail Balticu rajamise kohta. Kuigi EKRE püüdis eelnõu esimest lugemist tagasi lükata, ei läinud see Riigikogus läbi. Majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas, et raudtee kohta on inimestel tohutult palju erinevaid arvamusi ja ka kartusi, mis tegelikult ei ole põhjendatud. 

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas Aivar Sõerdi kriitikale vastuseks, et praeguse koalitsiooni eesmärk on esimesest päevast olnud inimeste toimetuleku parandamine ning selleks on ka viimane aeg. 

Loe edasi

Täna läbis esimese lugemise ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamise eelnõu, millega luuakse ettevõtluskonto loomise võimalus. Konto soodustab väikeettevõtlusega tegelemist ning parandab maksukäitumist. Rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin selgitas, et eelnõu eesmärk on toetada väikeettevõtlust ja kaotada aruandluse kohustus neile, kes müüvad oma kaupa näiteks laatadel või internetis.

Loe edasi

Taavi Aasal on suur juhtimiskogemus ja ta on pädev linnaplaneerimise- ja linnamajanduse küsimustes, kinnitab Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Taavi Aas töötab Tallinna linnavalitsuses 12 aastat, sellest viimased kuus aastat oleme kolleegid. Selle aja jooksul olen korduvalt olnud tunnistajaks tema professionaalsusele, olgu selleks siis kas transpordi, linnaplaneerimise- või eelarve teemalistes küsimustes. 

Loe edasi

Täna otsustas Keskerakonna Tallinna Nõukogu erakonna linnapeakandidaadiks nimetada senise tegevlinnapea Taavi Aasa, kes linna heaks on töötanud juba ligi 12 aastat. 

Loe edasi

Riigikogu liige Martin Repinski rõhutas, et avalduste ja oma seisukohtade esitamises pole iseenesest midagi halba, kuid tuleb mõelda, kas nendes peituvad ka tegelikud lahendused. Repinski sõnas, et Keskerakonnal on väga suur vastutus täna nii omavalitsusi kui ka riiki juhtides ning meie prioriteet on majanduse edendamine, palkade kasv ja töökohtade loomine.

Loe edasi

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Valeri Korb sõnas, et eestlaste ja venelaste tunded ajalooteemadel on erinevad, kuid tragöödiaid oli mõlemal poolel ja seda tuleb austada. Korb sõnas, et tal on kahju, et on hakatud lahkama eri rahvaste ajalookeerde ja mineviku tragöödiaid. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kohtus täna Soome majandusministri Mika Lintiläga, et arutada kaht riiki ühendavaid energeetika- ja majandusküsimusi.

Täna Tallinnas aset leidnud kohtumisel tutvustas minister Simson Eesti eesistumisega seotud teemasid ning arutas Soome kolleegiga erinevaid energeetikateemasid. Ministrid tõdesid, et kahel riigil on mitmeid olulisi koostöövõimalusi nii energiavarustuskindluse tagamisel kui ka näiteks Rail Balticu projektiga seoses. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus Euroopa Liidu kõrge esindaja Federica Mogheriniga, et arutada Euroopa Liidu välis- ja julgeolekupoliitika strateegiat, rändeküsimusi, idapartnerlust ning Eesti eesistumisega seonduvat. 

Loe edasi

Valitsus kinnitas täna täiendavate taristuinvesteeringute programmi, mille kogumaht ulatub 135 miljoni euroni. Kolme aasta peale jaotuv kava toob endaga kaasa paremad ja kiiremad ühendused, suurenenud liiklusohutuse ning positiivse tõuke Eesti majandusele. Lisaks annab programm selge sõnumi, et valitsus peab oluliseks kõiki Eesti põhisuundasid. 

Loe edasi

Valitsus jõudis tänasel kabinetinõupidamisel kokkuleppele suuremahuliste transpordi taristuinvesteeringute plaanis, mis näeb ette Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ning Tallinn-Narva suunal transporditaristu kvaliteedi tõstmise nii raudteel kui maanteel. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et Reformierakonna üleskutse EKREle näitab nende meeleheidet tagasi võimule pääsemiseks, unustades teineteise kardinaalselt erinevad põhimõtted.

Loe edasi

Riigikogus läbis esimese lugemise seaduseelnõu, mis käsitleb sõidukite tehnoülevaatust ja liiklusjärelevalve käigus tehtavat sõidukite tehnokontrolli. Riigikogu liikme Erki Savisaare sõnul annab eelnõu loa sõita väikesaartel sõidukitega, millel puudub kehtiv tehnoülevaatus. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles täna Tööandjate Keskliidu poolt avaldatud majandusspidomeetri näitajaid kommenteerides, et on loomulik, et tegus valitsus tekitab varasema seisaku kõrval suuremat polariseerumist, mida näitab nii valitsuse tegevusega rahul olevate ettevõtjate suurem hulk võrreldes eelmise valitsusega kui ka rahulolematute number. 

Loe edasi

Riigikogu liige Oudekki Loone sõnas, et tal on kahju, et tema öeldu Eesti pommitamisest jättis inimestele täiesti vale mulje, sest intervjuus pidas ta silmas sõjakoleduste lõppu nii Eestis kui Euroopas. Loone sõnas, et Tallinna, Narva ja Pärnu pommitamine Nõukogude Liidu lennuväe poolt on ajalooline fakt, mida ei saa ümber lükata ning seda ta ka ei soovinud. 

Loe edasi

Valitsus eraldas 1,9 miljonit eurot Tori hobumajanduse keskusele Täna, 10. mail toimunud Vabariigi Valitsuse istungil otsustati eraldada omandireformi reservfondist 1 905 000 eurot Tori hobumajanduse keskuse taastamiseks ja väljaarendamiseks. „Tänane valitsuse otsus eraldada 1,9 miljonit eurot Tori hobumajanduse keskusele tagab Eesti ühe tähtsaima hobumajandusega seotud kompleksi säilimise,” kinnitas maaeluminister Tarmo Tamm.

Loe edasi

Valitsusliidu eesmärk on riigi kidur majanduskasv taas tõusuteele viia, sõnas riigikogulane Erki Savisaar ja lisas, et Reformierakonna juhitud valitsused läksid kriisi ajal karmi kärpekirve teed ning selle otsuse tulemusena taastub Eesti kriisist väga aeglaselt.

Loe edasi

Täna läbis esimese lugemise veoautode teekasutustasu, mis kohustab kõigil Eesti teid kasutavatel masinatel, mille täismass algab 3,5 tonnist maksma maksu nii, nagu see on mujal Euroopas. Enim arutelu tekitas Riigikogus aga küsimus, kas on õiglane maksustada ka kaubikuid, mille täismass algab 3,5 tonnist. 

Loe edasi

Täna tekitas Riigikogus elavat diskussiooni küsimus, kas tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja liiklusseaduse muutmise seaduse puhul on tegemist kobareelnõuga. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul olid antud juhul kõikide teiste seaduste muudatused seotud tulumaksuseaduses tehtavate muudatustega.

Loe edasi

Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis külastasid Paldiskit, et tutvuda sealse planeeritava Alexela vedelgaasiterminaliga ning arutada regionaalse LNG terminali rajamist.

Loe edasi

Eile toimunud Prantsusmaa presidendivalimistel sai ülekaaluka võidu tsentristist Emmanuel Macron, paremäärmuslasest kandidaadi, Marine Le Peni ees. Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas, et Prantsusmaa valis Macroniga avatud Prantsusmaa. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, haridus- ja teadusminister Mailis Reps sünnitas eile tütre, kelle nimeks sai Charlotte. Charlotte on pere kuues laps. Keskerakond soovib kogu perele ja väikesele ilmakodanikule rohkelt õnne ja rõõmu!

 

Kui peamiseks ideeks on murda Keskerakonna ainuvõim Tallinnas, siis peamist ideed polegi, sõnas Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas kommentaariks sotsiaaldemokraatide esimehe Jevgeni Ossinovski eilsele läkitusele SDE volikogul. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige, endine Kesklinna vanem Mihhail Korb sõnas, eestlaste ja venelaste ühendamine Keskerakonna vastu Tallinna ei jää opositsiooni soovi, vaid nende pakutavate ideede taha. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ja Lõuna prefekt Vallo Koppeliga Eesti idapiiri, et tutvuda edasiminekutega piiri välja ehitamisel. Peaminister külastas ka Piusa kordonit ning Koidula piiripunkti. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avas täna Vabaduse väljakul Euroopa päeva ürituse, mille peateemadeks on tänavu Eesti Euroopa Liidu eesistumine ja Erasmus+ programmi 30. sünnipäev.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson on täna visiidil Pärnumaal, mille jooksul minister kohtub kohalike ettevõtjatega, poliitikutega ja noortega. Majandusminister külastab maakonnavisiidi raames aktsiaseltsi Wendre, kus ta annab ettevõtte esindajatele üle Eesti parima regionaalse praktikakoha auhinna. 

Loe edasi

Kesklinna linnaosa vanem Taavi Pukk ja endine Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik leiavad, et ministrite kandideerimine on positiivne ning annab Tallinna valimisnimekirjale tugevust. Kesklinna vanem Taavi Pukk sõnas, et tal on hea meel, et Mihhail Korb asub vedama valimisnimekirja ja Keskerakonna meeskonda Kesklinnas. 

Loe edasi

Keskerakonna Kesklinna ja Nõmme esinumbriteks said ministrid Täna otsustas Keskerakonna Tallinna Nõukogu nimetada Kesklinna valimisringkonna esinumbriks Mihhail Korbi ning Nõmme valimisringkonna esinumbriks nimetati Mailis Reps. 

Loe edasi

Kolmapäeval kohtus majandus- ja taristuminister Kadri Simson Brüsselis nelja Euroopa Komisjoni volinikuga, kellele tutvustas Eesti eesistumise eesmärke ja tegevusi. 

Loe edasi

Keskerakond aitab vähiravifondil annetusi koguda Laupäeval, 6. mail toimub üleriigiline annetuste kogumise talgupäev, kus Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ja teised erakonnaliikmed koguvad annetusi vähiravifondile „Kingitud elu“. 

Loe edasi

Majanduskomisjonis oli arutlusel ühistranspordiseaduse muutmise seaduseelnõu, mis seab nii klassikalisele taksoteenusele kui Taxify ja Uber tüüpi sõidujagamisteenusele sarnased miinimumnõuded, mis võrdsustavad turuolukorda.

Loe edasi

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin ütles täna Riigikogu kõnepuldis, et Eestil ei ole hetkel luksust jääda paigale, vaid inimeste elukvaliteeti tuleb jõulisemalt parandada. Stalnuhhin sõnas oma ettekandes, et tema jaoks on opositsiooni hoiak valitsuse sammude ees mõistetav, sest samasugune kartus valitses ühiskonnas ka Euroopa Liitu astumisel või kroonide vahetamisel eurodeks.

Loe edasi

Valitsus kiitis kabinetinõupidamisel põhimõtteliselt heaks Eesti neljale Euroopa Liidu eesistumise prioriteedile tugineva eesistumise programmi. Lõplikul kujul plaanib valitsus eesistumise programmi kinnitada 29. juuni istungil. 

Loe edasi

Keskerakondlane, riigikaitsekomisjoni liige Tiit Terik imestab endise peaministri Taavi Rõivase valikulist kuulamist ning kriitikat julgeolekupoliitika arutelul, sest viimase reaktsioon on skisofreeniline. 

Loe edasi

1. mail andis maaeluminister Tarmo Tamm Alatskivi lossis Peipsimaale üle rändkahvli, millega kuulutati avatuks Peipsimaa maitsete aasta. Kohaliku toidu tutvustamiseks hakatati Maaeluministeeriumi eestvedamisel alates 2016. aastast valima Eesti toidupiirkondi. 

Loe edasi

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel raamdokument, mis sõnastab Eesti julgeolekupoliitika aluste põhimõtted. Riigikogu liikme Tiit Teriku sõnul on julgeolekupoliitika kõige laiem eesmärk meie inimeste turvatunne homse ees.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osales täna sõnavõtuga Eesti Ametiühingute Keskliidu korraldatud töörahva püha tähistamisel. Vabaduse väljakul toimunud ürituse peateemaks oli tänavu tervis. Ratas rõhutas oma tervituses ametiühingute ja valitsuse koostöö olulisust ning soovis tervele Eestile head töörahva püha.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osales täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Euroopa Liidu 27 liikmesriiki võtsid ühiselt vastu suunised Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisteks. Suunistes määratakse kindlaks läbirääkimiste raamistik ning kehtestatakse ELi üldised põhimõtted ja seisukohad läbirääkimisteks.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas viimast korda Euroopa Ülemkogul osaleva Prantsusmaa president François Hollande rolli Euroopa Liidu otsustusvõimelisena hoidmisel. Ratas tänas Prantsusmaad Euroopa ja Eesti julgeoleku tagamisel, mille ilmekaks näiteks on prantsuse kaitseväelaste osalemine NATO lahingugrupis Tapal. Jüri Ratas kinkis president François Hollande´le mälestuseks Tapal tehtud prantsuse kaitseväelaste foto.

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Ülemkogu eel arutab peaminister Eesti Euroopa Liidu eesistumist ning prioriteete Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga, Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide (S&D) fraktsiooni juhi Gianni Pittellaga ning Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) esimehe Guy Verhofstadtiga. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab täna Jõgevamaa Ühistranspordikeskust, et tutvuda keskuse olukorra ning võimekusega. Teadupärast on valitsus otsustanud kaotada seni maakondlikku ühistransporti kureerinud maavalitsused ning nende ülesanded võtavad üle kas juba olemasolevad või loodavad ühistranspordikeskused.

Loe edasi

Valitsuskabinet kiitis eilsel istungil heaks Maaeluministeeriumi ettepaneku käivitada toidusektori ekspordi edendamise tegevuskava koostamine aastateks 2018–2020. Tegevuskava eesmärk on muuta Eesti tooraineid eksportivast riigist väärindatud tooteid eksportivaks riigiks. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb laupäeval, 29. aprillil Brüsselis erakorralisel Ülemkogu kohtumisel ja kohtub Ülemkogu eel Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Jürgen Ligi kommentaari kohta, et argumenteeritud kriitika on poliitilise kultuuri osa, kuid isiklik rünnak on kultuuritus. Karilaid sõnas, et Jürgen Ligi on varemgi silma paistnud teravate ja veidrate ütlemistega, kuid vajalik on sellisele käitumisele tõmmata piir.

Loe edasi

Valitsuses heakskiidu saanud riigi eelarvestrateegia järgi lisandub järgmise nelja aasta jooksul haridusse, teadusse, keele- ja noortevaldkonda üle 450 miljoni euro. Kokku panustab riik järgmise nelja aasta jooksul Haridus- ja Teadusministeeriumi valdkondadesse hinnanguliselt 3,87 miljardit eurot. 

Loe edasi

Valitsus kinnitas tänasel istungil riigi eelarvestrateegia 2018-2021, kus tulude ja kulude maht ületab nelja aasta jooksul 40 miljardit eurot. Eelarvestrateegia esitab riigi eelarvepoliitika põhisuunad, valitsuse prioriteedid ja ministeeriumide valitsemisalade rahastamiskava. Järgmisteks aastateks on valitsuse neli suurt eesmärki suurendada Eesti ühiskonna sidusust, edendada Eesti majanduskasvu, suurendada Eesti rahvaarvu ja tugevdada Eesti julgeolekut.

Loe edasi

Keskerakonna esimees ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas ning Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa teevad üle Eesti kohtumisi "Rahva nimel, maal ja linnas." 26. aprillil kohtutakse Rae Kultuurikeskuses algusega kell 18.00. Tule kuulama ja küsi otse, mida valitsuses tehakse Eesti inimeste jaoks! Tasuta kontserdi annab legendaarne Heidy Tamme!

Peaminister Jüri Ratas kohtus Hispaania välisminister Alfonso Dastis Quecedoga. Kohtumise peateemadeks olid Eesti ja Hispaania kahepoolsed suhted, Euroopa Liidu tulevik, sh Eesti EL eesistumine ja koostöö NATO-s. Peaminister Ratas nentis, et Eesti ja Hispaania omavahelised suhted on suurepärased, seda eriti kultuurikoostöös, aga ka majanduses. 

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas pronksiöö 10nda aastapäeval, et tegemist oli kurvastava sündmusega meie riigis ja ehmatusega kõigile siin elavatele inimestele. Eesmaa sõnas, et pronksiöö jääb kahtlemata meie ajaloolisesse mällu, sest sellise ulatusega rahutusi ei olnud taasiseseisvunud Eestis varem toimunud ning loodetavasti kunagi ei kordugi.

Loe edasi

Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul näitavad äsja avaldatud Rail Balticu tasuvusuuringu tulemused selgelt, et antud projekt on eluvõimeline ning tuleb kokkuvõttes Eestile igati kasuks.

Loe edasi

Tallinna opositsioon on niivõrd lõhestunud, et nad ei saaks linna juhtimisega hakkama, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas pärast seda kui umbusaldusavaldus Arvo Sarapuu vastu läbi kukkus.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa sõnas pronksiöö 10nda aastapäeva eel, et tegemist oli kurvastava sündmusega meie riigis ja ehmatusega kõigile siin elavatele inimestele.

Loe edasi

Täna kogunes majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis esmakordselt üle mitme aasta riiklik transiidikomisjon. Esimese kohtumise raames vaadati sektori ettevõtjatega ühiselt üle transiidivaldkonna üldine olukord ja peamised arenguvõimalused. Teemadena tõstatusid nii Eesti sadamate konkurentsivõime tõstmine kui ka globaalsete kaubateede parem ärakasutamine kaugemas tulevikus näiteks Rail Balticu raudtee abil. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avas täna Tallinnas Tööinspektsiooni rahvusvahelise konverentsi „Kas aeg tapab“, mis sedakorda on pühendatud töö tegemise ajale ning muutunud praktikatele.

Loe edasi

Pühapäeval toimunud presidendi valimiste esimene voor Prantsusmaal pakkus üllatusi ennekõike prantslastele endile, kui nad valisid esmakordselt teise vooru suurte erakondade välised kandidaadid Emmanuel Macroni ja Marie Le Peni. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et politseinikud, kes peatasid kihutava mootorratta väärivad tunnustust ning kriitika politseiriigist on täiesti arusaamatu.

Loe edasi

Tokyos Eesti toitu tutvustaval õhtusöögil viibinud Jaapani poliitikud, äritegelased ja ajakirjanikud rõkatasid naerust, kui maaeluminister Tarmo Tamm viitas õhtut jaapani keeles meeleolukalt juhtinud Barutole, et vägilane on hea näide sellest, kui edukaks võib saada Jaapanis, kasvades üles Eesti piima ja lihaga. 

Loe edasi

„Saabunud on ajalooline võimalus Linnahalli kordategemiseks, sest valitsus kavandab olulise investeeringuna eraldada Linnahalli renoveerimisse 2018 ja 2019 aastal kokku 40 miljonit eurot“, ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas viibis eile ringsõidul Ida-Virumaal, kus kohtus Kohtla-Järve ja Narva linnavalitsuste juhtidega, külastas Viru Keemia Gruppi ja Eesti Energia Auvere Elektrijaama ning tutvus Sisekaitseakadeemia Narva Kolledži tulevase asukohaga. Kohtumisel Kohtla-Järve linnavalitsuse ja –volikogu liikmetega oli kõne all riigi regionaalarengu poliitika. 

Loe edasi

„Täna meenutame neid, keda enam meie hulgas pole, täname neid, kes teenistuses viga saanud või täna kodust kaugel Kosovos, Iisraelis, Malis ja Afganistanis oma liitlaskohust täidavad,“ ütles Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa. „Rahvana oleme maailmas üsna omalaadsed. Eestlaste mütoloogias puudub sõjajumal, keda kõik teised rahvad tunnevad ja oluliseks peavad. 

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on Idamaade traditsioonis riigi tugi ettevõtlusele riikidevaheliste majandussuhete aluseks ning ministri visiiti võetakse Jaapanis signaalina, et Eesti riik ja ettevõtjad on huvitatud pikaajalisest koostööst. Jaapan on Eesti toidu välisprojektide oluline sihtriik ning suurimad ootused on seotud piimatoodete ekspordiga. 

Loe edasi

SA Elva Haigla TM nõukogu esimees, ortopeed Peeter Laasik sõnas, et tervishoiu rahastamise kasvav probleem on Eestis eakate osakaalu suurenemine, mis tõstab selgelt tervishoius raha vajadust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas on täna ringreisil Ida-Virumaal, kus külastab erinevaid olulisi asutusi ja ettevõtteid ning kohtub kohalike elanikega. Peaminister alustab ringsõitu Kohtla-Järvelt, kus ta kohtub linnavalitsuse liikmetega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles, et Tapale saabunud liitlaste lahingugrupp näitab väga selgelt NATO solidaarsust. „Liitlaste kohalolek suurendab veelgi meie kindlus- ja turvatunnet, mis loob ka Eestisse eeldused julgematele investeeringutele, majanduse elavnemisele, töökohtade arvu ja palkade kasvule, paremale taristule, elukvaliteedi tõusule,“ ütles peaminister Ratas. Peaministri sõnul on käesolev nädal ajalooline. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnas Aasta Ema konkurssi kommenteerides, et kõige olulisem on, et meil kasvaksid õnnelikud ja tublid lapsed, mitte see, millises perekonnamudelis laps üles kasvab.

Loe edasi

Valitsus leppis eilsel kabinetinõupidamisel kokku aastateks 2018-2021 riigi eelarvestrateegia põhimõtted, mis koos koalitsioonikokkuleppest tulenevate eraldistega üleminekutoetusteks ja tõuaretustoetuseks kindlustavad maaeluministeeriumile vahendeid üle 40 miljoni euro põllumajanduse, toiduainetööstuse ja maaelu edendamiseks.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu imestas, et üldjuhul tasakaaluka ning häid ajakirjandustavasi järgiva Aktuaalse kaamera saatejuhtide tonaalsus peaministri suhtes niivõrd ründav oli. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et tänane valitsus astus riigieelarve ja tervishoiu rahastamisega sammu Skandinaaviamaadele lähemale ning paanika külvamine meid edasi ei vii. Karilaid sõnas, et tervishoiu alarahastamisest on räägitud julgelt üle kümne aasta, samas kui Jüri Ratase juhitud valitsus on ametis eelmise aasta novembrikuust. 

Loe edasi

Valitsuskabinet jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia osas. Transpordi osas nähakse selles järgmisel aastal ette 45 miljonit eurot lisavahendeid taristuinvesteeringute tegemiseks. Kokku kasvavad transpordiinvesteeringud ja ühistranspordi dotatsioon tuleval aastal võrreldes tänavusega ligi 70 miljoni euro võrra. 

Loe edasi

Tallinna abilinnapea Merike Martinson sõnas, et haigekassa rahastuse probleem vajas ammu lahendust, sest patsiente pettumus tervishoiu suhtes oli ohuks solidaarsele arstiabile. Martinson sõnas, et ravijärjekordade pikkusest on räägitud aastaid, kuid lahendust ei tulnud, sest riigieelarvele on see suur koormus.

Loe edasi

Riigikogu sotsiaalkomisjoni ning Eesti Haigekassa nõukogu endine pikaaegne liige dr. Viktor Vassiljev sõnas, et Keskerakonna juhitud valitsus tegi esimesed tõelised sammud ravijärjekordade vähendamiseks. Vassiljev sõnas, et haigekassa rahastamisel lahendusteni jõudmine toob lõppkokkuvõttes kokkuhoiu ka tervishoiusüsteemile, sest ravida tuleb inimest enne, kui haigus on organismi täielikult laastanud.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär, endine sotsiaalminister Jaak Aab sõnas, et Keskerakonna juhitud valitsuse tänast otsust võib pidada märgiliseks, sest haigekassa alarahastusest on räägitud aastaid. Aabi sõnul näitab tänane otsus valitsuskoalitsiooni tugevust ja sedagi, et olulisi küsimusi teadvustatakse ning mõistetakse.

Loe edasi

Valitsus leppis tänasel kabinetinõupidamisel kokku aastate 2018–2021 riigi eelarvestrateegia põhimõtted, mis on aluseks järgmise nelja aasta riigi rahalistele plaanidele. Kokku lepiti nelja aasta eelarvepositsiooni eesmärk ja olulisemad investeeringud. Valitsus leppis kokku valitsussektori eelarvepositsiooni eesmärgiga kasutada 2018. ja 2019. aastal varasemate perioodide ülejääke strateegilisteks investeeringuteks mahus 0,5 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP) ning 2020. aastal mahus 0,3 protsenti SKPst. 2021. aastaks jõuab valitsussektori eelarve struktuursesse tasakaalu.

Loe edasi

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise seaduseelnõu, mis näeb ette riigipoolse õppelaenu kustutamise raske puudega laste vanematel. Lisaks peaks 2018. aasta algusest jõustuv eelnõu muutma õppelaenu kustutamise menetluse kiiremaks ja efektiivsemaks. 

Loe edasi

Täna külastavad TransRussia logistikamessi Riigikogu majanduskomisjoni liikmed, et toetada Eesti ettevõtjaid Venemaal. Messil osaleb ka Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler. Delegatsiooni liige, keskerakondlae Erki Savisaar sõnas, et Eestist on messil esindatud 14 ettevõtet, sealhulgas Tallinna Sadam, Eesti Raudtee, Paldiski Sadamate AS ja teised. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles täna avaldatud Turu-uuringute tehtud erakondade reitingute kohta, et edu on toonud eesmärgipärane töö, mitte opositsiooni soovitud vastandumine ja hirmutamine.

Loe edasi

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles erakonna ja valitsuse toetuse tõusu kommenteerides, et tal on siiralt hea meel, et Eesti inimesed toetavad jätkuvalt valitsuse igapäevast tööd tugevama ja ühtsema ühiskonna nimel, mis arvestab ühtmoodi kõigi selle liikmetega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Hiina Rahvavabariigi esimese ase-peaministri Zhang Gaoli´ga, kellega arutati eelkõige majandussuhteid ning võimalusi edendamaks kahe riigi transpordi -ja logistikaalast koostööd. 

Loe edasi