Jüri Ratas: rohepööre peab töötama inimeste heaks, mitte nende heaolu arvelt

Mai 26

"Põlevkivi on Eesti üks peamisi maavarasid. Tuleb mõelda, kuidas saame seda meie inimeste heaks edasi kasutada. Aastaid on põlevkivi taganud meie kodudesse elektrit ja soojust ning üle maailma kütust laevadele. Nüüdseks on nii riik kui valdkonna ettevõtted jõudnud selge vajaduseni leida uusi viise ja tehnoloogiaid põlevkivi kasutamiseks," ütles Ida-Virumaal põlevkivitööstuse töötajate, ametiühingute ja ettevõtetega kohtunud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Jüri Ratase sõnul on riigi ülesanne kindlustada, et põlevkivi leiaks parimat võimalikku rakendust, aidates seeläbi kaasa ühiskondliku rikkuse suurendamisele. "Sel aastal on järjepidevalt kasvanud kvoodi hinnad ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks algatatud muutused Euroopa Liidu tasemel panevad meidki otsima innovatiivseid lahendusi," selgitas ta. "Uuendused vajavad piisavalt aega ja samal ajal tuleb Eestis tagada elektri varustuskindlus ning ära ei tohi unustada, et nõudlus põlevkiviõli järele püsib maailmaturul kõrge."

Lahendused peavad töötama inimeste heaks, mitte nende heaolu arvelt, rõhutas Jüri Ratas. "Kaalul on tuhandete perede toimetulek. Seepärast tasub meil liikuda edasi õlitehase rajamisega, mis tagaks tööd ja tulu veel vähemalt 15 aastaks. Samuti on oluline saavutada kokkulepped, mis võimaldavad teha sujuvalt uuendusi põlevkivi kasutuses. Kõik see vajab koostööd riigijuhtide, ettevõtjate ja teadlaste vahel, aga ka mõistvat suhtumist üle Eesti," selgitas Keskerakonna esimees.

"Töötajad ja nende esindajad ametiühingutes rõhutasid, et suurimaks toetuseks on stabiilsed töökohad," lisas Jüri Ratas. "Hea meel oli kuulda, et ettevõtjad tundsid huvi piirkondliku töökoha loomise toetuse vastu – meetme toel sai eelmisel aastal tööd 645 inimest. Arenguruumi jagub veel riigipoolsetes suunatud pakkumistes ettevõtetele ja piirkondlikes erisustes. Uute töökohtade loomisele ei aita kaasa, kui Eestis tegutsevate finantsasutuste huvi Ida-Virumaale investeerida soovivate rahvusvaheliste ettevõtete rahastamiseks on tagasihoidlik."

Riigikogu esimees külastas Kiviõli Keemiatööstust, Eesti Energia Auvere elektrijaama ja Viru Keemia Gruppi. Samuti kohtus Enefit Power töötajate ning keemikuid, kaevureid ja energeetikuid esindavate ametiühingute juhtidega. Lisaks külastas Jüri Ratas Kohtla-Järve tööstusparki ja Aidu karjääri ning pidas veebikohtumise maakonna töötukassa, ettevõtluskeskuse ja omavalitsuste liidu juhtidega.
 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela