Jüri Ratas: annan endast parima, et valitsuses ja Riigikogus langeksid nii pea kui võimalik otsused, mis aitavad Narva arengule kaasa

Mär 27

Riigikogu esimehena esimese visiidi Narva teinud Jüri Ratas ütles, et kohtumiste keskmes olid lahendused, mis aitavad tervisekriisis toime tulla ja seda ületada. Mõnda aega ülirohked haigestumised suuruselt kolmandas linnas Eestis on pakkunud kuhjaga põhjuseid muretsemiseks. Nüüd nähtu-kuuldu andis kindlust, et nakatumisi jääb aina vähemaks. Enamgi veel - käib töö, et linn, kus Eestis tõuseb päike, täismääral edasi elaks. 

Võtan Narva haigla, perearstikeskuse, testimiskeskuse, kaupluseketi, lasteaia, kõrgkooli ja politsei töötajate, aga ka noorte, ettevõtjate ja linnajuhtidega räägitu kokku nii:

* Nagu ka aasta tagasi, parim viis vältida koroonaviiruse kahjusid on terve püsida. Narva haigla doktorite näidatud koroonahaigete kopsupildid ütlesid must-valgelt, kui ulatuslikult võib nakkus inimese elujõudu räsida. Ka linna perearstide sõnul võivad haigestumise tagajärjed olla isegi raskemad kui haiguse kulgemine. Selle najal soovitasid nad vaktsineerida ennast nii pea kui avaneb võimalus saada kaitsesüst, mida arst teile sobivaks peab. 


* Õpime koroonaviirusega elama. Näiteks, igapäevastes toimetamistes on muutumas normaalsuseks maski kasutamine ja kokkupuudete vähendamine. Kauplusteketi töötajate jaoks on muutunud igapäevaseks tervise kontroll ja kõhkluste korral testimine, samuti tööandja poolne toiduabi haigestunutele ja lähikontaktseks jäänutele. Samuti tuleb juurde võimalusi kontaktivabalt õppida, töötada, hobiga tegeleda, ostelda, etendustel käia jne. 


* Narvas on suur perspektiiv Ida-Virumaale ja tervele Eestile. Juba alustatud töö lubab, et Narva haigla baasil võib tekkida tänapäevane meditsiinikeskus, kust saab kvaliteetset arstiabi ja aktiivset ravi. Endine Kreenholmi manufaktuur võib kujuneda Euroopa suurimaks digikultuuri keskuseks. Sisekaitseakadeemia ja loomeinkubaator Objekt on loonud eeldusi, et Ida-Virumaale võib kerkida ka infotehnoloogia kõrgkool. Neile lisandub veel mitmeid ideid turismi arenduse osas – alates hotellidest kuni laevaühenduseni Narva-Jõesuuga.

Kõik ülaltoodu eeldab reaalset koostööd elanike, ettevõtjate ja omavalitsuse vahel, aga ka arvestatavat tuge riigi poolt. Annan endast parima, et valitsuskoalitsioonis ja Riigikogu saalis langeksid nii pea kui võimalik otsused, mis aitavad meie piirilinna arengule kaasa.  

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela