Mailis Reps: Koolilõuna küsimus vajab valitsuskoalitsiooni tähelepanu

Mär 10

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatas täna seadusemuudatuse, mis suurendaks koolilõuna toetuse ühe euroni ning tagaks tasuta koolilõuna ka keskharidust omandavatele õpilastele. Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul peab uus valitsuskoalitsioon koolilõuna küsimuse kiiremas korras lahendama.

„Eestis elab vaesuses ligi 63 000 last, kellest 45 000 elavad absoluutses vaesuses. Kuna vaesus mõjutab väga paljude laste igapäevast toimetulekut, siis on äärmiselt oluline tagada igale koolilapsele vähemalt üks soe toidukord päevas,“ sõnas endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps lisas: „Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud 23 protsenti. Samal ajal aga on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Selleks, et toetus oleks arvestades inflatsiooni 2010. aasta tasemel, peaks rahasumma kasvama tänaselt 0,78 eurolt vähemalt 0,90-eurole. Parema koolilõuna Eesti lastele tagab aga sellest summast suurem toetus.“

„Oleme aastaid rääkinud koolitoidu toetuse suurendamise vajalikkusest ning esitanud ka vastavaid seadusemuudatus ettepanekuid. Kahjuks ei ole Eesti lahkuv valitsus soostunud antud probleemi käsitleda ning lahendada. Eestis on aga peagi tööle asumas uus valitsus, kes loodetavasti suudab adekvaatsemalt lahendada eri sotsiaalseid probleeme ning on nõus kuulama ka opositsiooni pakutavaid lahendusi. Nii Riigikogu Keskerakonna fraktsioon kui ka laiem avalikkus oleksid väga pettunud, kui uus valitsuskoalitsioon ei taga koolis meie lastele täisväärtuslikku söögikorda ,“ lõpetas Mailis Reps. 

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela