Jüri Ratas: Piirkondlik ebavõrdsus on Eesti üks tõsisemaid väljakutseid

Mär 26

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses toimuvatel Linnade ja Valdade Päevadel. Jüri Ratas rõhutas oma ettekandes, et Eesti vajab kohalike omavalitsuste küsimuses erakondadeülest kokkulepet.

„Eestis on koondunud otsustusõigus keskvalitsuse tasandile ning kohalikke omavalitsusi nähakse alluvatena. Viimased valitsuskoalitsioonid on omavalitsuste huvisid ja seisukohti järjekindlalt ignoreerinud.

Alustades majanduskriisi ajal tehtud kärbetest ning jätkates kahel viimasel aastal täielikult läbikukkunud omavalitsusliitude ja keskvalitsuse läbirääkimistega riigieelarve teemal.

Laadne Suure ja Väikse Peetri mentaliteet ei sobi aga arenenud euroopalikku ühiskonda,“ lausus Jüri Ratas.

„Ma tahaksin loota, et uus valitsuskoalitsioon toob siinosas muutusi, kuid senised otsused ei ole kahjuks olukorda parandanud. Esiteks ei ole Reformierakonna ja SDE koalitsiooni tegevuskavas isegi kohalike omavalitsuste peatükki ning teatavasti kaotati ilma sisuliste põhjendusteta regionaalministri ametikoht,“ märkis Ratas. „Piirkondlik ebavõrdsus on aga täna Eesti üks tõsisemaid väljakutseid.“

„Riigijuhtidel tuleb täita juba 1994. aastal ratifitseeritud Euroopa kohaliku omavalitsuse hartat ning Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongressi (CLRAE) raporteid. Omavalitsuste tulubaasi taastamise kõrval tuleb saavutada poliitiline kokkulepe riigi ja omavalitsuste ülesannete ning rahastuse jaotuse osas,“ selgitas Ratas. „Pikaajaliste ning jätkusuutlike lahenduste elluviimiseks on vaja omavalitsusliitude, erakondade ja sõltumatute ekspertide koostöös koostada uus kohaliku omavalitsuse korralduse seadus.“  

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela