Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkond toetab esimehena Jüri Ratast

Apr 13

Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkond esitab augustis kogunevale erakonna kongressile esimehe kandidaadiks Riigikogu esimehe Jüri Ratase. Lääne-Virumaa piirkonna esimees Siret Kotka ütles, et Jüri Ratas on end tõestanud võimeka juhina nii peaministri kui ka Riigikogu esimehe ametit pidades ning samal ajal kandnud hoolt Keskerakonna käekäigu eest.


"Jüri Ratase peaministriks oleku ajal tegutses valitsus COVID-19 pandeemia tingimustes ühtselt ja efektiivselt. Riigikogu esimehena on Jüri Ratas seisnud selle eest, et parlament saaks kriisitingimustes oluliste otsuste vastuvõtmisel oma seisukoha kujundada. Lisaks on ta oluliselt tõstnud Riigikogu esimehe nähtavust rahvusvahelisel tasandil. Keskerakond võitis Jüri Ratase eestvedamisel eelmisel aastal kohalike omavalitsuste valimised ja rahva usaldus tema vastu püsib kõrge - tegemist on populaarseima peaministrikandidaadiga. See annab meile kindlust, et Keskerakond saab Riigikogu valimistele minna kõrgeimate eesmärkidega," ütleb Siret Kotka.


Juhatuse liikme kandidaadiks esitab Lääne-Virumaa piirkond Riigikogu liikme Siret Kotka ja aukohtu esimehe kandidaadiks Tallinna Linnavolikogu aseesimehe Kalle Klandorfi. Keskerakonna kongress toimub 13. augustil Tartus Vanemuise teatrimajas, erakonna juhatuse kandidaate saab esitada 8. juulini.