Dmitri Dmitrijev valiti Lüganuse vallavolikogu esimeheks

Nov 18

Lüganuse vallavolikogu uue koosseisu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks Riigikogu liige ja Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev. Koalitsioonilepingule kirjutasid alla Keskerakonna, Isamaa ja valimisliidu "Oma Rahva Eest" esindajad ning kolmel osapoolel on 19-liikmelises volikogus 11 kohta.

Dmitri Dmitrijevi sõnul lähtuti koalitsioonilepingu koostamisel piirkonna arendamisest ja kohalike elanike heaolu kasvust.

*Toetame ettevõtluse arengut ja uute töökohtade loomist. Viime lõpuni Kiviõli tööstusala arenduse. Peame oluliseks väikeettevõtluse arengut ja uute ettevõtete loomist, mis tugineb kohalikule ressursile ja piirkonna arengueeldustele ning toetab kogukonna heaolu kasvu.

*Loome igas vanuses vallaelanikele liikuvat elustiili toetavad tingimused ja avame Kiviõlis uue jõusaali.

*Toetame Aidu, Uljaste ning Liimala puhke- ja spordialade arendamist ning transporti sinna. Eesmärgiks on saada 2023. a suvehooajaks Aidu veespordikeskus võistlusvalmis, et alustada läbi vastavate spordialaliitude rahvusvaheliste võistluste korraldusõiguste taotlemise protsessi.

*Loome korteriühistute komisjoni, kuhu kaasame spetsialistid, juristi ning suurendame korterelamute rekonstrueerimise toetamist.

*Arendame Kiviõli linna välja tõhusa Lüganuse valla teenuskeskusena. Heakorrastame Kiviõli kesklinna õunapuupargi.

*Suurendame pensionäride juubelitoetust.