Jüri Ratas väljendas oma Facebooki kontol pahameelt rünnakute vastu sotsiaalministri Tanel Kiige vastu: 

“Koos valitsemine on meeskonnatöö. See tähendab, et võimalikud eriarvamused räägitakse omavahel läbi ning võimalusel lepitakse neis küsimustes kokku ühised seisukohad. Iga minister teeb oma valitsemisalas tööd vastavalt neile ühistele kokkulepetele, koalitsioonilepingule, valitsuse tegevusprogrammile ning oma paremale äranägemisele.

Loe edasi

„Peame ühiskonnas laiemalt arutama, mis on hoolekandes meie jaoks kõige olulisem ja kuidas peaks tulevikus toimima hoolekande korraldus,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik täna eakate hoolduse teemalisel konverentsil „Väärika vananemise võimalikkusest. Kuhu küll lõpeb rändaja tee? (G.Suits)“.

„Meie rahvastik väheneb ja vananeb, seetõttu peame tõsiselt kaaluma kõiki võimalikke lahendusi ja hindama nende jätkusuutlikkust. Ühelt poolt peame parandama hoolekandeteenuste kättesaadavust, sealhulgas suurendama teenuste mahtusid ja laiendama saajate ringi.

Loe edasi

Keskerakonna Raplamaa konverentsil valiti piirkonna juhina jätkama Mailis Reps.

“Tänan südamest oma erakonnakaaslasi selle suure usalduse eest ja luban, et töötan meie eesmärkide täitumise nimel vankumatult edasi,” lausus Reps. “Raplamaa toredaid inimesi ühendab suur soov ühiskonnaelus kaasa rääkida. Nad on valmis panustama ja üheskoos töötama selle nimel, et Eesti areng ja jõukus jõuaks kõikidesse piirkondadesse.

Loe edasi

Laias laastus on opositsioonisaadikutel kaks valikut – kas teha sisulist tööd või klähvides faktidega meelevaldselt mängida. Paraku erakondliku kuuluvuseta Raimond Kaljulaid on otsustanud teise valiku kasuks, kirjutab keskerakonna peasekretär Mihhail Korb.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ütles esinedes 21. konverentsil Äriplaan, et Eesti majandus on võimeline kiiremini kasvama, kuid selleks peavad nii ettevõtjad kui valitsussektor pingutama oma efektiivsuse suurendamise nimel.

Ratase sõnul ootab meie majandust ees mõningane jahtumine, mis on seotud globaalsete tendentsidega ning kitsenevate ekspordivõimalustega, kuid Eesti edu sõltub eelkõige meist endist. “Kiiremaks kasvuks ning meie võimekuse ära kasutamiseks peavad Eesti ettevõtjad panustama tootlikkuse tõusu, suurendades oma konkurentsivõimet, laiendades sihtturgudel tegevust, müües rohkem ja suurema raha eest.

Loe edasi

2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension 45 eurot, mis toob aastas eakatele 540 eurot juurde. Erakorraline pensionitõus on sel aastal kõigest esimene samm eakate heaolu tõstmisel.

1) Keskerakonna juhitud valitsus toob 12 aasta suurima pensionitõusu.
2) 2020. aasta aprillis tõuseb keskmine vanaduspension +45 eurot. Aastas toob see eakatele 540 eurot juurde.
3) Keskerakonna valitsused tõstsid 2017-2020 vanaduspensioni 132 eurot ehk keskmiselt 33 eurot.

Loe edasi

Keskerakonna toetus on tõusnud valimiste aegsele tasemele, kuid ülekaaluka liidrina jätkab ikkagi Reformierakond, näitab Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud viimatine Norstati uuring. 

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 13. augustist 9. septembrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti kodanikku. Reformierakonda toetab 34,5 protsenti vastajatest ning eelmise nädalaga võrreldes toetus praktiliselt muutunud ei ole.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas kohtus Eestil visiidil oleva Namiibia asepresidendi Nangolo Mbumba ning teda saatva valitsus- ja äridelegatsiooniga, et arutada koostööd infotehnoloogia, hariduse ning teistes valdkondades.

„Namiibia on esimene Aafrika riik, kellega Eesti e-riigi alast koostööd alustas ja tänane kohtumine annab tunnistust meie järjest tihedamatest sidemetest. Digitaalne areng on Eesti edusse väga palju panustanud ning Namiibial on samuti kõik eeldused enda edenemises neid võimalusi ära kasutada.

Loe edasi

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas, et Kadri Simson saab tema kabinetis energiavoliniku portfelli.

Juba möödunud nädalal jõudis väljaandesse Politico volinike ametikohtade jaotus, kus Simsonit soovitakse energeetikavoliniku positsioonile.

Loe edasi

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib kooliaasta alguse puhul, et iga kool Eestimaal oleks turvaline, sõbralik ja toetav ning uus aasta tooks kaasa palju uusi ja huvitavaid teadmisi. Vaata ministri videotervitust siit.

Minister Mailis Repsi tervituse täistekst:

Loe edasi

Lugupeetud Riigikogu esimees!
Väga austatud Riigikogu liikmed!
Head ametikaaslased, ajakirjanikud!
Armsad Eestimaa inimesed!

17. aprillil alustasin siin samas kõnetoolis auväärse Riigikogu ees oma ettekannet uue valitsuse moodustamise alustest tsitaadiga president Lennart Meri 1994. aasta uusaastaläkitusest. Täna kasutan ma samuti tema mõtet ning sellest samast kõnest. Mitte omaenda laiskuse pärast, vaid tema sõnade headuse pärast.

Loe edasi

Riigikogu Keskfraktsiooni esimees Kadri Simson ütles täna umbusaldushääletusel peetud kõnes, et mõne nädala tagustes sündmustes oli just peaminister Jüri Ratas see, kes õigusriigi eest vankumatult ja kõhklusteta seisis.

„Opositsioon väitel oleks peaminister Jüri Ratas justkui politseijuhi tagandamist pealt vaadanud ning läinud vastuollu õigusriigi põhimõtetega. Tegelikult ei seisa ükski kirjapandud seadusetäht ise enda eest ning selles kriisis oli just peaminister see, kes õigusriigi mõtte ilma vilesid puhumata ja tulesid vilgutamata otsekohe kehtestas,“  sõnas Simson.

Loe edasi

Stenbocki maja, 20. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas kohtus meie iseseisvuse taastamise päeval Eestis visiidil viibiva Leedu presidendi Gitanas Nausėdaga, kellega arutati riikidevahelisi suhteid ja regionaalseid koostööprojekte.

„Täna 28 aastat tagasi taastas Eesti oma iseseisvuse ja alustasime koos heade sõpradega Leedust ja Lätist teekonda demokraatia ja Euroopaga lõimumise suunas,“ sõnas Ratas. „Nüüdseks saame koos tulevikku vaadata end maailmas tõestanud riikidena, kes mõistavad vabaduse väärtust. Mul on hea meel, et Eesti ja Leedu suhted on selle ajaga muutunud vaid tihedamaks ja soojemaks,“ ütles peaminister.

Loe edasi

Riigi lisatoetus on aidanud kohalikel omavalitsustel paremini noori kaasata ning laiendada noorte huvihariduse ja –tegevuse võimalusi, selgus täna avaldatud noortevaldkonna riikliku lisatoetuse kasutamise tulemustest. 20 miljoni eurose toetuse eest viidi pea pooleteise aasta jooksul ellu 1800 erinevat tegevust, millest sai osa 59 tuhat noort.

Loe edasi

Keskerakonna traditsioonilised SUVEPÄEVAD toimuvad sel aastal 17.–18. augustil VAREMURRU puhkekeskuses.

Varemurru puhkekeskus asub Pärnumaal Lääneranna vallas Matsi külas – Pärnust 60 km ja Tallinnast 160 km kaugusel: https://www.puhkaeestis.ee/et/matsi-rand#

Loe edasi

Pärast 2017. aasta haldusreformi ühinemise etappi on Eestis 79 kohalikku omavalitsust, mida on kolm korda vähem kui enne reformi ja mis on keskmiselt kolm korda suuremad. Viimased aastad on omavalitsuste jaoks möödunud muutuste keerises ning nüüd on vaja rahulikku tööperioodi, et uuenenud oludega kohaneda ja oma töö ümber korraldada.

Loe edasi

„Kolmepoolne koostöö formaat annab võimaluse ühiselt arutada tööturu väljakutseid, otsida kompromisse ja aitab muuta ka riigi panust maksimaalselt efektiivseks. Seetõttu kavatseb ka uus valitsus kaks-kolm korda aastas vahetada mõtteid tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonidega,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Loe edasi

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas täna Kadriorus toimunud vastuvõtul parimaid koolilõpetajaid. “Olete palju saavutanud, kuid veel rohkem seisab ees. Õpime ju kogu elu,” ütles Reps. “Tundke saavutatust rõõmu, aga ka tähelepanust, mida edukas õppetöö ja sotsiaalne aktiivsus kaasa toovad.”

Minister Mailis Reps märkis, et paljud filosoofid on pidanud haridust kõige võimsamaks vahendiks, millega maailma muuta. “Eestis on kõikidel aegadel osatud haridust väärtustada,” sõnas Reps. “Teadmistel põhinev ning sidus ühiskond on see, mis suudab kindlustada eesti keele, kultuuri ja omariikluse järjepidevuse.”

Loe edasi

Riiklikult kõrgele viidud alkoholiaktsiis oli liialt järsk ega arvestanud piirikaubandusega. Samas saab kõrge alkoholiaktsiisi poliitika mõjusid rahva tervisele hinnata alles mõne aja pärast ning kiiruga tehtud maksumäära langetamise otsused võivad tuua pikema aja jooksul enam kahju kui kasu.

Loe edasi

Laupäeval peetud Keskerakonna volikogul kõnelnud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et tugevat kriitikat uute valitsuskoalitsioonide kohta on tehtud varemgi, kuid Keskerakond ei kavatse selle surve pärast loobuda oma põhilistest valimislubadustest, millest üheks tähtsamaks on erakorraline pensionitõus.

Loe edasi

Alates aprillist Tallinna volikogu juhtiv Tiit Terik räägib oma ametist ning koostööst opositsiooniga. Samas teab ta, et tuleb vahetult suhelda ka linlastega, sest mida rohkem poliitik viibib väljaspool kabinetti, seda paremaid otsuseid võib temalt oodata.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul töötab valitsus Ida-Virumaa tööturuprobleemidele nii lühiajalise kui pikema lahenduse leidmise nimel, samas tõdes peaminister, et põlevkivist elektritootmise konkurentsivõime on vähenemas.

Ratase sõnul on sõnumid, mis Eesti Energiast on ühiskonda jõudnud, väga murettekitavad. “Kuid ma kinnitan teile, et valitsus töötab täie tõsidusega lahenduste leidmise osas. Ma soovin seda öelda nii teile kui ka teistele Ida-Virumaa inimestele, et valitsus seisab selle eest, et kedagi ei jäeta üle öö tööta, ei saadeta tänavale ning ei jäeta iseenda ja saatuse hooleks,” ütles Ratas riigikogu infotunnis.

Loe edasi

Riigieelarve strateegia läbirääkimised kolme koalitsioonierakonna vahel on lõppenud ning esmane versioon valitsuse poolt ka kinnitatud. Kahtlemata jäävad selja taha väga keerulised läbirääkimised, sest kõigil kolmel erakonnal on soovkohti rohkem kui riigil rahalisi vahendeid. Siiski on kokku lepitud mitmeid põhimõttelisi otsuseid, mis peaksid ühel või teisel viisil puudutama kõiki Eestimaal elavaid inimesi.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas suundus Brüsselisse, kus ta kohtub täna ja homme NATO ja Euroopa Liidu juhtidega ning osaleb ELi riikide riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel.

Loe edasi

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon jõudis täna kokkuleppele riigi eelarvestrateegia 2020-2023 osas. Muu hulgas tõstetakse maksuvaba tulu pensionäridele 50 euro võrra ning teise pensionisamba vabatahtlikuks muutumisel suunatakse vabanevaid vahendeid erakorraliseks pensionitõusuks.

Loe edasi

Keskerakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel Yana Toom analüüsib 17. mai Postimehes tööd Europarlamendis ning kirjutab, et sellel, kes kõik ühekorraga käsile võtab, ei tule välja midagi.

„Ma jälgin hämmeldusega neid kandidaate, kes lubavad ajada Brüsselis Eesti asja ning on valimiseelses retoorikas oponentide (mitte ainult minu) suhtes lausa halastamatud. Kardan, et siin on tegemist kogemuste puudumisega. Olin ka ise viis aastat tagasi selline. Vigadest aga õpitakse ja ma olen võtnud endale reegliks Eesti teistest eurosaadikutest mitte halba rääkida,“ märgib Toom.

Loe edasi

Riiklikul regionaalpoliitikal on täita väga oluline roll piirkondliku arengu edendamisel ja piirkondlike arenguerinevuste vähendamisel. Valdkonnad, kus riik saab oma abikäe ulatada, on kohalike omavalitsuste tugevdamine, kohaliku ettevõtluskeskkonna toetamine, teede korrashoid, kiire internetiühenduse ja avalike teenuste kättesaadavuse tagamine.

Loe edasi

Valitsus kiitis täna heaks oma saja päeva plaani, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Loe edasi

Tallinna päeval toimuvale traditsioonilisele etteütlusele eelnevad veel kaks ettevalmistavat tundi, kus 2. mail osaleb ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Varssavis peetud sõnavõtus, et Euroopa Liidu tuleviku tagatis on ühtsus ning ühised jõupingutused oma väärtuste ja huvide eest seismisel. ELi laienemise aastapäeva tähistamisele pühendatud kohtumisel Poolas osalesid 2004. aastal ning hiljem Euroopa Liitu astunud 13 liikmesriigi juhid.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase juhitav valitsus astus täna riigikogu ees ametivande andmisega ametisse.

Loe edasi

Riigikogu valimistel Keskerakonna nimekirjas kandideerinud ja tänane Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat, Riigikogu liige Andrei Korobeinik astub Keskerakonna liikmeks.

Loe edasi

Tallinna-Helsingi koostöös on meie järgmiseks prioriteediks ühine turismialane turundus, ütlesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Helsingi linnapea Jan Vapaavuori täna Tallinna linnavalitsuses peetud ühisel kohtumisel.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Asutava Kogu avaistungi 100. aastapäeval kõigi parlamendikoosseisude panust Eesti arengusse.

Loe edasi

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu kogunes täna, et arutada kandidaate Tallinna abilinnapeade ametikohtadele. Linnavalitsus muutub võrreldes varasemaga kuueliikmeliseks ning vahetub sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea.

Loe edasi

Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonna esindajad kohtusid täna merendusekspertidega, et arutada Eesti merenduse tugevdamist ja vajalikke meetmeid sektori arenguks.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tutvustas täna erakonna volikogule koalitsioonilepingu põhimõtteid ning rõhutas, et loodav valitsusliit seisab nii Eesti arengu kui ka Keskerakonnale oluliste väärtuste ja põhimõtete eest.

Loe edasi

Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa Erakond seadsid konsultatsioonidel eesmärgiks parandada inimeste heaolu igas Eestimaa piirkonnas. Mitme nädala jooksul on kokku lepitud ühised põhimõtted tervishoiu, hariduse ja kultuuri, välis- ning julgeolekupoliitika, maaelu, regionaalpoliitika ja muudes olulistes valdkondades.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas peatus volikogu ees kõneldes nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi valimistel ning Keskerakonna, EKRE ja Isamaa konsultatsioonikõnelustel. Samuti võttis erakonna volikogu vastu avalduse, milles tunnustatakse ühisosa leidmist kolme erakonna vahel.

Loe edasi

Täna 70 aastat tagasi toimunud märtsiküüditamine on hoiatavaks näiteks, et ükski ideoloogia ei tohi kunagi inimlikkust varjutada, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Täna kogunenud Keskerakonna juhatus ei nõustunud Reformierakonna ettepanekuga alustada ametlikke koalitsioonikõnelusi, kuna nende poolt juba enne läbirääkimisi maha pandud punased jooned ei võimalda erakonnal oma valijate eest seista.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna eesmärk on ehitada õiglast riiki, mis seisab iga inimese eest ning järgmist valitsust moodustades sellest põhimõttest ei taganeta.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas esines täna Araabia Ühendemiraatides Dubais valitsustevahelisel tippkohtumisel (World Government Summit) avakõnega Eesti digiedusammudest ja avaliku sektori teenuste arendamise tulevikuvõimalustest. Eesti on sel aastal kõrgetasemelise konverentsi ametlik külalisriik.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid sõnab, et Jüri Ratase ja Kaja Kallase toetuse pea kahekordne erinevus tuleneb sellest, et Ratas teeb igapäevaselt pikki tööpäevi. Reformierakond peaks aga mõtlema, kuidas oma asju teha paremini.

Loe edasi

Täna tähistame tänu meie julgete esivanemate ennastohverdavale panusele Tartu rahu 99. aastapäeva. Tartu rahulepingu roll meie omariikluse loos on hindamatu. 2. veebruaril 1920 Tartus alla kirjutatud rahulepinguga lõppes Vabadussõda. Sümboolselt kestab Eesti Vabariik 100 programm just 2. veebruarini 2020, mil möödub sajand Tartu rahulepingu allkirjastamisest. Keskerakond õnnitleb tervet Eesti riiki ja rahvast!

Keskerakonna seenioride kogu valis uue juhatuse ja esimehe. Aastakoosolekul valiti esimeheks tagasi  Elmar-Johannes Truu. Samuti võttis kogu vastu avalduse, milles rõhutatakse, et väga suur osa eakatest elab vaesuses ning ära on vajalik teha erakorraline pensionitõus.

Loe edasi

Ajakirja The Parliament Magazine välja antava Euroopa Parlamendi liikme preemia (MEP Award) erinevate nominatsioonide short-listidesse valiti kaks parlamendiliiget Eestist: Yana Toom ja Urmas Paet.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul on maksuvaba tulu reform valitsuse kõige olulisem ja põhimõttelisem maksupoliitiline otsus, mis praegustel andmetel on ennast õigustanud, sest on tõstnud enamiku tulusaajate sissetulekuid.

Loe edasi

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas ERRi tellitud Turu-Uuringute ASi toetusnumbreid kommenteerides, et valimistel otsustatakse, kas Eesti läheb või tagasi.

Loe edasi

Keskerakonna Viljandimaa liikmed kogunesid eile erakorraliselt, et valida piirkonnale uus juht ja juhatus. Piirkonna esimeheks valiti Keskerakonna juhatuse liige, Järva- ja Viljandimaa esinumber riigikogu valimistel Jaak Aab.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Jaak Aab kinnitas, et peaministrierakond ei lubaks riigiettevõttel Omniva lõpetada laupäevane ajalehtede kojukanne, sest see tapaks eelkõige kohaliku ajakirjanduse.

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu toetas tänasel istungil volikogu esimees Mihhail Kõlvarti esitatud ettepanekut muuta kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seadust. Muudatusettepanek näeb ette Tallinna Linnavolikogu miinimumkoosseisu vähendamist 79lt liikmelt 63ni.

Loe edasi

Rahandusministeerium alustab ettevalmistusi omandireformi mõjude uurimiseks vastavalt valitsuse omandireformi komisjoni otsusele. Eesmärk on hinnata reformi tulemusi ja mõjusid erinevatele gruppidele, nagu näiteks sundüürnikud ja represseeritud.

Loe edasi

Täna, 479 poolthäälega, võttis Euroopa Parlament vastu Yana Toomi ja Jo Leineni raporti Euroopa Liidu Nõukogu töö läbipaistvuse kohta.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu peab ebaõigeks Kaja Kallase väiteid, et praegune maksureform karistab edasipüüdlikust ajal, mil pooled Eesti töötajatest teenivad alla 1000 euro.

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on reformierakondlane Aivar Sõerd tulumaksureformi kritiseerides läinud demagoogia teele, unustades mugavalt, et reformist võitis koguni 2/3 Eesti inimestest.

Loe edasi

Eesti Keskerakonna Riigikogu 2019 valimisplatvormi töörühma esimehe Tanel Kiige sõnul on erakonna eesmärk kogu riigi terviklik areng ning seetõttu on ka valimisplatvorm koostatud võimalikult laiapõhjalise vaatega.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid peab Taavi Rõivase analüüsi valimisnimekirjade osas pealiskaudseks ja läbimõtlematuks ning soovitab tal keskenduda Reformierakonna nimekirjale ja kampaaniale. Jätkuv püüd mängida niinimetatud vene kaardile Kaljulaidi arvates Reformierakonnale nendel valimistel edu ei too.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi sõnul on tegemist tugeva nimekirjaga, kus on tublisid ettevõtjaid, tipp-poliitikuid, linnapeasid, volikogu esimehi, tippsportlasi, ajakirjanike, arste. „Keskerakonnas kandideerivad nii noored kui ka eakamad, kogenud poliitikud kui ka uued tulijad. Meie kõigi eesmärk on sama: ehitada õiglast riiki kõigile!“ rõhutas Korb. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil 2019.

VAATA NIMEKIRJA SIIT

Loe edasi

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni sõnul on Keskerakonna valimisplatvormi jõudnud lubadus, mille elluviimisel saaksid kõik Eesti inimesed ka pealinnas ja teistes tasuta ühistranspordiga omavalitsustes piletita sõita, väga tugev algatus, sest sellega arendatakse tasuta ühistranspordi süsteemi veelgi jõulisemalt edasi.

Loe edasi

Keskerakonna juhatus kinnitas eile riigikogu valimisplatvormi punkti, mille järgi pealinnas ja ka mujal kohalikes omavalitsustes peavad kõik Eesti inimesed saama ühistranspordis tasuta sõita vaatamata sissekirjutusele.

Loe edasi

Tulevikus peaks Tallinna ühistransport olema tasuta kõigile, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas.

Loe edasi

Keskerakonna juhatuse liige, endine reklaamiettevõtja Raimond Kaljulaid kirjutab oma sotsiaalmeediakontol, et segregatsioonile viitav reklaam lõhestab ühiskonda, solvab siin elavaid vene inimesi ning vene kogukonda hingepõhjani ning on täiesti vastutustundetu.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi „Liikuma Kutsuv Kool“ tulevikku ja laiendamist.

Loe edasi

Eesti edusamme innovatsiooni toetamisel tunnustatakse homme, 8. jaanuaril tehnoloogiakonverentsil CES Ameerika Ühendriikide Tarbijatehnoloogia Ühingu auhinnaga. Auhinna võtab vastu tänasest neljapäevani Ameerika Ühendriikides visiidil olev minister Mailis Reps. Lisaks auhinnatseremooniale peab minister avaliku loengu Stanfordi Ülikoolis ja kohtub haridusjuhtidega.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leidis EKRE täna avaldatud programmi kommenteerides, et erakond soovib jätta enam raha kätte jõukamatele ning lõhkuda tänane solidaarne sotsiaalsüsteem.

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb leiab, et EKRE valimisplatvorm sobib eelkõige Reformierakonnale, sest ühiselt peetakse riigi olulisimaks küsimuseks õlle hinda ning lähtutakse põhimõttest, mille järgi tuleb igaühel ise hakkama saada.

Loe edasi

Endine minister, riigikogu liige, etnograaf ja saatejuht Andra Veidemann astub Keskerakonda ning kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Mustamäel ja Nõmmel. Veidemann on varasemalt olnud ka Eesti Keskerakonna esimees. 

Loe edasi

23. ja 24. detsembril viisid Keskerakonna esindajad üle Eesti haiglatesse, päästekomandodesse, politseijaoskondadesse ja mujalegi ligi 400 kringlit, et tänada neid inimesi, kes töötavad pühade ajal. 

Loe edasi

Jõululaupäeva keskpäeval, kuulutas Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi. 

Loe edasi

Rahvuslike aadete eest tuleb ja saab võidelda ka kõige keerulisematel aegadel, ütles peaminister Jüri Ratas Tartu Pauluse kirikus Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäeva jumalateenistusel peetud kõnes. 

Loe edasi

Riigikogu õiguskomisjoni esimees, Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid sõnas, et Eestit raputanud rahapesuskandaalis ilmnevad asjaolud näitavad järjest enam, et miljonite liikumine finantsinspektsiooni nõukogu endist juhti ja rahapesu vastast komisjoni juhtinud formaalselt Jürgen Ligit diivanilt tõusma ei sundinud. 

Loe edasi

Kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus kandideerib Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal Keskerakonna nimekirjas riigikogusse, et seista muu hulgas Eesti jätkusuutliku arengu ning mahepõllunduse eest. 

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas rõhutas Aafrika ja Euroopa kõrgetasemelise foorumi raames eile õhtul toimunud riigijuhtide kohtumisel vajadust tihendada koostööd Aafrika riikidega, eriti digivaldkonnas. 

Loe edasi

Otsime Aasta KENA 2019, kes on aastal 2018 piirkonnas või laiemalt naiste tegevusi edendanud, teisi naisi läbi isikliku eeskuju innustanud. Kandidaate ootame hiljemalt 7. jaanuariks 2019 meiliaadressi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi

Täna tutvustas Keskerakond Võru keskväljakul Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonna kandidaate Riigikogu valimisteks. Keskerakonna esinumber 11. valimisringkonnas on maaeluminister Tarmo Tamm. 

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaidi hinnangul näitavad tänased reitingud Reformierakonnale kolmandat kohta ning võimalikku lagunemist, sest pärast kehva tulemust valimistel lahkuvad paljud nimekad poliitikud erakonnast. 

Loe edasi

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas, et Keskerakonna juhtpositsioon reitingutes tuleb tasakaalukast ja ühiskonda siduvast, mitte lõhestavast poliitikast ning usaldusest peaminister Jüri Ratase vastu.

Loe edasi

Keskerakonna juhitud koalitsioon võttis täna vastu riigieelarve, mille kogumaht ületab 11 miljardi piiri. Muu hulgas toob see palgakasvu sisejulgeoleku töötajatele, panustab tervishoidu ja omavalitsuste tulubaasi. 

Loe edasi

Ettevõtja, Keskerakonna nimekirjas Riigikogusse kandideeriv Jaan Toots leiab, et Eesti ettevõtjate esindamine välismaal vajab lisatuge ning saatkonnad tuleb enam majanduse heaks tööle panna, sh luua välismajandusministri ametikoht.

Loe edasi

Tallinna Linnavolikogu ja Pirita linnaosakogu liige Miroslav Berezovski peab kohatuks reformierakondlase Ülle Rajasalu süüdistusi tema suunas seoses 10. detsembril toimunud umbusaldushääletusega.

„Mul on väga kahju, et Ülle Rajasalu püüab asja isiklikuks teha ning on asunud mulle ette heitma minu igapäevast tööd ettevõtjana,“ ütles Berezovski, „umbusalduse põhjused on ju Rajasalule väga hästi teada: esiteks, koosolekud muutusid jututoaks, kus unustati sisuline arutelu ning teiseks üleolev ja halvustav suhtumine kolleegidesse.“ 

Loe edasi

Koduloolane, mitmete raamatute autor ja ajakirjanik Josef Kats kandideerib Keskerakonna ridades Riigikogusse esimeses ringkonnas ehk Haaberstis, Põhja-Tallinnas ja Kristiines.

Loe edasi

Keskerakonna volikogul poliitilise ettekande teinud erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi välja, et töörahu taastanud valitsus ei või ühtegi päeva niisama tiksuda, sest pärast Reformierakonna valitsusaastaid on veel palju teha.

Loe edasi

Keskerakond avalikustas täna Eesti suuruselt teise valimisringkonna ehk Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita esinumbri ning kandidaadid. Keskerakonna esinumber on Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ning teine number on haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab Jürgen Ligi eilse koalitsioonimõtte valguses, et Reformierakond on aktsepteerinud tõenäolise kaotusega valimistel ning vanad süüdistused, millega aastaid valimisi võideti, enam tänasele peaministrierakonnale külge ei jää.

Loe edasi

Aastaid raadioajakirjaniku ja saatejuhina töötanud Ilja Ban kandideerib Riigikogu valimistel Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas.

Loe edasi

Keskerakonna esinumber märtsikuistel Riigikogu valimistel Mustamäe ja Nõmme piirkonnas on Tallinna linnapea Taavi Aas. Kolmandas valimisringkonnas kandideerivad ka riigikogu liige Tiit Terik, Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats ja Vene kultuurikeskuse juht Eduard Toman. 

Loe edasi

Keskerakonna maaelu puudutavad valimislubadused näevad muu seas ette Eesti põllumeeste võrdsete konkurentsitingimuste eest seismist Euroopa Liidu ühisturul ja „Noored maale“ programmi käivitamist.

Loe edasi

Keskerakond tutvustas täna Riigikogu valimiste esinumbrit ja teisi kandidaate Tartu- ja Jõgevamaal. Üheksanda valimisringkonna esinumber on riigihalduse minister Janek Mäggi. Teiste seas kandideerivad Riigikogu liige Marika Tuus-Laul, endine regionaalminister Jaan Õunapuu ning tuntud telenägu Peeter Võsa. 

Loe edasi

Keskerakond esitles täna Riigikogu kandidaate. Esinumber on Tartu Linnavolikogu esimees, Riigikogu kultuurikomisjoni juht professor Aadu Must. Teiste seas kandideerivad ettevõtja Jaan Toots ning majandusteadlane Viktor Trasberg. 

Loe edasi

Keskerakond on eelmise aasta novembrist korraldanud Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul 85 rahvakohtumist üle Eesti, kus on osalenud kokku ligi 4000 inimest. Eesmärk on järgmise aasta alguseks korraldada kokku 101 rahvakohtumist.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase sõnul kindlustasid Vabadussõjas Eesti iseseisvuse meie inimeste ühised pingutused, millele koos kaitsetahte ning sõprade ja liitlastega toetub ka praegu Eesti julgeolek.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratase avaldus: "Eesti riik on alati pidanud oluliseks rahvusvahelist koostööd ning üleilmsetele probleemidele koos lahenduste leidmist. Meie iseseisvuse ning sõltumatuse kindel garantii on kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ja koostöö meiega sarnaseid väärtusi jagavate riikidega. 

Loe edasi

Keskerakond tutvustas eile Rakveres Riigikogu valimiste esinumbrit ja kandidaate Lääne-Virumaal. Esinumber kuuendas valimisringkonnas on Riigikogu liige Siret Kotka-Repinski. 

Loe edasi

Keskerakonna esinumbrid Tallinnas – linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, linnapea Taavi Aas ja Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid – kutsuvad Reformierakonda üles ÜRO ränderaamistikku käsitleva Riigikogu avalduse arutelul käituma konstruktiivselt ning lähtuma parteiliste huvide asemel Eesti välis- ja julgeolekupoliitilistest riiklikest huvidest. Nad tegid sellega seoses järgmise avalduse.

Loe edasi

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et Reformierakonnal pole Jüri Ratase valitsuse umbusaldamiseks toetust riigikogus ega ühiskonnas. Eesmärk oleks tema sõnul vaid üks – külvata valimiste eel ühiskonnas segadust. 

Loe edasi

Riigikogu toetus 2019. aasta riigieelarve teise lugemise läbimisele näitab, et valitsuses tekkinud pinged on tänaseks lahendatud. Valitsuskoalitsiooni ühine otsus tõestab, et etteheited koostöö puudumise või otsuste vältimise osas on sisutühjad.

Loe edasi

Peaminister Jüri Ratas tunnustas täna Riigireformi Sihtasutust valminud reformipaketi eest ning kinnitas, et riik oma ülesannete ja tegevustega vajab pidevat analüüsi. Ratase sõnul on ettepanekud, mille Riigireformi Sihtasutus tänasel riigireformi konverentsil üle annab, esitatud läbimõeldult ja tasakaalukalt.

Loe edasi

Keskerakonna aseesimees, Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et rändeküsimuse arutelu Riigikogusse viimine oli õige samm. Reformierakonna tänased väljaütlemised Riigikogu avalduse osas viitavad aga riigi mainet kahjustava sisepoliitilise mängurluse jätkamisele.

Loe edasi

Keskerakonna välissekretär, Riigikogu I asespiiker Enn Eesmaa sõnas, et Reformierakonna juhtpoliitikute kahepalgalised sõnumid ning ränderaamistiku avalduses kaasa rääkimisest loobumine tähendaks sisuliselt erakonna senisest välispoliitilisest joonest loobumist. 

Loe edasi

Tartumaa keskerakondlased valisid nädalavahetusel piirkonna juhiks Riigikogu liikme Marika Tuus-Lauli. Aseesimeesteks valiti Janek Mäggi ja Holar Sepp. Tartumaa piirkonnas on ligi 600 liiget. Tuus-Laul, kes on ka varasemalt Tartumaa piirkonna juhtinud, tänas erakonnakaaslasi usalduse eest ja lisas, et piirkond on talle südamelähedane. 

Loe edasi

Laupäeval, 17. novembril toimub Tallinna Kiirabi Koolituskeskuses (Retke tee 1) traditsiooniline iga-aastane elamumajanduskonverents.

„Seekord on konverentsi põhirõhk arutelul linna tasakaalustatud arengu ja kõigiga arvestava elukeskkonna teemal,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. 

Konverentsi avab linnapea Taavi Aas ning tervituskõne peab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Konverents algab kell 12, registreerimine kell 11.30.

Loe edasi