Keskerakonnaga liitus kasvatusteaduste doktor Rea Raus

Jun 18

Keskerakonnaga liitus kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus, kes soovib anda oma panuse Euroopa Liidu roheleppe rakendamisse ning kestlikku arengut toetava poliitika väljatöötamisse.

"Euroopa Liit on edastanud selge sõnumi, et senisest rohkem tuleb tähelepanu pöörata bioloogilise mitmekesisuse taastamisele. See on meie elu alus ja eeldus," ütleb Tampere Ülikooli kasvatusteaduste doktor Rea Raus. "Elame praegu murrangulisel ajal - võtmeküsimus on, kuidas samaaegselt taastada ja hoida loodust, arendada majandust ning parandada elukvaliteeti."

Läänemaa Ühisgümnaasiumis, Haapsalu Kutsehariduskeskuses, Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis ning Statera Jätkusuutliku arengu uurimis- ja praktikakeskuses töötav Rea Raus on seisukohal, et varasemast enam vajab lahtimõtestamist toidujulgeolek. "Eriolukorra ajal tõusis see teema teravalt päevakorda ja Keskerakonnal kui Eesti poliitika suurimal jõul on suur võimalus selles valdkonnas nii Euroopa Liidu kui ka kohalikul tasandil otsustavaid samme astuda," räägib Rea Raus.

Haapsalus elav Rea Raus kinnitab, et kandideerib ka 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel. "Lisaks kestliku arengu teemadele seisan väikeettevõtluse, eelkõige maapiirkonnas tegutsevate ettevõtete toetamise eest. Pooldan maksuerisuste kehtestamist," lisab Rea Raus, kes soovib käima lükata Keskerakonna Roheliste kogu tegevuse.

Keskerakonna juhatuse liige Jaak Aab ütleb, et Rea Raus tõstab erakonna võimekust keskkonnateemade ja rohemajanduse valdkonnas. "Rea Raus läheneb sõlmküsimustele teaduspõhiselt. Metsamajandus, roheenergia ja ökoloogiline jalajälg - need on vaid mõned märksõnad, kus ootame Rea Rausilt sisendit. Euroopa Liidu majanduse taaskäivitamise kava üheks prioriteediks on rohelise majandusmudeli ja mõtteviisi juurutamine. Seda võimalust tuleb nutikalt ära kasutada ja toetust eelkõige tulevikulahendustesse investeerimiseks kasutada," lausub riigihalduse minister Jaak Aab.