Peaminister Jüri Ratas ja ta Rootsi ametikaaslane Stefan Lövfen kinnitasid tänasel kohtumisel, et nii Eesti ja Rootsi kui ka piirkondlikus koostöös laiemalt tuleb senisest suuremat rõhku panna küberkaitsele. Ratase sõnul on Eesti ja Rootsi julgeoleku ja kaitsekoostöö hea ja tihe ning Rootsi panustab näiteks Balti Kaitsekolledžisse ja NATO küberkaitsekeskusesse. 

Loe edasi

Eile täitus Tallinna linnavalitsusel 100 ametisoldud päeva, mille olulisemateks teetähisteks on Haabersti, Gonsiori ja Reidi tee arendused. “Kasvav linn vajab uusi lahendusi linnatranspordile ja mul on hea meel öelda, et kõigis neis kolmes suures ja aeganõudvas projektis oleme saavutanud tuntavat edasiminekut,” ütles sada päeva linnapeaametis olnud Taavi Aas.

Loe edasi

„Eesti ärkamisaegsed suurkujud unistasid juba umbes 150 aasta eest Eesti ja Soome suuremast lähedusest ja sümboolsest sillast, mis pidi meid kahelt kaldalt kokku kandma. Nüüd oleme sellele lähemal kui ei kunagi varem,“ kinnitas peaminister Jüri Ratas täna Turu Ülikoolis Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul aktusel vennasrahvaste tugevat sõprust. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas osaleb täna Turus ja Stockholmis toimuvatel Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikel üritustel. Pärastlõunal peab Ratas kõne Turu Ülikoolis aktusel, kus esineb lisaks Eesti peaministrile ka Soome endine president Tarja Halonen.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb 15. ja 16. veebruaril väljasõidu Läänemaale. Maakonna ringsõidul külastatakse Lihula ja Haapsalu linna, kus fraktsiooni liikmed tutvuvad kohalike ettevõtetega. Lisaks külastatakse nii kohalike omavalitsusi kui ka koole. Fraktsiooni väljasõit algab rahvakohtumistega, kui 15. veebruaril kell 18.00 kohtuvad Lihula kultuurimajas kohalike inimestega Keskerakonda kuuluvad Riigikogu esimene aseesimees Enn Eesmaa ning Riigikogu liikmed Igor Kravtšenko ja Oudekki Loone.

Loe edasi

Täna ja homme on Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Pärnumaal, kus toimuvad kõigile avatud rahvakohtumised ning kohtutakse omavalitsustegelaste ning ettevõtjatega. Kahepäevasel külaskäigul Pärnumaale osalevad fraktsiooni juht Kersti Sarapuu, fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar ja Riigikogu liikmed Toomas Paur, Dmitri Dmitrijev, Toomas Väinaste ja Helmut Hallemaa. 

Loe edasi

Teisipäeval, 13. veebruaril toimunud Keskerakonna Põhja-Tallinna piirkonna aastakoosolekul valiti piirkonna esimeheks Keskerakonna juhatuse liige ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. Viimastel aastatel Põhja-Tallinna piirkonda juhtinud Mihhail Kõlvart teatas, et seekord ta piirkonna esimeheks ei kandideeri ja esitas Kaljulaidi kandidatuuri. 

Loe edasi

Teisipäeval Riigikogu välispoliitika arutelul sõnas Keskerakonda kuuluv Oudekki Loone, et Eesti järgmise veerandsaja aasta eesmärk peaks olema saada edukaks läbirääkijariigiks, sest see on väikeriikide suurim võimalus rahvusvahelises poliitikas. „Rahvusvahelises poliitikas on väikeriigid hädavajalikud, sest neil on suurepärane positsioon olla läbirääkimiste vahendajaks,“ leidis Oudekki Loone. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Soulis Lõuna-Korea peaministri Lee Nak-yeoniga. Ratas kinnitas kohtumisel, et Eesti on huvitatud regulaarsete küberkonsultatsioonide käivitamisest Lõuna-Koreaga ning kutsus riiki osalema novembri lõpus Tallinnas toimuval digitaalsel tippkohtumisel.

Loe edasi

Täna toimus maakondlike omavalitsusliitude ja maakondlike arenduskeskuste koostöökohtumine, kus arutati maavalitsustelt kohalikele omavalitsustele ühiseks täitmiseks antud ülesannete teostamist. Kohtumisel osalenud riigihalduse minister Jaak Aab tutvustas rahandusministeeriumi edasisi prioriteete kohalike omavalitsuste poliitika suunal ning riigimajade projekti ja riigitöökohtade pealinnast väljaviimist.

Loe edasi

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ei toeta Sotsiaaldemokraatide ideed suunata osa Euroopa Liidu vahendeid tulevikus Tallinnast mööda ja eelisarendada välisrahatusse toel väiksemaid omavalitsusi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna visiidile Lõuna-Koreasse, et kohtuda Pyeongchangi taliolümpiamängudel Eesti sportlaste, Eesti Olümpiakomitee liikmete ja olümpiadelegatsiooni suurtoetajatega. Samuti kohtub peaminister Ratas Soulis ametikaaslase Lee Nak-yeoniga ning Korea Vabariigi parlamendi Korea-Eesti sõprusgrupi liikmetega.

Loe edasi

Rahandusminister Toomas Tõniste proovis tappa vanaduspensioni erakorralise tõstmise diskussiooni enne, kui see jõudis alata. Näidates seejuures avalikult erakorralist pensionitõusu märksa suurema kuluna, kui see tegelikult oleks. Paraku läksid sellega kaasa mitmed poliitikud. Arusaadavalt valmistuvad erakonnad Riigikogu valimisteks, mistõttu ilmuvad meedias resoluutsed “jah-ei” stiilis artiklid. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja paavst Franciscus keskendusid tänasel kohtumisel sõjategevusest tingitud humanitaarkriisidele ning sellele, kuidas neile konfliktidele rahumeelseid lahendusi leida.

Loe edasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) liige Tõnis Mölder (Keskerakond) taunib komisjoni esimeest Ardo Ojasalu, kelle arvates tuleks enne panna inimene vangi ja siis leida selleks alles põhjus. Mölderi arvates ei tohiks sellise mõttemalliga isik komisjoni juhtimist jätkata. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastab täna Vatikani, kus kohtub paavst Franciscuse ja riigisekretär kardinal Pietro Paroliniga. Lisaks kohtub Ratas Roomas Itaalia ametikaaslase Paolo Gentiloniga, et arutada Euroopa Liidu järgmise pikaajalise eelarve prioriteete ja rände teemasid. Peaminister kõneleb paavst Franciscusega tema sügisese Eesti visiidi ettevalmistustest. 

Loe edasi

Valitsus kiitis heaks Ida-Virumaa programmi täiendavad meetmed, mis elavdavad piirkonna majandust, arendavad linnaruumi ja toetavad tööhõive kaudu sissetulekute suurendamist. Selleks eraldab valitsus 2018. aastal 3,8 miljonit eurot ning järgnevateks aastateks eraldatavad summad otsustatakse riigi eelarvestrateegia käigus. Kokku soovib valitsus Ida-Virumaale aastatel 2017–2020 investeerida ligikaudu 200 miljonit eurot. 

Loe edasi

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni otsus vaadelda Stolitsas viis kuud enne valimisi ilmunud intervjuud Taavi Aasaga keelatud valimisreklaamina tekitab küsimuse, kas linnapea peab käima ringi, kott peas, sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas. Järelevalvekomisjoni hinnangul oli mai keskel Stolitsas ilmunud uudis „Kandidaat on selgunud: Tallinna linnapeaks võib saada Taavi Aas“ keelatud valimisreklaam ja komisjon osutab, et tegu võis olla omavalitsuse vahendite omastamisega. 

Loe edasi

Eelmise aasta detsembrist on Euroopa Parlament kahel korral käsitlenud Baltimaade mittekodanike teemat. Esimesel korral tulid Euroopa Parlamendi liikmed välja soovitusega kiirendada Eesti ja Läti mittekodanike hääletamisõiguste petitsiooni läbivaatamist. Eile vastu võetud vähemuste õiguste ja nende mittediskrimineerimise resolutsioonis sisaldub üleskutse EL liikmesriikidele pöörata tähelepanu mittekodanike õiguslikule staatusele. 

Loe edasi

29. jaanuaril Kuku raadios kuulajate küsimustele vastates lahkasin ka valitsuse suhtumist piirikaubandusse ja edasisi plaane alkoholiaktsiisi tõusu osas. Selgitasin toona otse-eetris oma nägemust neil teemadel. Valitsuse eesmärk alkoholiaktsiisi tõstes on väga selgelt olnud alkoholitarbimise vähendamine ning seeläbi ka alkoholiga kaasnevate ulatuslike kahjude leevendamine meie inimeste riskikäitumisele ja tervisele. 

Loe edasi

Täna kohtusid Tallinnas esimest korda Helsingi linnapea Jan Pellervo Vapaavuori ja Tallinna linnapea Taavi Aas. Vapaavuori valiti Helsingi linnapeaks 1. juunil 2017, Taavi Aas valiti linnavolikogu poolt Tallinna linnapeaks teatavasti 9. novembril 2017. Linnapeade kohtumisel Poska majas osales ka Soome Vabariigi suursaadik Eestis Kirsti Narinen.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna FinEst Link projekti lõppkonverentsil, et Helsingi ja Tallinna vahele kiire püsiühenduse rajamine tooks kogu piirkonnale mitmeid eeliseid ning seetõttu on äärmiselt oluline jätkata püsiühenduse teemal laialdast ühiskondlikku arutelu. Ratas ütles konverentsi avakõnes, et ühiskondlikku dialoogi tuleb jätkata nii Eestis, Soomes kui kahe riigi vahel, et arutada püsiühenduse rajamise mõjusid, sealhulgas hinnata ka keskkonnamõju. 

Loe edasi

FinEst Link tasuvusuuringu täna avaldatud tulemuste kohaselt tooks Tallinna ja Helsingi vahele rajatav kiire püsiühendus suurt kasu nii Eestile kui Soomele, aga ka kogu Euroopale. FinEst Link projekti raames teostatud raudteetunneli tasuvusanalüüsis leiti, et tunnel aitaks kaasa kaksiklinna arengule ning 3 miljoni elanikuga metropoli tekkele, kus inimestele, kaupadele ning teenustele oleks tagatud vaba liikumine. Avardunud tööturg tooks endaga kaasa majanduskasvu, avaks uusi võimalusi ettevõtetele ning parandaks elukvaliteeti. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning kultuuriminister Indrek Saar külastasid täna Otepää lähedal asuvat Kääriku spordikeskust, kus tutvusid spordibaasi hetkeseisu ning tulevikuplaanidega nii ehitiste kui sisu osas. Möödunud sügisel otsustas valitsus eraldada Käärikule kaasaegse spordikompleksi väljaehitamiseks ligi 12 miljonit eurot, tänavuse aasta eelarves on selleks ettenähtud 3,75 miljonit. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et endise siseministri Hanno Pevkuri süüdistus Politsei- ja Piirivalveameti aadressil on lapsik vastutusest kõrvalehiilimine. 

Loe edasi

Kohalikel valimistel Valgas suurima häältesaagi saanud ettevõtja Allain Karuse liitus Keskerakonnaga. Mehe sõnul soovib ta senisest enam poliitika kujundamises kaasa rääkida ning ettevõtja kogemus annab selleks hea aluse. Karuse selgitas, et kohalikel valimistel saadud rahva mandaat andis talle kindluse ja soovi panustada senisest enam poliitika kujundamisse ning erakonna kohaliku piirkonna arengusse.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Põlva Vabadussamba juures peetud mälestusüritusel, et ainult tänu meie julgete esivanemate panusele saame tähistada Tartu rahu 98. aastapäeva ning peagi ka Eesti Vabariigi juubelit. Ratase sõnul kestab Eesti Vabariik 100 programm märgiliselt just 2. veebruarini 2020, mil möödub sajand Tartu rahulepingu allkirjastamisest. 

Loe edasi

Soovin tänada kõiki, kes viimaste arvamusuuringute järgi toetavad Keskerakonna ja meie juhitud valitsuse tegevust Eestimaa elu edasiviimisel. Koalitsiooni luues seadsime oma tegevusplaani keskmesse inimeste igapäevase heaolu, elukeskkonna ja turvatunde.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas Turu-Uuringute reitinguid kommenteerides, et EMORi ja Turu-Uuringute tulemuste suur vahe paneb küsima, kas kardetud VEB-fond on mõju avaldamas või on tuhin Kaja Kallase vastu juba möödanik enne ta kodumaale jõudmist. 

Loe edasi

Endise Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea, doktor Merike Martinsoni sõnul jääb vanurite eest hoolitsemine finantsiliselt järjest enam laste kanda ning pensionitõus tuleb teha ära mitte vaid vanurite, vaid ka nende laste heaks. Martinson tõdes, et puutus abilinnapeana tihtipeale kokku olukordadega, kus hooldekodu vajadus seisis kaalukausil kõrvuti rahaliste võimalustega.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas avas täna varahommikul Londoni börsi, mis on maailma üks suurimaid ja vanimaid aktsiabörse. „Mul oli au helistada täna väärika ajalooga Londoni börsi avakella ning ärgitada kaubitsejaid ja ettevõtjaid uurima digimajanduses peituvaid investeerimisvõimalusi, sealhulgas ka Eestis,“ ütles Ratas pärast börsi avamist ja kohtumist juhtkonnaga. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab sõnas rahandusminister Toomas Tõniste öeldut kommenteerides, et erakorralist pensionitõusu ei tohiks niivõrd kergelt laualt maha lüüa ning kõigil tuleks otsida võimalusi kuidas saab, mitte vaid tõdeda, et see pole võimalik. Aab meenutas, et aastatel 2005 kuni 2007 tõusis pension kahe aastaga erakorraliselt ligi 40% ajal, mil Keskerakond oli valitsuses.

Loe edasi

Reedel, 26. jaanuaril toimus Tallinnas Keskerakonna Omavalitsuskogu teine infopäev, kus arutleti haridus- ja teaduspoliitika teemade üle ning räägiti ka omavalitsuste üldisest arengust. Keskerakonna infopäevale tulid kokku erakonna linnapead, vallavanemad, volikogude esimehed ning liikmed üle kogu Eesti. 

Loe edasi

Täna avaldas Postimees erakondade toetusnumbrid Kantar Emori uuringu andmetel. Tulemused näitavad, et tõstame inimeste heaolu, kuid peame oma otsuseid paremini selgitama. Eesti Keskerakond on alati seisnud tugevama, sidusama ja võrdsema ühiskonna eest. Teame, et Eesti vajab iga inimest, sõltumata tema soost, vanusest, rahvusest või elukohast. 

Loe edasi

Austatud erakonnakaaslased! Head sõbrad!

Viimastel nädalatel toimunust on meil kõigil väga palju õppida. Üks valesti valitud sõna või lause võib kaaluda rohkem kui aastatepikkune töö ja panustamine. Mul on siiralt kahju, et üks läbimõtlemata avaldus ja sellest tekkinud debatt haavas paljusid inimesi ning lõhestas Eesti ühiskonda. Samas loodan, et laiapõhjaline arutelu muutis meid kõiki märkavamaks ja tasakaalukamaks. Naistevastane vägivald on ülitõsine probleem, mille lahendamisse peame kõik panustama – nii sõnades kui tegudes. See on kogu Eesti ühiskonda puudutav valukoht, mida ei saa ega tohi kunagi kergekäeliselt võtta. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldus meenutab poliitilist ühepajatoitu, mille koostisosad omavahel kuidagi kokku ei sobi.

Karilaidi sõnul on tegemist Reformierakonna esituses lühikese aja jooksul juba teise katsega Riigikogus ministrile umbusaldust avaldades ühepajatoitu keeta. “Põhjused, mis koostisosadena potti pistetakse, ei sobi aga omavahel kuidagi kokku ning seega pole ime, et keedus pärast süüa ei sünni.” - selgitas Keskerakonna aseesimees, lisades, et täna pole küsimus ka enam „kas?“, vaid „millal?“ tuleb järgmine umbusaldus.

Loe edasi

Haapsalust sai täna alguse meie 101 rahvakohtumist!

“Mõttetalgute eesmärk on kohtuda inimestega erinevates Eesti paikades, et Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal kuulata kohalike elanikke probleeme ning võimalusel leida neile lahendus,” teatas Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb pressiteate vahendusel. “Samuti arutatakse üritusele kokku tulnud inimestega ideid, mida järgneva aasta jooksul ellu viia.” 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tutvus täna BLRT Grupi tööga. Peaminister sai ülevaate kontserni ettevõtete tegevusest ja investeerimisprojektidest. Vestluse käigus käsitleti ka tööjõu nappuse probleemi. Peaministri sõnul peegelduvad BLRT tegevuses kõik need olulisemad võimalused, raskused ja väljakutsed, millega seisavad täna silmitsi nii Eesti suured ettevõtted ja tööandjad kui ka meie majandus tervikuna. 

Loe edasi

Riigihalduse minister Jaak Aab nentis, et ainult riigi vahenditest Patarei merekindlust päästa võimalik ei ole. "Seda rahavoogu pole nii palju, et teha seda lähiaastatel ja korraga," sõnas Aab, kelle sõnul on tegemist vaid lahenduste otsimisega ning erainvestori kaasamine on üks pakutud variant. "Avaliku huviga kompleksi ei täida." 

Loe edasi

Viimasel ajal on ühiskonnas tugevalt tõusnud arutelu naistevastase vägivalla lubamatuse teemal. Loomulikult tuleb see nii füüsilisel kui vaimsel kujul üheselt hukka mõista. Siin pole ega saa olla mingit küsimust. Inimeste valuline reaktsioon justiitsminister Urmas Reinsalu ebaõnnestunud sõnakasutusele näitab, et oleme euroopalik ja tugevate alusväärtustega ühiskond. Tekkinud arutelu viitab meie tugevusele, mitte nõrkusele.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega kohtudes, et valitsuskabinet arutab lähiajal välistööjõu küsimusi. Ettevõtjad tõid esile vajaduse rohkema oskustööjõu järele.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen keskendusid tänasel kohtumisel kaitsekoostööle, julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Taani digiühiskondade arengule. Euroopa Komisjon on avaliku ja erasektori koondarvestuses hinnanud Taani digitaalselt kõige arenenumaks riigiks Euroopa Liidus, Eesti on üheksandal kohal. „Ilmselgelt on nii taanlastel kui ka eestlastel digigeen,“ ütles Ratas ning lisas, et Eestit ja Taanit ühendavad elutähtsad teenused näiteks panganduses, telekommunikatsioonis ja energeetikas.

Loe edasi

Kesknoorte juhatus juhib tähelepanu asjaolule, et suuresti solidaarsuspõhimõttel toimivas Eesti ühiskonnas on vaja mõista ka kesise sissetulekuga inimesi. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas külastas täna koos Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmusseniga Tapa linnakut, et kohtuda NATO lahingugrupiga, millega liitus sel nädalal Taani maaväe kontingent. Taani vahetas Ühendkuningriigi juhitavas lahingugrupis välja Prantsusmaa. NATO lahingugruppi Eestis panustab Ühendkuningriigi ja Taani kõrval ka Island.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul toetab eilne peaminister Shinzō Abe ja teda saatva esindusliku äridelegatsiooni visiit Jaapani investeeringute kasvu Eestisse. 

Loe edasi

Riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev külastas täna koos peaminister Jüri Ratase juhitud delegatsiooniga Ida-Virumaad, kus tutvustati piirkonna praegust olukorda. Samuti toimus ka mitmeid kohtumisi ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste esindajatega. Keskerakonda kuuluva Dmitrijevi sõnul oli Ida-Virumaa ettevõtluse arendajatele tihe päev. 

Loe edasi

Peaminiser Jüri Ratas külastas täna, 12. jaanuaril Narvat ja Narva-Jõesuud. „Elu ei pea Eestis olema ainult Tallinnas ja Tartus. Eriti muret tekitav on see, et Ida-Virumaa elanikkond kahaneb just noorte arvelt. Ma väga loodan, et uus Ida-Virumaa programm saab veebruaris valitsuse heakskiidu ja annab oma panuse regiooni probleemide lahendamisse,“ ütles peaminister, tutvustades omavalitsuste ja äriringkondade esindajatele valitsuse Ida-Virumaa kava eelnõu. 

Loe edasi

Seni kui Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni eest kõneleb aktiivseimalt Kaarel Tarand, kes on end selgelt määratlenud Keskerakonna vastasena, on selle komisjoni tegevus kallutatud, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtub täna Eestisse visiidile saabuva Jaapani valitsusjuhi Shinzō Abega. „Shinzō Abe on esimene Eestit külastav Jaapani peaminister ning ühtlasi ka esimene välisriigi valitsusjuht, kes väisab Eesti Vabariiki meie 100. sünnipäeva aastal,“ ütles Ratas. 

Loe edasi

Meedias on olnud uudised, milles heidetakse valitsusele ette aktsiisitõusu, mis on viinud selleni, et Eestis müüdava diiselkütuse liitri hind on Soome tanklatega võrreldes ligi kümme senti kallim. 

Loe edasi

Tänavu rakendus Eesti selle sajandi olulisim maksureform, mis tõstis igakuise maksuvaba tulu 500 euroni. Positiivsete kajastuste kõrval kohtab ootamatult palju kriitikat. Seetõttu alustan taaskord kinnitusega, et üle 80% Eestimaa inimestest saavad tänu maksureformile iga kuu rohkem raha kätte.

Loe edasi

Soovin tänada Riigikogu, kes andis täna majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni senisele tööle ja ametis jätkamisele oma tugeva heakskiidu. Kuna kaalukaid ega selgeid põhjuseid opositsioon ministri umbusaldamiseks välja ei toonud, siis ei saatnud ka seekordset poliitkabetamist ootuspäraselt edu. Kadri Simson on professionaalne ja pühendunud minister, aga eelkõige siiras inimene. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna Riigikogus läbikukkunud umbusaldusavaldust kommenteerides, et umbusaldus, mis tugineb juba varasemalt ümber lükatud valeväidetele, ei saanudki toetust leida. Simsoni sõnul tehti seda vaid tähelepanu saamise nimel ning selleks, et näidata opositsiooni olemasolu. 

Loe edasi

Neil päevil täitus viis aastat hetkest, mil Tallinnas käivitus tasuta ühistransport. Vaadates praegusi vaidlusi üleriikliku tasuta ühistranspordi teemal, jälgin ma seda kerge muigega. Ma olen seda vastupanu juba näinud. Algul naeruvääristavad nad sind, pärast aga ütlevad, et teed õiget asja, ainult valesti.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees ja Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart sõnas opositsioonierakondade poolt Kadri Simsonile avaldatud umbusaldusavaldust kommenteerides, et Reformierakonna jätkuv katse siduda minister Simsoni isikut korruptsioonikahtlustustega põhinevad valedel, mis on juba ümber lükatud. Kõlvarti hinnangul puuduvad opositsiooni umbusaldusel sisu ja legitiimsed põhjused. 

Loe edasi

Maaeluminister, keskerakondlane Tarmo Tamm sõnas, et umbusalduses kasutatakse sihilikke väljamõeldisi nii seakatkuga seotud tsoonide tingimuste kui ka aretustoetuse osas. "Umbusaldusavaldus peab demokraatlikus ühiskonnas põhinema faktidel, mitte valedel ja alusetutel süüdistustel. Täna Riigikogus esitatud umbusaldus on sihilik rünnak opositsiooni poolt, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kõrvale oma siseheitlustelt ja mis põhineb väljamõeldud väidetel," rõhutas maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Keskerakondlasest Riigikogu majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare sõnul pole majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile midagi ette heita ja seda näitab ka hüplik ning valeväiteid täis umbusaldustekst. Savisaar ütles, et juba eelmise aasta lõpus oli segaduses Reformierakonnal soov lisaks enda esimehele umbusaldada ükskõik millisel põhjusel valitsuse ministrit või peaministrit. Nii siis kui ka praegu ei suudetud Savisaare sõnul ühtegi tegelikku põhjust selleks sõnastada. 

Loe edasi

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on Riigikogu valimiste lähenemine teinud suurima opositsioonierakonna nähtavasti vägagi närviliseks. Ratas tõi välja, et möödunud aasta lõpetas Reformierakond kirglikes siselahingutes, milles said haavata mitmed nende senised juhtfiguurid. „Suurelt välja kuulutatud umbusalduste kampaania avapauguna umbusaldati teatavasti oma istuvat esimeest.“

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna rahvusvähemuste ühenduste esindajatega, kellega arutati nii rahvusvähemuste osalemist Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva üritustel kui ka nende rolli ja võimalusi panustada meie ühiskonnas tervikuna. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtub homme, 9. jaanuaril Stenbocki majas rahvusvähemuste ühenduste esindajatega, et arutada nende panust Eesti sajanda juubeli tähistamises. Arutletakse ka teiste küsimuste ja probleemide üle, mille lahendamine on võimalik koostöös valitsusega.

Loe edasi

Meil tuleb otsustada, kas suhtleme Eestis kõigi elanikega või diskrimineerime ja hoiame infot nende eest, kelle vaadatavaimad kanalid pole ERR või TV3, vaid eelkõige venekeelsed kanalid. PBK teema on üsna pikalt aktuaalne olnud. Tundub, et kõige tähtsam teema riigis on, mis kanaleid kodus vaadatakse ning kuidas Eesti uudised nendes Moskvat toetavad. 

Loe edasi

Alates jaanuarist tõusis enamiku inimeste maksuvaba tulu 500 euroni. See on valitsuse kõige olulisem ja laiaulatuslikum maksureform rahva heaolu tõstmiseks ning ühiskondliku võrdsuse suurendamiseks. Tulumaksuvaba miinimumi määr hakkab järk-järgult langema circa keskmise palga juures ehk alates 1 200-eurosest sissetulekust ning jõuab nulli 2 100 euro juures. See kehtib võrdselt nii töötajatele, pensionäridele kui ka töötavatele pensionäridele. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Reformierakond peaks kuulutama välja avaliku konkursi Kadri Simsoni umbusaldusele sisu andmiseks, sest tegeletakse vaid ärplemisega. Karilaid tõdes, et Reformierakond otsib juba mitu kuud alust minister Kadri Simsoni umbusaldamiseks. Selgelt on aga näha, et sisu sellel puudub ja eesmärk on tähelepanu oma viimase aja käkkidelt kõrvale juhtida. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Reformierakond peaks kuulutama välja avaliku konkursi Kadri Simsoni umbusaldusele sisu andmiseks, sest tegeletakse vaid ärplemisega. Karilaid tõdes, et Reformierakond otsib juba mitu kuud alust minister Kadri Simsoni umbusaldamiseks. Selgelt on aga näha, et sisu sellel puudub ja eesmärk on tähelepanu oma viimase aja käkkidelt kõrvale juhtida. 

Loe edasi

Haapsalu abilinnapea, pastor ja ühiskonnategelane Peeter Vikman liitus Keskerakonnaga. Varasemalt ühtegi erakonda kuulunud Vikmani sõnul on Keskerakonna juhitud poliitika toonud mitu käega katsutavat positiivset muudatust ka Haapsalule. Vikman sõnas, et peaminister Jüri Ratase juhitud valitsuse otsused, näiteks madalat ja keskmist palka teenivate inimeste aitamine läbi tulumaksu vaba miinimumi kasvu ning omavalitsuste tulubaasi tõus, väärivad toetamist. 

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, endine ettevõtja Erki Savisaar sõnas, et tulumaksuvaba miinimumi tõus 500 euroni ja madalat ning keskmist palka teenivate inimeste võit on olulisem argument, kui mõtlemiseks vajalik lisaminut. Savisaar sõnas ettevõtja Leida Kikka intervjuud kommenteerides, et maksusüsteemi tagasipööramine tähendab lisaraha tagasivõtmist järelikult enamikult Samelini töötajatelt. 

Loe edasi

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees, keskerakondlane Aadu Must sõnas, et juubeliaasta alustamine hümnita oli kahetsusväärne. Samas teeb talle heameelt, et Eesti hümn on tugevalt Eesti inimeste südametes. Must sõnas, et uus aasta oleks kindlasti pidanud algama Eesti hümniga ning korraldajate otsus traditsiooni sel aastal murda ei olnud hoolikalt läbimõeldud.

Loe edasi

Tänasest avati regionaalsete investeeringutoetuste programmi taotlusvoor, mille eesmärk on parandada maakonnatasandi teenuste kättesaadavust ja kvaliteeti ning kohaliku tasandi teenuste säästlikumat korraldamist. Ühe projekti toetuse maksimaalne summa on 120 000 eurot. „Regionaalsete investeeringutoetuste programm on kestnud juba 19 aastat. Selle ajaga on rahastatud üle 2000 projekti ning seda lausa 45 miljoni euro eest,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab.

Loe edasi

Alates 1. jaanuarist 2018 tõuseb Tallinnas pensionilisa toetuse määr seniselt 76,70 eurolt 100 euroni. Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on Tallinna linn juba aastaid maksnud pensionäridele ühekordset toetust, kuid nüüd on põhjust rõõmustada, sest linna järgmise aasta eelarves on leitud vahendeid tõsta toetuse määra 100 euroni. 

Loe edasi

Valitsus toetas eilsel kabinetiistungil info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teenuste kirjeldamise ja hinnastamise mudeli üldiseid põhimõtteid. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koordineerimisel võetakse toetuse leidnud mudel aluseks IKT teenuste süstematiseerimisel kõikide ministeeriumide valitsemisalades. „IKT teenuste ühtlustamine toetab riigireformi eesmärki pakkuda parimaid võimalikke avalikke teenuseid nutikalt ning muuta avalike teenuste kasutamine kiiremaks ja mugavamaks,“ ütles peaminister Jüri Ratas. 

Loe edasi

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, et 1. jaanuarist 2018 tõsta põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamisel 1150 euroni kuus ehk 100 euro võrra. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et ministeeriumi üks olulisemaid prioriteete on õpetajate palgatõus ja uue aasta eelarves on palga alammäära tagamiseks planeeritud 228 miljonit eurot. 

Loe edasi

Valitsus sai tänasel istungil ülevaate tegevusprogrammi aastaplaanist, mille 249 ülesandest on täidetud 207 (83%). Aasta lõpuks soovib valitsus arutada läbi veel mitmeid tegevusprogrammi punkte. „Valitsusel on olnud väga töine aasta. Me oleme jõudsalt liikunud koalitsiooni eesmärkide täitmise poole, milleks on võrdsem, sidusam ja õnnelikum Eesti ühiskond. 

Loe edasi

Keskerakond korraldab järgmise aastanumbri sees 101 kohtumist erinevates valdades ja linnades üle Eesti, et anda inimestele võimalus erakonna juhtpoliitikutele Riigikogu valimiste programmi koostamiseks oma sisend pakkuda. Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul soovitakse Eesti elanikke ärgitada enam poliitikakujundamises kaasa lööma.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas, et Edgar Savisaar ei jätka erakonna ajaloonõunikuna. Keskerakonna loomisesse ja arengusse panustanud endisele esimehele pakutakse tuge aga ka edaspidi. Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et eesmärk oli arutada, mil moel endist esimeest edaspidi toetada. Ratas kinnitas, et ajaloonõunikuna Edgar Savisaar ei jätka, kuid ühiselt leiti, et endist esimeest tuleb võimalusel siiski aidata. 

Loe edasi

Riigikogu võttis täna vastu alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse, mis raskendab alaealiste alkoholi kättesaamise võimalust ning seab piirangud alkoholireklaamile. Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Erki Savisaare sõnul näeb seadus ette, et alkohoolsed joogid tuleb poodides panna edaspidi teistest kaupadest eraldi ning alkoholi ei tohi paigutada nii, et tarbija puutuks nendega vältimatult kokku ehk väljapanek ei tohi olla märgatavalt nähtav. „Seejuures oleme arvestanud maapoodidega ja teeme erandid neile, kus selliste tingimuste loomine pole võimalik,“ rõhutas Savisaar.

Loe edasi

Maaeluministeeriumis koostatud pagaritööstuste 2017. aasta üheksa kuu ülevaatest selgub, et valdkond on jõudnud arengufaasi, kus lisandväärtuse tõstmiseks tuleb panustada tehnoloogiate arendamisse. Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on sektor jõudnud arengufaasi, kus kasumlikkuse parandamiseks tuleb mõelda, kuidas oma tootmist enam automatiseerida ja tehnoloogiaid uuendada. „Teine võimalus on leida oma toodetele hea turundusnišš, mis võimaldaks tooteid oluliselt kõrgema hinnaga müüa,“ lisas minister. Ministri sõnul on kokkuvõttes positiivne, et tänavu esimese kolme kvartaliga on lisaks ekspordile elavnenud ka riigisisene pagaritoodete tarbimine ning suurenenud müügitulu.

Loe edasi

Niinimetatud MTÜ Korruptsiooniradar tegeleb valetamisega nii Reidi tee kui Tondiraba spordikeskuse küsimuses, teatasid täna Mihhail Kõlvart ja Taavi Aas kommenteerides väljajagatud Valge Kampsuni auhindu. „Niinimetatud Korruptsiooniradar teatas, et Reidi tee menetlus on hämar ja hanked on kallutatud. Ühing ei suuda selliseid väiteid mitte millegagi tõendada ja seega on tegemist tavalise laimuga poliitiliste eesmärkide nimel,“ ütlesid Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja Tallinna linnapea Taavi Aas ühisavalduses.

Loe edasi

Täna pidas järjekordse istungi valitsuse majandusarengukomisjon, kus räägiti nii inimestest, keda võiks motiveerida tööjõuturul osalema kui kutsekoolide potentsiaali ärakasutamisest täiskasvanuõppes. „Eesti majanduse jaoks on oluline suurendada nende inimeste hulka, kes teevad tööd. See aitab ettevõtjatel leevendada töökäte puudust ja vähendab ebavõrdsust ühiskonnas,“ ütles peaminister Jüri Ratas. 

Loe edasi

Haridus- ja Teadusministeerium on välja töötamas uut Eesti keelevaldkonna arengukava, kus sõnastatakse eesti keele kasutamise, arendamise ja hoidmise eesmärgid, samuti eesti keele, eesti keele kui teise keele ja võõrkeelte oskuse ning õppe eesmärgid Eestis. Arengukava eelnõu saadetakse partneritele arvamuse avaldamiseks. 

Loe edasi

Maaeluminister Tarmo Tamm vastas täna Riigikogu liikmete arupärimistele. Minister rõhutas, et maaelu on praeguse valitsuse prioriteet ning toetuste maksmise põhimõtted lepiti kokku erinevaid osapooli kaasates. Maaeluminister selgitas, et novembris ametisse astunud valitsuse eesmärk oli põllumajandust eriti raskel ajal toetada ning see oli koalitsioonipartnerite ühine nägemus. 

Loe edasi

Tänane kolme Balti peaministri kohtumine algas aruteluga regionaalse julgeoleku üle. Peaminister Ratase sõnul on kõik kolm riiki arvamusel, et eFP on edulugu, mis sel aastal tõi tänuväärselt Balti riikidesse ja Poolasse 20 liitlasriiki ning tugevdas seeläbi märgatavalt regiooni julgeolekut. 

Loe edasi

Viimasel ajal on meedias olnud palju kriitikat ja arusaamatusi valitsuse poliitika ning otsuste suhtes. Kahtlemata on see ajutiselt mõjutanud ka peaministrierakonna toetusnumbreid. Samal ajal võttis valitsuskoalitsioon eelmisel nädalal Riigikogus vastu 2018. aasta riigieelarve, millega kaasnevad positiivsed mõjud ilmnevad alles uuel aastal. Inimeste elujärge parandavad nii tervishoiu lisarahastus, vajalikud taristuinvesteeringud, omavalitsuste tulubaasi suurendamine kui ka valitsuse maksupoliitika. Näiteks tõuseb prognooside kohaselt 2018. aastal keskmine netopalk maksureformi ja üldise palgakasvu toel tervelt 12%, mis on viimaste aastate kõrgeim näitaja.

Loe edasi

Ettevõtja Aivar Riisalu hinnangul on Tele2 tegevdirektori Argo Virkebau hinnang, et 95% inimestest ei saa tulumaksureformist midagi aru, ilmne liialdus ning reform on vajalik suuremale osale töötajatest. Riisalu sõnas, et töötajal on vajalik esitada vaid tulumaksuvaba miinimumi summa ning ülejäänud on jätkuvalt ettevõtte raamatupidaja teha. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul astusid Euroopa Liit ja Ühendkuningriik täna suure sammu edasi Brexiti rahvahääletusele järgnenud ebaselguse klaarimisele. „Mul on hea meel, et liigume Brexiti läbirääkimistel järgmisesse etappi, kus hakkame Ühendkuningriigiga läbi rääkima kaubanduse, lennunduse, kalanduse, justiitskoostöö, kaitsepoliitika ja teisi teemasid,“ rääkis Ratas.

Loe edasi

Täna Riigikogu korruptsioonivastase võitluse erikomisjonis Tondiraba jäähalli küsimusi tutvustanud Tallinna linnapea Taavi Aas sõnas, et linn tegeleb intensiivselt Tondirabas ilmnenud probleemide kõrvaldamisega, algatatud on järelaudit ning otsustavalt reageeritakse kõikidele murekohtadele. Aasa sõnul edastas sisekontroll kõik vajalikud materjalid õigeaegselt politseile, asus kiiresti puudujääke kõrvaldama ja eksinud töötaja on ametist lahkunud. Praegu on halli juhtimine pideva tähelepanu all ja käimas on ka järelaudit, mis hindab, kas halli juhtimine on paranenud.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tõi täna Brüsselis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise digitulemustest esile 5G ülikiire internetiühenduse rajamise, mis toob inimeste argipäeva asjade interneti ja isejuhtivad sõidukid. Ettevõtjate jaoks muutub Ratase sõnul peagi lihtsamaks käibemaksu tasumine piiriülesel kaupade müügil. Lisaks jõudis Euroopa Liit kokkuleppele, kuidas ajakohastada rahvusvahelisi maksureegleid nii, et muutuks olukord, kus internetiettevõtted maksavad tulumaksu vaid riigis, kus nad on registreeritud, mitte seal, kus nad teenivad kasumit. 

Loe edasi

Riigikogu võttis täna vastu 2018. aasta riigieelarve, mis ületab esmakordselt kümne miljardi euro piiri. Olulisimad muudatused on muu hulgas tulumaksureform, lisaraha tervishoiule ja omavalitsustele. Vastu võetud riigieelarve on esimene, mille on kokku pannud eelmise aasta novembris tööd alustanud valitsuskoalitsioon. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul on uue eelarve fookus seal, kust eelmine valitsus mööda vaatas – palgavaesus, põllumajandus, kohalikud omavalitsused ja tervishoid.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid tunnustas valitsust, kes ei jätnud Eesti põllumehi raskemail hetkel hätta. Toetuste jagamise kriitika põhineb tema sõnul valedel ning Reformierakonna rünnakute eesmärk on oma sisetülidelt tähelepanu eemale juhtida. Riigikogu liige Jaanus Karilaid tuletas meelde, et loodava valitsusliidu poole pöördusid 2016. aasta novembris nii Põllumeeste Keskliit, Talupidajate Keskliit kui ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, kes lootsid uuelt valitsuselt viimaks sektorile vajalikku abi.

Loe edasi

Täna läbis esimese lugemise eelnõu, mis näeb ette 2018. aastaks planeeritud alkoholiaktsiisi poole võrra vähendamise. Näiteks õllepudeli hinda tõstaks kavandatav aktsiis 3 senti. Valitsuskabineti otsuse kohaselt soovitakse alkoholiaktsiisi tõus teha kavandatust poole väiksem. Riigikogu liige Erki Savisaar sõnas, et alkoholiaktsiisis tuleb arvesse palju erinevaid tegureid, millest olulisim on aga inimeste tervis. „Alkoholiaktsiisi tõstmine kavandatust poole võrra arvestab piirikaubanduse mõju, vähendab võimalikke eelarveriske ja tuleb vastu väikekaupmeestele. Samas on mõningane aktsiisitõus alkoholi kättesaadavuse piiramiseks vajalik,“ sõnas Savisaar. 

Loe edasi

Minister Kadri Simson klaarib ebakorrektsed väited, mida Postimees levitab ning mida Reformierakond kasutab ettekäändena umbusalduse avaldamiseks. Sisekaemust läbi põdev Reformierakond soovib algatada minu umbusaldushääletuse riigikogus. Tahaksin ära klaarida mõned ebakorrektsed, kui mitte öelda valefaktid ja –väited, mida levitab peamiselt ajaleht, mis ligi 160 aastat on püsinud vaba ajakirjanduse lipulaevana, kirjutab Simson.

Loe edasi

Maaeluministeeriumis koostatud põllumajandussektori 2017. a III kvartali ülevaatest selgub, et tänavu on sigade ja lindude arv kasvanud ning veiste arv püsib stabiilsena. Samuti on piima kogutoodang alates juunist võrreldes mullusega iga kuuga suurenenud. „Piimaturu seis on tänavu murdnud välja mullusest madalseisust ja muutunud oluliselt optimistlikumaks: toodangu näitajad on kasvanud rekordilisteks ning põllumajandustootja saab piima eest paremat hinda,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister, Keskerakonna aseesimees Kadri Simson sõnas, et Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri idee tõsta käibemaksu selleks, et kaotada tulumaksuvaba miinimumi astmed, tähendab enam teenivate toetamist madala ja keskmist palka teenivate inimeste arvelt. Vikerraadio saates Uudis+ sõnas Reformierakonna juht Hanno Pevkur, et tulumaksuvaba miinimum 500 eurot peaks kehtima kõigile.

Loe edasi

„Järgmise aasta suvest kehtib Eesti apteekides Soome digiretsept ning 2019. aasta suvest saab ka Soome apteekidest ravimeid Eesti digiretseptiga. Eesti ja Soome selline andmevahetus võiks Põhjamaid ja Balti riike innustada veelgi enam koos piiriüleseid e-teenuseid arendama. Meid seovad niigi tihedad majandus- ja inimsuhted ning seepärast on ainuõige astuda siit veelgi samm edasi, millest võidaks meie elanikud,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna reservväelasi, kes osalevad kaitseväe õppusel "Okas 2017". Ratas tänas kõiki õppusel osalejaid, aga ka nende tööandjaid, pereliikmeid ja lähedasi, kelle mõistev suhtumine võimaldab reservväelastel õppusel osaleda. "Kõige tähtsam on reservväelaste endi valmisolek kohale tulla ja Eesti riigikaitsesse panustada. See on näide patriotismist," ütles ta. 

Loe edasi

Keskerakonna korraldatud tulumaksureformi konverentsil arutasid täna eksperdid ja ettevõtjad tulumaksuvaba miinimumi tõusu üle. Leiti, et maksusüsteemil on arenguruumi, kuid miinimumi tõus on madalat ja keskmist palka teenivate inimeste jaoks vajalik samm. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, majandus- ja taristuminister Kadri Simson sõnas täna Keskerakonna korraldataval tulumaksureformi konverentsil esinedes, et Eestis on endiselt liialt vähe maksusolidaarsust. Simson lisas, et astmeline tulumaks on euroopalik tulumaks. 

Loe edasi

Tänasel tulumaksureformi konverentsil sõnas peaminister Jüri Ratas, et maksudebatt ei tohi jääda kinni pisidetailidesse, vaid peab andma vastuseid olulistele ühiskonda ja majandusedu puudutavatele küsimustele. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb tõdes, et lisaks Siim Kallase ja praeguse juhtkonna omavahelisele ilmsele hõõrumisele, lisab lõkkele tuld Reformierakonna opositsioonis olemine. Siim Kallas sõnas täna usutluses ERRile, et Reformierakond vajab Hanno Pevkuri asemel uut juhti ja seda mitte korralistel valimistel 2019. aasta jaanuaris, vaid juba järgmise aasta juunis.

Loe edasi

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mille tulemusena taastatakse 2009. aastal kaotatud matusetoetus. Järgmiseks aastaks on riigieelarvesse matusetoetusteks ette nähtud 4 miljonit eurot ja seda makstakse kohalikele omavalitsustele 250 eurot iga surmajuhtumi kohta. Riigikogu keskfraktsiooni kuuluva Marika Tuus-Lauli sõnul on Keskerakond kaheksa aastat toetuse taastamist soovinud. 

Loe edasi

Täna toimus Riigikogus olulise tähtsusega küsimuse arutelu, kus fookuses oli põllumajanduse olukord. Endine maaeluminister, Riigikogu liige Martin Repinski sõnas, et põllumehe olukord muutus uue valitsuse tööle asumisega. Repinski tõdes, et kahetsusväärselt ei pidanud varasemad valitsused Eesti põllumeest meeles ka rasketel aegadel. 

Loe edasi

Täna avaldatud Turu-Uuringute küsitlus näitab, et Keskerakonna toetus on kasvanud 29%-ni, mis on võrreldes novembrikuuga kaheprotsendine tõus. Erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas näeb populaarsuse kasvu taga nii tulumaksureformi kui ka keskendumist sotsiaalküsimustele. Ratas sõnas, et on tänulik Eesti inimestele, kes Keskerakonda peaministrierakonnana usaldavad. Olulisima põhjusena toetuse kasvuks tõi Ratas välja tulumaksuvaba miinimumi tõusu 180-lt eurolt 500 euroni.

Loe edasi

Postimehe tänane lugu seakasvatajatele eraldatud aretustoetustest sisaldab tõsiseid valeväiteid. Loo pealkirjas on nimetatud toetuste eraldamist võimaldavat maaeluministri määrust korruptiivseks.

Loe edasi

Riigikogu võttis eile vastu seaduse, mille järgi tõuseb represseeritute toetus 192lt eurot 230ni. Toetus hakkab kehtima ka Tšernobõli õnnetuse likvideerinud määratlemata kodakondsusega isikutele ja naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanud inimestele. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Dmitri Dmitrijev tunnustas valitsust ja riigikogulasi toetuse eest Eestis elavatele Tšernobõli katastroofi likvideerijatele, kes jätsid oma tervise 31 aastat tagasi Pripjati. Valitsuse sammu toetas ka Eesti Tšernobõli Ühingu juhatuse esimees Jüri Reinmann, kes nimetas seda auvõla tasumiseks veteranidele.

Loe edasi

Riigikogus läbis kolmanda lugemise turismiseaduse, võlaõigusseaduse ja tarbijakaitseseaduse muutmise seadus, mis laiendab pakettreiside mõistet ja parandab seeläbi reisijate tarbijakaitset ning nende teavitamiskohustust. Riigikogu majanduskomisjoni liige Erki Savisaar selgitas, et kui seni tähendas pakettreis peamiselt reisiettevõtja koostatud ja ühtse hinnaga pakutud reisi terviklahendust, siis edaspidi on tegemist pakettreisiga ka juhul, kui klient on ühest müügikohast samaks reisiks valinud vähemalt kaks teenust sama broneerimise käigus.

Loe edasi