Riigikogu ELi asjade komisjoni liige: Reformierakonna uue saadikuga tõstatuvad Euroopas küsimärgid

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Tiit Terik tõdes, et euroskeptilise Reformierakonna saadiku Igor Gräzini väljaütlemised võivad Euroopa Liidu partnerites tekitada küsimusi Eesti võimalikus välispoliitilises tulevikusuunas.

 Terik sõnas, et Igor Gräzini väljaütlemised on alati huvitavad ja neid on Riigikogus põnev kuulata, kuid värvikad sõnumid Euroopa Liidu aadressil, varasemad süüdistused sotsialismis või võrdlus Nõukogude Liidugagi, pole Eesti praeguse valitsuse seisukohtadega kindlasti vastavuses ega sisult tõesed. „Loodetavasti ei kanna Gräzin liialt tugevalt edasi Euroopa Liitu taunivaid mõtteid olukorras, kus ligi 80% Eestimaa elanikest toetab Eesti kuulumist Euroopa Liitu,“ sõnas Terik, kes avaldas lootust, et Reformierakonnas on siiski vähem euroskeptikuid kui pool liikmeskonnast, nagu väitis Gräzin.

Ta lisas, et kahtlemata tekitab küsimusi, kui pikalt peaministrierakonnana riiki juhtinud suurim opositsioonierakond saadab Euroopasse inimese, kelle soov tundub olevat Euroopa Liidu lagunemine. „Kui Gräzin jätab Euroopas mulje, et tema esindabki Reformierakonna seisukohti ning sellele lisandub ka Reformierakonna jätkuv lähenemine sisepoliitiliselt euroskeptilise EKREga, võib see meie partnerite silmis kindlasti tekitada küsimusi Eesti välispoliitiliste eesmärkide jätkumises ka siis, kui sisepoliitilised tuuled pöörduvad,“ tõdes Terik.

Alates septembrist asub Igor Gräzin Kaja Kallase asemel Euroopa Parlamendi liikmeks, sest Kallas soovis tegeleda Reformierakonna esimehena valimiskampaaniaga kodumaal. Tuntud euroskeptikuna tuntud Gräzin andis intervjuus Postimehele aga teada, et euroskeptikuid on Reformierakonnas vähemalt pool liikmeskonnas ja nad moodustavad seal vaikiva enamuse.