Laasi: Järjekordne kodukulude kasv viib meeleavaldusteni

Jun 12

Riigikogu liikme Lauri Laasi sõnul on Vabariigi Valitsuse plaanitavad maksumuudatused kodumajapidamistele tugevat lööki andmas. Täna menetluses oleva eelnõuga plaanitakse tõsta alates 2015. aasta 1. jaanuarist maagaasi aktsiisimäära 20 protsenti ning sama aasta 1. maist  keelatakse eriotstarbelise diislikütuse kasutamine kodumajapidamistes.

„Eriotstarbelise diislikütuse kasutamise keelamine kodumajapidamistes tõstab antud kulutusi 38 protsenti. Kui peaminister ei pea niivõrd suurt kodukulude kasvu probleemiks, siis mina sellega nõustuda ei saa. Tänastes oludes jääb inimesele kaks võimalust. Esiteks, kas vahetada välja kogu küttesüsteem või müüa oma majapidamine maha,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lauri Laasi.

Laasi jätkas: „Me kõik mäletame, kuidas enne elektrituru avanemist sõnas valitsuskoalitsioon, et see ei tõsta tarbija jaoks hinda. Nagu me täna teame, oli see totaalne vale. Kodukulude langetamist lubanud valitsus tõstis need hoopis taevastesse kõrgustesse. Täna plaanitavatel maksumuudatustel võib meie kodukuludele olla sarnane efekt. Plaanime korraldada Urve Palo juhitava majandusministeeriumi ees kodukulude hinnatõusu vastaseid meeleavaldusi.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela