Sept 25

JÜRI RATASE UUDISKIRI, 28.09.2020

Mihhail Kõlvart, Tallinna linnapea


Tallinna kogemuste põhjal saame juba väita, et ühtne arusaam keskkonnavaldkonna prioriteetsusest valdkondade üleselt on meil juba olemas. Nii toimib puhtama tuleviku nimel juba koostöö Tallinna kui suurima omavalitsuse ning riigi, teiste omavalitsuste, ettevõtete ja kolmanda sektori organisatsioonide vahel. Seega on kõigi osapoolte kätes meie ühine tulevik.

Tallinn on üks Euroopa Rohelise Pealinna 2022. aasta finaali jõudnud linnadest. See ei oleks olnud võimalik ilma sidusa ja funktsionaalse koostööta kõigi linnas toimetavate sektoritega. Üheks heaks näiteks on siinkohal Tallinna Sadam. See Baltikumi suurim kruiisisadam on võtnud enda ülesandeks pealinna merevärava süsinikuneutraalseks disainimise. Selline suur eesmärk tähendab ka olulisi investeeringuid.

Euroopa rohelepe baseerub majandussüsteemi ümber disainimisel läbi sihtinvesteeringute. Riikidele antakse vahendid ning meie asi on kindlustada nende õigetesse valdkondadesse jõudmine. Siinkohal võikski tähelepanu pöörata just neile ettevõtetele, kes on juba oma vahenditest rohepöördega algust teinud ning selle eest tuleb neid tunnustada ja eeskujuks seada teistele.

 


< TAGASI