Jüri Ratas: Keskerakonna ministrikandidaadid on end tõestanud tugevate tegijatena

Jan 24

Eesti Keskerakonna juhatus kinnitas loodava võimuliidu ministrikandidaadid. Keskerakond saab endale keskkonnaministri, kultuuriministri, majandus- ja taristuministri, riigihaldusministri, siseministri, tervise- ja tööministri ning välisministri portfellid. Ministrikandidaatideks on vastavalt Tõnis Mölder, Anneli Ott, Taavi Aas, Jaak Aab, Kristian Jaani, Tanel Kiik ja Eva-Maria Liimets.


"Keskerakond läheb uude valitsuskoalitsiooni enesekindlalt, kõik ministrikandidaadid on end tõestanud tugevate tegijatena," lausub Jüri Ratas. "Olen kindel, et Keskerakonna volikogu poolt heaks kiidetud tulevased ministrid seisavad Eesti inimeste hea käekäigu eest ja viivad ellu valijatele antud lubadusi. Peamine ülesanne on praegune tervise- ja majanduskriis edukalt ületada. Soovin kõigile ministritele jõudu ja pealehakkamist ning uutele tulijatele kiiret sisseelamist!"


Aastateks 2021-2023 sõlmitud koalitsioonileping sisaldab mitmeid Keskerakonna jaoks olulisi punkte. Jüri Ratase sõnul saavad eakad olla kindlad, et pensioni teise samba reformist vabanev raha suunatakse pensionikindlustuse puudujäägi katmiseks, keskmise vanaduspensioni maksuvabaks muutmiseks ja erakorraliseks pensionitõusuks. Samuti panustab valitsuskoalitsioon majanduse elavdamisse, teadus- ja arendustegevusse ning viib ellu õiglast regionaalpoliitikat.


"Sotsiaalvaldkonnas on eesmärgiks korrastada pikaajalise hoolduse süsteemi, et ennetada ja vähendada pikaajalise hoolduse vajadust, leevendada lähedaste hoolduskoormust ning toetada koduteenuste pakkumist. Analüüsitakse alternatiivseid rahastusmudeleid, sealhulgas ka hoolduskindlustust inimeste omaosaluse vähendamiseks ja teenuste kättesaadavuse tõstmiseks," loetleb Jüri Ratas.


Rohkem kui neli aastat peaministriametit pidanud Jüri Ratas tõstab esile ka tegevuskava väljatöötamist kliimaneutraalsuse saavutamiseks aastaks 2050 ja selle seadmist riiklikuks eesmärgiks. "Koostöös Ida-Virumaa omavalitsuste, ettevõtlusorganisatsioonide ja teadlastega koostab uus valitsus tegevuskava õiglaseks üleminekuks ja uute töökohtade loomiseks. Lisaks Õiglase Ülemineku Fondi toetusele suunatakse piirkonda täiendavaid rahalisi vahendeid," ütleb Jüri Ratas.

 

KESKERAKONNA MINISTRIKANDIDAADID

Keskkonnaminister Tõnis Mölder: 2019-2021 Riigikogu XIV koosseisu liige, sotsiaalkomisjoni esimees; 2017-2019 Tallinna abilinnapea.


Kultuuriminister Anneli Ott: 2020-2021 riigihalduse minister; 2019-2020 Riigikogu XIV koosseisu liige, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees.


Majandus- ja taristuminister Taavi Aas: 2019- majandus- ja taristuminister; 2015-2019 Tallinna linnapea.


Riigihalduse minister Jaak Aab: 2020-2021 haridus- ja teadusminister; 2017-2018 ja 2019-2020 riigihalduse minister.


Siseminister Kristian Jaani: 2013–2021 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt.


Tervise- ja tööminister Tanel Kiik: 2019-2021 sotsiaalminister; 2016-2019 Riigikantselei peaministri büroo juhataja.


Välisminister Eva-Maria Liimets: 2019-2021 Eesti suursaadik Horvaatias, 2018-2021 Eesti suursaadik Tšehhimaal ja Sloveenias.
 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela