Keskerakond esitas Jõgeva vallavanema kandidaadiks Angela Saksingu

Nov 04

Eesti Keskerakonna, valimisliidu Omad Inimesed ja Eesti Reformierakonna esindajad allkirjastasid koalitsioonilepingu ühiste kavatsuste elluviimiseks Jõgeva vallas aastatel 2021–2025.


Keskerakonna esindaja, praegune abivallavanem Angela Saksing ütles, et koalitsiooni moodustavad kolm võrdväärset partnerit. "Valla juhtimisel kavatseb koalitsioon lähtuda huvigruppide kaasamisest ning teadmistel põhinevatest analüüsidest ja aruteludest. Valitsemise järjepidevuse tagamiseks jätkatakse kõigi pooleliolevate objektidega, olulised on selle juures elluviimise ajakava, toetuste taotlemine ja eelarve võimalused," lausus Angela Saksing.


Koalitsiooni osapooled jagavad vastutusalad järgmiselt: volikogu esimehe koht läheb valimisliidule Omad Inimesed ja esimehe kandidaadiks esitatakse Priit Põdra. Volikogu aseesimeesteks esitatakse Peep Põdder (Keskerakond) ja Maiu Veltbach (Reformierakond). Volikogus jätkavad olemasolevad komisjonid, mis enamasti on kümneliikmelised, välja arvatud revisjonikomisjon, milles on viis liiget.


Vallavanema koht läheb Keskerakonnale ja vallavanema kandidaadiks esitatakse Angela Saksing. Majanduse ja arenduse valdkonna abivallavanema kohale esitatakse Viktor Svjatõševi (Reformierakond) ning hariduse, kultuuri, noorsootöö, spordi ja sotsiaaltöö valdkonna abivallavanema kohale Asso Nettani (Omad Inimesed) kandidatuur. Lisaks vallavanemale ja abivallavanematele hakkab vallavalitsusse kuuluma veel kolm liiget. Vallavalitsuse liikme kandidaatideks esitatakse Tiina Teppan (Omad Inimesed), Veigo Tumaševski (Reformierakond) ja Vello Lukk (Keskerakond).


Vallavolikogu praegune esimees Peep Põdder lausus, et koalitsioon sündis kiiresti, juba poolteist tundi pärast valimistulemuste selgumist. Angela Saksing lisas, et ka koalitsioonilepingu koostamisel valitses suur üksmeel, suuri vaidluskohti õigupoolest polnudki. Suurematest objektidest peaksid kindlasti valmima Jõgeva põhikooli juurde rajatav spordihoone ja esmatasandi tervisekeskus ning renoveeritud peab saama Siimusti lastekeskuse Metsatareke Silvi maja.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela