Mihhail Kõlvart: koalitsiooni poolt probleemide eitamine sunnib alustama allkirjade kogumist ja lootma jõuluimele

Nov 20

Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvarti sõnul näitavad nädalavahetusel toimunud Reformierakonna ja Eesti 200 üldkogud, aga ka eelnõude usaldushääletusega sidumised seda, et muutusi valitsuse poliitikas tulemas ei ole. Seetõttu hakkab Keskerakond Kaja Kallase lahkumiseks allkirju koguma ning lisaks võimaldab saata jõulukirja peaministrile.

Kõlvart ütles, et nädalavahetuse sõnumites keskendusid koalitsioonipartnerid eelkõige oma tegude põhjendamisele, mitte vigade tunnistamisele. "Valitsus on sidunud seitse eelnõu usaldushääletusega ja teeb seda tõenäoliselt veel. Keskerakond ei usalda tänast valitsust ja peaministrit, kuid võib päris kindel olla, et koalitsioon hoiab vaatamata kõigele kokku ning muutusi tulemas ei ole," tõdes ta. 

Kuna parlamendist muutused alguse ei saa, alustab Keskerakond kampaaniaga "Kaja, lahku koos maksutõusudega!" Kõlvarti sõnul soovitakse jõulukirjade ja petitsiooniga märku anda, et valitsuse niiöelda tuima panemine kõigile siiski ei sobi. "Jõulud on soovide aeg ja aeg, mil imesid juhtub. Kutsume kõiki Eestimaa inimesi, kes ei toeta lühinägelikku, valelikku ja majanduskeskkonda halvendavat poliitikat, meie algatusega liituma," lausus Kõlvart.

Keskerakonna esimees tõi välja, et peaminister on kaotanud rahva usalduse ja ligi 70 protsenti inimestest soovib, et Kaja Kallas oma ameti maha paneks. "Eesti majandus on langenud seitse kvartalit järjest, kuid keskendutakse automaksule ja teiste maksutõusude läbisurumisele, jõukamatele suunatud maksureformile ja inimeste toimetuleku vähendamisele. Lisaks ei ole peaminister oma väljaütlemistes olnud väärikas ja tasakaalukas, suheldes opositsiooni, õpetajate või isegi presidendiga. Põhjuse anda oma allkiri või saata jõulusoov, peaks igaüks leidma," ütles Kõlvart.

Kollektiivsele pöördumisele saab alates neljapäevast allkirja anda portaalis rahvaalgatus.ee, samuti on võimalus enda meelsust väljendada üle Eesti toimuvate telgiürituste raames. Kampaania kestab 15. detsembrini.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela