Olga Sõtnik: Vanemahüvitise sidumine arstliku kontrolliga parandab laste olukorda

Mär 11

Riigikogu täiskogu tänasel istungil tuleb lõpphääletusele Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, millega tehakse valitsusele ettepanek algatada seadusemuudatus, mis seoks riikliku vanemahüvitise maksmise lapse arstlikus kontrollis käimisega.

„Vältimaks olukordi, kus vanemad sotsiaaltoetuste saamise eesmärgil lapsi äraelamiseks kasutavad, peame vajalikuks vastu võtta seadusemuudatus, mis seoks vanemahüvitise saamise lapse arstlikus kontrollis käimisega,“ rääkis Riigikogu majanduskomisjoni liige Olga Sõtnik. „Eesti laste, eriti väikelaste, tervisekontrolli süsteemi probleem seisneb selles, et perearstidel on küll kohustus lapsi jälgida, kuid vanematel pole kohustust lapsi jälgimisele tuua.“

Sõtnik lisas: „Meediast on läbikäinud arvamus, et antud eelnõu plaan on sundida vanemaid oma lapsi vaktsineerima ning muid kohustusi peale võtma. Selliseid samme antud eelnõu kindlasti ei rakenda. Probleem seisneb lihtsalt selles, et kahjuks esineb Eestis jätkuvalt juhtumeid, kus vastsündinud lapsed jäävad korraliku vanemliku hooleta. Ka Eesti perearstide selts on välja pakkunud, et riiklikke ja kohalikke toetusi võiksid saada vaid need vanemad, kes käivad lapsega regulaarselt arstlikus kontrollis. Nimelt puudub perearstidel ülevaade teatud hulga laste tervisest ja arengust.“

Sarnased meetmed kasutavad paljud Euroopa riigid. Näiteks Austria, Prantsusmaa, Soome, Suurbritannia jt riikide tervishoiuprogrammidesse on juba kehtestatud tingimuslikud elemendid sünni- ja lapsetoetuste maksmisel. 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela