Korb: EKRE annab täitmatute lubadustega teada, et valitsusse neil asja pole

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb leiab, et EKRE valimisplatvorm sobib eelkõige Reformierakonnale, sest ühiselt peetakse riigi olulisimaks küsimuseks õlle hinda ning lähtutakse põhimõttest, mille järgi tuleb igaühel ise hakkama saada.

Korb sõnas, et EKRE täna avaldatud valimislubadused näitavad, et vaatamata nende valijate toetusele ei ole EKRE juhtide arvates lootust valitsusse pääseda. „Lubadusi ei pea täitma kui valitsusvastutust ei kanta ning selle peale tundub erakond ka lootvat,“ leidis Korb, kes viitas näiteks EKRE eesmärkidele vähendada maksukoormust, mis viiks sadu miljoneid eurosid riigieelarvest. „Sellisel juhul ei ole võimalik kahekordistada pensione, tõsta päästjate-politseinike palka või vähendada ravijärjekordi. Valijaid püütakse eksitada, sest vastutust kanda ei tule,“ rõhutas ta.

Endine riigihalduse minister tõdes, et EKRE lubadused tähendavad sisuliselt riigi veel õhemaks muutmist, mis praktikas võib viia muu hulgas päästekomandode vähendamiseni või politseinike tänavalt kadumiseni. „Keskerakonna visioon Eestist on edukas Põhjamaa, kus siin elavatel inimestel olemas ka riigi tugi pensioni, hooldekodu koha, lastetoetuse või muu näol. EKRE on tänases veel liberaalsem erakond kui Reformierakond väga mitmeid aastaid tagasi,“ tõi Korb välja.

Keskerakonna peasekretär tõdes, et enim sarnaneb EKRE valimisplatvorm Reformierakonna omaga, kes on ka kõige tõenäolisem koalitsioonipartner pärast riigikogu valimisi. „Lisaks sellele, et mõlemad erakonnad peavad olulisimaks riigi ees seisvaks küsimuseks alkoholiaktsiisi langetamist, on Reformierakond läbi aegade ja EKRE tänase valimisplatvormiga näidanud, et soovitakse riiki, kus igaüks seisab enda eest. Jõukamatel inimestel jääb maksulangetustega raha rohkem kätte ning vähem edukatel tuleb endaga ise hakkama saada. Keskerakond selliste põhimõtetega nõustuda ei saa,“ rõhutas Korb.