Maria Jufereva-Skuratovski jätkab rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaisena

Dets 16

Riigikogu liige Maria Jufereva-Skuratovski taasvaliti Eesti Keskerakonna volikogu rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni esinaiseks. Komisjoni istungil arutleti järgmise aasta töökava üle, milles on peegeldatud meie ühiskonna kõige päevakajalisemad teemad.


"Koroonapandeemia on Eestis tugevasti mõjutanud tuhandete perede elu nii majanduslikult kui ka psühholoogiliselt. Sagenenud on perevägivalla juhtumid. Mõistagi kannatavad perevägivalla all kõige rohkem naised ja lapsed. Komisjoni tasemel kavatseme koostada ettepanekuid valitsusele, mis on suunatud probleemi lahendamisele," lausus Jufereva-Skuratovski. 


Komisjoni aasta töökava kohaselt on plaanis välja töötada ettepanekud paljulapseliste perede toetamiseks. Ühe meetmena on arutluse all kodu rajamiseks mõeldud kinnistu soodsamatel tingimustel soetamine. Komisjonis on arutletud ka selle üle, kuidas aidata pagulastel ja migrantidel õppida paremini tundma Eesti ühiskonda, kultuuri, traditsioone ning ajalugu, mis omakorda soodustaks lõimumisprotsesse. Üheks võimaluseks on rakendada uutele tulijatele, kes taotlevad alalist elamisluba, spetsiaalseid koolitusi ja teste. Komisjoni töös ei ole jäänud tähelepanuta ka küsimused, mis on seotud eesti keele õppega.


Rahvastikupoliitika ja rahvussuhete komisjoni aseesimeheks valiti Tartu linnavolikogu liige Jelena Frunze.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela