Tarmo Tamm: Kohalikud teed vajavad suuremat toetust

Mär 13

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusemuudatuse, mille eesmärgiks on anda kohalikele omavalitsustele kindlus, et järgmiste aastate riigieelarvetes eraldatakse kohalike teede rahastamiseks vähemalt kümme protsenti kütuseaktsiisist laekuvatest vahenditest.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Tarmo Tamme sõnul oleks sätestatav 10 protsenti miinimum, sest kohalike teede olukorra parandamiseks oleks vaja oluliselt suuremat toetust.

„Kohalike teede seis on kehv ja positiivset arengut ei ole hetkel ka kuskilt näha. Omavalitsused vajavad korrashoiuks rohkem raha ning kütuseaktsiisist laekuvatest vahenditest vähemalt  kümne protsendi suuruse eraldise kinnitamine pakuks mingisuguse kindlustunde. Kui 2009. aastal kaotati seadusest 10 protsendi nõue, siis langes ka kohalike teede rahastamine momentaalselt. Aastatel 2010–2013 eraldati kütuseaktsiisist kohalikele teedele keskmiselt vaid 6,5 protsenti,“ sõnas Riigikogu liige Tarmo Tamm.

„Täna on paljud kohalikud teed sõidukõlbmatud just majanduskriisi ajal toimunud alarahastamise tõttu . Jätkates senise ebakindla rahastamisega muutuvad teed varsti suisa läbimatuks. Halvenevad olud vähendavad aga veelgi maapiirkondade konkurentsivõimet,“ lõpetas Tarmo Tamm. 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela