Tarmo Tammiste: taastame Narva Linnavolikogus Keskerakonna fraktsiooni!

Nov 11

Narva Linnavolikogu liikme Tarmo Tammiste kommentaar seoses Narva linnapea ja linnavolikogu esimehe umbusaldamisega.

Rahulolematus Narva linnavalitsuse ja linnavolikogu tööga oli suur. Inimesi kiusati ja koondati põhjendamatult ning igapäevane töö oli tugevasti häiritud. Suhtumist volikogu esimehesse näitas ilmekalt ka tänane volikogu istung, kus tema fraktsiooniliikmed umbusaldusega kaasa läksid.


Samuti puudus Narva linnajuhtidel tulevikuvisioon. Viimasel ajal on Narva rajatud suvalistesse kohtadesse autoparklaid ehk on toimunud raha tuulde loopimine. Samal ajal ei ole tähelepanu pööratud tegelikele kitsaskohtadele. Selle asemel, et Vabariigi Valitsusega koostööd teha, kostus Narva linnajuhtide suust pidevat nurinat.


Kuidas edasi? Narva Linnavolikogu korraline istung on planeeritud 26. novembriks, kus valime linnapea ja linnavolikogu esimehe. Taastame Keskerakonna fraktsiooni, kuhu hakkab kuuluma kümmekond inimest, ja alustame koalitsiooni läbirääkimisi valimisliiduga "Meie Narva". Tahan rõhutada, et mitmed volikogu komisjonid töötavad korralikult ja toimivaid koosseise ei ole plaanis lammutama hakata.


Uue koalitsiooni esimene eesmärk on kokku panna Narva elanike huvisid arvestav linnaeelarve, samuti jätkame pooleliolevate projektidega. Olulisel kohal on ka Ida-Virumaa tööstuspargi arendamine ning seal tegevust alustada soovivate ettevõtete igakülgne toetamine. 


Tulevikku vaadates tuleb keskenduda Euroopa Liidu rahastusallikatele - rohelise kokkuleppe strateegiast ja õiglase ülemineku fondist on Ida-Virumaa arenguks võimalik kaasata märkimisväärseid summasid. Suurtest objektidest tuleb kindlasti lahendada Narva haigla uuendamise küsimus ja samuti seisab Keskerakond selle eest, et 2022. aastal saaksime alustada jalgpalli sisehalli ehitusega.