Peaminister Jüri Ratas pälvis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja aumärgi

Nov 14

Pärnus toimunud põllumeeste ja talunike tänusündmusel tunnustati Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja aumärgiga „EestiMAA Heaks“ inimesi, kes on oma silmapaistva tegevusega andnud olulise panuse Eesti maamajanduse edendamisse.


Koja aumärk anti pidulikult üle Eesti Vabariigi peaministrile Jüri Ratasele, keda tunnustati järjepideva ja väga eduka töö eest Eesti põllumajanduse ja maaelu eest seismisel 🇪🇺 Euroopa Liidu pikaajalise eelarve läbirääkimistel aastateks 2021-2027.

Jüri Ratas ütles põllumeestele tänusündmusel peetud sõnavõtus, et riik on valmis olema ettevõtjatele väärikas ja usaldusväärne partner, kuid kõik meie unistused ja lootused saavad võimalikuks ainult koostöös Eestis tegutsevate ettevõtetega.

"Maaettevõtjate otsused ja tegevus mõjutab meie elukeskkonda ja Eesti inimeste heaolu kõige suuremal määral. See aitab kaasa positiivsele ja tasakaalustatud arengule, suurendada elanike tööhõivet ja sissetulekuid maapiirkondades ning muuta Eestit veelgi atraktiivsemaks meie elanikele, külastajatele, investoritele," rõhutas peaminister Jüri Ratas.

Peaminister tunnustas põllumehi nende ettevõtlikkuse ja uuendusmeelsuse eest. "Meil on arvukalt silmapaistvaid edulugusid ja positiivseid näiteid Eesti talupidajate nutikusest ja leidlikkusest, uute toodete arendusest, julgest pealehakkamisest ning lahenduste leidmisest kõige keerulisematele igapäevastele väljakutsetele," ütles ta.