Aas ja Martinson lubavad lühendada ravijärjekordasid südamearstide juurde

Täna hommikul Haabersti Tervisekeskust külastanud Tallinna abilinnapead Taavi Aas ja Merike Martinson andsid lubaduse, et südamearstide ravijärjekordade vähendamiseks antakse Tallinna haiglatele lisaraha.

 „Eestis põhjustavad kõige enam surmasid vereringeelundite haigused, erinevatel aastatel on ligi pooled surmajuhtumitest just sellega seotud,“ rääkis Merike Martinson, „südamearstide järjekorrad on pikad ning kiirem ravile pääsemine võiks paljude inimeste elusid pikendada. Pahatihti panevad pikad järjekorrad ka inimesi käega lööma, nii et arsti juures jääbki käimata. Just seetõttu on Keskerakond otsustanud oma Tallinna tööplaani võtta lisaraha suunamise haiglatele eelkõige südamearstide ravijärjekordade lühendamiseks.“

Lisaks kinnitas Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas, et Tallinna Haigla projektiga minnakse edasi. „Tallinna Haigla on mastaapne, kuid pikaajaline projekt. Selge on see, et valmides viib see Tallinna ja kogu Põhja-Eesti tervishoiu täiesti uuele tasemele.“ Veel lubasid Aas ja Martinson, et Keskerakonna tööplaanis sisaldub puuetega inimestele suunatud Tallinna ligipääsetavuse programmi ellu viimine ning Iru Õendus- ja Hoolduskodu edasi arendamine.