Keskerakond: Vähekindlustatud peredele tuleb luua paremad võimalused igapäevaseks toimetulekuks

Apr 04

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon plaanib tuleval nädalal algatada sotsiaalhoolekande seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on taastada toimetulekutoetuse arvestamise alused selliselt, et lapsetoetus ei kuuluks perekonna sissetulekute hulka ning seeläbi saaksid ka vaesemad pered lastetoetuste tõusust võitu.

„Täna toetab Eesti riik kõige enam neid peresid, kes endaga toime tulevad. Pered, kes kuuluvad riskileibkondadesse ning kellel on õigus toimetulekutoetusele, on halvemas olukorras, kuna lapsetoetus arvestatakse pere sissetuleku hulka. Selleks, et ka vähekindlustatud Eesti peredel oleksid paremad võimalused igapäevaseks toimetulekuks ja senisest suuremad võimalused lastele huviharidust või sportimist lubada, tuleb taastada toimetulekutoetuse arvestamise alused nii, et lapsetoetus oleks perekonna sissetuleku väline,“ sõnas Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom.

Toom lisas: „Vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut. Statistikaameti andmetel elas 2011. aastal Eestis suhtelises vaesuses 17 protsenti ja absoluutses vaesuses ligi kümme protsenti lastest. Algatatav eelnõu suurendaks märgatavalt Eesti leibkondade toimetulekut ja võimalusi.“

„Varasemalt on ka sotsiaaldemokraadid taolise muudatuse poolt olnud. Seega loodame, et ka uus valitsuskoalitsioon toetab antud algatust,“ lõpetas Toom.

Statistikaameti andmetel sai 2012. aastal toimetulekutoetust 21 585 perekonda. Eelnõu jõustumise tähtajaks on 1. jaanuar 2015 ning Riigikogus seaduse vastuvõtmiseks on vajalik poolthäälte enamus.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela