Valitsus tõstab pensionide maksuvabastust ning suunab raha pensionitõusu

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia 2020-2023 osas. Muu hulgas tõstetakse maksuvaba tulu pensionäridele 50 euro võrra ning teise pensionisamba vabatahtlikuks muutumisel suunatakse vabanevaid vahendeid erakorraliseks pensionitõusuks.

Peaminister, Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et valitsus hoiab riigi rahanduse korras ning jätkab tasakaalu põhimõtet. „Selleks jätkame riigireformiga ning riigihalduse tõhusamaks muutmisega,“ tõi Ratas välja ning rõhutas, et bürokraatia vähendamine on koalitsiooni üks olulistest prioriteetidest. Samuti tõstetakse peaministri sõnul teadus- ja arendustegevusse minevaid vahendeid, et tagada konkurentsivõimelise hariduse tagamine ning targa majanduse jätkuv toetamine.

Ratas sõnas, et Keskerakonna jaoks on kahtlemata oluline, et koalitsioon toetas ettepanekut tõsta pensionide maksuvabastust 50 euro võrra. „Keskmine pension ületab juba järgmisel aastal üldise tulumaksuvaba miinimumi, mistõttu tulnuks keskmist pensionit saavatel eakatel maksta riigile tulumaksu. See poleks meie hinnangul õiglane. Maksuvaba tulu tõstmisega eakatele tagame, et aastatega oma tööga välja teeninud keskmiselt pensionilt ei võta riik ka järgnevatel aastatel tulumaksu,“ selgitas Ratas.

Sotsiaalminister Tanel Kiik lisas, et Keskerakonna jaoks on kahtlemata oluline erakorraline pensionitõus, et tõsta Eestimaa eakate heaolu ja hakkama saamist. Ta tõdes, et riigi eelarvelised võimalused ei võimalda koheselt erakorraliselt pensione tõsta, kuid koalitsioon jääb otsima võimalusi selle teostamiseks esimesel võimalusel. „Mul on hea meel, et oleme esmajärjekorras saavutanud kokkuleppe tõsta eakate maksuvaba tulu 50 euro võrra ning ühtlasi otsustanud, et teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmisel suunatakse vabanevaid vahendeid erakorraliseks pensionitõusuks,“ ütles Kiik.