Linnapea Kõlvart osaleb täna Tallinna päeva etteütluse õppetunnis

Tallinna päeval toimuvale traditsioonilisele etteütlusele eelnevad veel kaks ettevalmistavat tundi, kus 2. mail osaleb ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

„Tallinna päeva etteütlusel osalemine annab meile kõigile võimaluse näidata lugupidamist eesti keele vastu ja seetõttu värskendan ka mina oma teadmisi 2. mail toimuval etteütluseks ettevalmistamise tunnis,“ ütles linnapea Kõlvart.

2. mai ettevalmistava tunni teemaks on „Üks koma kõik! Kirjavahemärgistuse probleemkohti“ ja 9. mail toimuva tunni teemaks „Kõik need konksud ja kriblakad“ ehk numbrite ja lühendite õigekiri.

Tallinna päeva etteütluse ettevalmistatavad tunnid toimuvad Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue majas (Vana-Kalamaja 9) 2. ja 9. mail ning algavad kell 18.

Tundide ettevalmistajad ja juhendajad on Tallinna Ülikooli eesti keele professor, filosoofiadoktor eesti keele alal, Emakeele Seltsi keeletoimkonna liige Reili Argus, PhD; Tallinna Ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja Tallinna Ülikooli lingvistika lektor Helen Hint.

Etteütlusele mõeldes soovib linnapea Kõlvart, et Tallinna avalik ruum muutuks Tallinna päeval justkui üheks suureks eesti keele õpikuks. „Lisaks saab pealinn üheks päevaks ka uue tänava – Harju tänavast saab eesti keele tänav,“ lisas Kõlvart.

Linnapea sõnul saavad linnaelanikud lisaks etteütlusele osaleda veel eesti keele töötubades ja erinevatel seminaridel.

Praegu on võimalik end 15. mail kell 13 Vabaduse väljakul toimuvale etteütlusele registreerida. Etteütluse teksti kannavad ette hiljuti järjekordse maailmameistri tiitli võitnud Kelly Sildaru ja muusik Reket.

Etteütlusele saab registreeruda https://www.tallinn.ee/etteutlus/

Ettevalmistustundides osalemiseks on vajalik registreerumine: https://www.tallinn.ee/est/etteutlus/Etteutluseks-valmistumise-tunnid.

Rohkem teavet tänavu Tallinna päeval toimuva kohta leiab: https://huvi.tallinn.ee/uritus/tallinna-paev-2019#