Tuus-Laul: uus valitsus peab tööõnnetus- ja kutsehaiguste kindlustusseaduse loomise endale südameasjaks võtma

Mär 26

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul peab täna ametisse astunud valitsus asuma koheselt looma pikalt oodatud tööõnnetus- ja kutsehaiguste kindlustusseadust. Kutsehaiged on taolist seadust oodanud juba pea 20 aastat.

„Kui uurida uut koalitsioonilepet, siis seal on öeldud, et valitsusel on plaanis algatada tööõnnetus- ja kutsehaiguste kindlustusseaduse põhialuste kokkuleppimise protsess, mis sisuliselt ei tähenda midagi konkreetset. Erinevaid läbirääkimisi on peetud juba aastakümneid.

Leian, et kauaoodatud seadust tuleb asuda ka koheselt looma. Vahevalitsusel on aega antud vähem kui aasta ning leian, et antud seadusmuudatused võiks vastuvõetud saada juba 2015. aasta alguses“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Eelmine, äärmiselt parempoolne valitsus soovis koguni riigipoolselt makstavad kutsehaigete hüvised ära kaotada. See neil õnneks läbi ei läinud. Tänaseks on meil ametis uus valitsus ning tundub hämmastav, et Sotsiaaldemokraadid, kes peaksid seisma tööinimeste huvide eest, teemat tõsiselt tõstatanud pole.“

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela