Ratas BLRT tehases: valitsus töötab tööjõu probleemi lahendamise nimel

Jan 23

Peaminister Jüri Ratas tutvus täna BLRT Grupi tööga. Peaminister sai ülevaate kontserni ettevõtete tegevusest ja investeerimisprojektidest. Vestluse käigus käsitleti ka tööjõu nappuse probleemi. Peaministri sõnul peegelduvad BLRT tegevuses kõik need olulisemad võimalused, raskused ja väljakutsed, millega seisavad täna silmitsi nii Eesti suured ettevõtted ja tööandjad kui ka meie majandus tervikuna. 

„Tööjõu küsimus ja ärikeskkonna stabiilsus on väga olulised asjad, mis aitavad ettevõtetel pikaajalisi investeeringuplaane teha. Kvalifitseeritud tööjõu nappus on probleem ka välisinvestoritele. Valitsuse tasemel töötame selle lahenduse nimel,“ ütles Ratas.

BLRT Grupi juhatuse esimees Veronika Ivanovskaja näitas peaministrile BLRT Grupi võtmetähtsusega tootmisüksuseid: laevaremonditehast, ettevõtet Wärtsilä BLRT Estonia, masinaehitusettevõtet, ainsat Eestis säilinud valutööstust ning nafta- ja gaasiettevõtetele, aga ka taristuprojektidele kõrgtehnoloogilisi seadmeid ja suuremõõtmelisi metallkonstruktsioone valmistavat firmat.

„Ettevõtte konkurentsivõime säilitamise huvides tuleb pidevalt suurendada efektiivsust, investeerida moodsatesse seadmetesse. Mitu aastat oleme tegelenud pikaajalise, mahuka investeerimiskava elluviimisega. Ainuüksi 2017. aasta jooksul sai investeeritud ligi 44 mln eurot,“ selgitas Ivanovskaja.

BLRT Grupp pakub tööd 1700 spetsialistile ja 1000 allhankijale üle Eesti.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela