Keskerakond: Jäätmeseaduse muutmise eelnõu kahjustab omavalitsuste võimalusi

Jun 12

Eile õhtul läbis Riigikogus toimunud maratonistungil teise lugemise jäätmeseaduse muutmise eelnõu, mis jõustumise korral kahjustaks otseselt kohalike omavalitsuste võimalusi jäätmeveo korraldamisel. Olgugi et antud eelnõu vastu on seisnud nii Eesti Linnade Liit kui ka Eesti Maaomavalitsuste Liit, ei ole valitsuskoalitsiooni erakonnad nõus eelnõud katkestama.

„Läbisurutav jäätmeseaduse eelnõu jätab omavalitsused ilma õigusest korraldada ise jäätmehooldust. Eelnõu plaan on anda kogu korraldus erafirmade meelevalda. Taoline samm peaks seletuste kohaselt langetama jäätmeveo hinda, kuid tegelikkus on teistsugune,“ sõnas Riigikogu keskkonnakomisjoni liige Valeri Korb.

Saadik jätkas: „Hinnavõrdlusest selgub, et näiteks Tallinna Jäätmekeskuse hinnad on keskmistest Tallinna linnas kehtivatest hindadest madalamad. Väide, et omavalitsused on rahaahned ja nõuavad teenuste eest suuremat summat ei ole pädev. Omavalitsustel tuleb jätta alles võimalus ise oma jäätmevedu korraldada.“

„Meil on näide tuua üsna lähedalt, Stockholmist, kus omavalitsus reguleerib ise kogu jäätmemajandust. Kohaliku omavalitsuse autonoomia järjekordne piiramine ei aita jäätmeprobleemi lahendamisele kuidagi kaasa,“ lõpetas Korb.

Salvesta
Küpsiste kasutamine lehel
See veebileht kasutab küpsiseid. Meie lehel kasutatakse vajalikke küpsiseid, mis on seotud lehe toimimise, sotsiaalse meedia funktsioonide pakkumise ning liikluse analüüsimiseks.
Luba kõik
Keela kõik
Privaatsuspoliitika
Marketing
Turundusega seotud küpsiseid kasutatakse külastajate jälgimiseks eri veebilehtedel. Selle eesmärk on näidata kliendile reklaame, mis on kasutajale asjakohased ja huvitavad ning seega avaldajatele ja kolmanda osapoole reklaamijatele väärtuslikumad.
Facebook
Luba
Keela
Google
Luba
Keela
Analytics
Statistikaga seotud küpsised aitavad veebilehtede omanikel mõista, kuidas külastajad saidiga suhtlevad, kogudes ja avaldades andmeid anonüümselt.
Google Analytics
Luba
Keela
Jetpack
Luba
Keela