JÜRI RATASE UUDISKIRI, 24.08.2020

Kersti Sarapuu, Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees


"Peske käsi, hoidke distantsi, ärge minge haigena tööle - nii hoiame viiruse Eestist eemal"

Ülemaailmne koroonakriis  on tekitanud Eesti majandusele ja riigile tervikuna ulatuslikke negatiivseid tagajärgi. Eriolukorra ja kehtestatud piirangute tõttu olid ettevõtted sunnitud oma tegevust koomale tõmbama ning tegema raskeid otsuseid ka töötajaskonna osas.

Enim on kriis mõjutanud turismi-, teenindus-, transpordi- ja meelelahutussektorit ning päev-päevalt jõuab mõju ka ehitus- ja tööstussektorini. Kui suureks töötuse kasv läheb sõltub paljudest faktoritest, enim aga sellest, kui hästi saame kontrolli alla sügisese viiruselaine ning mis toimub meie ümber mujal Euroopas.

Tööturu ja töötajate toetamiseks võttis Riigikogu  Vabariigi Valitsuse ettepanekul 18. juunil ühehäälselt vastu seaduse, mille eesmärk on teha töötushüvitiste süsteem paindlikumaks ja parandada inimeste majanduslikku toimetulekut töötuse perioodil. Töötati välja mitmeid meetmeid ettevõtetele kriisi üleelamiseks: toetused, laenud, laenude garantiid.

Praegu tegeleb valitsus majanduse taaskäivitamise võimalustega EL-i  toel. Mida saavad teha Eesti inimesed töökohtade säilitamiseks? Peske käsi, hoidke distantsi, ärge minge haigena tööle - nii hoiame viiruse Eestist eemal. Seeläbi ei pea sulgema erinevate tegevusvaldkondadega ettevõtteid, saame hoida siseturgu elujõulisena ning tulla keerulisest perioodist tugevamana välja.

 


< TAGASI