Jüri Võigemast ja Taavi Aas pälvisid Eesti Linnade ja Valdade Liidu teenetemärgi

Sept 19

Eesti Linnade ja Valdade Liit tunnustas teenetemärgiga inimesi, kellel on olnud hindamatu panus Eesti omavalitsusüsteemi arengusse. Keskerakonna liikmetest pälvisid teenetemärgi Jüri Võigemast ja Taavi Aas.

"Tegemist on kindlasti väärikate inimestega, kelle hulka kuulub omavalitsustegelasi meilt ja Soomest, häid kolleege ministeeriumitest kui ka teaduse esindajad. Igaüks neist on andnud väga olulise panuse nii omavalitsuste kui ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu taasloomisse ja kestmisse. Suuresti tänu neile on meie omavalitsused ja omavalitsuste koostöö niivõrd kõrgel tasemel," sõnab Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik.

Peaminister Jüri Ratas toonitas oma tervituskõnes Eesti Linnade ja Valdade Liidu olulisust kohalike omavalitsuste esindamisel. "Tugevad ja tegusad omavalitsused on inimkeskse ning arenguvõimelise riigi vundament. Seetõttu peab meie vahel valitsema headele partneritele omane koostöö. Üheks näiteks, et see juba toimib, on taastatud iga-aastased eelarvekõnelused. Nende tulemusena on valdade ja linnade tulubaas jõudnud taas eelmise majanduskriisi eelnevale tasemele. Ees on ka rida väljakutseid alates omavalituste veelgi suuremast iseseisvusest ja selgemast rollist kuni iibe ja inimeste tervise parandamiseni," rõhutas peaminister.