Priit Toobal: Euroopa Komisjoni voliniku peaks nimetama Riigikogu, mitte valitsus

Jun 12

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal sõnas tänasel Euroopa Komisjoni volinikukandidaadi arutelul Riigikogus, et eurovoliniku peaks nimetama parlament, mitte valitsus. See, et Ansipit Riigikogu ees võimaliku kandidaadina esitleti, ei tähenda, et saadikutel mõjuvõimu juurde oleks antud.

„Asjaolu, et Ansip, kui võimalik tulevane eurovolinik, Riigikogu eest läbi käis, ei anna meile kokkuvõttes midagi. Selle asemel, et parlamendi ees endist peaministrit ülistada, võiks voliniku nimetamise korda muuta seesuguselt, et järgmise kandidaadi kinnitakski Riigikogu. Samamoodi talitab näiteks meie lähinaaber Leedu. Leian, et kui eurovolinikule annaks oma heakskiidu parlament, oleks see kindlasti tugevam näitaja kui praegune valitsuskabineti kokkulepe,“ sõnas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal jätkas: „Veel enne valitsusse minekut olid ka sotsiaaldemokraadid sama meelt. Kahjuks leppisid nad koalitsiooni astudes Reformierakonna pakutuga, mis tähendab seda, et voliniku nimetamise asemel käib kandidaat ainult Riigikogu saalist läbi. Euroopa Komisjoni voliniku kandidaadi valik on niivõrd tähtis otsus, mida tehes peaks siiski arvestama kogu elanikkonna soovidega.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela