Riigikogu esimees Haapsalus: Rohuküla raudtee aitab Lääne-Eestis elu hoida

Apr 10

Meil ja Eestimaa külalistel võib tekkida sellel kümnendil võimalus taas rongiga Tallinnast Rohukülla sõita. Rongiühendus pealinnaga aitab Lääne-Eestis elu hoida, kinnitas reedel Läänemaal töötanud Riigikogu esimees Jüri Ratas.

"Veerand sajandit tagasi lõpetatud rongiliikluse taastamine tänapäevasel moel innustaks inimesi elama väljaspool tõmbekeskusi ja looma siin töökohti,“ rõhutas Riigikogu esimees. „Turba ja Risti vahelisel lõigul peaksime saama sõita ülejärgmisel aastal. Kui otsustame investeerida tuleval viiel aastal veel 67 miljonit eurot, siis muutub reaalseks ka raudteeühendus Tallinna ja Haapsalu vahel."

Haapsalu tervishoiuasutused on valmis teenindama tervet Eestimaad. „Läänemaa haigla näeb võimalust laiendada aktiivset arstiabi ja hooldusravi. Siin asuva rehabilitatsiooni keskuse teenuste järgi on niivõrd suur vajadus, et tõsiselt tuleb kaaluda juurdeehitust ja teenuste valiku laiendamist. Nende teostamine vajab hinnanguliselt vastavalt 5 ja 15 miljonit eurot,“ rääkis Jüri Ratas.

Haapsalu linn on aktiivselt kasutanud mullu omavalitsustele eraldatud kriisitoetust. Näiteks saab peagi mängida renoveeritud tenniseväljakutel, mille juures on ka riietusruumid. Samuti läbib kapitaalse remondi linna läbiv transiiditee.

Samal ajal võtavad ilmet regionaalpoliitilised arendused, mida on aastaid oodatud. Nende hulgas on Haapsalu üürimaja, mis möödunud nädalast alates tagab võimaluse pakkuda sotsiaalabi vajavatele inimestele ka ajutist kodu. Õige pea algab jalgpalli sisehalli ehitus ja loodetavasti avaneb juba järgmisel talvel võimalus kunstmurul kvaliteetselt treenida. Lähima kahe aasta jooksul kerkib Eestis kokku 23 üürimaja ja 8 jalgpallihalli. Riigile tähendavad nad investeeringut summas vastavalt 21 ja 12 miljonit eurot.

Jüri Ratase sõnul liigub COVID-19 olukord stabiilselt paranemise suunas, kuid kriisi jäädavaks ületamiseks peame saama püsiva kaitse koroonaviiruse vastu. "Senised pingutused annavad lootust, et suvest alates saame piiranguteta elada. Kindlust tagaks aga stabiilne vaktsineerimine. Läänemaa arstide sõnul on selleks vaja suuremas koguses ja laiemas valikus vaktsiine. Inimeste valmisolek teha perearsti soovitatud kaitsesüsti kasvab järjepidavalt," ütles Jüri Ratas.

Hiljutine tööpäev Narvas ja seekordne ringkäik Läänemaal on üks algatustest, mida Riigikogu esimees peab oluliseks suurendamaks parlamendi panust koroonakriisi ületamisse. Järgmisel reedel plaanib Jüri Ratas töötada Pärnumaal.

Pilte saate vaadata SIIT.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela