Jaak Aab: Reformierakond annab 100 eurot pensionärist hoopis viis korda enam teenivatele

Reformierakonna plaan – 500 eurot tulumaksuvabastust kõigile, tähendab 100 lisaeurot üle 2100 euro teenivale inimestele. Sama suurt tõusu pensionäridele, kes peavad hakkama saama keskmiselt 400 euroga, peab Reformierakond aga populismiks. 

Keskerakondlane, endine sotsiaalminister Jaak Aab tõdes, et Reformierakonna esimehe Kaja Kallase viimane lubadus näitab, millised sihtrühmad on Reformierakonna jaoks olulisimad. „Kui tulumaksuvaba miinimum tõsta kõigile 500 eurot tähendab see suurimat võitu 2100 eurot ja rohkem teenivatele inimestele, kuid ei mõjuta kuidagi keskmise ega madalama sissetulekuga inimesi,“ ütles Aab, kelle sõnul tõuseks pea kahekordset keskmist teenivate inimeste sissetulek 100 euro võrra ajal, mil mediaanpalk, millest pool Eesti elanikkonnast teenib vähem, on ligemale 900 eurot.

Eriti kummastav on Aabi sõnul olukord, kus Keskerakonna plaani erakorraliselt pensioni tõsta, peab Reformierakond samal ajal jõukamate toetamisega lausa rumalaks – kritiseerinud on pensionitõusu teiste seas nii Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Jürgen Ligi kui ka esimees Kaja Kallas, kes sidus erakonna üldkogul pensionitõusu tasuta ühistranspordi kaotamisega.

Aab lisas, et Keskerakonna eesmärk on aastal 2020 100 euro võrra suuremad pensionid. „Kui keskmine pension on vaid veidi üle 400 euro, siis on Keskerakonna hinnangul meie eakatel lisaraha kindlasti rohkem vaja kui viis korda enam teenivatel inimestel,“ kinnitas Aab, kes lisas, et Eestis on liiga suured sissetulekute käärid ning sotsiaalvaldkonnale panustatakse teiste liikmesriikidega võrreldes liiga vähe. „Inimeste usaldust riiki, kus ei toetata abivajajaid, vaid hoopis jõukamaid, Reformierakond kindlasti ei tekita, kuigi sõnades seda just väita püütaksegi.“