Jüri Ratas: Eesti vajab Euroopas omandatud kogemusi

Apr 11

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teatas, et kandideerib Euroopa Parlamenti ning asub valituks osutudes seal ka reaalselt tööle. Ratas soovib ühtlasi muuta väärarusaama, et Euroopa Liitu suundumine eeldab lahkumist Eesti poliitikast.

„Enam kui 500 miljoni elanikuga Euroopa Liidu ainuke rahva poolt valitav institutsioon pole kohaks, kus mugavat äraolemist nautida. Euroopa Parlamenti kuulumine ei tähenda üheotsapiletiga puhkust, vaid võimalust töötada rahvusvahelisel tasemel oma riigi ja kõigi Euroopa Liidu elanike heaolu nimel. Igal eurosaadikul on selge kohustus olla töiseks sillaks kodumaa ja ülejäänud Euroopa vahel,“ selgitas Ratas.

„Euroopalik heaolu tuleb tuua kõigi meie inimesteni ning siinkohal peavad andma oma panuse poliitikud Eestis ja ka Euroopas. Samamoodi tuleb edu saavutamiseks võidelda igal tasandil tööpuuduse, väljarände ning ühiskondliku ebavõrdsusega,“ lisas ta.

„Mitmed Eesti tipp-poliitikud, sealhulgas valitsusjuhid on eelistanud lõpetada oma poliitilise karjääri Euroopa Parlamendis või Euroopa Komisjonis. Tegelikult vajab Eesti märksa enam vastupidist liikumist ning Euroopas omandatud kogemusi ja häid koostööpartnereid teistes riikides. Eestile tuleb ainult kasuks, kui riigijuhid omavad töökogemust Euroopa tasandil,“ märkis Jüri Ratas.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela