Simson: kütteõlile aktsiisi lisamine suurendab kodukulusid pea poole võrra

Jun 12

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise seaduseelnõu, mis keelab eriotstarbelise diislikütuse kasutamise kodude kütmiseks alates 1. maist 2015. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul tähendab taoline seadusmuudatus tuhandetele inimestele väga suurt kodukulude kasvu.

„Kütteõliga kütvaid majapidamisi on Eestis mõni tuhat ning nende jaoks tähendab eriotstarbelise diislikütuse kasutamise keelamine 38 protsenti suuremaid küttekulusid. Näitena võib võtta 75 ruutmeetrise maja, kus aastane kütteõli tarbimine on 2000 liitrit. Praegu läheb see kogus maksma 1700 eurot, erimärgistuse kadumisel aga 2346 eurot, ehk kulu kasv on 646 eurot. Paljud majaomanikud on juba eakamad inimesed ning sellisel juhul tähendavad kasvanud kulutused perele lausa kahe keskmise pensioni kaotust,“ sõnas Kadri Simson.

Simson jätkas: „Võimalus on muidugi ka küttesüsteemid välja vahetada, kuid see nõuab väga suuri investeeringuid. Seaduse seletuskirjas on öeldud, et riik kavatseb toetada väikeelamutes energialahenduste muutmist sel ja järgmisel aastal kolme miljoni euro eest. Toetuse jaotuses ei ole erinevad ministeeriumid veel lõplikult kokku leppinud, kuid arvestades küttesüsteemide väljavahetamise kulukust, tundub sellest summast selgelt väheks jäävat.“

Tänases majandusprognoosis kinnitas ka Eesti Pank, et plaanitavad aktsiisitõusud viivad Eesti järgmisel ja 2016. aastal taas suure elukallidusega riikide hulka. 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela