Loone: Euroopa parlamendi valimistel on tähelepanu keskmes inimene

Euroopa parlamendi valimised on seekord eriti olulised, sest järgmise viie aasta jooksul tuleb taastada inimeste usk Euroopa Liitu kõikides liikmesriikides, rääkis Keskerakonna Euroopa parlamendi kandidaat Kerstin-Oudekki Loone kolmapäeval Briti-Eesti kaubanduskoja korraldatud debatil.

„Inimesed üle kogu Euroopa on jäänud majanduslikult ebakindlatesse oludesse, nad kardavad oma tuleviku pärast, selle pärast, kas nende lastel on võimalik saada haridust või tööd. Loomulikult süüdistavad nad ka Euroopa Liitu selles, et see ei ole suutnud kriisiga toime tulla, et see on peale sundinud kasinuspoliitika, mis välistab suurema tööhõivepoliitika kasutusele võtu,” ütles Loone.

Selleks, et Euroopa tulevikku ei hakkaks määrama euroskeptilised parteid peab Loone sõnul muutma Euroopa poliitikat nii, et selle keskmes ei oleks mitte pankurid vaid inimesed. Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liige James Oates ütles selle peale, et tema pankurina peab paraku Oudekki Loone seisukohaga nõustuma.

„Euroopa ei tohi muutuda tehnokraatide juhitud föderatsiooniks vaid jääma suveräänsete riikide koosvõrgustikuks, mille poliitikate keskmeks on inimene ja tema võimalus elada head elu,” võttis Loone arutelu kokku.