Tõnis Mölder paneb ameti maha, uueks keskkonnaministriks saab Erki Savisaar

Nov 17

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teavitas täna Eesti Keskerakonna juhatust ja Riigikogu fraktsiooni otsusest omal soovil ametist tagasi astuda.


"Tänan Keskerakonda ja erakonna esimeest Jüri Ratast usalduse ja võimaluse eest olla minister! Samuti tänan peaminister Kaja Kallast ja Reformierakonda tugeva partnerina valitsuse koostöö eest - mitmed olulised keskkonnateemad on saanud tänu heale üksteisemõistmisele valitsustasemel lahenduse," lausus Tõnis Mölder.

"Vahel selleks, et minna edasi, tuleb mõnikord astuda samm tagasi. Otsus tagasi astuda on seotud minu tervise ja perega. Ministriamet, aga ka eelnevad ametikohad on nõudnud minult suurt tähelepanu ja pühendumist, mille tulemusena on minu eraelus esinevad murekohad aegamisi süvenenud ning tänaseks olen jõudnud arusaamisele, et on vajalik võtta pere jaoks aega ning pöörata suuremat tähelepanu oma tervisele," lisas Mölder.


Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Tõnis Mölder tegi oma tööd suure pühendumusega, panustades Eestimaa looduse ja keskkonna hoidmisesse. "Tõnis liikus jõudsalt edasi mitme ühiskonnas vastakaid arvamusi tekitanud teemaga, kaasates aruteludesse edukalt erinevaid huvigruppe," märkis Jüri Ratas. "Tõnise eestvedamisel toodi patiseisust välja metsanduse arengukava ja peamiselt teadlastest koosneva juhtkogu osalusel koostab ministeerium uue teaduspõhise arengukava. Samuti on Tõnis pööranud suurt tähelepanu jäätmekäitluse korraldusele ja kliimaneutraalsuse saavutamise eesmärgile. Tema algatatud otsuste hulka kuulub raiemahu vähendamine, energiakulude hüvitamine madala sissetulekuga peredele ja valdkonna töötajate palgatõus. Olen Tõnisele panuse eest väga tänulik, kuid mõistan tema otsust - tervis ja pere peavad olema esikohal."


Täna kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus võttis vastu otsuse esitada keskkonnaministri kandidaadiks Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe ja Keskerakonna Roheliste kogu liikme Erki Savisaare.

"Erkil on pädevust ja vaistu meid kõiki puudutavat valdkonda sama jõudsalt edasi juhtida. Ta juhtis aastatel 2019-2021 Riigikogu keskkonnakomisjoni ja eelmisel aastal Balti Assamblee keskkonnakomisjoni. Lisaks oli Erki Eesti vesinikustrateegia üks algatajatest ning eelmises Tallinna Linnavolikogu koosseisus töötas keskkonnakomisjonis. Olen veendunud, et Erki suudab pooleli olevad projektid ja ideed ellu viia ning seista jätkuvalt keskkonda väärtustavate põhimõtete eest. Soovin talle uuel vastutusrikkal ametikohal edu," rääkis Jüri Ratas.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela