Mihhail Kõlvart: Tallinna Haigla tuleb igal juhul, ühendame pealinna pargid suureks rohealaks ja toome tänavatele metroobussid

Sept 19

Ehitame Tallinna Haigla valmis igal juhul, ühendame pargid nii, et pealinnast kujuneks üks suur Euroopa Rohelise pealinna vääriline roheala ning toome ühistranspordi arendamiseks tänavatele metroobussi, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pealinna valimisprogrammi esitlusel.


"Tallinna Haigla on lähima 10-20 aasta kõige eksistentsiaalsem projekt pealinnas: sellest kujuneb Baltimaade moodsaim meditsiinilinnak. Oleme arvestanud, et Tallinna Haigla avab uksed 2027. aastal," lausus Keskerakonna Tallinna linnapeakandidaat Mihhail Kõlvart.


2023. aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitlit kandva Tallinna territooriumist moodustavad rohealad juba praegu 30 protsenti. "Me soovime, et Tallinn oleks veel rohelisem. Selleks loome lineaarpargid, et terve linna rohealad saaksid ühendatud. Töös on juba Putukaväil ning plaanis Klindi park," selgitas Mihhail Kõlvart. "Samas ei tähenda roheline mõtteviis ainult parke. Olulisel kohal on ka ühistransport - aastaks 2025 loobume diiselbusside kasutamisest ja aastaks 2035 liigub kogu Tallinna ühistransport elektri toel. Lisaks toome linnatänavatele metroobussi. Samuti seisame jätkuvalt tasuta ühistranspordi eest ja kaalume võimalusi selle laiendamiseks naaberomavalitsustesse."


Mihhail Kõlvarti sõnul lubab Tallinna linna eelarve ehitada paralleelselt nii Tallinna Haiglat kui ka renoveerida linnahalli. "Meil on Tallinna arendamiseks pikk plaan ja selle kohaselt on mõistlikum kaasata linnahalli projekti erainvestor," lisas ta. "Uue meetmena hakkame pealinna kooliõpilasele maksma kuni 100-eurost koolialguse toetust iga kooliaasta alguses ja tõstame pensionilisa nelja aasta jooksul 200 euroni. Siinkohal on hea meenutada, et Keskerakonna poolt välja käidud pensionilisa pälvis toona palju kriitikat. See on aga tänasel päeval asendunud ülepakkumisega - konkurentide lubadusi lugedes oleme nagu oksjonil. Samas on meil hea meel, et Keskerakonna ideed sobivad ka teistele erakondadele."


Tallinnas kandideerib Keskerakonna nimekirjas 338 kandidaati. "Läheme valimistele vastu väga tugeva ja motiveeritud meeskonnaga, loomulikult küsime sealjuures tallinlastelt vähemalt sama tugevat mandaati, nagu meile usaldati neli aastat tagasi," ütles Mihhail Kõlvart. "Nii, nagu linnavolikogu peab peegeldama Tallinna elanikke, oleme ka oma nimekirja kaasanud kandidaate väga paljudest eri valdkondadest. Tunnustatud meditsiinitöötajad, hinnatud haridustöötajad, armastatud kultuuri- ja spordiinimesed, usinad ettevõtjad, kogenud poliitikud. Keskerakond soovib ja julgeb asju teha. Kas me kardame, et kõik on meie vastu? Vastus on ei. Üksinda nelja, üksinda viie vastu - meile see valem sobib. Mitte ükskord, vaid seekord me võidame niikuinii!"
 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela