Kadri Simson: tasuta ühistransport omavalitsustes oleks tugev reklaam Eestile

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonna valimisplatvormi jõudnud lubadus, mille elluviimisel saaksid kõik Eesti inimesed ka pealinnas ja teistes tasuta ühistranspordiga omavalitsustes piletita sõita, väga tugev algatus, sest sellega arendatakse tasuta ühistranspordi süsteemi veelgi jõulisemalt edasi.

„Täna on piletita ühistransport üheteistkümnes maakonnas üle Eesti ning mõnes omavalitsuses, millest tuntuim on kahtlemata Tallinn. Seesugune samm – mis vabastaks tasuta ühistranspordiga omavalitsustes piletist kõik reisijad – oleks meie pealinnale ja riigile tugevaks reklaamiks turistide seas ja annaks pealinna külastavatele inimestele lihtsamad liikumisvõimalused. Meie eesmärk on laiendada tasuta ühistransporti üle Eesti ning see samm on selge avaldus laiema tasuta ühistranspordisüsteemiga Eesti suunas,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

Keskerakonna aseesimees lisas, et meie tasuta ühistranspordi süsteem on juba täna maailmas laia kõlapinda leidnud ning sarnaselt Eestile on ka näiteks Luksemburgi uus valitsus teada andnud, et kehtestab kogu riigis tasuta transpordi järgmise aasta suvest.

Simsoni sõnul on maakondlikel liinidel sõidu tasust vabastamine suurendanud reiside arvu keskeltläbi kolmandiku võrra ning hääbuvast transpordiliigist on saanud kasvava trendiga ühistransport.

„Tasuta sõidu laiendamine Tallinnas kõikidele reisijatele on üks teema, mida rahvakohtumistel pidevalt küsitakse. Sama lugu on nende nelja maakonnaga, kus tasuta ühistransport laieneb vaid noortele ja eakatele. Tasuta ühistranspordi esimene poolaasta on tõestanud, et pileti hind on reisijatele suure tähtsusega ja tasuta sõitu hinnatakse kõrgelt. Tuletan omavalitsustele ja ühistranspordikeskustele meelde, et raha tasuta ühistranspordi rakendamiseks kõikides maakondades on riigieelarves olemas. Omavalitsustel on võimalus enda varasemad otsused üle vaadata ning enda inimestele siiski tasuta sõitu pakkuda.“