Priit Toobal: kahes kogus istumine ei ole Põhiseadusega kooskõlas

Apr 08

Riigikogu põhiseaduskomisjonis otsustati täna mitte toetada Andres Herkeli algatatud seaduseelnõu, mis oleks välistanud poliitikute massilise kandideerimise esinduskogudesse, kus tegelikult tööle ei kavatseta hakata. Rahvakeeli oleks see lahendanud nn. peibutuspartide probleemi.

„Leian, et peibutuspartluse probleemi on võimalik lahendada kahel viisil. Esiteks, nagu on välja pakkunud uus valitsuskoalitsioon, võimaldades poliitikutel istuda mitmes esinduskogus. Või teiseks, nagu pakkus välja Andres Herkel, kustub uus mandaat automaatselt kui saad järgmise. Taoline eelnõu oli täna ka põhiseaduskomisjonis arutlusel, kuid kahjuks leidis see toetust vaid Keskfraktsiooni esindajate poolt. See tähendab, et suure tõenäosusega lükatakse antud eelnõu lihtsalt tagasi,“ sõnas põhiseaduskomisjoni liige Priit Toobal.

Toobal lisas: „Kahtlemata on ka Herkeli esitatud eelnõus detaile, mis vajaksid läbirääkimisi ning paremat sõnastust, aga idee poolest on Herkeli väljapakutu parem lahendusviis probleemile, kui see, mida pakub valitsuskoalitsioon.“

„Keskerakonna seisukoht on, et kahel toolil istumine ei ole põhiseadusega kooskõlas. Sarnast arvamust on varem väljendanud ka toonane õiguskantsler Allar Jõks ja ka president Arnold Rüütel. Leian, et kahel toolil istumine kitsendab selgelt poliitikute ringi ja see pole demokraatlikule riigikorrale omane,“ lõpetas Toobal.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela