Olga Ivanova jätkab valitsuse toetamist Keskerakonna fraktsioonis

Täna arutas Riigikogu Keskerakonna fraktsioon Olga Ivanova jätkamist Riigikogu keskfraktsioonis. Ivanova võib fraktsioonis jätkata, kuna lubas, et toetab valitsuse eesmärke ning järgib fraktsiooni töökorraldust. 

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu sõnas, et fraktsiooni liikmed arutasid Olga Ivanova küsimust ning kuulasid ära saadiku enda mõtted fraktsioonis jätkamise osas. „Olga Ivanova kinnitas, et soovib jääda fraktsiooni ning toetab praeguse valitsuse poliitikat ja fraktsiooni distsipliini valitsuse eesmärkide elluviimisel. Keskerakonna juhitud valitsus tõstab tulumaksuvaba miinimumi, panustab lisarahaga tervishoidu, tõstab omavalitsuste tulubaasi ja palju muud ja iga riigikogulase toetus nendele eesmärkidele on positiivne,“ ütles Sarapuu.

Olga Ivanova ütles, et soovib jätkata valitsuse toetamist Keskerakonna fraktsioonis. „Olen alati rõhutanud, et Reformierakonna opositsiooni langemine on neile ja Eestile olnud kasulik. Antud valitsusele alternatiivi ma ei näe ning mina ei saa olema see, kelle pärast Reformierakond saab tagasi võimule,“ põhjendas Ivanova oma soovi jääda fraktsiooni.

Kersti Sarapuu lisas, et oluline on kindlasti ka see, et kõik fraktsiooni liikmed järgiksid fraktsiooni töökorda ning omavaheline suhtlus oleks konstruktiivne. „Fraktsiooni liikmed leidsid, et erakonna volikogu ja juhatuse otsus, mille järgi valimisliitudes konkureerivad inimesed ei saa jätkata Keskerakonnas, oli õige. Samas võimaldame Ivanoval anda oma panus sõlmitud koalitsioonileppe täitmisesse,“ ütles Sarapuu.