Marika Tuus-Laul: Kiirlaenureklaamide keelustamine on tervitatav samm

Mär 13

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Lauli sõnul on Valitsuse tänane ettepanek töötada välja seadused, mis keelaksid kiirlaenude reklaami raadios ja televisioonis positiivne samm.

Riigikogu liige tuletab aga meelde, et sarnase ettepaneku tegi Keskerakonna fraktsioon juba enam kui kuu aega tagasi.

„On tore näha, et Eesti Vabariigi Valitsus ka lõpuks kiirlaenude reklaamimist probleemseks peab ning on asunud astuma tõsisemaid samme olukorra parandamiseks. Loodan, et kasutusse läheb ka Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni veebruaris algatatud seaduse eelnõu, mille eesmärk oli samuti kiirlaenureklaamide väli-, tele- ja raadioreklaami keelustamine,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Kümned tuhanded inimesed, kes on kiirlaene liialt kergekäeliselt võtnud, on sattunud makseraskustesse. Agressiivse reklaami keelustamine aitaks vältida olukordi, kus laen on võetud impulsiivselt, tuues hiljem endaga kaasa mitmeid muresid. Olles juba keelustanud kasiinode ja tubakatoodete reklaami, pean järgmiseks loogiliseks sammuks ka taolist kiirlaenureklaamide keelustamist.“ 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela