Ratas: üürikodude rajamisest peab saama riiklik programm

Apr 18

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas tervitab majandus- ja taristuministri Urve Palo valmisolekut hakata riigi toel rajama munitsipaalüürikortereid. Ratas rõhutab, et asjaga tuleb kiiresti tegeleda, sest soodsate elamispindade järele on väga suur vajadus.

„Meil on väga hea meel, et valitsus on üle võtmas Tallinna poliitikat üürikodude rajamisel. Riigipoolne valmisolek asuda selles valdkonnas tööle, on igati tervitatav,” ütles Ratas. „Vajadust üürimajade järele on nentinud ka IRLi kuuluv Eesti Omanike Keskliidu peasekretär. Seega loodan, et antud programmile on olemas vähemalt kolme parlamendierakonna toetus.”

Ratas tõi välja, et ka ehitusettevõtjate hinnangul peaks Eesti asuma muu Euroopa eeskujul aktiivselt üürikodusid rajama. „Meie põhjanaabrid soomlased on selles valdkonnas väga aktiivselt tegutsenud ning nendega on kindlasti võimalik kogemusi vahetada.”

„Riiklik ehitusprogramm üürikodude rajamiseks ei tähenda mitte ainult soodsamaid elamisvõimalusi noortele peredele, vaid sellega ergutatakse oluliselt ka majandust ning luuakse juurde töökohti,” lisas Ratas. „Jätkuvalt kõrge tööpuuduse ning inimeste väljarände leevendamiseks tuleb programmiga esimesel võimalusel alustada.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela