Keskerakond seisab inimeste toimetuleku, peretoetuste tõstmise, hinnatõusude leevendamise ja kõrghariduse rahastamise eest

Jun 08

Keskerakonna prioriteetideks poliitilistel konsultatsioonidel on inimeste toimetuleku eest seismine, sealhulgas energia- ja kütusehindade kiire tõusu leevendamine, kinnitavad läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Jaak Aab.

 
"20-protsendiline inflatsioon mõjutab kõikide Eestimaa elanike igapäevaelu. Järjest suurem osa inimeste sissetulekust kulub kommunaalkuludele, toidule ja teenustele. Ees ootab uus kütteperiood ning meil on vaja efektiivseid lahendusi, mis aitavad inimestel toime tulla ja ettevõtetel töökohti säilitada. Oleme valmis kaaluma erinevaid võimalusi, et langetada energiakandjate ja kütuse hindu. Samuti soovime vastu võtta perehüvitisi suurendava eelnõu, et toetada lastega perede hakkamasaamist ning seisame kindlasti selle eest, et järgmise aasta algul jõustuks erakorraline pensionitõus ja keskmise pensioni tulumaksuvabastus," lausub Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
 
Jaanus Karilaidi sõnul ei toeta Keskerakond jõulisi kärpeplaane, mis pidurdaks Eesti riigi laiapindset arengut ja paneks ettevõtted veelgi keerulisemasse seisu. "Kindlasti tuleb edasi minna Tallinna Haigla ja erinevate taristuobjektide ehitusega. Samuti toetame panustamist Eesti julgeolekusse ja laiapindsesse riigikaitsesse," ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.
 
Aastatel 2020-2021 haridusministri ametit pidanud Jaak Aab lisab, et kõrghariduse rahastamise lahendamiseks tuleb leida kiiresti järjepidev lahendus. "Praegune olukord, kus ministeerium ja kõrgkoolide rektorid ei ole rahastuse osas kokkuleppele jõudnud ning halduslepinguid ei ole allkirjastatud, on lubamatu. See seab ohtu Eesti kõrghariduse tuleviku ja ülikoolide toimepidevuse. Eesti noortele peab olema tagatud võimalus saada tänapäevastele nõuetele vastavat kõrgharidust. Tahame kindlasti jätkata ka programmiga, mis kindlustab venekeelsetesse lasteaedadesse ja koolidesse eestikeelsed õpetajad. Alustasime seda programmi juba 2018. aastal, mille raames riik palkas 350 eestikeelset õpetajat, tänane minister Liina Kersna seda kahjuks ei jätkanud," nendib Jaak Aab.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela