Jüri Ratas: Euroopalikud väärtused ja heaolu tuleb tuua Eestisse

Mär 25

Eesti Keskerakonna Euroopa Parlamendi valimisprogrammi töörühma esimehe Jüri Ratase sõnul on erakonna põhiline eesmärk Eesti inimeste heaolu tõus. Kõigil Euroopa Parlamendi saadikutel tuleb seejuures üheaegselt töötada oma kodumaa ja kogu Euroopa Liidu heaks. 

„Käesoleva aasta 1. mail täitub Eestil juba kümme aastat Euroopa Liidu liikmena, aga meie riik on endiselt üks Euroopa vaesemaid. Jätkuvalt on tõsiseks probleemiks ühiskondlik ebavõrdsus, regionaalne tasakaalustamatus ning rahvaarvu pidev vähenemine. See peab järgmiste aastate jooksul muutuma ning Eesti inimeste heaolu nimel tuleb tööd teha poliitikutel nii Eestis kui ka Brüsselis,“ sõnas Jüri Ratas.

Keskerakonna valimisprogramm soovitab euroopaliku heaoluühiskonna ülesehitamiseks eeskuju võtta Lääne-Euroopa ja Põhjamaade maksupoliitikast ning sotsiaalvaldkonna lahendustest. „Astmeline tulumaks kehtib 22-s Euroopa Liidu liikmesriigis 28-st ning klassikaline ettevõtte tulumaks kõigis liikmesmaades peale Eesti. Põhjalik maksureform on ainuke võimalus pakkuda Eesti inimestele konkurentsivõimelist palka, piisavaid peretoetusi ning väärikaid pensione,“ selgitas Ratas.

„Eesti esindajatel Euroopas tuleb üheaegselt panustada oma kodumaa ning kogu Euroopa Liidu hüvanguks. Meie huvides on ühtne ja tugev Euroopa Liit, mis suudab konkureerida USA ja tõusvate Aasia majandustega. Eesti poliitikutel on siinkohal samuti kohustus häid mõtteid ja toimivaid lahendusi välja pakkuda, mitte Euroopas mugava kaasreisija rolliga piirduda,“ rõhutas Jüri Ratas.

Eesti Keskerakonna Euroopa Parlamendi valimiste programm käsitleb nii Euroopa Liidu küsimusi ja arenguid kui ka siseriiklikke probleeme. Valimisprogramm kinnitatakse 5. aprillil Keskerakonna valimiskonverentsil. 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela