Keskerakond: Küberkiusamise ignoreerimine ei pane probleemi kaduma

Jun 12

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna siseminister Hanno Pevkurile üle arupärimise, millega soovitakse juhtida tähelepanu tõsistele küberkiusamise probleemidele. Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul on küberkiusamise näol tegemist probleemiga, millesse seni on liiga kergekäeliselt suhtutud.

„Selle aasta esimese kvartali jooksul on seoses küberkiusamisega veebikonstaablitele laekunud 47 pöördumist, ent tegelikkuses on taolisi juhtumeid kindlasti kümneid rohkem. Kui klassikaline koolikiusamine nägi ette kiusamist koolimaja piires, siis küberkiusamine enam neid piire ei tunne. Veebikonstaablite hinnangul on koolid küll tihtipeale sellisest tegevusest teadlikud aga ei tegutse. Leian, et probleemi lahendamiseks tuleks esmalt probleemi olemus endale selgeks teha,“ sõnas Priit Toobal.

Saadik jätkas: „Nii kummaline, kui see ka ei tundu, toimub ka täiskasvanud inimeste seas küberkiusamist. Pidev veebis ahistamine võib viia väga tõsiste tagajärgedeni. Umbes aasta tagasi šokeeris maailma ühe Briti tüdruku enesetapp, mis oli seotud küberkiusamisega. Ka Eesti noored pole selle eest kaitstud. Veebikonstaablite sõnul aitaks küberkiusamise vähenemisele kaasa see, kui taoliste juhtumite menetlemine muudetaks lihtsamaks ning inimestele antaks tõhusamat õigusabi. Meie arupärimise mõte ongi selles, et ka meie valitsus teadvustaks endale küberkiusuga kaasnevaid murekohti.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela